Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

Какво засичане. Тоя Корвет без да връща предавка се изпарява пред тая сапунерка и дим да го няма. Ни лук ял, ни лук мирисал :-D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видене, ако ще и столентов да е, след като ограничението е 50, с 90 просто "хвърчиш".

 

Ето малко от клуба на канадския простак. Шевролет Корвет, модел 2014-та (ясно се забелязват типичните четвъртити задни фарове, вместо традиционните кръгли такива) върви след мен (гледам го в огледалото) в лентата за включване към магистралата. Разбира се колоната от идиоти, задръстили единствено дясната лента не е оправдание за това, щото простака да се изнесе с много мръсна газ в най-лявата лента почти засичайки нещастната Мазда 2.

 

Да ти кажа честно, не съм гледал колко е. В София тия булеварди са с ограничение 80, което разбира се е напълно логично. Наште тук не знам дали са узряли и достигнали до ниво елементарни разсъждения, но ограничение 50 на трилентов булевард като магистрала е безумие, което не спазвам, казвам го откровено. Това важи и за над 90% от останалите, които минават оттам. В София съм забелязал, че на Цариградско и Околвръстното ако караш с под 100 ти се сърдят даже...

 

А тоя Корвет така и не разбрах какво толкова лошо направи, дет вика Стефчо и тоя в сапунерката май не успя да разбере...   

Link to comment
Share on other sites

булевард е силно казано,ако говориш за тоя до лаута и до метро.От другата страна до мебелна къща е по-добре.

едит:В София само 1 булевард е с ограничение 80.На България е 70 ;) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

 

ПРИЛОЖЕНИЕ №3*

СПИСЪК

На улици отговарящи на условията на чл.5, ал.3 за въвеждане на максимална разрешена скорост на движение над 50 км/час

1. Улици отговарящи на условията на чл.5, ал.3, т.1 за въвеждане на максимална разрешена скорост на движение до 80 км/ч:

- бул.”Цариграско шосе” между “Орлов мост” и ул.”Павел Красов”;

- бул.”Брюксел” (естакадата за Аерогарата).

2. Улици отговарящи на условията на чл.5, ал.3, т.1 за въвеждане на максимална разрешена скорост на движение до 70 км/ч:

- бул.”България” между бул.”Черни връх” и ул.”Кумата”;

- бул.”Ботевградско шосе” между ул.”Александър Екзарх” и моста над река Искър.

*/обявено за нищожно с Решение № 76 от 12.06.2007 година на СГС, Адм.отд. III-ж състав, влязло в сила на 15.08.2007 година/.

 

Последно е обновявана '13г. Колко важи - ето. А как карат добитъците - сам знаеш. Да не говорим, че и аз редовно си пердаша по "Ситняково" с 80, а ми се е случвало да ме задминават, като карам и със 100...

Link to comment
Share on other sites

Пак има логичен напредък! Не може булевард с три ленти за движение да е спънат на 50, това е малоумие. (Николчо - пак говориш глупости). 

 

Наско, не е имАло случай да съм в лява лента на Цариградско или новите секции на Околовръстното със скорост около 90 и да нямам някой върху задната броня, че и присвяткват нЕкои... А пък горе там около ИКЕА си карат като на магистралата ги гледам.... 

Link to comment
Share on other sites

Може би до кулата трябва да е 80 също,но пък там има една тъпа камера :( А и като идваш от цариградско е адски дебилно направено и като стане опашка горе за кръговото има предпоставка за ПТП.

Link to comment
Share on other sites

Баси логиката - щом е с три ленти - ще караме над разрешеното?! Ми много булеварди в Пловдив са с 3 ленти. То и Победа е с три ленти, видяхме гръка кво направи - да не следвате една и съща логика с него -  щом е с три, ще се лети?


Малоумно или не - така е решено. Ако реша утре, че е малоумно да не може да коля хора в парка - и взема да наръгам 4-5 човека, без това е навалица? Ще ме оправдае ли тази логика? Че за мен ако е глупаво да не го спазвам? И на мен не ми харесва, но си позволявам да наруша до 60, повече не. Но с 90-100 в града.... Утре от някоя пътека ще изскочи някое дете да пресича, както има и храсти та се не вижда алеята и... обяснявай после колко е малоумно да е там с 50.

Link to comment
Share on other sites

Баси логиката - щом е с три ленти - ще караме над разрешеното?! Ми много булеварди в Пловдив са с 3 ленти.

 

Логиката не е да караме с над разрешеното, Слакър, а да има някаква доза мисъл в самото ограничение. Другото са глупости. Според мен лично така стоят нещата. Ограничение 50 на онзи булевард е меко казано тъпо - пак лично мнение. Ако искаш застани някой ден до Лаута и виж колко точно от трафика за движи с 50 ако изобщо има такива. 

Link to comment
Share on other sites

На какъв език трябва да ти го кажа, че дали има смисъл или не за теб, мен, Хасан - няма НИКАКВО значение. Аз и ти може си мислим каквото си искаме. Иначе - подписка, молба или там квото е нужно до общината да променят ограничението на отсечката. Подобно в София, в Бургас също съм виждал такива неща. Но щом няма, това, че не те кефи не е оправдание да караш като ти искаш или мислиш че е правилно. Аз и ти не ги определяме тези неща. То ти и по надлеза и по Кукленско караш с 90. И там ли ти е безсмислено? Сигурно и онзи с мотора от миналта седмица е мислил, че може с повече - видяхме какво стана.

Link to comment
Share on other sites

Миро, знам че тука сте една група, дето сте Светците на пътищата и нямате нарушен знак откак сте взели курсовете за шофьори, камо ли пък скорост да превишите! Светотатство! Ако ще се почувстваш по-добре, може да считаш, че съм най-големия нарушител в Пловдив. Грам не ми дреме, честно. 

Link to comment
Share on other sites

Видене, не сме светци ама е едно да караш с 60-70... ама ти постоянно караш с 90 явно ;) тва ги притеснява хората. Харабия... имат основание. Друг е въпроса, че тия каращи по големите булеварди с 30 и не знаещи как да се престроят са МНОГО по-опасни в общия случай.

Link to comment
Share on other sites

На големите булевади, където нито е опасно, нито някому преча се случва понякога да карам с около 80, не го отричам, нито смятам, че е нещо съществено. Виж, редовно разнасящите се със 100+, често и мотори с тази скорост като по-горния, са си подвижни проблеми с голям потенциал

Link to comment
Share on other sites

Миро, знам че тука сте една група, дето сте Светците на пътищата и нямате нарушен знак откак сте взели курсовете за шофьори, камо ли пък скорост да превишите! Светотатство! Ако ще се почувстваш по-добре, може да считаш, че съм най-големия нарушител в Пловдив. Грам не ми дреме, честно. 

Явно не четеш. Сам писах, че нарушавам - но си позволявм до 60. В населено място сме, сравнително гъсто населен - хора изкачат от всякъде. Ще те види някой пешеходец, че си далеч, ще тръгне да пресича, а ще излезе, че си с почти х2 по-бързо приближаващ, ти ще се загледаш да си смениш песента на уредбата и ... толкоз. Сакатлъците стават за 2 секунди.

Отделно, че града е с такива размери и организация на движението, че това каране с 90 няма да ти спести повече от 6-7 минути за целия град. Където и да си тръгнал, щом 5-6 минути са ти проблем, вече си закъснял така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

Явно не четеш. Сам писах, че нарушавам - но си позволявм до 60. В населено място сме, сравнително гъсто населен - хора изкачат от всякъде. Ще те види някой пешеходец, че си далеч, ще тръгне да пресича, а ще излезе, че си с почти х2 по-бързо приближаващ, ти ще се загледаш да си смениш песента на уредбата и ... толкоз. Сакатлъците стават за 2 секунди.

Отделно, че града е с такива размери и организация на движението, че това каране с 90 няма да ти спести повече от 6-7 минути за целия град. Където и да си тръгнал, щом 5-6 минути са ти проблем, вече си закъснял така или иначе.

 

Нали не се опитваш да ми кажеш, че перманентно се движа с 90? Защото на това ми прилича. Какъв пешеходец и кава работа би имал през тройните платна там (същото важи за Кукленско шосе)? Ако прескача мантинели и се вре - той си е жив самоубиец. Ярък пример Цариградско в София - нямам спомен там блъснат на платното да е оживял... За сметка на това летят десетки метри преди да паднат. Истина е, че тук сме много далеч от правилна организация на движението - особено на пешеходците (в София поне е пълно с подлези), но част от това са и поредица малоумни ограничения на различни места. Едва ли някой ще го отрече... 

Link to comment
Share on other sites

Тука хората се движат като добитък. Пресен пример оная жена, пресякла на червено, блъсната и сега шофьора виновен, щото се движил под 50 - несъобразена скорост. Идиотщина.

Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че е малоумна организацията, ама има поне три пешеходни пътеки на този булевард...Та според мен е малоумщината там да се кара над 60, докато не го оправят с надлези/подлези и не сложат хубава разделителна мантинела.

Но всеки сам си преценя, на който му се лежи в затвора...защото и с 50 трудно се спира...особено ако си се заблял.А това, че всеки си мисли "на мен няма да ми се случи такова нещо", изобщо не е за коментиране.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Тука хората се движат като добитък. Пресен пример оная жена, пресякла на червено, блъсната и сега шофьора виновен, щото се движил под 50 - несъобразена скорост. Идиотщина.

 

За съжаление винаги при такива случаи шофьорът отнася парсата с "несъобразителност" и "непредпазливост"... И после се почват едни еквилибристики в съда... 

 

Митко, я да видим къде ги тия пешеходни пътеки, защото в тази отсечка такива няма... Иначе винаги, по всяко време, на всеки път нещо може да изхвръкне от храстите. 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4748477- ей го на - два пъти влиза в насрещното с колелото. И все на камиони "попада". Сигурно е решил да се трепе, ама така ли се прави - да вкараш в беля и друг. Добитъци. Вчера бабката вижда червено и се засилва да пресича, ама на мен вече ми е зелено и тръгвам. Клаксони едно друго - реши да се върне.

Link to comment
Share on other sites

Този или е бил пиян, или му е станало лошо, не виждам как иначе ще го сътвори това.... Отделно е див късметлия, че е жив! 

Link to comment
Share on other sites

Дори не си ги видял...ам да, като прелиташ ниско...хихихих.

С такива прелитащи като Виден не знам дали изобщо някой има смелостта да пресича булеварда по въпросните пешеходни пътеки. А то ограничението си е точно за това, все пак не е магистрала, а градски булевард, който се пресича от пешеходци. Би трябвало даже да се сложат пешеходни светофари на тия места.

Link to comment
Share on other sites

НЕ - слагат се подлези или надлези в цивилизованите държави. Тук както се вижда дори няма как да ги види човек, освен по вертикала, понеже е много скъпа боята явно... Между другото същата идиотщина я има на входа на София, като именно заради подобни пътеки има сектор с ограничение 50. Но там пътеките са надлежно боядисани, осветени, някои са и със светофари. В смисъл пак са безумия и не са на място, но поне се виждат отдалече и може да се реагира. 

 

Момчиле, гледай клипа да видим дали ще видиш пътеки и погледни твои кадри на кое се вика маркировка. И докато недай си боже аз мога да поспра и да сменя траекторията (между другото затова винаги си оставям някакъв аванс откъм краищата на пътя), то този мърляч с мотора с над 100 ще убие хем минаващ, хем себе си и патката отзад. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...