Jump to content
BulForum.com

Клуб Простак


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В града се работи непрекъснато някъде, така че тия приказки са въздух под налягане...

Приказките са статистика. Вземат ли да работят в час-пик показно - очаквай скоро избори.

 

Същото можеха да го свършат и в не-натоварено време, но никой нямаше да ги забележи

Link to comment
Share on other sites

Няма значение дали е заради избори или заради нещо друго. Важното е като правиш нещо (каквото и да е то) да не пречиш на другите. Но ето, че за пореден път българина показва, че не го е грижа за никой друг освен за себе си.

Link to comment
Share on other sites

С показното правене на нещо се доказва, че по този град се работи. И за да няма неразбрали винаги са правили нещо на централни булеварди, та да предизвикат яко задръстване. Помня преди години така правеха някакви неща на кръстовището на сточна гара и то точно между 3 и 6. Преди 3 никой нямаше там, след 6 също. Тогава някой го спомена и ми направи впечатление съвпадението. До момента не е имало избори и да не съм забелязал такова подобно показано ремонтиране в пиков час.

 

Хайде мини СЕГА оттам и виж има ли работници? Следващия път като видиш нещо пробвай да минеш след 18:00 оттам и виж има ли някой. И не, не ме интересува изобщо кога ще работят тези хора. Има си пикови часове и е недопустимо да се правят ремонти на основните артерии на гарада точно в това време.

 

Боклука как могат да го изхвърлят през нощта? Научиха се най-сетне че може колата да работи така, че да не задръства движението. Улиците също ги чистят тогава. Защо ремонтите трябва да стават така, че да пречат?

Link to comment
Share on other sites

Рискувайки да изпадна в тотален офтопик, ще се съглася с Дедо на 100%. Типично по герберастки, правят се ПОКАЗНИ неща вместо полезни и то точно там, където да се вижда от всички. Боклукът се смита под килима, ако с дадена дейност не може да се парадира - просто отпада. И не е само сточна гара - вижте т. нар. "вело-алеи" - хем безсмислени, хем грандомански. Само за пример: в центъра на Мюнхен тротоарите са зонирани с боя - за пешеходци и за велосипеди. Щот' са прости, нали.

Друг актуален пример - газовите тръби на бул. Менделеев. Пак усърдна симулация на активност в пиковите часове, после нищо... и така си седи. Изровените Цариградско шосе, Богомил и още, и още...

 

Чета и не вярвам на ушите и очите си ... кви бои, кви алеи .... то нямаше НАСТИЛКА по която да се кара или ходи дори из града ... имаше не една и две такива улции и още има. Моля ви се.

 

Помисли малко. Имаше хубави, нови широки тротоари на бул. Източен (още от Славчово време). Можеше с онази релефната боя за хоризонтална пътна маркировка директно върху плочките да се обособят алеи. Ама не, трябва да се разкопае всичко и наново, че и специални разноцветни бордюрчета.
 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Чета и не вярвам на ушите и очите си ... кви бои, кви алеи .... то нямаше НАСТИЛКА по която да се кара или ходи дори из града ... имаше не една и две такива улции и още има. Моля ви се.

Link to comment
Share on other sites

Рискувайки да изпадна в тотален офтопик, ще се съглася с Дедо на 100%. Типично по герберастки, правят се ПОКАЗНИ неща вместо полезни и то точно там, където да се вижда от всички. Боклукът се смита под килима, ако с дадена дейност не може да се парадира - просто отпада. И не е само сточна гара - вижте т. нар. "вело-алеи" - хем безсмислени, хем грандомански. Само за пример: в центъра на Мюнхен тротоарите са зонирани с боя - за пешеходци и за велосипеди. Щот' са прости, нали.

Друг актуален пример - газовите тръби на бул. Менделеев. Пак усърдна симулация на активност в пиковите часове, после нищо... и така си седи. Изровените Цариградско шосе, Богомил и още, и още...

 

 

Помисли малко. Имаше хубави, нови широки тротоари на бул. Източен (още от Славчово време). Можеше с онази релефната боя за хоризонтална пътна маркировка директно върху плочките да се обособят алеи. Ама не, трябва да се разкопае всичко и наново, че и специални разноцветни бордюрчета.

 

 

Саше - по никакъв начин няма да се съглася с теб по тия въпроси, а за Богомил, където живея, хич да не почваме. Доживях да се прибирам без да се лашкам по скапани павета. Живееш на метри от мен, добре знаеш за какво говоря. А велоалеите са не само добра идея, но и повод да се оправят пешеходни такива, заебани от години и негодни дори за ходене - поразгледайте малко! Имам чувството, че всеки разсъждава в диапазона от тях до магазина и около блока... Пловдив е сравнително голям град все пак - разходете се и огледайте.  

 

Чета и не вярвам на ушите и очите си ... кви бои, кви алеи .... то нямаше НАСТИЛКА по която да се кара или ходи дори из града ... имаше не една и две такива улции и още има. Моля ви се.

 

Коста, някои хора дотам са свикнали да пискат на автомат, че често забравят защо са започнали да го правят. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми каже сега като разкопаха моста на Марица до ВИХВП изобщо някой работи ли там? Или затвориха движението. Преебаха завоя надясно като идваш от Кършияка и дотам. Вече колко седмици? Щото много усилено се работи, нали?

 

За велоалеята донесоха едни плочки. Треснаха ги върху паркоместата на бул. Марица и нищо. Поне седмица стоят плочките да отлежат хубаво.

 

И ми натресоха едни колчета та да не мога да паркирам пред офиса, нищо, че там тротоара е 2 метра и половина и спокойно може да се паркира без да се пречи на пешеходците.

 

Не ме разбирай погрешно - радвам се, че града се разкрасява. Дразни ме това, че се започва нещо и се заебава ей тъй до средата недовършено за да се започне друго. Аз знам и причините за това нещо - етапи, плащания, фондове и пера по тях, ама от моя гледна точка е дразнещо да се разкопае, да се направи донякъде и да се остави така няколко седмици, защото примерно онези плочки ми пречат да паркирам, а аз през онзи мост редовно минавах и сега правя доста по-големи кръгчета.

 

Да, това е "от нас до магазина на ъгъла" общо взето и забележи, че на мен това ми се е набило в очите. Представи си ако обиколя целия град каква тирада ще ти изнеса. :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой да ми каже сега като разкопаха моста на Марица до ВИХВП изобщо някой работи ли там? Или затвориха движението. Преебаха завоя надясно като идваш от Кършияка и дотам. Вече колко седмици? Щото много усилено се работи, нали?

То станаха месеци, какви седмици. И то това е в едната посока, а в другата повече от година го ремонтираха. Ама за къде да бързат хората.

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми каже сега като разкопаха моста на Марица до ВИХВП изобщо някой работи ли там? Или затвориха движението. Преебаха завоя надясно като идваш от Кършияка и дотам. Вече колко седмици? Щото много усилено се работи, нали?

 

За велоалеята донесоха едни плочки. Треснаха ги върху паркоместата на бул. Марица и нищо. Поне седмица стоят плочките да отлежат хубаво.

 

И ми натресоха едни колчета та да не мога да паркирам пред офиса, нищо, че там тротоара е 2 метра и половина и спокойно може да се паркира без да се пречи на пешеходците.

 

Не ме разбирай погрешно - радвам се, че града се разкрасява. Дразни ме това, че се започва нещо и се заебава ей тъй до средата недовършено за да се започне друго. Аз знам и причините за това нещо - етапи, плащания, фондове и пера по тях, ама от моя гледна точка е дразнещо да се разкопае, да се направи донякъде и да се остави така няколко седмици, защото примерно онези плочки ми пречат да паркирам, а аз през онзи мост редовно минавах и сега правя доста по-големи кръгчета.

 

Да, това е "от нас до магазина на ъгъла" общо взето и забележи, че на мен това ми се е набило в очите. Представи си ако обиколя целия град каква тирада ще ти изнеса. :)

 

Знам ,че хал хабер си нямаш от строителство, но преди да ги пляскаш тия колко пъти отиде на 300 метра от вас да видиш какво правят наистина? Естествено нито един. А може дори и да ги питаш, няма да ти откажат отговор. Инак викаш на тротоара ти се паркира - хитро, брат, хитро. Струпаните плочки също са час от определен процес, който не вдяваш. Ама и затова има лек - питай. Плочките ще изчезнат и ще бъдат наредени. По-добре да поседят едни плочки дето се вика, ама да се наредят, отколкото цял живот минно поле да седи и кенеф.

 

При фондовете нещата никога не се бавят, напротив, форсират се, защото след определена дата парите се връщат. Вземи попрочети малко. При вариант НУЛА за Пловдив и пълно безхаберие и вариант ХХХ пари усвоени и У откраднати - винаги аз предпочитам втория. Защото ХХХ винаги е повече от нула.  

 

То станаха месеци, какви седмици. И то това е в едната посока, а в другата повече от година го ремонтираха. Ама за къде да бързат хората.

 

Забавянето от източната страна бе заради времето и хидроизолацията. Можеха спокойно да го осерат, но се постараха това да не стане тоя път. Защото има едни условия и гаранции по договорите, които спокойно могат им костват преправяне на моста. Но пак никой не чете. Дори и не забелязва как в една София преработиха Цариградско, защото го бяха засрали и им костваше няколко милиона бързането на тарикатите.   

 

===============

 

Верно стига спам тука, местим се ако имате мерак да продължаваме. 

Link to comment
Share on other sites

отиде на 300 метра от вас да видиш какво правят наистина?

Ми ще ти кажа какво направиха. Никола Въпцаров го бяха затворили пак за няколко месеца да му правя ремонти, сега пак са го разровили. Цар Борис 3ти пак същата работа. Наредиха отгоре едни пътни ивици и за да си спестят от трамбоването ги бяха направили като легнали полицай. Това никъде по света го няма. Правим ремонти, после на оправеното пак оправяме. Или по-точно се оси*аме.  Да не говорим, че на същия булевард махнаха тревните площи от разделителя за да наредят павета. За какво са тия павета там? За да се усвоят малко повече пари.

Струпаните плочки също са час от определен процес, който не вдяваш.

Не коментирам за конкретния случай тъй като не знам какво е точно положението. Но смятам, че разбирам малко от малко от тия неща и ми е интересно да разбера според теб колко време е нормално да седят така палетите. Защото за мен е нормално да са там ден 2, 3 макс.

 

При фондовете нещата никога не се бавят, напротив, форсират се, защото след определена дата парите се връщат. Вземи попрочети малко. При вариант НУЛА за Пловдив и пълно безхаберие и вариант ХХХ пари усвоени и У откраднати - винаги аз предпочитам втория. Защото ХХХ винаги е повече от нула. 

Не съм никак съгласен. Първо защото фондовете със 100% инвестиране са много малко. А за останалите процента който се краде, че и повече, се взима от данъкоплатците. Просто още една вратичка за да се открадна народни пари.

 

Забавянето от източната страна бе заради времето и хидроизолацията. Можеха спокойно да го осерат, но се постараха това да не стане тоя път. Защото има едни условия и гаранции по договорите, които спокойно могат им костват преправяне на моста.

Имаше месеци наред в който не се работеше изобщо. Но да приемем, че е както ти казваш. Ще се радвам наистина чакането и неудобството да си заслужават качеството.

Link to comment
Share on other sites

Знам ,че хал хабер си нямаш от строителство, но преди да ги пляскаш тия колко пъти отиде на 300 метра от вас да видиш какво правят наистина?

Искаш ли да сложа камера на прозореца в офиса и да записвам КАКВО се прави там, та да видим каква ли денонощна работа кипи там. И дали изобщо някой се вясва на това място.

 

Естествено нито един. А може дори и да ги питаш, няма да ти откажат отговор. Инак викаш на тротоара ти се паркира - хитро, брат, хитро.

Въпросния тротоар е над 2 метра и половина. Когато паркирам колата точно там остава над един метър тротоар. Я ми припомни закона кога имам право да паркирам на тротоара и какво трябва да е минималното отстояние от сградата?

 

Струпаните плочки също са час от определен процес, който не вдяваш. Ама и затова има лек - питай. Плочките ще изчезнат и ще бъдат наредени. По-добре да поседят едни плочки дето се вика, ама да се наредят, отколкото цял живот минно поле да седи и кенеф.

Браво. Няма лошо. Хубаво ще стане. А може ли да ги струпат максимум седмица преди да ги редят? Налага ли се да стоят така и да пречат седмици наред. Я обясни според теб колко време е нормално плочките да "отлежават" преди да им дойде времето за слагане? Някакъв технологичен процес подобен на втасването на тестото ли има, че се налага да се тупнат така и да задръстят всяко 4то паркоместо, които и без това са кът на това място. Според теб нормално ли е така да направиш нещо до средата и да го заебеш? Минаха - положиха едни камъни, сложиха плочки отляво и отдясно и оттогава минаха над 10 дена не съм видял никой. А плочките стоят.

 

При фондовете нещата никога не се бавят, напротив, форсират се, защото след определена дата парите се връщат. Вземи попрочети малко.

Майна, ти имал ли си взимане-даване с подобни неща като изпълнител И като поръчител. Аз щото съм. И съм пределно наясно какъв х♚й е, кой и какви проверки трябва да ти направи за да можеш да си получиш парите и що нещо документация се пише и от едната и от другата страна.

 

При вариант НУЛА за Пловдив и пълно безхаберие и вариант ХХХ пари усвоени и У откраднати - винаги аз предпочитам втория. Защото ХХХ винаги е повече от нула.

 

Това не го оспорвам изобщо. Мрънкам, че се започва нещо и се заебава недовършено за да се започне второ нещо. Вместо първия изпълнител да си свърши нещата, а друг да почне второто и 2те да бъдат изпълнени бързо, след като единия няма достатъчно ресурси да работи върху 2 неща едновременно.

Link to comment
Share on other sites

Снимка от преди 10 мин. Ей така паркират кифлите пред Лидъл.

Понеже номера е 7770, това автоматично ти дава правото за паркиране по подобен начин. Ако номера обаче беше четири седмици, тогава вече можеш да паркираш директно вътре в магазина. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Започва сериала мотоидиоти:

 

1. Абсолютен, ТОТАЛЕН кретен, добре че се старая да оглеждам пътя максимално. В последния момент може да видите, че се дръпнах вдясно (добре че имах място) иначе не знам колко точно близо щеше да мине. Дежурната пикла с гол кръст/гъз отзад. Никакви предпазни средства освен каски. Не се е заснело как точно мина левия към МЕТРО - освен че го виждате къде и как спря, тръгна с мръсна газ в насрещното и мина между два автомобила....

 

https://www.youtube.com/watch?v=46mFdpaCefo

 

2. Тука просто не знам какво да кажа... Степента на тъпотия е потресаваща. На главен път, близо до кръстовище, в насрещното движение, никакво зачатие на мисъл, както и на някакви следи от чувство за самосъхранение.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=21MottwkYSs

Link to comment
Share on other sites

Още не съм го нагласил, а и се оказва, че не съм заснел много. Не исках да минавам точно покрай трупа заради детето и заобиколих, освен това не му е тук мястото. 

Link to comment
Share on other sites

1. Абсолютен, ТОТАЛЕН кретен, добре че се старая да оглеждам пътя максимално.

То и ти си за бой. Верно е, че всички караме над ограничението когато може, но на този булевард да хвърчиш с 90 си е направо попадение за темата. :)
Link to comment
Share on other sites

Трилентов булевард и "ХВЪРЧАНЕ" с няма и 90? Момчиле, плийз...

Видене, ако ще и столентов да е, след като ограничението е 50, с 90 просто "хвърчиш".

 

Ето малко от клуба на канадския простак. Шевролет Корвет, модел 2014-та (ясно се забелязват типичните четвъртити задни фарове, вместо традиционните кръгли такива) върви след мен (гледам го в огледалото) в лентата за включване към магистралата. Разбира се колоната от идиоти, задръстили единствено дясната лента не е оправдание за това, щото простака да се изнесе с много мръсна газ в най-лявата лента почти засичайки нещастната Мазда 2.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xVwkg6ChWMc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...