Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Имам едно питане.

 

Смених си клавиатурата, защото епълската ми идва страшно нефункционална. Сложих SwiftKey и реших проблема. Да, ама не. В някои приложения, клавиатурата е още епълската, въпреки че съм я махнал напълно от настройките.

 

Има ли начин да го избегна това или трябва да използвам Safari задължително ако искам SwiftKey?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

общо взето swiftkey-а не работи както при android-а(затова й го махнах и ми се наложи да свикна с ейпълската) ... като цяло, ако натиснеш втори път в полето за писане, би трябвало да излезе втората клавиатура - в случая swiftkey-a, но не винаги се получава. има някои приложения, които изобщо не реагират на клавиатура различна от ейпълската(примерно в настройките, ако трябва да въведа парола за wifi достъп) ... така е при ябълките.

Link to comment
Share on other sites

Страхотно...
Сега ме карат на сила да ползвам Safari, защото другите 4 браузъра не ползват 3rd party клавиатурите, а пускат тази на Apple.

Link to comment
Share on other sites

Страхотно...

Сега ме карат на сила да ползвам Safari, защото другите 4 браузъра не ползват 3rd party клавиатурите, а пускат тази на Apple.

 

Другия път пак си купи дъска... Може като аксесоар да си вземеш и стоманен топка сис синджир с доплащане, естествено. Даже може сам да си я вържеш за крака!

Link to comment
Share on other sites

Другия път пак си купи дъска... Може като аксесоар да си вземеш и стоманен топка сис синджир с доплащане, естествено. Даже може сам да си я вържеш за крака!

 

За 400лв няма как да взема по-добър таблет, а повече просто не ми се дават при положение, че ще го използвам единствено да замени телефона, докато съм си у нас. Усетих просто, че повече държа телефон в ръцете докато съм у нас, отколкото лаптоп или да седя на компютъра. Нищо спешно и жизненоважно. Затова и поех риска.

Link to comment
Share on other sites

Еми сега - квот-такова... Между другото какво й има на клавиатурата? Аз не съм забелязал нещо съществено на Айфона, но пък и от телефон пиша от дъжд на вятър - не като тебе през 5 мин ...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Еми сега - квот-такова... Между другото какво й има на клавиатурата? Аз не съм забелязал нещо съществено на Айфона, но пък и от телефон пиша от дъжд на вятър - не като тебе през 5 мин ...  :grin:

 

Какво ѝ е на клавиатурата на Apple? Ако пишеш само буквички - нищо. Дори е много удобна (като изключим, че Ч-то се намира долу в дясно).

 

Ако иска6 обаче да напишеш по-slojno izre4enie (като ей това примерно), направо ще ti се razkaje играта da цъкаш kopchenca и da сменяш podredbi11!!

 

Като начинаещ потребител в един момент просто се обърках и спрях да пиша, за да помисля къде и какво трябва да цъкна. Тотално ти спира мисловния процес ако пишеш нещо по-дълго от WEB адрес.

Link to comment
Share on other sites

Safari си е много добър браузър. Не виждам за какво ти е друг. На мен в андроид ми липсва точно епълската клавиатура. Забеляза ли как всичко ти работи?

Link to comment
Share on other sites

Safari си е много добър браузър. Не виждам за какво ти е друг. На мен в андроид ми липсва точно епълската клавиатура. Забеляза ли как всичко ти работи?

 

Искам да ползвам Chrome, защото искам да имам достъп до отворените табове на другите си устройства. Ползвам Сафари само на iPad-а и MacBook-а. На другите места използвам Chrome. Сега пак мога да имам достъп до табовете отворени на другите устройства, но не мога да имам достъп до табовете отворени на iPad-а, освен ако не седна на МакБук-a.........................

 

Какво имаш предвид под "всичко работи"?

Прекалено ми е объркано в момента и не се чувствам комфортно докато го ползвам. В по-голямата част от времето - всичко си е плавно. Мулти-таскинг гледката насича обаче и много ме дразни. Избягвам да я ползвам. Също ме дразни и микроскопичното забавяне преди да започне нещо да се случва. Натискам бутон, чакам половин секунда и тогава започва анимацията.

 

За 400лв е страхотен.

Link to comment
Share on other sites

Аз на моя таблет така и не ми стана “комфортно” да работя, няк’си всичко ми идваше прекалено близо до усещането че ползвам телефон и същевременно мноо далече от истински лаптоп/компютър.  :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

при jailbreak-нат телефон, с инсталинрани всичките tweak-ове за достъп до папки/файлове ... каква може да е причината да не мога да трия и вкарвам файлове в определена програма? преди нямаше проблем, ама сега като пробвам и не става .. :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Понеже и Марк Зукърбърг се намеси в защита на Apple, за попитам нещо, относно тая истерия дето се разрази...

 

Никой не говори за премахване на защитата/криптирането на всички айфони, а само за извличане на информацията от конкретния айфон на терориста, която Apple със сигурност могат да изкарат по един или друг начин. ОК, не желаят да се разбира как точно са го направили цялото това криптиране и не желаят да го казват дори и на ФБР, но не е ли възможно да сформират работен екип от Apple и FBI, да ги накарат да подпишат по една декларация за конфиденциалност и след това епълците да си разкодирват настрани от феберейците (които няма да гледат в подробности целия процес), а после само да им връчат необходимата им информация, пък после епълците ако искат отново да си кодират въпросния апарат, да го бракуват и разфасоват, да си го задържат за спомен или там каквото решат? Не разбирам нещо къде е дилемата...FBI не се интересува от защитата на айфона - просто им трябва информацията на самия терорист.

Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за един телефон, а за съвсем нова модификация на ОС, чрез който да байпасират всякакви секюрити и криптиращи системи, навсякъде по всяко време, на когото си поискат.
 

От ФБР настояват технологичният гигант да създаде нова версия на операционната система iOS, която да позволява потенциалното отключване на всеки от нейните смартфони.

„Правителството на САЩ ни помоли за нещо, което просто не е нужно и считаме, че е твърде опасно да се създаде. Те ни помолиха да създадем вратичка за iPhone“, заявява в отворено писмо Кук.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък друго разбрах:

 

Правосъдното министерство на САЩ поясни, че програмата, от която се нуждае, е само за конкретния смартфон, а не за всички устройства на Епъл, но Епъл обяви, че ще оспорва искането на ФБР.

 

И пак - то е ясно, че FBI такава програма вероятно няма да получат, но защо самите те (Apple) не им предоставят информацията от телефона и защо ФБР не са съгласни на такъв вариант...имам чувството обаче, че не знаем цялата информация по случая, защото има някакви разминавания в новините...

Link to comment
Share on other sites

На мен цялата тая тъпотия ми прилича на рекламен слоган...Вижте ни колко сме корави даже Фбр не може да ни бутне...пълни глупости.Преди време имаше статия как не допускат президента им да ползва круша щото не бил достатъчно надежден като защита.Зачетох се в книжката на Сноудън-пише много интересни нещица по въпроса.Как всички тия компании начело с Епъл не само снасят с охота на властите ами възхода им е даже "побутван" ...

Link to comment
Share on other sites

Нима някой се съмнява, че ВСИЧКИ снасят на службите???

Не,разбира се.Точно за това ситуацията е меко казано странна.По принцип им снасяме редовно,ама сега като става дума за чаршафосан спипан от фбр йок...

Link to comment
Share on other sites

Пламене, виж писмото от 16 от шефа на ябълките в сайта им, там е описано всичко и случея с терориста, друг е въпроса нашите журналя какво отразяват.

Link to comment
Share on other sites

...ама сега като става дума за чаршафосан спипан от фбр йок...

Изобщо не става дума за това. ФБР искат да си имат "собствен ключ" и да могат по всяко време да отключват който телефон хванат, а не само този конкретно.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не става дума за това. ФБР искат да си имат "собствен ключ" и да могат по всяко време да отключват който телефон хванат, а не само този конкретно.

Дедо, решението на съдията по делото е Епъл да декриптира единствено съдържанието на въпросния айфон. Тук тарикатите от Епъл намесват разни странични елементи - може и наистина ФБР да са ги карали да инсталират задна вратичка в ОС-а, но това няма никаква връзка с решението на съда. Дори и невежите в технологиите са наясно, че не е нужно да се инсталират никакви задни врати в ОС-а, за да се декриптира съдържанието на един конкретен телефон. Както и не толкова очевидното, но все пак ясно за запознатите с технологиите, че инсталирането постфактум на задна врата в ОС-а няма как да декриптира съдържанието на въпросния телефон. Двете неща нямат нищо общо.

Link to comment
Share on other sites

Според писмото те се дърпаха за backdoor-a, а конкретния телефон не искат за да не стане прецедент ужким. Не съм го чел чак толкова задълбочено че да съм сигурен покрай всичките там адвокатски увъртания, но като го прехвърлих останах с такова впечатление.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...