Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Така е - някои неща са сложни, защото си има много по-естествени начини - примерно за обмен на информация през cloud-a вместо с кабели, блутуути и прочее несвойствени неща. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Така е - някои неща са сложни, защото си има много по-естествени начини - примерно за обмен на информация през cloud-a вместо с кабели, блутуути и прочее несвойствени неща. 

 

Ами ако нямаш интернет връзка, какво става? Или ако файла е 400-500МБ? Знаеш ли едно 5 минутно 4K Video колко е голямо? Нищо естествено няма в прехвърлянето на елементарен файл през облачни услуги.

 

А пускането на 3D Blu-Ray ISO на OSX защо е сложно?

Link to comment
Share on other sites

Ами ако нямаш интернет връзка, какво става? Или ако файла е 400-500МБ? Знаеш ли едно 5 минутно 4K Video колко е голямо? Нищо естествено няма в прехвърлянето на елементарен файл през облачни услуги.

И 2 гб да е - къде е проблема? Синхронизацията минава за минута-две, после още минута-две на другото устройство и си готов. Не ми излизай, че ти нямаш толкова място в облака, щом имаш за телефон няма да ти е проблем и другото.

 

 

А пускането на 3D Blu-Ray ISO на OSX защо е сложно?

 

Защото нормалните хора си имат отделен плеър и не се занимават с тъпотии

 

 

Дедо, трябваше да сложиш подсказка, че иронизираш.

 

Ми то аз винаги се бъзикам... бива ли навсякъде да се обяснявам като ученичка...

Link to comment
Share on other sites

И 2 гб да е - къде е проблема? Синхронизацията минава за минута-две, после още минута-две на другото устройство и си готов. Не ми излизай, че ти нямаш толкова място в облака, щом имаш за телефон няма да ти е проблем и другото.

 

Дедо, не четеш какво ти пише w00x-a, основният проблем е какво правиш ако нямаш интернет, а трябва спешно да прехвърляш? Примерно си в някакви гори тилилейски или на 10 километра в самолет над истинските облаци, а не онези, дето ти помагат да прехвъляш данните. Само не ми давай за пример WiFi услугите в самолета, защото съм им ползвал "интернета" и скоростта е такава, че директно те пренася назад във времето на вездесъщия dial-up. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, трябваше да сложиш подсказка, че иронизираш.

Ама той не иронизира. Няколко пъти е обяснявал как използва Dropbox, за да си качва неща на устройствата, дори и при прехвърляне от компютъра на телефона, таблета.

 

  

И 2 гб да е - къде е проблема? Синхронизацията минава за минута-две, после още минута-две на другото устройство и си готов. Не ми излизай, че ти нямаш толкова място в облака, щом имаш за телефон няма да ти е проблем и другото.

 

Защото нормалните хора си имат отделен плеър и не се занимават с тъпотии

 

Ми то аз винаги се бъзикам... бива ли навсякъде да се обяснявам като ученичка...

Значи да си изхабя 2ГБ от 4ГБ месечният лимит, за да прехвърля на някой видео? И той също да изхаби 2ГБ от неговият, за да го свали? Звучи логично. Скоро ще ме таксуват и да си местя файловете из папките на компютъра.

 

Ааа, кой го е решил това за нормалните хора и плейъра, защото не съм аз, а май аз трябва да решавам за себе си, ане някой да решава вместо мен.

Дори и така да е. Искаш ли да пробваш да пуснеш 3D Blu-Ray ISO на Apple TV, да видим тогава какво ще стане? Плейър, който нормалните хора биха си купили, за да си гледат филми.

 

Водиш изгубен спор.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, не четеш какво ти пише w00x-a, основният проблем е какво правиш ако нямаш интернет, а трябва спешно да прехвърляш? Примерно си в някакви гори тилилейски или на 10 километра в самолет над истинските облаци, а не онези, дето ти помагат да прехвъляш данните. Само не ми давай за пример WiFi услугите в самолета, защото съм им ползвал "интернета" и скоростта е такава, че директно те пренася назад във времето на вездесъщия dial-up. :lol:

 

Ми не знам за вас ама на мен като съм в горите тилилейски или по самолетите никак не ми е спешно да прехвърлям каквото и да е от/към телефона. 

 

За услугите в самолета (и летищата) - не знам скоростта каква е последно, ама цената на мен ми идва някак по-спираща. 

 

Значи да си изхабя 2ГБ от 4ГБ месечният лимит, за да прехвърля на някой видео? И той също да изхаби 2ГБ от неговият, за да го свали? Звучи логично. Скоро ще ме таксуват и да си местя файловете из папките на компютъра.

Щото нямаш wifi.. и ти е мега спешно да прехвърлиш през bluetooth едни 2гб ... добре. След като вземеш че го направиш сподели колко часа ти е отнело. 

 

За таксуването аз не съм чул някой да ти таксува домашния интернет в България на трафик ама знам ли - може и да почнат.

 

Ааа, кой го е решил това за нормалните хора и плейъра, защото не съм аз, а май аз трябва да решавам за себе си, ане някой да решава вместо мен.

Дори и така да е. Искаш ли да пробваш да пуснеш 3D Blu-Ray ISO на Apple TV, да видим тогава какво ще стане? Плейър, който нормалните хора биха си купили, за да си гледат филми.

Кажи ми защо ми е да го правя първо? На 55 инчов fullhd телевизор не намирам особена разлика между 720p и 1080p та защо изобщо трябва да пускам BlueRay при това точно ISO? И защо след като си такъв маниак на качеството гледаш пиратски истории вместо оригинала или още по-добре на кино?

Link to comment
Share on other sites

А каква е разликата между Вокса и Кръстника...не че нещо, ама понеже дедо вкара думите на първия в устата на втория, та се питах да нямат няк'ва родствена връзка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Ми не знам за вас ама на мен като съм в горите тилилейски или по самолетите никак не ми е спешно да прехвърлям каквото и да е от/към телефона. 

 

Щото нямаш wifi.. и ти е мега спешно да прехвърлиш през bluetooth едни 2гб ... добре. След като вземеш че го направиш сподели колко часа ти е отнело. 

 

За таксуването аз не съм чул някой да ти таксува домашния интернет в България на трафик ама знам ли - може и да почнат.

 

Кажи ми защо ми е да го правя първо? На 55 инчов fullhd телевизор не намирам особена разлика между 720p и 1080p та защо изобщо трябва да пускам BlueRay при това точно ISO? И защо след като си такъв маниак на качеството гледаш пиратски истории вместо оригинала или още по-добре на кино?

 

Ами да ама това, че на теб не ти се налага, не го прави ненужно за всички. Аз не си седя само в къщи или в офиса, дори да съм в града, та нямам постоянно Wi-FI връзка, за да прехвърлям файлове през Dropbox/Google Drive. Не е задължително да е мега спешно. Просто трябва да стане на момента, защото по-късно няма да има смисъл.

 

Няма да ги прехвърля по Bluetooth. Ще ги прехвърля през Wi-Di с NFC-то. Дори и по bluetooth да е, пак имам възможност да го направя и не съм ограничен от никой, ако ще и 10 часа да отнеме.

 

Защото искаш да имаш добро качество пред себе си. Разлика между 720p и 1080p определено има. Ако не виждаш, може да е нужно да си калибрираш цветовете на телевизора. :) Blu-ray ти дава много повече нюанси в цветовете. Черното е по-дълбоко, артефакти от компресия липсват изцяло. Аз лично виждам как в черното има артефакти на моя телевизор, ако гледам 720p или 1080p. И това е без изобщо да ги търся, защото се виждат без проблем.

 

Освен това, 3D Blu-Ray ISO-то единствено ти дава възможност да гледаш Frame Packed Full HD 3D в къщи.. Няма друг формат, който да има толкова голям bandwidth, че да го позволява.

 

DTS HD и True HD звуковите потоци няма да ги споменавам, защото има MKV рипове с такива, а и аз лично не чувам разликата с техниката, която имам в момента.

 

Разлика между пиратско Blu-Ray ISO и оригиналния диск няма, а на киното не е по-добре. 3D-то е размазано, някакси успяват да създадат ghosting, а и звука е тих, което лишава от съраунда. Това е за Cinema City в Пловдив. IMAX в София е съвсем различно нещо. Надявам се и IMAX в Пловдив да е също толкова добър, че и по-добър, ако сложат Dolby Atmos.

Link to comment
Share on other sites

А каква е разликата между Вокса и Кръстника...не че нещо, ама понеже дедо вкара думите на първия в устата на втория, та се питах да нямат няк'ва родствена връзка. :lol:

Бая се зачудих кога съм ги писал тия работи, дето Дедо ми ги цитира, даже си помислих да не съм имал някакво безпаметно напиване. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А каква е разликата между Вокса и Кръстника...не че нещо, ама понеже дедо вкара думите на първия в устата на втория, та се питах да нямат няк'ва родствена връзка. :lol:

 

Бая се зачудих кога съм ги писал тия работи, дето Дедо ми ги цитира, даже си помислих да не съм имал някакво безпаметно напиване. :lol:

Нещо се е объркал копи-пейста... като е некадърен софтуера на форума и не мога да разделям цитата на две за да е ясно кое на какво е реплика и така става :)

 

 

Ами да ама това, че на теб не ти се налага, не го прави ненужно за всички. Аз не си седя само в къщи или в офиса, дори да съм в града, та нямам постоянно Wi-FI връзка, за да прехвърлям файлове през Dropbox/Google Drive. Не е задължително да е мега спешно. Просто трябва да стане на момента, защото по-късно няма да има смисъл.

И прехвърляш гигабайти... между телефони... редовно... ми добре.

 

Няма да ги прехвърля по Bluetooth. Ще ги прехвърля през Wi-Di с NFC-то. Дори и по bluetooth да е, пак имам възможност да го направя и не съм ограничен от никой, ако ще и 10 часа да отнеме.

Викаш може и да е неизползваемо ама те топли факта, че можеш.

 

Защото искаш да имаш добро качество пред себе си. Разлика между 720p и 1080p определено има. Ако не виждаш, може да е нужно да си калибрираш цветовете на телевизора. :) Blu-ray ти дава много повече нюанси в цветовете. Черното е по-дълбоко, артефакти от компресия липсват изцяло. Аз лично виждам как в черното има артефакти на моя телевизор, ако гледам 720p или 1080p. И това е без изобщо да ги търся, защото се виждат без проблем.

 

Освен това, 3D Blu-Ray ISO-то единствено ти дава възможност да гледаш Frame Packed Full HD 3D в къщи.. Няма друг формат, който да има толкова голям bandwidth, че да го позволява.

Явно зависи какво гледаш, но аз особена разлика в качеството на 720р и 1080р не намирам. Не отричам, че има, просто не намирам кой знае каква и определено не е толкова "замазано" като стандартното 480р (или колкото беше). 3D също не ми е тръпка.

 

.... а и звука е тих, което лишава от съраунда. Това е за Cinema City в Пловдив......

Ако на теб този звук ти идва тих (който според мен е ужасно силен) няма да е зле да идеш на лекар...

Link to comment
Share on other sites

Интересно, Ники, как се опитваш да ни обясниш, че едва ли не блу-то на телефона е излишно... Чета глупости, чета... От колко извора вода ще донесеш, че да убеждаваш хората в нещо което определено НЕ Е така? Само идиоти като Епъл могат да изсерат такова говно - да скопят нещо, което е толкова елементарно и ползотворно. Така и до ден днешен не съм разбрал що за идиотщина е това. И дори да оставим настрана трансфера на данни, аз например като запаля колата и телефонът се връзва с Алпина ми именно с блу-то и ползвам хендс фрий система. И това ли е излишно? Че нещо толкова ти издиша теорийката, че няма повече накъде.  

Link to comment
Share on other sites

Интересно, Ники, как се опитваш да ни обясниш, че едва ли не блу-то на телефона е излишно... Чета глупости, чета... От колко извора вода ще донесеш, че да убеждаваш хората в нещо което определено НЕ Е така? Само идиоти като Епъл могат да изсерат такова говно - да скопят нещо, което е толкова елементарно и ползотворно. Така и до ден днешен не съм разбрал що за идиотщина е това. И дори да оставим настрана трансфера на данни, аз например като запаля колата и телефонът се връзва с Алпина ми именно с блу-то и ползвам хендс фрий система. И това ли е излишно? Че нещо толкова ти издиша теорийката, че няма повече накъде.

За мен винаги е било загадка,защо епъл феновете са готови да си кривят душата за несгодите и откровенните простотии сътворени от любимата им фирма,пламенно защитавайки я с лафове от сорта "ма тва кой го ползва,на кой му трябва" и тн...

Блутуут-а е само част от мизерията,гротеското в случая е че хардуерно айфона е много изпипан телефон,а блутуута поддъража най-високата скорост на трансфер...Преди време тествах 5s и Galaxy s5 с фабричния блутуут в радиото на чисто нов Нисан кашкай-Самсуняка захапва от раз,Айфона изобщо не го вижда...Жената на собственика се вкисна как така не може да си пусне музика от телефона а мЪжо и лепи яко жици в колата със презрително наплютия "пластмасунг" Естествено влезе в правия път с новичък Sgs 7edge ;-)

Link to comment
Share on other sites

Интересно, Ники, как се опитваш да ни обясниш, че едва ли не блу-то на телефона е излишно... Чета глупости, чета... От колко извора вода ще донесеш, че да убеждаваш хората в нещо което определено НЕ Е така? Само идиоти като Епъл могат да изсерат такова говно - да скопят нещо, което е толкова елементарно и ползотворно. Така и до ден днешен не съм разбрал що за идиотщина е това. И дори да оставим настрана трансфера на данни, аз например като запаля колата и телефонът се връзва с Алпина ми именно с блу-то и ползвам хендс фрий система. И това ли е излишно? Че нещо толкова ти издиша теорийката, че няма повече накъде.  

 

Че кой е казал ,че блутут на iPhone не може да се свързва с автомобилна с-ма или хендс фри. Единствената пречка е ,че не може да изпраща файлове , всичко друго си работи с блутут. Направихте го световен проблем , който иска да не ползва Apple, големи драми голямо нещо, че не мога да прехвърля 2ГБ филм през блутут, ами на мен не мие проблем , по WiFi ще го прехвърля по-бързо отколкото по тази остаряла технология.

Link to comment
Share on other sites

Нек'си с нищо не с връзва айфон блу-то освен с епълска слушалка, поне на 4 (единствената дъска, която сглупих да купя) е така. И никой не го прави на проблем, но е факт, че Епъл са го превърнали в проблем, вместо в удобство. НЕМО потвърди това, което и аз казах, оставяме трансфера на данни настрана, макар че след като нещото го има, защо по дяволите да не може? Само епълци си знаят...  

Link to comment
Share on other sites

Е аз как слушам в моята кола музика от айфона ? В на жена ми колата с китайски блутут също се свързва от раз , имам и jabra слушалка и nokia и с двете без проблем се свързва и работи,iPhone 6 и iPhone 5?! И в трите служебни коли, също няма проблем със свързването и слушането на музика от тел през блутута, на аудио системите!

Link to comment
Share on other sites

Че кой е казал ,че блутут на iPhone не може да се свързва с автомобилна с-ма или хендс фри. Единствената пречка е ,че не може да изпраща файлове , всичко друго си работи с блутут. Направихте го световен проблем , който иска да не ползва Apple, големи драми голямо нещо, че не мога да прехвърля 2ГБ филм през блутут, ами на мен не мие проблем , по WiFi ще го прехвърля по-бързо отколкото по тази остаряла технология.

Че се свързва свързва се само дето не с всичко...В къщи имам ресивер(Сони),на който съм закачил блутуут през един от входовете,пускам си музика често разпознава се от абсолютно всеки телефон дето съм пробвал само айфона не го харесва.Няма ядове с антични телефони като Нокия е51,всевъзможни експерии самсуняци лаптопа ми тошиба и нетбук асус...Само епълското отроче не го ще.За останалото си прав,който иска пълнофункционално устройство избягва епълските...вече твърдо и аз.Додох им шанс два пъти стига толкова.

Link to comment
Share on other sites

За мен винаги е било загадка,защо епъл феновете са готови да си кривят душата за несгодите и откровенните простотии сътворени от любимата им фирма,пламенно защитавайки я с лафове от сорта "ма тва кой го ползва,на кой му трябва" и тн...

Блутуут-а е само част от мизерията,гротеското в случая е че хардуерно айфона е много изпипан телефон,а блутуута поддъража най-високата скорост на трансфер...Преди време тествах 5s и Galaxy s5 с фабричния блутуут в радиото на чисто нов Нисан кашкай-Самсуняка захапва от раз,Айфона изобщо не го вижда...Жената на собственика се вкисна как така не може да си пусне музика от телефона а мЪжо и лепи яко жици в колата със презрително наплютия "пластмасунг" Естествено влезе в правия път с новичък Sgs 7edge ;-)

 

Първо - моя телефон, който ползвам всеки ден е Samsung Note 4, а пък iPhone 4,5 (2 броя с различни версии на iOS) i 6, както и няколко iPad-a пак с различни версии на iOS ги имам служебно като правя разни програми за тях. 

 

Това с "не работи bluetooth-a" аз досега 1 слушалка не съм видял да не мога да я закача към някой от айфоните а съм пробвал доста и на plantronics и на jabra. 

 

Както и да е - в случая споря, че драмата, която се вихри около прехвърлянето на снимки през блутуута е леко преувеличена и аз лично досега 1 път не съм прехвърлял снимки през него или пък през NFC от моя самсунг.. пък вие както искате го разбирайте. Ако щете по цял ден с това си играйте - всеки има право на избор.

Link to comment
Share on other sites

 

 Първо - моя телефон, който ползвам всеки ден е Samsung Note 4..........аз досега 1 слушалка не съм видял да не мога да я закача към някой от айфон....
За Ноут-а поздравления,страхотен телефон.За останалото-това,че ТИ не си виждал нещо конкретно нищо не значи,не мислиш ли ;-)По повод прехвърлянето на файлове-в момента съм на един гръцки остров дето нета е толкова умрЕл че едвам отваря форумчето,за какъв дропбокс трансфер (изобщо облачен)може да става дума?
Link to comment
Share on other sites

Аз бих го казал още по-простичко - за чий чеп ще сложиш блу в някакво устройство и напълно умишлено и съзнателно ще го скопиш? Защо???

Link to comment
Share on other sites

Аз бих го казал още по-простичко - за чий чеп ще сложиш блу в някакво устройство и напълно умишлено и съзнателно ще го скопиш? Защо???

И за да е гаврата пълна блутуута на айфона подържа най високата скорост на трансфер...Като да си купиш пикап Тойота тундра със заварен върху коша лист ламарина да не би случайно да пренесеш нещо незаконно...идиоти.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих го казал още по-простичко - за чий чеп ще сложиш блу в някакво устройство и напълно умишлено и съзнателно ще го скопиш? Защо???

 

Защото според тях това ограничение помага на потребителите, като премахва слабият като скорост трансфер. Не позволява и прехвърлянето на файлове, за които може да си платил 1 път. Те ти предлагат AirDrop за трансфер. Проблема е, че само iPhone има AirDrop. :D

 

Същата е причината и МакБук-а ми с 300мбит безжичен адаптер, да не може да се върже на повече от 150мбит към ТП-Линк рутерът ми. Искали да предлагат най-доброто качество, затова мога да получа 300мбит само ако се вържа към техния рутер, който е 500лв.

Link to comment
Share on other sites

Първата дума, която винаги ми идва на ума при подобни истории е "крепостничество"...и обикновено винаги се чувствам унизен от подобно изнудване. По тази причина никога не се спирам на уред от тази (и подобни) фирми, които процедират с клиентите си с такова мислене, пък ако ще и уредите им да са извънземни. За мен по-важно е отношението, а не хипер-дупер качествата на конкретния уред...а него все ще намеря с какво да го заместя.

 

/Лично мнение, с което не ангажирам никого/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...