Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

screenshot_7.png

 

не става ... просто от iOS нататък все по трудно ще става това с достъпването на файловете от дадена програма.

Link to comment
Share on other sites

от известно време, при опит да инсталиран някоя "благинка" през Cydia, се получава следното съобщение ....2e9bb71b355291ca03c981722de94f92.jpg

 

... някой друг с подобен проблем?

 

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

screenshot_7.png

 

не става ... просто от iOS нататък все по трудно ще става това с достъпването на файловете от дадена програма.

 

 

Папките на приложенията са достъпни ,но вече са в друга директория /var/mobile/Containers/Data/Applications , самите папки са именувани с номера и трябва да отваряш всяка за да видиш коя точно ти трябва, при мен беше лесно тъй като няма много приложения инсталирани за да си намеря папката на RealRacing3 и да и бодна хака .

Link to comment
Share on other sites

Кеф :D Да си дават 700$ за Таз керемида и толкоз :P А пък ние от простолюдието ще си вземем по един Note Pro за 500$ ;) 

Link to comment
Share on other sites

Нека позная.....ползваш некое китайско творение и ти е едно такова сладко на душицата как ни сме се “набутали” с ябълка......  :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Факт е също така, че ако си програмист и искаш да спечелиш от писане на софтуер за телефони е най-добре да пишеш за iOS... за андроид трябва да е безплатно, пък ти пробвай да му слагаш реклами, че да печелиш от тях после... евентуално... Статистиката си е статистика.

 

ПС: Абе то и аз съм с galaxy note 4 за основен телефон, но работата си е работа, а парите са си пари.

Link to comment
Share on other sites

Паралелно с айфон 6 ползвам и Nexus5, за разлика от 90% от флеймещите андроидаджии имам реална представа за плюсове и минуси и на двете системи защото и двете имат такива, android ми трябва за някои неща свързани с биткойн които не мога да правя на ябълката, за всичко друго предпочитам простата и “ограничаваща” с-ма iOS, за мен е достатъчно това което ми предлага а свързаноста която ми предосавя лаптоп-телефон е просто незаменима, надали скоро ще видим нещо което дори да се доближава при андроид, китайците или пък уиндоус (май само те имат горе долу сполучливи опити с уин10)

Link to comment
Share on other sites

Факт е също така, че ако си програмист и искаш да спечелиш от писане на софтуер за телефони е най-добре да пишеш за iOS... за андроид трябва да е безплатно, пък ти пробвай да му слагаш реклами, че да печелиш от тях после... евентуално... Статистиката си е статистика.

Дядо, хвърли малко светлина върху това. Безплатните приложения и при двете системи се препокриват, не мога да открия някаква разлика между Google Play и App Store. С платените е същата работа. Единствено за музиката е криво

Link to comment
Share on other sites

за андроид трябва да е безплатно,

Дедо, тук вече се изложи. Къде е писано и казано, че приложенията за Андроид трябва да са безплатни? Най-сваляните игри в маркета са все платени.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, тук вече се изложи. Къде е писано и казано, че приложенията за Андроид трябва да са безплатни? Най-сваляните игри в маркета са все платени.

Мда, не се изразих добре. Много по-малко са платените приложения при андроида, за които се плаща и то така, както в appstore. При това говорим не за проценти а за пъти. От друга страна слагането на реклами в приложения за андроид е по-лесно.

 

 

 

Друг момент е, че като правим нещо - първо се иска да е готово за ios...

Link to comment
Share on other sites

Мда, не се изразих добре. Много по-малко са платените приложения при андроида, за които се плаща и то така, както в appstore. При това говорим не за проценти а за пъти. От друга страна слагането на реклами в приложения за андроид е по-лесно.

 

 

 

Друг момент е, че като правим нещо - първо се иска да е готово за ios...

Не знам, не съм се интересувал от подобни статистики, може и да е така.

[Шегичка]Може пък причината да е в това, че феновете на ябълката са далеч по-лесни за доене.[/Шегичка]  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не знам, не съм се интересувал от подобни статистики, може и да е така.

[Шегичка]Може пък причината да е в това, че феновете на ябълката са далеч по-лесни за доене.[/Шегичка]  :lol:

То шега, шега, но е точно това. Потребители свикнали да плащат за какво ли не, е много по-лесна границата да купят някой и друг апп, докато настройката при андроид е точно обратната. Първо се гледа безплатното и само в мн краен случай платеното...

Link to comment
Share on other sites

[Шегичка]Може пък причината да е в това, че феновете на ябълката са далеч по-лесни за доене.[/Шегичка]  :lol:

Ами всъщност точно това исках и аз да кажа. И изобщо не е за майтап, защото като човек, който си вади с това хляба за мен е важно да правя нещо, което ще ми заплати труда. То ясно, че за да забогатееш от мобилни приложения и игри трябва толкова късмет, колкото за да спечелиш поне 5ца от тотото ама все пак да не си съвсем "валат" дето се вика.

 

Иначе и от андроида може да направиш маса кинти - ей виж Станислав (а.к.а. Мобисистемс) с техния офис пакет направиха маса пари, само че голяма част от тях бяха благодарение на разни сделки с производителите на хардуер, които ги изтикаха напред, мощно реклами и то в един момент популярността започва да работи за теб. Но и той каза, че основен приоритет им е ios, защото оттам идват доста повече кинти, отколкото от андроида.

 

Преди години бяха хванали expedia, че подреждат по различен начин резултатите от търсенето и по подразбиране ако си от macos ти показват по-луксозните хотели като по-"relevant", докато ако си на линукс слагаха най-отгоре най-евтинките.

Link to comment
Share on other sites

Преди години бяха хванали expedia, че подреждат по различен начин резултатите от търсенето и по подразбиране ако си от macos ти показват по-луксозните хотели като по-"relevant", докато ако си на линукс слагаха най-отгоре най-евтинките.

 

мен точно това ме дразни в apple - всичко е ориентирано към кинтите, а що се отнася до "свързаност", не съм много сигурен какво точно има в предвид @zlobil, но аз все повече започвам да се дразня от разни привички, които са "вкарани" в продуктите на apple, така че да ползваш само и единствено тях. не ти дават никакво поле за "излизане от коловоза".

 

п.п. джаджите на apple ги възприемам като покупка на обикновен принтер - заплащаш еднократно цена за продукта, но след това за да го ползваш пълноценно, започваш постоянно да си купуваш консуматив - в случая с ябълката, всичко интересно е платено или пък ти трябва "отключване", за да го ползваш(за разлика от при android, където почти всичко е "отключено"), а пък за да се докопаш/да си сложиш jailbreak, трябва да си малко от малко технически грамотен. аз съм сигурен, че едно 70-80% от ползващите ябълки нямат jailbreak на устройствата си.

Link to comment
Share on other sites

Ама нали отчиташ факта, че програмистите и те искат да им се заплати труда? Пък и нещата се купуват един път. После си ги ползваш доживот.

Link to comment
Share on other sites

Джейлнрейкът при епъл у-вата е доста по елементерно упражнение в сравнение с рутването при андроид. Всеки би се справил само да отдели няколко минути да прочете какво му предлага джейлбрейка и какво му е нужно за да го направи.

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

То шега, шега, но е точно това. Потребители свикнали да плащат за какво ли не, е много по-лесна границата да купят някой и друг апп, докато настройката при андроид е точно обратната. Първо се гледа безплатното и само в мн краен случай платеното...

 

Интересно какво визираш под “Да плащат за какво ли не” ? Ако е за това че съм дал пари да си купя айфон или макбук - да така е примерно дал съм повече пари отколкото за лаптоп със същите параметри но знам че ще работи и няма да го мисля, като вземеш гол лаптоп само му цъкваш power бутона и всичко се инсталира за 10мин., няма уиндолс няма драйвъри.....по-важото е че няма забиване и каквито и да е проблеми, просто работи....и то доста години и като бонус накрая няма да се наложи да го подаря на някой просто защото държат цена.

 

мен точно това ме дразни в apple - всичко е ориентирано към кинтите, а що се отнася до "свързаност", не съм много сигурен какво точно има в предвид @zlobil, но аз все повече започвам да се дразня от разни привички, които са "вкарани" в продуктите на apple, така че да ползваш само и единствено тях. не ти дават никакво поле за "излизане от коловоза".

 

п.п. джаджите на apple ги възприемам като покупка на обикновен принтер - заплащаш еднократно цена за продукта, но след това за да го ползваш пълноценно, започваш постоянно да си купуваш консуматив - в случая с ябълката, всичко интересно е платено или пък ти трябва "отключване", за да го ползваш(за разлика от при android, където почти всичко е "отключено"), а пък за да се докопаш/да си сложиш jailbreak, трябва да си малко от малко технически грамотен. аз съм сигурен, че едно 70-80% от ползващите ябълки нямат jailbreak на устройствата си.

 

iCloud, изобщо не виждам за какви консумативи и доене говорим, ако си дал 1000+ лв за телефон не би трябвало да ти е проблем да дадеш 0.99$ за приложение което си остава вечно твое на всички ябълкови устройства, както каза дядото и програмистите трябва да печелят, а за да има качествени и работещи приложения е редно да се заплащат за да се стимулират именно програмистите. 

 

Предпочитам да дам 0.99$ отколкото да джейлвам и да си отворя непробиваемата security с-ма на телефона на който държа кредитни карти, сметки и т.н.... а и чесно казано от 4-ката насам просто не ми се е налагало да имам джейл, не изпитвам нужда. 

 

 

 

 

 

Андроид може да позволяват да се инсталират безплатни приложения от нет-а но си е приключение да преровиш всичките скам сайтове и да откриеш работещо такова. Сигурно ще ме наречете сектант но идентични приложения на айфона ми работят с проблеми 0 докато на нексуса си има бъгове и крашове. 

Link to comment
Share on other sites

по-важото е че няма забиване и каквито и да е проблеми, просто работи....и то доста години..

 

С това няма как да се съглася. Много повече проблеми имам с OSX, отколкото с Уиндоус.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

днес, след като закачих телефона във вратата на колата - беше в калъф(armband) на ръката ми, при разговор не чувам отсрещната страна. като включа на високоговорител, се чува всичко, но в нормален режим .. тишина. иначе отсреща ме чуват.

къде да търся проблема и някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

 

разглобих го, сглобих го и се оправи  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

въпрос - защо в приложението на bulsat за iOS ги няма двата спортни канала на диема, а в устройство с андроид ги има? говоря за една и съща регистрация.

Link to comment
Share on other sites

Защото приложенията за IOS минава много време докато бъдат удобрени за да се появят в апп стора включително и ъпдейтите. Нивото на сигурност е много голямо ,не е като в google play.

 

 

Turn off this option! iPhone Turn off this option!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

долния ред(slide to unlock) спря да бакча ... като цяло е само това със слайдването отдолу нагоре и нямаше да ме дразни толкова, но при писането на съобщения не мога да сменям на числа(може и да сложа друга клавиатура, но свикнах с тази) ... та се чудя това хардуерен проблем ли е(може да се е получил при удар) и или има някакъв fix?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...