Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Голям е пичове...5 инча и нагоре лопати може ако дремя в някой офис по цял ден.Телефони нося само по джобове,лятото къси гащи тениска и ебати филията в джоба...не става.С тоя 4 инчовия с хардуера от 6s ще сцепят мрака....Само да не беше смотания айос. Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

Не ти е удобен на теб. :) Да не мислиш, че аз мъкна чанти? Много са ти малки джобовете. :)

Тънкия телефон изобщо не се забелязва, че е там.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

 

Не ти е удобен на теб. :) Да не мислиш, че аз мъкна чанти?...
На мен де не те кандърдисвам ти да си купуваш нищо ;) Компактния телефон е удобен за работа с една ръка,в колата,на мотора,тичайки в парка...просто няма място за сравнение.Филми на телефона не гледам,за всичко останало 4 инча ми стигат...Само дето не предлага никой нищо смислено с андроид.А свикнах на хубавото и да се връщам пак на дървото не ми се ще ама...
Link to comment
Share on other sites

Ти май не разбираш, че мен като потребител това не ме интересува?

Абе пич, ти тръгна да сравняваш как нам си какво под андроид не крашвало и не лагвало, а под ios било зле и тръгна да ме убеждаваш, че програмата е същата. Е да ама не е. И екипа е различен даже, не само приложението. Единственото общо е, че приложенията имат еднакви имена и екипите, които ги правят работят за една и съща фирма. Дотам.

 

Аз ти обяснявам кое как работи и защо работи по този начин. И също така защо си в грешка, че приложенията под ios им за губи паметта. Да ме убеждаваш мен, който съм писал няколко такива програми и ми е пределно ясно как работи и ios и android.

Само дето не предлага никой нищо смислено с андроид.

E опа! Айде сега

Link to comment
Share on other sites

E опа! Айде сега

 

Просто не ме е попитал все още. :)

 

Но иначе като цяло е прав, че китайците първи тръгнаха да увеличават екраните и в момента масовото предлагане е 5"...5.5"...или по-големи и много рехав избор на модели с екрани между 4 и 5 инча.

Link to comment
Share on other sites

Аз за 6+ мисля да се хвърлям вие сега тука, ааа... :smile1:

 

Имам един ЛГ Флекс 2, да ви кажа защото е извит ли, ама грам не се усеща в джЕба. Ама пущина все към Йоеса ме дърпа и го въртя с една 5-ца, ама малък екран ми идва.

Link to comment
Share on other sites

Абе пич, ти тръгна да сравняваш как нам си какво под андроид не крашвало и не лагвало, а под ios било зле и тръгна да ме убеждаваш, че програмата е същата. Е да ама не е. И екипа е различен даже, не само приложението. Единственото общо е, че приложенията имат еднакви имена и екипите, които ги правят работят за една и съща фирма. Дотам.Аз ти обяснявам кое как работи и защо работи по този начин. И също така защо си в грешка, че приложенията под ios им за губи паметта. Да ме убеждаваш мен, който съм писал няколко такива програми и ми е пределно ясно как работи и ios и android. E опа! Айде сега

Да, казах го. Ако ще и друга фирма да го прави - все ми е тая. Крашва ли? Крашва.

Link to comment
Share on other sites

Екипа на IMDB и той.

Facebook и те.

Airmail също не го вдига пред стоковия мейл клиент по производителност.

Spotify и те се дънят с лаг.

 

Общо взето, никой не може да пише за iOS явно според теб, освен самите Apple. Дори и те се дънят, защото Сафари-то редовно ми презарежда страниците като се върна в него от друг App след по-дълго отсъствие и ако съм писал нещо без да го изпратя - просто си знам, че трябва да започна на ново. Нямаш си представа колко е дразнещо това ако трябва да проверя информацията в друг App за повече от 1 минутка.

Link to comment
Share on other sites

Екипа на IMDB и той.

Facebook и те.

Airmail също не го вдига пред стоковия мейл клиент по производителност.

Spotify и те се дънят с лаг.

 

Общо взето, никой не може да пише за iOS явно според теб, освен самите Apple. Дори и те се дънят, защото Сафари-то редовно ми презарежда страниците като се върна в него от друг App след по-дълго отсъствие и ако съм писал нещо без да го изпратя - просто си знам, че трябва да започна на ново. Нямаш си представа колко е дразнещо това ако трябва да проверя информацията в друг App за повече от 1 минутка.

 

Аз нямам никакви проблеми с IMDB и facebook. Днес ще слушам музика от spotify през телефона, за да мога да дам мнение.  Gmail и аз имам много оплаквания, но това са проблеми на google, както каза djadomraz. Кой може и кой не може да пише приложения за apple си е проблем на самите фирми, защото явно не могат да си намеря кадърни хора или просто наемат индийци. Познавам доста хора, които пишат приложения за iOS и са доволни от това, което им предлага apple и като са кадърни нямат някакви радикални проблеми (крашове или невъзможни неща). Ако искаш да злобееш спрямо някоя операционна система винаги може да намериш нещо, защото няма перфектни неща и всеки човек вижда индивидуални плюсове и минуси. Примерно мене най - много ме дразни, като трябва да се оправям с itunesconnect, но е такова.

Link to comment
Share on other sites

Няма идеален софтуер...и хардуер...както и пълно щастие - това дедо го знае най-добре. :))

 

И повечето потребители мислят така. Затова и казват какт iOS и Apple са перфектни, а в същност реалността е малко различна.

 

Аз нямам никакви проблеми с IMDB и facebook. Днес ще слушам музика от spotify през телефона, за да мога да дам мнение.  Gmail и аз имам много оплаквания, но това са проблеми на google, както каза djadomraz. Кой може и кой не може да пише приложения за apple си е проблем на самите фирми, защото явно не могат да си намеря кадърни хора или просто наемат индийци. Познавам доста хора, които пишат приложения за iOS и са доволни от това, което им предлага apple и като са кадърни нямат някакви радикални проблеми (крашове или невъзможни неща). Ако искаш да злобееш спрямо някоя операционна система винаги може да намериш нещо, защото няма перфектни неща и всеки човек вижда индивидуални плюсове и минуси. Примерно мене най - много ме дразни, като трябва да се оправям с itunesconnect, но е такова.

 

Зависи какви проблеми търсиш. Ако просто слушаш музика през Spotify - няма какъв проблем да намериш. Приложението си функционира. Ако си търсиш филмите през IMDB и забравяш - приложението функционира. Ако си отваряш Фейсбук-а и си ги ползваш просто - приложението функционира в по-голямата си част, но проблемите не са на Apple.

 

Проблемите започват, когато се опиташ да направиш нещо, което малко хора биха направили. С OSX е същото.

Например - да чатиш с някой, да отвориш IMDB, защото искаш да видиш някой филм, да се върнеш в чат-а и след 10 минути да се върнеш да видиш филма. Изненада - IMDB ти отваря заглавния екран и пак трябва да търсиш информацията, която вече си намерил предния път.

Link to comment
Share on other sites

Екипа на IMDB и той.

Явно. Или просто освобождават по-агресивно паметта. Не разбирам кое те смущава в случая.

Facebook и те.

Те пък какво? Имам ФБ и си работи прекрасно и бързо. 

Airmail също не го вдига пред стоковия мейл клиент по производителност.

Spotify и те се дънят с лаг.

Всичко, което търси интернет ще има някакъв лаг ако се налага да сваля някаква информация повторно. 

 

Общо взето, никой не може да пише за iOS явно според теб, освен самите Apple. Дори и те се дънят, защото Сафари-то редовно ми презарежда страниците като се върна в него от друг App след по-дълго отсъствие и ако съм писал нещо без да го изпратя - просто си знам, че трябва да започна на ново. Нямаш си представа колко е дразнещо това ако трябва да проверя информацията в друг App за повече от 1 минутка.

Щото на андроида не презарежда страниците ако са стоели по-дълго време в background. Хайде молим. И не е 1 минута въпросния timeout.

Link to comment
Share on other sites

Явно. Или просто освобождават по-агресивно паметта. Не разбирам кое те смущава в случая.

Те пък какво? Имам ФБ и си работи прекрасно и бързо. 

Всичко, което търси интернет ще има някакъв лаг ако се налага да сваля някаква информация повторно. 

 

Щото на андроида не презарежда страниците ако са стоели по-дълго време в background. Хайде молим. И не е 1 минута въпросния timeout.

 

Като зареждам Facebook от друго приложение чрез App switcher-а съм чакал по 4-5 секунди на синята лента само отгоре. Само цвета, без бутоните. Това ако за теб е бързо....

 

Не става въпрос за изчакването докато се свали информацията. И много интересно защо 3rd party мейл приложенията имат проблем, а това на Apple няма?

 

Никъде не съм казал, че е 1 минута. Не съм си седял с хронометъра да засичам колко време мога да седя извън приложението преди то да реши да ми занули информацията.

 

В Chrome на телефона имам в момента отворени 32 tab-а. Ако отворя 10-15 в Сафари на iPad-а, браузъра ми така лагва, че не може да се работи.

 

Не съм сигурен за какво спорим вече и какво дискутираме ако трябва да съм честен.

Мисля, не съм сигурен, че в началото просто казах, че положението не е толкова розово при iOS и говорим единствено за представяне на приложенията, а не функционалност. Лаг, забавяне, изгубена информация по време на работа. И това е на устройство, чийто хардуер е бил перфектен според Епъл преди по-малко от 2 години. Това последното се потвърждава и от факта, че 3Д игри с много добра графика си вървят без проблем. Не можеш да ме убедиш, че Фейсбук-а е по-тежък от 3Д игра.

Link to comment
Share on other sites

Проблемите започват, когато се опиташ да направиш нещо, което малко хора биха направили. С OSX е същото.

Например - да чатиш с някой, да отвориш IMDB, защото искаш да видиш някой филм, да се върнеш в чат-а и след 10 минути да се върнеш да видиш филма. Изненада - IMDB ти отваря заглавния екран и пак трябва да търсиш информацията, която вече си намерил предния път.

 

Това го пробвах, като 10-те минути бяха 1 час, защото забравих :)  и imdb стоеше на филма, който бях избрал. Не го приемай, като заяждане, а просто ми беше интересно да пробвам и видя какъв е проблемът. Използвам iPhone 5s. :)

 

 

едит: Е в поста ми пише, че не се заяждам, а просто ми беше интересно дали ще стане и при мен така :) Сега заради Мидекс ще пробвам с точно 10 минути :)

Link to comment
Share on other sites

Това го пробвах, като 10-те минути бяха 1 час, защото забравих :laughing:   и imdb стоеше на филма, който бях избрал. ...

 

Off/ Е ми...не си спазил 'рецептата' - човекът ти каза 10 минути, а ти...цял час....то се е сменило на десетата минута и после чакало, чакало...ама ти като си се заплеснал, на онова му писнало да чака и пак си се върнало на страницата с оня филм. :P

Стига сте спорили - причините може да са най-различни, най-вече по причина съчетанието на различни фактори (в софтуера и хардуера), които никога не могат да бъдат еднакви до последния байт при различните потребители. Явно Ангел повече мъчи устройствата си и понякога те се шашкат и не знаят как да реагират. ;)

 

П.П. Ангеле, според мен си идеален за бета тестер. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това го пробвах, като 10-те минути бяха 1 час, защото забравих :)  и imdb стоеше на филма, който бях избрал. Не го приемай, като заяждане, а просто ми беше интересно да пробвам и видя какъв е проблемът. Използвам iPhone 5s. :)

 

 

едит: Е в поста ми пише, че не се заяждам, а просто ми беше интересно дали ще стане и при мен така :) Сега заради Мидекс ще пробвам с точно 10 минути :)

 

А докато програмата беше на заден план, ти продължи ли да си работиш с устройството нормално и с други приложения?

При мен понякога информацията, която съм намерил е там, друг път я няма, което само показва, че не е проблем с приложението.

Link to comment
Share on other sites

А докато програмата беше на заден план, ти продължи ли да си работиш с устройството нормално и с други приложения?

При мен понякога информацията, която съм намерил е там, друг път я няма, което само показва, че не е проблем с приложението.

 

Aми аз затова 1 час го бях оставил. Говорих по телефона, пращах снимки през facebook, написах няколко sms и още няколко неща. Нека спрем спора до тук :) Аз просто исках да видя дали и при мен ще се получи това, защото бях останал с впечатление, че при теб се случва всеки път, което за мен беше странно :)

Link to comment
Share on other sites

....

Не съм сигурен за какво спорим вече и какво дискутираме ако трябва да съм честен.

Да те цитирам в резюме: "... на андроид пишката е по-голяма от тази на ios..."

 

Мисля, не съм сигурен, че в началото просто казах, че положението не е толкова розово при iOS и говорим единствено за представяне на приложенията, а не функционалност. Лаг, забавяне, изгубена информация по време на работа. И това е на устройство, чийто хардуер е бил перфектен според Епъл преди по-малко от 2 години. Това последното се потвърждава и от факта, че 3Д игри с много добра графика си вървят без проблем. Не можеш да ме убедиш, че Фейсбук-а е по-тежък от 3Д игра.

Лаг на ios не съм видял още. На лаг при андроид съм се нагледал. 

 

Загуба на информация - ела да видиш какво се случва с Minecraft-a - на ipad-a на малкия за година и нещо един път не се прецака файла, на андроида го прави през 2 седмици.

 

Това с фейсбука нямам представа за какво говориш. Отварям го сега на iphone-a и работи без грам забавяне. Поне аз не намирам разлика с този на андроида.

Link to comment
Share on other sites

Ок де, искаш да кажеш, че си измислям ли?

Да!

Никой не споменава и най - великата backup функция която съм виждал - iCloud. Уникално нещо е.

 

 

 

 

 

p.s.

Чакам сега някой да ми каже как има подобно нещо и в онова подобие на ос.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok. Fanboy-щина отвсякъде.

Щом ме изкарвате и че си измислям..
Преди аргумента беше, че не съм бил ползвал.
Сега като съм ползвал - аргумента е, че си измислям.
Явно само позитиви трябва да се пускат за iOS.

 

Как пък никой не се сети, че тестовете си ги правите на телефоните, а аз говоря за таблет с поне 2 пъти по-висока резолюция, което се отразява и на заеманата памет?

 

А за iCloud - 5GB безплатно! Чудо на чудесата!

Link to comment
Share on other sites

А за iCloud - 5GB безплатно! Чудо на чудесата!

На мен с всичката ми история за безбройте години и всичко ми е няколкостотин МБ. 5гб са предостатъчно.
Link to comment
Share on other sites

Окей, но все пак, никой не е споменавал iCloud бекъпа. Съгласен съм, че е супер за разлика от Андроид-ският, който не пази data-та на приложенията. Различните производители също си имат някакви бекъп решения, които работят като iCloud, но не е същото.

 

Не знам защо това пак отиде към спор iOS vs Андроид. Аз просто споменах, че нещата не са толкова розови и определено не са "просто работи".

 

А тоя "ъпдейт до последна версия за всички устройства" трябва да го спрат! Старите устройства с новия iOS работят ужасно.

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо това пак отиде към спор iOS vs Андроид. Аз просто споменах, че нещата не са толкова розови и определено не са "просто работи".

 

А тоя "ъпдейт до последна версия за всички устройства" трябва да го спрат! Старите устройства с новия iOS работят ужасно.

За всички в темата нещата са розови ;). Ти си май единственото изключние. Изобщо не съм съгласен за ъпдейтите. Аз съм доволен от тях.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...