Jump to content
BulForum.com

iPhone


AssassiN

Recommended Posts

Имам едно въпросче (от чисто любопитство) към притежателите на iPhone, но и имащи поглед върху Андроид телефоните. Ясен е факта, че що се касае до паметта, винаги важи максимата "колкото повече, толкова по-добре". Понеже операционните системи са коренно различни и се предполага, че имат различно управление на тази памет, интересува ме в една въображаема ситуация при две сходни устройства, ползващи двете операционни системи и имащи еднакъв обем памет - примерно в конфигурация 1/16 GB...еднакво ли ще се оползотворяват тези 'памети', при еднакъв брой приложения, еднакво ли добре (зле) ще работят двете устройства и т.н...

Питам, защото ми е направило впечатление, че в новите си телефони китайците/корейците надуват "малката" памет (до 3 или 4 гигабайта, без значение дали я наричат RAM или по някакъв друг начин), докато телефонът на ябълките скочи от 1 на 2 гигабайта и толкова (изключвам новия им таблет), което всъщност може би е напълно достатъчно ако управлението на паметта е по-различно и се оползотворява както трябва другата ("голямата") памет.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Имам едно въпросче (от чисто любопитство) към притежателите на iPhone, но и имащи поглед върху Андроид телефоните. Ясен е факта, че що се касае до паметта, винаги важи максимата "колкото повече, толкова по-добре". Понеже операционните системи са коренно различни и се предполага, че имат различно управление на тази памет, интересува ме в една въображаема ситуация при две сходни устройства, ползващи двете операционни системи и имащи еднакъв обем памет - примерно в конфигурация 1/16 GB...еднакво ли ще се оползотворяват тези 'памети', при еднакъв брой приложения, еднакво ли добре (зле) ще работят двете устройства и т.н...

Питам, защото ми е направило впечатление, че в новите си телефони китайците/корейците надуват "малката" памет (до 3 или 4 гигабайта, без значение дали я наричат RAM или по някакъв друг начин), докато телефонът на ябълките скочи от 1 на 2 гигабайта и толкова (изключвам новия им таблет), което всъщност може би е напълно достатъчно ако управлението на паметта е по-различно и се оползотворява както трябва другата ("голямата") памет.

iPhone-нът е много оптимизиран. ОС е предвидена да си работи с техният си хардуер и го прави по отличен начин. Няма нужда от напасване на хиляди устройства. Я работи я не. Няма го лагът който го има при всички андроид устройства. Всичко е много по плавно и приятно. Някой път като се видим ще ти демонстрирам на живо.
Link to comment
Share on other sites

и аз като потрбител предпочитам производителя на моето устройство сам да си пише само за него софт

 

винаги, винаги е по-добре

 

да не говорим, че хората не правят разлика какви приложения си слагат на андроит (дали са на Гугъл, Лг, Самсунг и т. н. т.е. са тествани за тия телефони или в случая с Гугъл са разработени добре)... качват, качват, а в маркета никой не осигурява контрол, а при iOS контрола е доста по-добре и такива недоразумения като точене на батерията от рандъм приложения е рядкост

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче (от чисто любопитство) към притежателите на iPhone, но и имащи поглед върху Андроид телефоните. Ясен е факта, че що се касае до паметта, винаги важи максимата "колкото повече, толкова по-добре". Понеже операционните системи са коренно различни и се предполага, че имат различно управление на тази памет, интересува ме в една въображаема ситуация при две сходни устройства, ползващи двете операционни системи и имащи еднакъв обем памет - примерно в конфигурация 1/16 GB...еднакво ли ще се оползотворяват тези 'памети', при еднакъв брой приложения, еднакво ли добре (зле) ще работят двете устройства и т.н...

Питам, защото ми е направило впечатление, че в новите си телефони китайците/корейците надуват "малката" памет (до 3 или 4 гигабайта, без значение дали я наричат RAM или по някакъв друг начин), докато телефонът на ябълките скочи от 1 на 2 гигабайта и толкова (изключвам новия им таблет), което всъщност може би е напълно достатъчно ако управлението на паметта е по-различно и се оползотворява както трябва другата ("голямата") памет.

  

 

Различно е. За пример, таблета ми с 1гб рам едва съумява да запази отворени 2 приложения. Приложенията реално са отворени, но ако сменя между тях и после се върна в първото - информацията вече я няма и аз трябва да си търся филма в imdb (например) от начало.

 

iPhone-нът е много оптимизиран. ОС е предвидена да си работи с техният си хардуер и го прави по отличен начин. Няма нужда от напасване на хиляди устройства. Я работи я не. Няма го лагът който го има при всички андроид устройства. Всичко е много по плавно и приятно. Някой път като се видим ще ти демонстрирам на живо.

За съжаление това са някакви митове и легенди. Последния iOS на iPad Mini 2 работи страшно мудно, а лаг е някаква много мека дума за това, което се случва. При превключване от браузър към Фейсбук приложението съм чакал по 5-6 секунди да зацепи.

 

И това е само браузъра, фейсбук и IM. Не ми се ще да си представям какво се случва ако трябва да го ползвам за всякакви неща по цял ден.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, това може да е частен случай. Нашият iPad се ползва предимно от жена ми с постоянно включен viber, skype, браузер. На всичкото това малкият го взима и си пуска 6 - 7 детски приложения (той ще стане на 3 скоро). Не ми се е случвало да лагне или да зацепва както при теб. Да не би да е от приложенията нещо. Не се стремя да защитавам продукт и марка, а да помогна дори и с малко информация.

Link to comment
Share on other sites

Ами не мисля, че е от приложението или частен случай, защото започна от първата седмица..

 

Да не е по-хубав вашия ipad и затова да се държи нормално?

Този е със същия хардуер като на ipad mini 3, който теоритично е на по-малко от 2 години.

 

Редовно ми крашва Inbox приложението, ако започна да отговарвм на мейл с много отговори.. Със стоковия мейл няма проблем. Върви много по-бързо, но функционалността не ме устройва. А и не мисля, че е нормално 3rd party приложението да е много по-бавно от Епълското. Пробвал съм и други мейл приложения - пак същото. Епълското е много по-бързо и пъргаво.

 

Не пази информация в приложения различни от стоковите ако ги switch-вам с мулти таскинга и т.н.

Отнема по 1-2 секунди понякога да се появи мулти таскинга и аз вече съм натиднал някъде за тоя период и нещо друго става, което ме кара да цъкам пак хоум бутона, за да пусна мулти таскинга повторно.

Общо взето - страааашно мудно.

 

Може просто разбиранията ни за лаг и зацепване да са различни.

 

Ако имаш предложения от какво може да е... Въпреки че винаги е бил така.

Link to comment
Share on other sites

Това, което описваш е при мен ситуацията с андроида. Дори нормални приложения като dialer-a понякога им трябват 3-4 секунди да се осеферят.

 

Това, което описваш е ако приложението е некадърно написано и OS-a го е терминирал, защото не си е спряло background процесите в рамките на до 5 секунди след преминаване във фонов режим и самото приложение разчита на някакви данни от интернет та после ги дърпа наново.

(това е и обяснението за ефектите, които е забелязал host)

 

Информация на приложения, различни от стоковите се пази със сигурност. Нашето разчита на това да си следи доста неща. Просто не може да се програмира като за десктоп - много яко те бие през ръцете iOS. Споко - андроида и той натам върви - скоро и те ще започнат да го правят това. В андроид засега все още можеш да пуснеш някаква задача от приложение и тя да работи на 100% дори когато приложението е минало във фонов режим, което е тотално грешно. За да работи нещо нон-стоп във фонов режим трябва да се регистрира "услуга", за да може дори когато се "затвори" приложението тя да продължи да работи. Това последното пък в iOS го няма - там пък се регистрираш за емнайсе събития и чакаш да ти съобщят какво е станало за да го обработиш.

Link to comment
Share on other sites

Това, което описваш е при мен ситуацията с андроида. Дори нормални приложения като dialer-a понякога им трябват 3-4 секунди да се осеферят.

 

Същата работа и при мен...лаг си има, а понякога докато гледам през wifi телевизия, дори стоковият браузер ми изписва, че "приложението не отговаря" и го затварям, за да може да тръгне пак. Интересно, че в началото докато не бях качил почти никакви приложения, нямаше абсолютно никакъв лаг и то доста време. След това се изкуших и накачих 15-20, но никога не пускам повече от 2 едновременно, само че явно "затварянето" не е истинско затваряне и някои все пак си седят чакащи и ползващи ресурс на заден план....то и затова от тия всичките приложения имам поне 5 системни, дето уж трябва да държат системата чиста, като с тях чистя, затварям, хибернизирам и т.н., ама не виждам кой знае колко полза - най-вече нямам поглед какво наистина се случва на заден план.

 

Дедо, дедооооо...ще има да си търсим ние бутончето с хиксчето - чиста работа, "close"...и знаеш, че наистина вече го няма....не разбирам за к'ъв х** нещо си трябва да стои на заден план, при положение, че аз изобщо не искам да седи на заден план, а някой друг да се прави на умен, че хем да го държи там, хем да ми освобождава ресурси...

Link to comment
Share on other sites

Това, което описваш е при мен ситуацията с андроида. Дори нормални приложения като dialer-a понякога им трябват 3-4 секунди да се осеферят.

 

Това, което описваш е ако приложението е некадърно написано и OS-a го е терминирал, защото не си е спряло background процесите в рамките на до 5 секунди след преминаване във фонов режим и самото приложение разчита на някакви данни от интернет та после ги дърпа наново.

(това е и обяснението за ефектите, които е забелязал host)

 

Еми явно на IMDB и Google са има калпави приложенията. :) Не знам какво да ти кажа... Аз само констатирам поведение.

 

Същата работа и при мен...лаг си има, а понякога докато гледам през wifi телевизия, дори стоковият браузер ми изписва, че "приложението не отговаря" и го затварям, за да може да тръгне пак. Интересно, че в началото докато не бях качил почти никакви приложения, нямаше абсолютно никакъв лаг и то доста време. След това се изкуших и накачих 15-20, но никога не пускам повече от 2 едновременно, само че явно "затварянето" не е истинско затваряне и някои все пак си седят чакащи и ползващи ресурс на заден план....то и затова от тия всичките приложения имам поне 5 системни, дето уж трябва да държат системата чиста, като с тях чистя, затварям, хибернизирам и т.н., ама не виждам кой знае колко полза - най-вече нямам поглед какво наистина се случва на заден план.

 

Дедо, дедооооо...ще има да си търсим ние бутончето с хиксчето - чиста работа, "close"...и знаеш, че наистина вече го няма....не разбирам за к'ъв х** нещо си трябва да стои на заден план, при положение, че аз изобщо не искам да седи на заден план, а някой друг да се прави на умен, че хем да го държи там, хем да ми освобождава ресурси...

 

Махни приложенията, които не ползваш. Махни и тия, които "чистят" и "оптимизират". Само Greenify може да оставиш, защото май си го сложил като те гледам да пишеш за "хибернизиране".

Link to comment
Share on other sites

Само Greenify може да оставиш, защото май си го сложил като те гледам да пишеш за "хибернизиране".

 

Тая я нямам, но предлагам да продължим в андроидската тема, че тук не е подходящо...

Link to comment
Share on other sites

Еми явно на IMDB и Google са има калпави приложенията. :) Не знам какво да ти кажа... Аз само констатирам поведение.

Инбокса търси да сваля данни от интернет. Това обяснява забавянето. IMDB явно освобождава агресивно паметта и после отново трябва да зарежда.

 

 

Дедо, дедооооо...ще има да си търсим ние бутончето с хиксчето - чиста работа, "close"...и знаеш, че наистина вече го няма....не разбирам за к'ъв х** нещо си трябва да стои на заден план, при положение, че аз изобщо не искам да седи на заден план, а някой друг да се прави на умен, че хем да го държи там, хем да ми освобождава ресурси...

Друга е идеята. Трябва да свикнем да мислим по по-различен начин. Компютъра е пусни-спри. Тука спиране няма (то на първия windows mobile всъщност нямаше, но една програма ако не е на екрана все едно беше спряна)

Link to comment
Share on other sites

Не ме разбра - друго ме дразни мене...защо разработчиците ме елиминират като фактор, от когото нещо зависи? Защо само "тяхното мислене" трябва да се грижи за нещо, за което аз мога да се погрижа по-добре, тъй като няма как да ми влезнат в главата, че да знаят в кой момент кое ще поискам отново да излезе бързо на екрана и кое съм качил само ей така...да го има в наличност. Нали е уж отворен код, нали уж не е затворена система като при ябълките - защо не ми оставят личната отговорност да си скапя с кеф цялата система, само защото в момента съм на кеф да скапвам системи и особено ако са си мои и съм давал собствени пари за това. Нека сложат огромни мигащи надписи с капслок и в червено, които 5 пъти да ме предупредят за "евентуалните опасности" ако пипам тук и там, но да ми оставят подобна възможност, защото явно не всичко е идеално в софтуера им, който не се справя на 100% с всички устройства, приложения, възникващи ситуации и произволни комбинации...или викаш по-гот е всеки ден да се нервиш от лагове, които не би трябвало да ги има точно в тоя момент?

Link to comment
Share on other sites

Инбокса търси да сваля данни от интернет. Това обяснява забавянето. IMDB явно освобождава агресивно паметта и после отново трябва да зарежда.

 

Inbox-а няма забавяне. Inbox-а направо крашва ако тръгна да отговарям на мейл conversation с 80 предишни отговора примерно. После трябва да отворя ДРАФТ-а и да бързам да напиша отговора преди да е крашнало приложението отново.

Андроид телефона също се бави, но не крашва.

 

Не ме разбра - друго ме дразни мене...защо разработчиците ме елиминират като фактор, от когото нещо зависи? Защо само "тяхното мислене" трябва да се грижи за нещо, за което аз мога да се погрижа по-добре, тъй като няма как да ми влезнат в главата, че да знаят в кой момент кое ще поискам отново да излезе бързо на екрана и кое съм качил само ей така...да го има в наличност. Нали е уж отворен код, нали уж не е затворена система като при ябълките - защо не ми оставят личната отговорност да си скапя с кеф цялата система, само защото в момента съм на кеф да скапвам системи и особено ако са си мои и съм давал собствени пари за това. Нека сложат огромни мигащи надписи с капслок и в червено, които 5 пъти да ме предупредят за "евентуалните опасности" ако пипам тук и там, но да ми оставят подобна възможност, защото явно не всичко е идеално в софтуера им, който не се справя на 100% с всички устройства, приложения, възникващи ситуации и произволни комбинации...или викаш по-гот е всеки ден да се нервиш от лагове, които не би трябвало да ги има точно в тоя момент?

 

Можеш. Руутваш го и ако искаш може да си махнеш цветовете от интерфейса. Няма мигащи надписи. Няма капс лок. Правиш промяната, рестартираш и вече нямаш работещ телефон.

Link to comment
Share on other sites

Inbox-а няма забавяне. Inbox-а направо крашва ако тръгна да отговарям на мейл conversation с 80 предишни отговора примерно. После трябва да отворя ДРАФТ-а и да бързам да напиша отговора преди да е крашнало приложението отново.

Андроид телефона също се бави, но не крашва.

2 тотално различни приложения са - едното писано на Java, другото на ObjectiveC. От тотално различни хора. Нищо, че и 2те групи хора работят в гугъл...

 

 

Не ме разбра - друго ме дразни мене...защо разработчиците ме елиминират като фактор, от когото нещо зависи? .....

Съвсем се обърках. Какъв фактор и какво искаш да се промени?

Link to comment
Share on other sites

Съвсем се обърках. Какъв фактор и какво искаш да се промени?

 

Имах предвид защо са се отказали от концепцията, доказала се и работеща прекрасно в последните 25 години...дай да не продължаваме в тая тема, че вече съм започнал в другата.

Link to comment
Share on other sites

Май тия гадове от Епъл пак ще ме накарат да си купя техен телефон...Новия е точно това дето ми трябва за лятото 4" мощ и хубава камера...Как ще преглътна само това недоразумение айос не знам :-/

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 тотално различни приложения са - едното писано на Java, другото на ObjectiveC. От тотално различни хора. Нищо, че и 2те групи хора работят в гугъл...  Съвсем се обърках. Какъв фактор и какво искаш да се промени?

  

 

Ти май не разбираш, че мен като потребител това не ме интересува?

 

Май тия гадове от Епъл пак ще ме накарат да си купя техен телефон...Новия е точно това дето ми трябва за лятото 4" мощ и хубава камера...Как ще преглътна само това недоразумение айос не знам :-/

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

Ще дадеш една торба пари за тоя малък и стар телефон?

Link to comment
Share on other sites

  

 

Ще дадеш една торба пари за тоя малък и стар телефон?

 

Да, защото в момента 5s ми върши чудесна работа(като размер) и хардуера ще е на 6-та, което напълно ме устройва. Най - евтеният доколкото четох е 500$.

Link to comment
Share on other sites

Хардуера ще е като на 6S, но все пак...

6S и малкия ще са на една и съща цена и с един и същи хардуер. Дори може малкия да е малко по-скъп.
Наистина ли е толкова важен размера на екрана, че да дадеш същите (или малко повече) пари за по-лошо устройство?

Link to comment
Share on other sites

Хардуера ще е като на 6S, но все пак...

6S и малкия ще са на една и съща цена и с един и същи хардуер. Дори може малкия да е малко по-скъп.

Наистина ли е толкова важен размера на екрана, че да дадеш същите (или малко повече) пари за по-лошо устройство?

 

Ами знаейки, че 5s след 1-2 години ще е морално остарял и харесвайки големината му бих си го взел. Аз искам да си нося телефона в джоба и с 6s ми идва некомфортно. Според мен apple пуснаха този модел да проверят какво е търсенето на телефони с малки дисплеи. Да не забравяме, че  това е моето лично мнение все пак. :)

Link to comment
Share on other sites

Те отлично чрез Apple ID знаят през какъв техен телефон, към какъв техен телефон мигрираме и колко се връщат към по-малкия размер. 

Пък и това с готов корпус и готов хардуер е готово изделие, няма инвестиция, освен многото шум, което им идва отръки.

Link to comment
Share on other sites

абсолютно, очаквам най-голямата печалба някога регистрирана от епъл да е през 2016...няма начин да не ударят джакпота с тоя телефон (малкия)

Link to comment
Share on other sites

Аз също не виждам смисъл от малкия телефон. Ако трябва да давам пари за айфон, ще е 6s. Ако не гледаш филми на него това е перфектния размер.

Link to comment
Share on other sites

Голям е пичове...5 инча и нагоре лопати може ако дремя в някой офис по цял ден.Телефони нося само по джобове,лятото къси гащи тениска и ебати филията в джоба...не става.С тоя 4 инчовия с хардуера от 6s ще сцепят мрака....Само да не беше смотания айос.

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...