Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

То... на мен "прегледа", който ми направиха на газовата(част от ГТП) беше просто минаване с един уред около бутилката и после около изпарителя и маркучите в двигателя, да видят за отечки на газ.

По всяка вероятност бутилката ти е пусната в експлоатация преди по-малко от 10 години, затова и се проверява само с газанализатор за утечки по системата.

За съжаление има доста места, дето претупват прегледите. Аз не ходя на такива.

И понеже виждам, че колегата @rargirov се отнася отговорно към ситуацията се стремя да го насоча повече към добрата практика.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

А колко си проверяват годишно и пожарогасителите?

Аз да :) в старата ми фирма имахме човек дето отговаря за ппб-носи фирмените пожарогасители на тест...та му давах и моя от колата.За новата кола си купих чистак нов прахов 2кг с манометър.

 

 

От много време искам да си купя мотоциклет,до скоро ме спираше липсата на А категория....Вече почти имам(след 2 седмици съм на изпит). Спрял съм се на Хонда Хорнет 2008 някой кара ли такава?Отзиви?tourbilder220508_005.jpg

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Значи ако си с белия паспорт на газовата уредба, си приготви 50лв за издаване на нов розовичък, и тогава ще минеш преглед. А сигурно ще те накарат да минеш и рентген, в Кичука до затвора минават рентген.

Link to comment
Share on other sites

Търся Сиско Академия в Пловдив  :) Намерих някакви ДЕММ, но докато чакам да отговорят реших да попитам и тук

Някакви препоръки ? Перфектният вариант би бил ако предлагат 4 месечен курс за CCNA„ а не едногодишен :) Да им се чудиш какво толкова учат цяла година :))

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали някой сервиз или не знам и аз какво изкупува стари климатици и кви пари горе долу вървят (знам, че зависи, но дали дават някакви пари, или просто 20-30лв)?

Link to comment
Share on other sites

Аз да :) в старата ми фирма имахме човек дето отговаря за ппб-носи фирмените пожарогасители на тест...та му давах и моя от колата.За новата кола си купих чистак нов прахов 2кг с манометър. От много време искам да си купя мотоциклет,до скоро ме спираше липсата на А категория....Вече почти имам(след 2 седмици съм на изпит). Спрял съм се на Хонда Хорнет 2008 някой кара ли такава?Отзиви?tourbilder220508_005.jpg

Ако ти е за първи мотоциклет... Подмини го! Както и прочеето, резачки, резаци, пистаци и т.н.  За първи мотоциклет си вземи нещо с по-полегати колове, та да свикнеш с динамиката и да му фанеш чалъма на оцеляването по нашенските пътища. Пък и да си калибрираш усета за ...“колегиалността“ на нашенските шофЕри. После вече като ти е мерак се фърляй на донорските моторетки с вертикалните колци.

Link to comment
Share on other sites

резачки, резаци, пистаци и т.н.
Нищо не каза,какви резаци кви пет лева...Това е стандартен турист стотина коня...Искам маневрена и лека машина за градско но да става и за средни дистанции...иначе другите неща са ясни.Разумен шофьор съм и съм наясно с рисковете.За това избягвам спортните машини...иначе щях да се оглеждам за R 1-чка...

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Нищо не каза,какви резаци кви пет лева...Това е стандартен турист стотина коня...Искам маневрена и лека машина за градско но да става и за средни дистанции...иначе другите неща са ясни.Разумен шофьор съм и съм наясно с рисковете.За това избягвам спортните машини...иначе щях да се оглеждам за R 1-чка...

Ми... кво да ти кажа.... Хорнет-а не е шест дневка, та да я слагаш в категорията на стандартен турист ;) На мое приятелче, хем мотоциклетист със сериозен стаж (светла му памет), главата му с все шлема се търкаля около 150 метра именно заради катастрофа с точно този.... стандартен турист..... Хем нашият нямаше грам вина за катастрофата, но явно кончетата и динамиката успяха да изненадат дори и него. А за да се качиш на подобна маневрена и нервна машина, преди това трябва да се научиш да караш мотоциклет! Предполагам, че и сам се сещаш, че на курса са те научили само как да тръгваш и да спираш с мотора и до там. Това ти го казвам от гледна точка на над двадесетте си години стаж като моторист, безбройните простотии, които съм свършил с моторетка и доволното изстрадано заради предните.

 

П.п. Що си мислиш, че Хорнет-а не е скоростна машина?

Link to comment
Share on other sites

 

... Що си мислиш, че Хорнет-а не е скоростна машина?
Аз на курс се записах за да съм правоспособен,не за друго...а иначе не подценявам стършел-а грам...карал съм близки по мощност машини та горе-долу знам за какво иде реч.
Link to comment
Share on other sites

Щом си си го навил на пръста и се чувстваш достатъчно уверен..., успех с покупката, много безаварийни километри и минимално количество стълкновения с... да ги наречем на галено... простаци.

И въпреки всичко, личното ми мнение е, че за първи мотор е далеч по-подходящо нещо с голям цолаж гуми и полегата предница, от колкото скутер (щот от това по-опасна машина няма) или нервен мотор, подобен на Хорнет-а.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Нищо не каза,какви резаци кви пет лева...Това е стандартен турист стотина коня...Искам маневрена и лека машина за градско но да става и за средни дистанции...иначе другите неща са ясни.Разумен шофьор съм и съм наясно с рисковете.За това избягвам спортните машини...иначе щях да се оглеждам за R 1-чка...

 

Стандартен турист СТО КОНЯ... Между краката ти.... Ебати туриста, по-мощен от половината коли на съфорумците... Искрено те съветвам да не го правиш това, особено след касапницата, която видях оня ден на асфалта.... Имаш семейство, деца, не прави тази грешка....

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже сайт в който мога да търся МПС-та по технически характеристики? По-конкретно търся бус който да има полезен товар 1400-1500 кг. (или повече). Като полезния товар трябва да е според производителя, а не според обява в мобилето.

Link to comment
Share on other sites

Щом си си го навил на пръста и се чувстваш достатъчно уверен..., успех с покупката, много безаварийни километри и минимално количество стълкновения с... да ги наречем на галено... простаци.

И въпреки всичко, личното ми мнение е, че за първи мотор е далеч по-подходящо нещо с голям цолаж гуми и полегата предница, от колкото скутер (щот от това по-опасна машина няма) или нервен мотор, подобен на Хорнет-а.

 

Ето точно един такъв скутер от двуместните тези 75куб/см или 125куб/см беше, вчера следобеда към 15.00ч се размаза отзад в бронята ми, от предницата му не остана нищо, тва спойлери, мигачи, фарове, железарии, абе меле. Карам си аз, и тръгвам да се престроявам зя ляв завой със мигач естествено, зад мен на огледалото виждам еди бял бус товарен, който ще продължава на право, в момента който ще почвам да завивам наляво поглеждам още веднъж в огледалото и виждам въпросното печлеме изкача зад буса поне със 70-80км/ч да го изпреварва набрало скорост и като видя мегана, че ще прави ляв завой и надъни спирачки и залитна на дясно, дадох повече гас да се измъкна на ляво и до последния момент си мислех, че ще успе да мине м/у мен и буса, но уви трясссс и изхвръкна най-малко 4-5м пред буса и се търкули, тоя с буса как успя да го заобиколи а да не мине през него направо късмет. 

Тръгна да ми обяснява как отивал да го оставя да се продава автокъща, и че не бил прехвърлен, а и не бил пуснат в движение. Абе общо взето напълно нелегален. Така и няма да го продаде де.

Ето го и резултата:

 

797199.jpg

Edited by Mladenski
Link to comment
Share on other sites

Аз да :) в старата ми фирма имахме човек дето отговаря за ппб-носи фирмените пожарогасители на тест...та му давах и моя от колата.За новата кола си купих чистак нов прахов 2кг с манометър.От много време искам да си купя мотоциклет,до скоро ме спираше липсата на А категория....Вече почти имам(след 2 седмици съм на изпит). Спрял съм се на Хонда Хорнет 2008 някой кара ли такава?Отзиви?tourbilder220508_005.jpg

давай смело. Много приятен мотор, бързичък също така. Не е като s1000rr ама пак ще ти изправи косата като му навиеш масура. Особено като махнеш заглушители и прочие шитни. Има много хубав глас. Може да гледаш ако искаш кавказки z750, сузуки sv.
Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми някакво сухо бяло винце. Нещо ми се е допило, ама не мога да си харесам...

http://www.minkovbrothers.bg/index.php/products/view/29

Това ми е любимото. Совиньон блан също им е отличем. В Бг предпочитам техните вина.

Link to comment
Share on other sites

Само че искам да внимаваш и с другата крайност - голяма част от вината от 20+ бутилката са пълна пИкоч. Спекула. Даже направо ти препоръчвам да бягаш от чужбинските марки. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...