Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Според мен е парадокс да очакваш при технически преглед на колата, да ти кажат, че колата е изправна. За мен този преглед не е имал никаква техническа стойност, единствено и само административна. Няма как да очаквам след проверка на ръчна и крачна спирачка, и проверка на светлините да съм спокоен. Не знам точно процедурата на ТЮФ какво включва, но когато тук пунктовете за преглед не почнат да проверяват, горивоподаващата с-ма, теч на масло, хидравлична и спирачна течност, пълна проверка на ходова част, гуми, дори и диагностика с компютри и много други неща, даже според мен, да подпитват водачите с 4-5 въпроса по правилника за движение няма да е лошо, защото в повечето случаи, колата не е виновна.

Та с едно изречение, ако искаш един хубав преглед - на профилактика цял ден в някой сервиз.

Интересно ми е в другите страни какво представлява този преглед, Стефчо или Кръстника могат да споделят.

няма такава пародия като преглед при мен ако колата е забележи... По-стара от 95та година. И се води емишън тест. Боцкат ти буксата и дебнат за кодове. Туй то. Единствено си преебан като турбинираш нещо новичко.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2892

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

няма такава пародия като преглед при мен ако колата е забележи... По-стара от 95та година. И се води емишън тест. Боцкат ти буксата и дебнат за кодове. Туй то. Единствено си преебан като турбинираш нещо новичко.

При нас даже въпросния емишън тест с връзване към OBDII буксата го премахнаха от началото на тази година, та в момента и това няма. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам, че при вас няма технически преглед аналогичен като при нас?

 

От къде мога да си купя на крака от тези супер "магически нано гъби" за почистване. Има ги под много различни имена.

София/Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам, че при вас няма технически преглед аналогичен като при нас?

Правилно разбираш, няма такива прегледи. Имаше само емишън тест за стари коли, но и него го махнаха от началото на тази година, защото изследванията показали, че вече нямало смисъл, демек колите били станали отдавна безпроблемни по отношение на замърсяването и сега остават само камионите и големите машини.

Link to comment
Share on other sites

Правилно разбираш, няма такива прегледи. Имаше само емишън тест за стари коли, но и него го махнаха от началото на тази година, защото изследванията показали, че вече нямало смисъл, демек колите били станали отдавна безпроблемни по отношение на замърсяването и сега остават само камионите и големите машини.

в илинойс е точно обратното. Само новите минават. Старите не :-D
Link to comment
Share on other sites

Искам да налепя цялата стая с плакати. От - до. В момента е налепена, но има дупки, защото са лепени при наредени мебели - без размествсне и е нямало как да де направи плътно. Сега ще сменям мебелите и стаята ще е празна.

 

В момента плакатите са лепени с какво ли не и ту се отлепят, ту шуптят и има хлабини и ме дразнят. Ще преналепям повечето.

 

Плакатите са с различна дебелина. Какво мога да използвам, за да ги залепя плътно - като тапет, но да не се бръчкат прекалено от лепилото.

Link to comment
Share on other sites

Искам да налепя цялата стая с плакати. От - до. В момента е налепена, но има дупки, защото са лепени при наредени мебели - без размествсне и е нямало как да де направи плътно. Сега ще сменям мебелите и стаята ще е празна.

 

В момента плакатите са лепени с какво ли не и ту се отлепят, ту шуптят и има хлабини и ме дразнят. Ще преналепям повечето.

 

Плакатите са с различна дебелина. Какво мога да използвам, за да ги залепя плътно - като тапет, но да не се бръчкат прекалено от лепилото.

Защо точно плакати бе човек? Ако искаш стените ти да са шаренки защо не си поръчаш къстъм фототапети с каквито си искаш снимки и изображения? Хартията на стандартния плакат изобщо не става за тия работи.

Link to comment
Share on other sites

Защо точно плакати бе човек? Ако искаш стените ти да са шаренки защо не си поръчаш къстъм фототапети с каквито си искаш снимки и изображения? Хартията на стандартния плакат изобщо не става за тия работи.

 

Защото в момента е налепена с плакати вместо тапети и ми харесва. Не искам да свалям всичко, да свалям тапетите и да сложа една снимка само. Идеята за фото тапет ми харесва, но няма да я реализирам в тази стая.

 

Искам просто да оправя тези, които са разлепени и да запълня там, където не е запълнено.

Link to comment
Share on other sites

На някой да му се намират щипки/лопатки за авто CD Pionner? Някъде съм ги затрил, а искам да го сваля от колата, ама... греда... Имам за Сони, но са една идея по-широки и не влизат.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

На някой да му се намират щипки/лопатки за авто CD Pionner? Някъде съм ги затрил, а искам да го сваля от колата, ама... греда...

 

Имам в колата. Виж си личните ;)

Link to comment
Share on other sites

Имат ли давност актовете от КАТ и ако да...колко. Защото имам актове от 2010 до 2012 година и си мисля,че вече би трябвало да е минала давност...?!

Link to comment
Share on other sites

Имат ли давност актовете от КАТ и ако да...колко. Защото имам актове от 2010 до 2012 година и си мисля,че вече би трябвало да е минала давност...?!

Не са ли ги прехвърлили към данъчните? Даже може се появят ад си искат парите.
Link to comment
Share on other sites

Как да разбера? Гледам закона:

Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.
(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.
Link to comment
Share on other sites

Лъки, обади се като минаваш покрай сервиза де...

 

Done! Пайнерът е свален. Сега искам да сложа едно Сони, но се оказа, че евробуксите на инсталацията на колата са отрязани и куплунгът на Пайнера е запоен. Тоест, трябва да разпоя тоя на Пайнера и на негово място да запоя на Сонито, който обаче е с преходник от евробукса към неговото си. В тая връзка, някой да има букса за Сони, която е резната, за да не режа моята? Буксата е такава. Трябва ми 16 пиновата, която да запоя на инсталацията на колата.

Link to comment
Share on other sites

Може ли майка ми да ми искара свидетелство за съдимост ? Като съм от Пловдив не мога да си искарам такова свидетелство от София или се бъркам ?

Link to comment
Share on other sites

Може ли майка ми да ми искара свидетелство за съдимост ? Като съм от Пловдив не мога да си искарам такова свидетелство от София или се бъркам ?

Във всеки съд с акта за раждане(оригинал) би трябвало да може. Аз си изкарах в Пловдив без проблем, а по лична карта съм от друга област.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...