Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2892

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Коя програма използвате за да пуснете виртуална машина ? VirtualBox или VMware някой ползва ли ги?

VMWare - определено е по-добра, но пък другата е безплатна. VMWare Player е безплатна също (ако успееш да я намериш и не се объркаш да свалиш trial-a на Player Pro-то).

 

На MAC OS X има и някаква Parallels, която не съм пробвал, но от vmware-a съм доволен.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми отворен ксерокс след 8ч утре в районите между Акваленд и Била на автогара Родопи.

Мисля, че срещу ВСИ, между кафетата на ивицата Газа, има ксерокс, който работи от 8 до 17 ч. Едно бяло малко офисче, като метална кутийка с прозорци е. Ако не там, малко по-надолу към Чайкафарма има едно вътрешно гаражче, книжарница с ксерокс. До офиса на Спийди е точно, леко навътре в двора. Дано да работят от толкова рано. Към автогара Родопи не се сещам, съжалявам... Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли пари вложени в договорни фондове? Интересува ме дали всичко си е редовно и дали има реален смисъл от тях.

 

http://fibank.bg/bg/page/2202#nasheto-predlojenie

Зависи в какво инвестира този фонд и каква възвръщаемост предлага...

 

Стой далеч от тая "банка".

Нищо и няма на банката просто два пъти се опитваха да я бутнат със слухове... По скоро ако имаш парички в някоя от гръцките банки си ги разкарай от там

Link to comment
Share on other sites

Зависи в какво инвестира този фонд и каква възвръщаемост предлага...

Това ми е ясно, но ми е интересно някой, който използва тази или подобна услуга да ми каже.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги, някой да има представа как мога да върна нормалния формата на всички файлове в лаптопа ми, явно някакъв вирус ме удари одеве появяваше се прозорец който ме подканяше да си купя програмата и пишеше че остават 9 часа и минути и че файловете са ми криптирани нещо от рода. 

Пробвах с ADWCleaner , ESET online scener , даже възстанових системата. След възстановяването програмата изчезна но файловете всички останаха JZMBHXL файл (.jzmbhxl) и не се отварят с никаква програма. Всички файлове станаха така и в Ц и в Д дискове.

Някой да има представа как може да се оправи това, освен с преинсталиране де, понеже на браузерите има качени сертификати, банки и електронен подпис, и въобще не ми се преинсталира.

Link to comment
Share on other sites

http://support.kaspersky.com/viruses/utility?cid=utilities-global-FREE-win#xoristdecryptor- виж с инструментите от тук, дали това ще е някой от хванатите и разбитите. Ако твоя комп е с някои от тия, ще ти ги декриптира.
Link to comment
Share on other sites

... как може да се оправи това, освен с преинсталиране де, понеже на браузерите има качени сертификати, банки и електронен подпис, и въобще не ми се преинсталира.

Тук възниква логичния въпрос:

" А парите , които са в тези сметки дали ти се изкарват наново? - след като предпочиташ да не преинсталираш. "

Разбира се винаги може да се изкара късмет и да не са ти компрометирани.... но аз лично не бих си рискувал парите с такава надежда.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги, някой да има представа как мога да върна нормалния формата на всички файлове в лаптопа ми, явно някакъв вирус ме удари одеве появяваше се прозорец който ме подканяше да си купя програмата и пишеше че остават 9 часа и минути и че файловете са ми криптирани нещо от рода. 

Пробвах с ADWCleaner , ESET online scener , даже възстанових системата. След възстановяването програмата изчезна но файловете всички останаха JZMBHXL файл (.jzmbhxl) и не се отварят с никаква програма. Всички файлове станаха така и в Ц и в Д дискове.

Някой да има представа как може да се оправи това, освен с преинсталиране де, понеже на браузерите има качени сертификати, банки и електронен подпис, и въобще не ми се преинсталира.

 

Няма начин на тоя етап. Файловете са загубени.

Link to comment
Share on other sites

Младенски, как стана тоя фал - да не си стартирал някое 'exe' от пощата?

Не е .exe а RAR файл който беше прикрепен към мейла от един клиент който ни усигорява работа, и помислих че ми праща файл с .mdl кройки на модел. Да ама не, доста изчетох днес из форумите и разбрах че за момента няма спасение ако не си платиш на пе*ерасите. Ама аз няма да плащам на терористи. направих архив на харда и ще чакам по-добри дни. Стигнах до едни програми които човек беше "пробвал" уж, ама свърши работното време, и утре ще ги разгледам и ще пробвам.

А това което ме одари беше CRYPTOWALL 3.0

Ето това със сигурност го хваща, Symantec Endpoint Protection тествано е както на виртуални така и на нормални машини. Веднага го удушва.

Другото което научих е че появи ли се прозореца, веднага се гаси компютъра и запазваш най-много от нещата.

И не на последно място, ако директориите на другите дискове са readonly не ги криптира(кодира)

 

Само едно ви моля, кажете как да си направя другите дискове ReadOnly че не съм се занимавал с това, а на този комп са ми всички снимки, важни файлове и прочие.

Тук възниква логичния въпрос:

" А парите , които са в тези сметки дали ти се изкарват наново? - след като предпочиташ да не преинсталираш. "

Разбира се винаги може да се изкара късмет и да не са ти компрометирани.... но аз лично не бих си рискувал парите с такава надежда.

 

Сега с електронния подпис, няма как да стане, като той не е в компа, поне аз така предполагам и от банката така ме увериха.

Link to comment
Share on other sites

Symantec Endpoint Protection изобщо не си го и помисляй. Няма такава малоумщина.
Malware Bytes би трябвало да се справи с инфекцията, въпреки, че тя върви с доста неща.

Ако направиш Read-only другите дискове, ще си създадеш проблеми за приложенията, защото няма да могат да си запазват настройките и променените файлове.

Наистина ако спреш компютъра след като се заразиш, ще спасиш файловете. Проблема е, че ако не ти е постоянно отворен TASK MANAGER и не знаеш какво конкретно да търсиш, няма как да разбереш, че си се заразил доста време, а тогава вече почти целия ти компютър ще е криптиран.

Архивирай криптираните файлове. Спасявай това, което ти е нужно и преинсталирай компютъра. Електронния подпис се зарежда пак след преинсталацията по същия начин, по който си го заредил и предния път.

Точно тази инфекция доста зор ще видиш докато я махнеш напълно.

 

Най-вероятно, ако отвориш TASK MANAGER сега, ще видиш, че имаш 2 или повече бр. explorer.exe. От тук, повечето програми се бъркат и не успяват.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...