Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Привет,

 

днес прекараха интернета. Все още не съм "замервал". Както каза и Lucky Luciano, наистина ползват на DCC шахтите, но пък обясниха, че си имат своя тръба и договорености. Което не изключва възможността, ако заиграе отново ножът или ножицата да бъдат и те в кюпа.

 

Пуснаха тестово телевизията. Какво да кажа - без да съм направил препоръчителните за модела телевизор настройки на картината, без да се вглеждам много, много - Sport + HD не беше впечатляващо, виждаха се снежинки, нямаше приятното кристално виждане. BNT HD, Nova Sport HD, БТВ HD, останалите канали - не останах особено впечатлен. Техните уверения бяха, че имат една от най-качествените телевизии. Имаха интересна видеотека, менюто зареждаше нормално, но признавам, че след като видях картината не отделих внимание на работата с функциите и бързината на командите. Сравнявам този телевизор с гледане от 2.5м разстояние и големина 55инча със сегашния ми доставчик (Кулбокс) и същия телевизор, 50инча. Разликата е видима. Освен това на въпроса ми дали е вярно, че HD каналите сe излъчват на 720p, а не на 1080 ми отговориха, че няма такова нещо и при пускането на телевизора горе, вляво изписа...720.

Като обслужване и отношение, съвети - нямам никакви забележки, бързо и точно си свършиха работата.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Привет,

 

днес прекараха интернета. Все още не съм "замервал". Както каза и Lucky Luciano, наистина ползват на DCC шахтите, но пък обясниха, че си имат своя тръба и договорености. Което не изключва възможността, ако заиграе отново ножът или ножицата да бъдат и те в кюпа.

 

Пуснаха тестово телевизията. Какво да кажа - без да съм направил препоръчителните за модела телевизор настройки на картината, без да се вглеждам много, много - Sport + HD не беше впечатляващо, виждаха се снежинки, нямаше приятното кристално виждане. BNT HD, Nova Sport HD, БТВ HD, останалите канали - не останах особено впечатлен. Техните уверения бяха, че имат една от най-качествените телевизии. Имаха интересна видеотека, менюто зареждаше нормално, но признавам, че след като видях картината не отделих внимание на работата с функциите и бързината на командите. Сравнявам този телевизор с гледане от 2.5м разстояние и големина 55инча със сегашния ми доставчик (Кулбокс) и същия телевизор, 50инча. Разликата е видима. Освен това на въпроса ми дали е вярно, че HD каналите сe излъчват на 720p, а не на 1080 ми отговориха, че няма такова нещо и при пускането на телевизора горе, вляво изписа...720.

Като обслужване и отношение, съвети - нямам никакви забележки, бързо и точно си свършиха работата.

 

Да, 720p е.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Може ли актуални спеедтест-ове към US източното крайбрежие и нещо към средните щати?

Интересувам се от 100 мбит-овата тарифа.

 

Отделно някой на булсат, който ползва редовно Whatsapp/Viber за разговори, наблюдава ли проблеми със закъснели (пропуснати) обаждания като го търсят?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на 50мбпс, но въпреки това мислих да ти покажа спиидтестовете. Обаче след като ги направих ме хвана срам и няма да ги споделям. :) 

 

За разговори ползвам voip и не съм имал проблеми. На места където мобилния нет е слаб в началото се получава едно разкъсване или лагване, което се оправя за 1-2 секунди, но с булсата не съм имал такъв проблем. Вайбър ползвам много рядко, но впечатленията са ми същите като за voip-то. 

 

Общо взето за телефония през нета е много важен софтуера как е направен да работи. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ЗА Фюжън Имам следните Въпроси :


 


-  до колко  дни има връщане назад за гледане на изпуснати предавания ?


- как е качеството ?


- ЕПГ и превъртане как е реализирано - на Виваком много ми харесва, на МТЕЛ - НЕ


- може ЛИ  да се записва на флашка - това което се гледа или е върнато назад?


- има ли няколко звукови стрийма и може ли да се превключват съответно


Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, имаме малък семеен хотел с 13 стаи всички от които са окабелени, въпросът е че кабелният оператор на които сме в момента вдига цените от началото на годината ( а и няма HD канали/сигнал) това ни подтиква да се прехвърлим на булсатком. Въпроса е там че не желаем да слагаме във всяка стая приемници, сумати чинии и очи с разклонения с допълнителни такси. Има ли възможност чрез Мултиключове да се разклони сигнал от 1-2 чинии като на по-голямата част от телевизорите са с DVB-T тунери, другите нямат.

Link to comment
Share on other sites

Няма вариант с мултиключове. Те са за друго. Може да се направи малка станция за КТВ, но като инвестиция няма да е малко. По-добре си останете на кабелната телевизия или търсете вариант с една карта на шеринг и много приемници. Но вариант без приемници НЯМА! Единствено без приемници, ако си направите станция за КТВ и с една карта от Булсатком /например/ + свободни канали от 13Е.

Link to comment
Share on other sites

Ние това сме го изпълнили за множество стаи. Няма такова нещо като "много чинии", чинията е една. Купувате си един мултисплитер като нашия и сте готови. Сметката ни към Булсат към момента обаче е 153 лева месечно. 

 

BsCrdTy.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте

някои може ли да ми каже как е интернета на Булсатком? Интересува ме на тарифите от 25-100мбпс up/down международен в натоварените часове те пишат че е 1:1 и това са международни скорости.

 

Сега съм на LAN останал от гигабита и бях доволен ама сега А1 ни downgrade-ват на кабелен модем, в блока където живея има и оптика на coolbox и DCC, има и няква ланка на N3

Link to comment
Share on other sites

Булсат като интернет силно зависи от местоположението и града/квартала и мястото, където си. Имам познати с добри отзиви като цяло (но прекъсват нета им по-често отколкото на Кулбокс да кажем), но други от други градове има места, където е трагичен. Вероятно като наизкупиха чужди мрежи, на доста места или не са си мръднали пръста да ги подобрят, или просто да ги поддържат.

От изброените горе, ако не ти се дават пари за кулбокс (най-добрия измежду тези), следващия според мен трябва да ти е N3.

Близу/мтел и нас се опитаха да ни изпързалят с модем след като бяхме на legacy ланка на близу, но аз не дадох и изведнъж "се оказа", че имат оптика във входа! Съседите всичките обаче, ги пуснаха на модем, т.е. изпързаляха ги. Изключително долно!

Link to comment
Share on other sites

Забравих да поясня че е оптика и сме много близо до един от офисите им в Пловдив

 

кулбокс... аз сега плащам 20 та 25 няма да ми е много ама съм пробвал и нета понякога е по зле от моя, смисъл по скъпо оптика а накрая в определени случаи по зле

N3 - при нас кабелите им висят и е въпрос на време някое устройство да изпада  :rolleyes: а и скоростите дадени в сайта им... но може би са реални

прочетох за твоите премеждия и дори не поисках да "направим запитване за оптика" ако ще трябва да се обяснявам с дни на А1 да ми дадът реално IP lol

Link to comment
Share on other sites

Еми ти почти си си решил какво ще правиш :) .

Говори с булсат ако може поне месец тестово и ако не ти хареса да се откажеш. Цените им са доста евтини и ако са Ок, няма какво да го мислиш.

За кулбокс кое е било по-зле при теб? При сравнения единствено външния понякога е малко по-зле от примерно 200 мбит тарифа на мтел. Е, и ъплоуда навън, там е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Забравих да поясня че е оптика и сме много близо до един от офисите им в Пловдив

 

кулбокс... аз сега плащам 20 та 25 няма да ми е много ама съм пробвал и нета понякога е по зле от моя, смисъл по скъпо оптика а накрая в определени случаи по зле

N3 - при нас кабелите им висят и е въпрос на време някое устройство да изпада  :rolleyes: а и скоростите дадени в сайта им... но може би са реални

прочетох за твоите премеждия и дори не поисках да "направим запитване за оптика" ако ще трябва да се обяснявам с дни на А1 да ми дадът реално IP lol

 

Щом е оптика, скачай смело. Нетът е отличен!

Link to comment
Share on other sites

ами да ще се пусна на тях то начална такса + месечна е малко повече от 20

 

иначе да там беше и проблема на кулбокс само дето падаше под 20мбпс - може и заради ъплоуда да е било - наистина беше супер странно де, това преди време в офиса... дано да са се оправили и да е 100% по добре по всички показатели щото те ще са следващите...

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за оптиката на Булсат, не го мисли, а действай. Като искаш плащаш, като не искаш, не плащаш. Като ти трябва нет - пак плащаш и пак ще имаш. Работата е свобода и свирукане :)

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Имам запитване за мобилният им интернет, но нещо на сайта е посочен телефон 0996123 който е несъществуващ...

Някой има ли информация как да се свържа с "тая фирма" (опитах и вайбъра им) или да знае мобилният им интернет с какъв договор е (ако има) и тази цена от 9лв искат ли да имаш вече закупена "флашка"? Обявили са само, че ти дават сим карта и "Закупуването на услуги без оборудване не изисква сключването на срочен договор." , но не и цената на оборудването :D

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за оптиката на Булсат, не го мисли, а действай. Като искаш плащаш, като не искаш, не плащаш. Като ти трябва нет - пак плащаш и пак ще имаш. Работата е свобода и свирукане :)

Как така, след като последния път като ходих, искаха срочен договор за 18 месеца?!

То всъщност точно договорът ме спира да ги прекарам за 1-2 месеца да видя как са при нас и дали 100-те мегабита ги държи когато ме интересува към навън и US. Познати на 50 мбит ми даваха преди тестове, че държи 50/50 към US когато тестват, ама не са наблизо в квартала, а и 50 мбит може да не е показателно дали ще наближава 100-те, или ще е само 1-2 часа на ден :Р ..

На два адреса щях да ги прекарам (вече е късно за единия) ако имаха някакъв подобен тестов период, поне.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Отиваш с офис...

Мен ме мързи. Затова звъня директно в централния им офис. Оттам има и директна връзка със съпорта. И всичко става светкавично бързо :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...