Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Just now, plameni said:

Не ми изглеждаше логично да се позоваваш на приложение, което според теб показва грешна информация.

Показва грешно?  И резолюцията  не  е 720p?  Уау :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 minute ago, splendor said:

Показва грешно?  И резолюцията  не  е 720p?  Уау :bowdown:

 

Не извъртай... не ти се отдава да боравиш с цитати.

 

  

1 minute ago, plameni said:

приложение, което според теб показва грешна информация.

  

On 2/27/2021 at 1:40 PM, splendor said:

  Това  през  Коди ли  го  гледаш? Щото през андроидското приложение е около 5.5-6мб/с,  което е  двойно  на това  на Кодито

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, splendor said:

Нищо  не  извъртам.  Отвори клипа  и  виж  как  го  гледам. 

 

Гледал съм го, но както вече казах:

16 minutes ago, plameni said:

Не ми изглеждаше логично да се позоваваш на приложение, което според теб показва грешна информация.

 

В крайна сметка Коди показва ли правилно битрейта или само резолюцията и кодека?

Сам казваш:

Quote

Друг метод за засичане е чрез КОДИ. Там също показва каква резолюция е сигнала, който излъчва, дори и кодека с който е компресиран.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Там също показва каква резолюция е сигнала,

Добре  си  ме  цитирал. Вижда се,  че  говоря  за  резолюцията  не  за битрейта.  Никога  не съм  говорил  какъв  е  битрейта а  и  не  ме  е  вълнувал.  Ти  си  играеше  да  изчисляваш  какъв  е  по  данни  от  рутера ми.  

2 minutes ago, plameni said:

 

Гледал съм го, но както вече казах:

 

В крайна сметка Коди показва ли правилно битрейта или само резолюцията и кодека?

Не знам  дали  правилно показва битрейта показва  еднакво  резолюцията,  което ми  е  достатъчно.  Това  означава, че  АФР и  Коди  смятат еднакво  резолюцията.

С Коди  гледам само  филми  за  IPTV си ползвам  други  програми. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, splendor said:

Не знам  дали  правилно показва битрейта...

 

Като не знаеш, защо тогава го оспорваш?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Just now, splendor said:

Оспорвам?  Къде съм  оспорил  битрейта? Давай  да  видим. 

 

  On 2/27/2021 at 1:40 PM, splendor said:

  Това  през  Коди ли  го  гледаш? Щото през андроидското приложение е около 5.5-6мб/с,  което е  двойно  на това  на Кодито

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

  On 2/27/2021 at 1:40 PM, splendor said:

  Това  през  Коди ли  го  гледаш? Щото през андроидското приложение е около 5.5-6мб/с,  което е  двойно  на това  на Кодито

 

Хубаво  го  цитираш  това  но  нещо  май  имаш  проблеми  с  четенето.  Малко по-горе съм  ти  отговорил.  

  

9 minutes ago, splendor said:

Добре  си  ме  цитирал. Вижда се,  че  говоря  за  резолюцията  не  за битрейта.  Никога  не съм  говорил  какъв  е  битрейта а  и  не  ме  е  вълнувал.  Ти  си  играеше  да  изчисляваш  какъв  е  по  данни  от  рутера ми.  

 

Link to comment
Share on other sites

За битрейта от андроидското приложение ти ли го написа или някой друг?

 

А после кой ми показваше скрийншотове от рутера си, и че трафикът при пуснато андроидското приложение е 1.0MB/s (8Mb/s)

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2021 at 12:33 PM, plameni said:

За битрейта от андроидското приложение ти ли го написа или някой друг?

 

А после кой ми показваше скрийншотове от рутера си, и че трафикът при пуснато андроидското приложение е 1.0MB/s (8Mb/s)

Да,  това  беше  по  твое  искане и затова  си играх  да  гледам  рутера,  нещо,  което нормално  никога  нямаше  да  направя,  понеже не  ме  вълнува.  

 

Един  въпрос  към  теб.  Смяташ  ли,  че  картината  на  булсат  е  тотален шит? 

 

On 5/5/2021 at 12:33 PM, plameni said:

За битрейта от андроидското приложение ти ли го написа или някой друг?

 

А после кой ми показваше скрийншотове от рутера си, и че трафикът при пуснато андроидското приложение е 1.0MB/s (8Mb/s)

Хубаво е  като цитираш мнение от 27  февруари  да  цитираш и  това от  25 февруари,  иначе  хората  си  вадят  грешни  изводи,  които ти се  опитваш  да  внушиш. 
Изчисляването на  битрейта  беше  по  твое  искане  и  ти си правеше  изчисления. След като  видя  какъв  е  битрейта  смени  палачинката  и  почна, че  видиш ли  резолюцията  била  720p и то не  било  като 1080p.  Дето се  вика,  всичко  го  има  в  двете  теми  за  Н3 и Булсат.  На който му се  чете  може  да  го  види  и  прочете.  
 

И пак  да  попитам  смяташ  ли,  че  картината  на  булсат  е  тотален шит. Сложи  си  ръка  на  сърцето  и  кажи. 

Link to comment
Share on other sites

Питах за числата "5.5-6мб/с" написани от теб, сравнени с "3.5 - 3.7 мб/с", които показах аз.

 

Моето мнение съм го написал преди два месеца:

On 2/27/2021 at 12:49 PM, plameni said:

За романтични филми и статично студио става, но за спорт - не бих гледал на повече от 32"

 

От края на март единствено Eurosport 4k заслужава внимание, но там битрейта е 15Mb/s

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, splendor said:

 

И пак  да  попитам  смяташ  ли,  че  картината  на  булсат  е  тотален шит. Сложи  си  ръка  на  сърцето  и  кажи. 

 Казвам ти - тотален шит е. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

Питах за числата "5.5-6мб/с" написани от теб, сравнени с "3.5 - 3.7 мб/с", които показах аз.

 

Моето мнение съм го написал преди два месеца:

 

От края на март единствено Eurosport 4k заслужава внимание, но там битрейта е 15Mb/s

Исках  отговор  с  да  и  не,  а  не  дали  става  за  романтика  или  не  става  за  спорт. 

Колкото до битрейта  нямам  претенции  дали е  5.5 или 3.5.  Това  никога  не ме  е вълнувало. Но не мога  да  кажа, че  АФР е  грешен  като  показва  720p. За това  мога  да  споря цял  ден. :rofl:  

13 minutes ago, RaptoR said:

 Казвам ти - тотален шит е. 

Видене,  за теб  не  се  и  съмнявам.  Твоите  вкусове  са  по-изтънчени  от  моите :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, splendor said:

Исках  отговор  с  да  и  не,  а  не  дали  става  за  романтика  или  не  става  за  спорт. 

 

Нали не се опитваш да ми наложиш как да ти отговоря?!

Тогава даже даже съм добавил:

On 2/28/2021 at 3:30 PM, plameni said:

Тази сутрин направих един експеримент. Бях станал малко по-рано и пуснах телевизията да върви с приложението от Fire TV стика.

Когато жена ми влезе, на втората минута ме попита дали всичко е наред с телевизора, защото картината й изглежда по-мътна и не може да го обясни, но не е както е свикнала...

 

Какво повече?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

Нали не се опитваш да ми наложиш как да ти отговоря?!

Тогава даже даже съм добавил:

 

Какво повече?

Разбира се, че не се опитвам. Това си е лично твой избор, както и дали да отговориш изобщо. 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, splendor said:

 

Видене,  за теб  не  се  и  съмнявам.  Твоите  вкусове  са  по-изтънчени  от  моите :)


Не става въпрос за вкус, мили мой! Едно лайно е лайно и толкоз - отвсякъде е лайно. Затова ти разправях да не доказваме, че водата е мокра, но ти настояваш. Сега като нямаш избор - както аз - примиряваш се, Tel Quel - както е казало френчето. НО!!!! Ей тука внимавай - това не променя факта, че е ШИТ. Не може да ми продаваш HD канал, който е пълен компот - примерно! Да не задълбаваме пак надолу. 
Изпадаме в тъпи ситуации и се стига да излишно напрежение. Петко е кротък човек, но точно като мен му е къс фитила. Ти не че не вложи старание и километров фитил да се окаже недостатъчен... Пламен явно има нерви корабни въжета. Най-странното е, че теб те помня като усмихнат и забавен пич от срещите на живо и наистина е СИЛНО непонятно за мен защо продължаваш. Лафа за лайняната река да не го припомням.
И понеже НИКОГА не съм голословен, ето ти месечната ми фактура към тия нещастници:
sdgsdgfsdgf.jpg
 
Все си мисля, че имам по-добър поглед върху тях от тебе. Пламен пък има дълбоко професионален поглед... 
 

Та викам да спреме с тая сага. Булсат е БОКЛУК и ще си остане боклук. А до есента няма и да го има май. 

Link to comment
Share on other sites

Мммда... За жена ми пропуснах да добавя, че беше на втората минута, защото и трябваше време след първата глътка кафе, за да си отвори очите :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Мммда... За жена ми пропуснах да добавя, че беше на втората минута, защото и трябваше време след първата глътка кафе, за да си отвори очите :lol:


Да - и тоя лаф "жената погледна телевизора и каза ОК" простооооо. Тряя да пуснеме на канадския мисир на 8к телевизора Булсат да видиш как ще изригне... :laughing1:
Мене на 15 годишно Сони ми маже като все едно си на 6 ракии, сега малко пооправиха трасето, ама то фирмата фалира, война за приемници - просто НЯМА... С тоя сателит се загробиха и загинаха. Да видим сега какво ще стане, че без тях пък тотал щета в Банкя... Това за 40 стаи с телевизори, отделно и нета, който тъкмо влезна в 21 век горе-долу. Като че ли пуснаха някаква оптика, но пак всичко виси по диреците - абе селташка схема отсекъде... Същото Близу на село, ама теа поне нета им е бетон, а сега по Великден Петко забеляза, че и оптика пускат до къщи... Опасен е значи! Еврейско оченце! :heart:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Не става въпрос за вкус, мили мой! Едно лайно е лайно и толкоз - отвсякъде е лайно. Затова ти разправях да не доказваме, че водата е мокра, но ти настояваш. Сега като нямаш избор - както аз - примиряваш се, Tel Quel - както е казало френчето. НО!!!! Ей тука внимавай - това не променя факта, че е ШИТ. Не може да ми продаваш HD канал, който е пълен компот - примерно! Да не задълбаваме пак надолу. 
Изпадаме в тъпи ситуации и се стига да излишно напрежение. Петко е кротък човек, но точно като мен му е къс фитила. Ти не че не вложи старание и километров фитил да се окаже недостатъчен... Пламен явно има нерви корабни въжета. Най-странното е, че теб те помня като усмихнат и забавен пич от срещите на живо и наистина е СИЛНО непонятно за мен защо продължаваш. Лафа за лайняната река да не го припомням.
И понеже НИКОГА не съм голословен, ето ти месечната ми фактура към тия нещастници:
sdgsdgfsdgf.jpg
 
Все си мисля, че имам по-добър поглед върху тях от тебе. Пламен пък има дълбоко професионален поглед... 
 

Та викам да спреме с тая сага. Булсат е БОКЛУК и ще си остане боклук. А до есента няма и да го има май. 

Разбира  се,  че  съм  весел  човек.  Който ме  познава лично може  да  го потвърди,  но  това  не  значи,  че  ще  позволявам  на хората  да  ме обиждат  още  повече  през некъв  си  форум.  Дет  се  вика  винаги  съм  бил отворен  да  се  видим  на живо(та това  да  кажеш  за  мен страхливец е  пълен  майтап)  и  всеки  да  си  казва каквото има  да  си  казва. Точно  затова  съм  си  сложил и  снимката  а не се крия  зад  некакви  аватари тук. 

Тя  темата  се е поизчерпала  още  от  много  време  а и  дали  ще  го  има була  все  тая,  важното е  лафа  да  върви  иначе без  лаф  тези  форуми  умират. Фейса  изяде  доста  от  тях. 

Това  да  даваш  240лв  на  Була  си е  мазохизъм.  Аз не бих  си  го  причинил :) 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, splendor said:

Това  да  даваш  240лв  на  Була  си е  мазохизъм.  Аз не бих  си  го  причинил :) 


Ами то трябва да знаеш и защо се дават, нали. То и аз знам, че стотинка не заслужават, но когато са ти вързани ръцете...
Иначе лафа винаги ще си върви, но е добре да върви приятно и весело, а не да се дърлим само. 
Големите платформи от 10 години насам е ясно, че ще ни унищожат и както прогнозирахме в началото на бума на ФБ и прочее, накрая ще си останем само шепа приятели тука. То вече почти е станало. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Ами то трябва да знаеш и защо се дават, нали. То и аз знам, че стотинка не заслужават, но когато са ти вързани ръцете...
Иначе лафа винаги ще си върви, но е добре да върви приятно и весело, а не да се дърлим само. 
Големите платформи от 10 години насам е ясно, че ще ни унищожат и както прогнозирахме в началото на бума на ФБ и прочее, накрая ще си останем само шепа приятели тука. То вече почти е станало. 

Ами аз  както виждаш не влагам  лоши  чувства  тук,  нито  имам за  цел  да  се  ям  с  някой.  Просто  Пламен от  време на време  има въпроси  и разговора си  върви. Дет  се  вика  булсат го  дъфкахме  февруари месец, и  на  Пламен  му  щукна,  че  пак  трябва  да  го  дъвчим.  Аз я бях  оставил  тази  тема дето се  вика  имам къде  по-интересни  неща  за  правене отколкото да  обсъждам  булсата дали бил 720p или 1080p и  къв  му  бил  битрейта.  Дет се  вика  аз  спортните  канали си  ги гледам  по Руски  IPTV с  качество   много по-добро от  Була.  Була  понеже  е  безплатен  и  съм  му  качил  приложението. Иначе жената с три деца  почти няма  време  за  телевизия камо  ли  да  се  оплаква  защо  картината  не  е  1080p а е 720p :lol:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, splendor said:

Ами аз  както виждаш не влагам  лоши  чувства  тук,  нито  имам за  цел  да  се  ям  с  някой.  Просто  Пламен от  време на време  има въпроси  и разговора си  върви. Дет  се  вика  булсат го  дъфкахме  февруари месец, и  на  Пламен  му  щукна,  че  пак  трябва  да  го  дъвчим.  Аз я бях  оставил  тази  тема дето се  вика  имам къде  по-интересни  неща  за  правене отколкото да  обсъждам  булсата дали бил 720p или 1080p и  къв  му  бил  битрейта.  Дет се  вика  аз  спортните  канали си  ги гледам  по Руски  IPTV с  качество   много по-добро от  Була.  Була  понеже  е  безплатен  и  съм  му  качил  приложението. Иначе жената с три деца  почти няма  време  за  телевизия камо  ли  да  се  оплаква  защо  картината  не  е  1080p а е 720p :lol:


Ами тогава, мили мой, просто признаваш ясните факти такива, каквито са и се приключва. А не да се вика на черното бяло, да се нажежават страстите и да се изкарват от нерви някои хора... Нали ме разбираш? Казваш си - да, Булсата е компот, така си е, просто нямам друг избор - тва имам, тва ползвам . Ей на виж мен

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Ами тогава, мили мой, просто признаваш ясните факти такива, каквито са и се приключва. А не да се вика на черното бяло, да се нажежават страстите и да се изкарват от нерви някои хора... Нали ме разбираш? Казваш си - да, Булсата е компот, така си е, просто нямам друг избор - тва имам, тва ползвам . Ей на виж мен

Виж сега,  това  с  изкарването от  нерви  си  е  проблем  на  дадените  хора.  Аз не  задължавам  никой  с  моето  си  мнение.  То  си  е  мое.  Ако  не  му  харесва винаги  може да  го  пропусне.  Ако сметне,  че  не е  по  правилата  да  го  репортне  или  ти  искаш да  кажеш,  че  за  да  съм  удобен  на  някой  и  той да  не  излиза  от  нерви  да  си сменя  мнението? 
Булсата  за  мен(говорим за  андроид приложението, което е  безплатно  ако  имаш  сателитна  или  фюжънска  телевизия) е  хубаво  до 40инчови  телевизори. Говорим за  ХД-тата.  При  4К там стават  и  за  по-големи  телевизори.  Та  за  НЕПРЕТЕНЦИОЗНИ  хора става.  За хора  с  високи  изисквания  има  други  оператори.  
Иначе  аз  ползвам  само  нет от  Була  и  съм  доволен  от  услугата.  Нямам прекъсвания,  в  час  пик  интернета си е  стабилен. 
Та  това  е  от  мен.  Мисля, че  всички  разбраха  какво  ми  е  мнението,  като  подчертавам  не  задължавам  никой  с  него.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...