Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Аз по-принцип рядко гледам Бг тв но на Н3 приложението дава повечето от каналите си в 1080p, също така има един украински провайдер - Televizor, който има към 109 БГ канала и там също част от нашите са 1080p. Има един руски провайдер Best List, който само спортните - максовете и диемите са 1080p, имат и към 50 БГ но те дори не са и 720p. Иначе провайдера, който ползвам в момента има само 2 БГ канала от 2800 но на мен ми е перфе. Булсата и Н3 покриват нуждата на жената и всички са доволни.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 minutes ago, plameni said:

Дали не бъркаш терминологията?

1080p или 1080i

Посочи ми един български канал, на който сорсът му е 1080p

Казвам според каквото показва AFR, който казва какъв сигнал влиза и колко ФПС. Същото го казва OTT Play и да знам каква е разликата между P и I       https://blog.son-video.com/en/2019/09/1080i-and-1080p-resolutions-what-are-the-differences/

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, splendor said:

Виж как знаеш ;)

 

Е как няма да знам, след като непрекъснато ми го демонстрираш.

Скоро не бях виждал толкова ярък пример за ефекта на Дънинг-Крюгер.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Е как няма да знам, след като непрекъснато ми го демонстрираш.

Скоро не бях виждал толкова ярък пример за ефекта на Дънинг-Крюгер.

Радвам се, че с още нещо съм удовлетворил интереса ти. Определено ще спя още по-спокойно.:rofl:

Link to comment
Share on other sites

 

Edit: Хайде сега, този, който усложливо е минал с гумичката, като при това не мести мнението ми от вчера, а го трие, направо да ми сложи бан.

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2021 at 12:29 PM, Lucky Luciano said:

 

Edit: Хайде сега, този, който усложливо е минал с гумичката, като при това не мести мнението ми от вчера, а го трие, направо да ми сложи бан.

В този форум има правила и те са ясно упоменати. И ако още веднъж използваш лични обиди към някой ще те банна, без да ми пука колко си близък с Виден или който и да е друг. Ако някой не е съгласен с мен може да отнесе въпросите към админите. Изчетох темата и не видях, с какво точно те провокира юзера за да го наричаш тъп. Той си има негово мнение по въпроса и си го защитава не зависимо дали е прав или говори глупости (според теб). 

Link to comment
Share on other sites

Директно ме банвай, никъв дерт. Абсолютно никакво значение няма с кого съм близък и с кого далечен. И понеже ТИ спомена за правила, не е ли според правилата, когато дадено мнение е докладвано, то да бъде преместено, а не директно трито?

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky Luciano said:

Директно ме банвай, никъв дерт. Абсолютно никакво значение няма с кого съм близък и с кого далечен. И понеже ТИ спомена за правила, не е ли според правилата, когато дадено мнение е докладвано, то да бъде преместено, а не директно трито?

 

Изтрих ти мнението, защото мислих, че си умен и сам ще знаеш кога да спреш да водиш глупави спорове. Явно съм грешал.

Link to comment
Share on other sites

Останахме шепа хора тука, бива ли така да си подскачате бре, момци... Става ми мъчно направо. За има-няма скоро 20 години толко ли не се опознахме... 

ЕДИТ: А па като си помисля само как ще си допаднете га седнем на Берьозки или Езера.... Абе оставете ме да довърша Покрива бе! :gangstah:

 

On 5/5/2021 at 12:16 AM, charmock said:

Изтрих ти мнението, защото мислех, че си умен и сам ще знаеш кога да спреш да водиш глупави спорове. Явно съм грешал.


Нищо не си сгрешил и добре си направил по принцип, просто трябваше във видимия админски кош да го туриш. Време е да караме Рофинкината! Бъдете здрави, братлета и ПАК ДА СПОМНЯ -
Ребята, давайте жить дружно!
Наско, един ден ти обещавам да разбереш какъв кенеф е Булстком, Nтривки и прочее, но сега съм много на път, счупих си и пръста на крака. Ще дойдеш да видиш, после само ще кажеш какво си видял. 

  

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Нищо не си сгрешил и добре си направил по принцип, просто трябваше във видимия админски кош да го туриш. Време е да караме Рофинкината! Бъдете здрави, братлета и ПАК ДА СПОМНЯ -
Ребята, давайте жить дружно!
Наско, един ден ти обещавам да разбереш какъв кенеф е Булстком, Nтривки и прочее, но сега съм много на път, счупих си и пръста на крака. Ще дойдеш да видиш, после само ще кажеш какво си видял. 

  

Бързо оздравяване ти пожелавам. Всичко ще е ок и ще се напием всички като оздравееш.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, charmock said:

Изчетох темата и не видях, с какво точно те провокира юзера...

 

Мнението на @Lucky Luciano не се дължи само на тази тема, а и на още една в този форум, както и на написаното в друг форум.

 

7 hours ago, charmock said:

...

Той си има негово мнение по въпроса и си го защитава не зависимо дали е прав или говори глупости (според теб). 

 

"Мнение" ???

Та тук не се говори за музика, литература или изобразителни изкуства, за да кажеш: "Това е много въздействащо, а онова е направо вдъхновяващо".

Обсъждаме специализирана техническа материя, с ясна терминология, количествени характеристики, стандарти и пр. 

Липсата на базови познания и невъзможността да се направи логичен анализ, водят до "мнение", което заради Правилата ще се въздържа да характеризирам.

 

7 hours ago, charmock said:

(според теб). 

 

Не е само според него. Ако имаше смисъл, досега щях да съм направил анализ на написаното до тук.

И все пак, за да не бъда голословен, ето само един от постовете (бях цитирал само първата му част), които показват "капацитета" на потребителя:

 

spacer.png

 

Потребителят цитира пост, в който лично му се обяснява следното:

  1. "Всички телевизии в БГ та и повечето в чужбина броудкастват 1080i, с изключение на някои немски..."
  2. За разпространение на IPTV на Bulsatcom "се ползва HLS за стриминг и той изисква progressive scan"

т.е. ако се ползва HLS, тогава стриймовете, които са interlaced (i), трябва задължително да се транскодират в progressive (p).

Тук обаче, потребителят прави гениалното умозаключение: "Щом може да пускат оригинално 4к не е невъзможно да пускат и оригинално 1080", пропускайки или незнаейки факта, че 4к стриймовете са си progressive по подразбиране... by default... 2160p.

Ами наистина е невъзможно, колкото и да си защитава мнението.

 

Разбира се, че не подкрепям използването на обидни епитети, но напълно разбирам реакцията на @Lucky Luciano. Невежеството е сила, която често може да ни извади от равновесие.

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2021 at 5:05 PM, splendor said:

...на Н3 приложението дава повечето от каналите си в 1080p, също така има един украински провайдер - Televizor, който има към 109 БГ канала и там също част от нашите са 1080p. Има един руски провайдер Best List, който само спортните - максовете и диемите са 1080p...

 

В продължение на предишния ми пост - 1080p означава транскодиран, неоригинален стрийм.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Мнението на @Lucky Luciano не се дължи само на тази тема, а и на още една в този форум, както и на написаното в друг форум.

 

 

"Мнение" ???

Та тук не се говори за музика, литература или изобразителни изкуства, за да кажеш: "Това е много въздействащо, а онова е направо вдъхновяващо".

Обсъждаме специализирана техническа материя, с ясна терминология, количествени характеристики, стандарти и пр. 

Липсата на базови познания и невъзможността да се направи логичен анализ, водят до "мнение", което заради Правилата ще се въздържа да характеризирам.

 

 

Не е само според него. Ако имаше смисъл, досега щях да съм направил анализ на написаното до тук.

И все пак, за да не бъда голословен, ето само един от постовете (бях цитирал само първата му част), които показват "капацитета" на потребителя:

 

spacer.png

 

Потребителят цитира пост, в който лично му се обяснява следното:

  1. "Всички телевизии в БГ та и повечето в чужбина броудкастват 1080i, с изключение на някои немски..."
  2. За разпространение на IPTV на Bulsatcom "се ползва HLS за стриминг и той изисква progressive scan"

т.е. ако се ползва HLS, тогава стриймовете, които са interlaced (i), трябва задължително да се транскодират в progressive (p).

Тук обаче, потребителят прави гениалното умозаключение: "Щом може да пускат оригинално 4к не е невъзможно да пускат и оригинално 1080", пропускайки или незнаейки факта, че 4к стриймовете са си progressive по подразбиране... by default... 2160p.

Ами наистина е невъзможно, колкото и да си защитава мнението.

 

Разбира се, че не подкрепям използването на обидни епитети, но напълно разбирам реакцията на @Lucky Luciano. Невежеството е сила, която често може да ни извади от равновесие.

Виждам, че  дълго  време  ти държи  дикиш  моите  мнения и не  ти  дава  мира.  Първо аз никкога  не съм твърдял, че  картината  на  булсата  е  най  хубава. Нещо,  което  с  вадене  на  цитати  се  опита  да  внушиш.  Второ,  че  на мен  ми харесва  е така ,  защото не  плащам  нищо  за  нея  и  поради  това  нямам особени очаквания  от  нея.  Трето,  още  преди  да  почна  да  използвам  мобилното  приложение,  на  булсат  имах  мобилното  приложение на  Н3,  което излъчва 1080p.  4-то  това за  1080p го казвам  на  базата,  което  телевизора го показва,  писал  съм  го  по назад  в  темата. Как са  го  направили не  ме  вълнува,  вълнува  ме  какво  показва а  то  е  1080p. 

При  булсата  е  720p,  но  онзи  ден  пуснаха  програма с  1080p,  което е  напредък.  
Та от  всичко ,  което  съм  написал е това,  което  съм видял. Ако на  теб  не  ти харесва  си  е  твой  проблем.  Това е  обществен  форум, който  всеки  може  да  си каже  това,  което  мисли.  Ако  не ви  харесва,  направете го  затворен да може  такива  като  мен  да не  коментират.

 

За повече от 8 години не  съм  използвал  обидни изрази  по никой от потребителите  в  този  форум  и  желая  да  бъде  същото  и за  мен. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, splendor said:

...на мен  ми харесва  е така ,  защото не  плащам  нищо  за  нея...

 

Ако още в началото беше станало ясно, че това е основният ти критерий, изобщо нямаше да се занимаваме и да водим тези спорове, само че ти го каза най-накрая, чак след трансформацията от "при мен е супер" до "това 720p издиша".

 

32 minutes ago, splendor said:

Как са  го  направили не  ме  вълнува,  вълнува  ме  какво  показва...

...

Та от  всичко ,  което  съм  написал е това,  което  съм видял...

 

Е точно за това става въпрос. Виждаш само най-видимото, без да знаеш какво стои "отдолу" и без да разбираш смисъла му. На всичко отгоре се засягаш, когато някой се опитва да ти обясни, макар по-късно да ползваш същите аргументи, като скрийншотове от Kodi, въпреки че беше казал, че стрийма през андроидското приложение "е  двойно  на това  на Кодито".

 

40 minutes ago, splendor said:

...онзи  ден  пуснаха  програма с  1080p

 

Кой канал?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, plameni said:

Ако още в началото беше станало ясно, че това е основният ти критерий, изобщо нямаше да се занимаваме и да водим тези спорове, само че ти го каза най-накрая, чак след трансформацията от "при мен е супер" до "това 720p издиша".

Спора тук  беше,  че  картината  не  е  тотален  шит  както  някои  се  изказаха  а  е  отлична  до  40 инчови  телевизори,  и  поносина  за  55.  А,  че  1080p  е по-добре  две мнения  няма.

Quote

Е точно за това става въпрос. Виждаш само най-видимото, без да знаеш какво стои "отдолу" и без да разбираш смисъла му. На всичко отгоре се засягаш, когато някой се опитва да ти обясни, макар по-късно да ползваш същите аргументи, като скрийншотове от Kodi, въпреки че беше казал, че стрийма през андроидското приложение "е  двойно  на това  на Кодито".

Тука бъркаш  смисъла. Скрийншотовете за  Коди-то бяха  да  покажа  на потребителя,  че  булсат пускат  720p,  понеже той  твърдеше че  му  пускат  4к сигнал,  понеже захаринката  му  показвало 4К резолюция ама  за  всички  канали. Изобщо  не  е коментиран  битрейта на  каналите,  а резолюцията. 

Quote

Кой канал?

Такъв  дето  не бих  си  причинил  да  го гледам.  HOME MALL HD

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2021 at 11:23 AM, splendor said:

Спора тук  беше,  че  картината  не  е  тотален  шит  както  някои  се  изказаха  а  е  отлична  до  40 инчови  телевизори,  и  поносина  за  55.

 

"Супер" или "съвсем прилична", или "поносима"?

Низходяща ми се види тая градация...

 

On 5/5/2021 at 11:23 AM, splendor said:

А,  че  1080p  е по-добре  две мнения  няма.

 

Има, има... Оригиналният 1080i broadcast stream е много по-добър за гледане от транскодирания и обикновено с намален битрейт 1080p стрийм.

 

On 5/5/2021 at 11:23 AM, splendor said:

Тука бъркаш  смисъла. Скрийншотовете за  Коди-то бяха  да  покажа  на потребителя,  че  булсат пускат  720p,  понеже той  твърдеше че  му  пускат  4к сигнал,  понеже захаринката  му  показвало 4К резолюция ама  за  всички  канали. Изобщо  не  е коментиран  битрейта на  каналите,  а резолюцията. 

 

Защо да приема, че вярваш на информацията за резолюцията, след като не вярваше на информацията за битрейта???

Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2021 at 11:41 AM, plameni said:

"Супер" или "съвсем прилична", или "поносима"?

Низходяща ми се види тая градация...

Тотален шит как ти звучи? Аз си го представям  нещо  от  сорта  на 320х240 разпънато на 40 инча. 

Quote

Има, има... Оригиналният 1080i broadcast stream е много по-добър за гледане от транскодирания и обикновено с намален битрейт 1080p стрийм.

Със сигурност,  но  това  имам това  гледам. 

 

On 5/5/2021 at 11:44 AM, plameni said:

 

Защо да приема, че вярваш на информацията за резолюцията, след като не вярваше на информацията за битрейта???

Защото  на  телевизора  показваше същото  и  ми  беше  по-удобно  да дам  снимките,  но  ако  беше чел  темата  като  хората,  щеше  да  вишиш ,  че  съм  качил  и  клип.  Или той  не  ти  е удобен? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...