Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Разбира се. Рутера ми е Tenda AC21, която поддържа MIMO 4x4. ТВ бокса е вързан на 5ghz банд. Когато отворя конектнатите устройства, мога да видя на всяко каква скорост му се отдава в реално време. Та наблюденията ми са на това. Ако то е грешно, значи и аз греша.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 minutes ago, plameni said:

А втория въпрос?

 

Плеърът показва битрейта само на стрийма, а на рутера виждаш целия трафик.

Разбира се. Виждам трафика на всяко едно вързано устройство поотделно и общия трафик на всичките.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, splendor said:

Разбира се. Виждам трафика на всяко едно вързано устройство поотделно и общия трафик на всичките.

 

Пак ще задам въпроса:
Как елиминира служебния трафик и TCP/IP Overhead-а и изчисли, че това, което виждаш на рутера за съответния интерфейс е трафика само на стрийма?

 

Hint:

Плеърът показва битрейта само на стрийма, а на рутера виждаш целия трафик: стрийм + служебен трафик + др.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, plameni said:

 

Пак ще задам въпроса:
Как елиминира служебния трафик и TCP/IP Overhead-а и изчисли, че това, което виждаш на рутера за съответния интерфейс е трафика само на стрийма?

 

Hint:

Плеърът показва битрейта само на стрийма, а на рутера виждаш целия трафик: стрийм + служебен трафик + др.

Ето това виждам.   Когато  съм  изключил  приложението  на  булсат няма  генериран  трафик.  Това  е  когато  е  с пуснато  приложение.  Ясно е,  че  не съм запознат,  колкото ти за  мрежите, та  ще  ме  извиниш  ако  не  разбирам  някои  работи,  но  това  е  нормално. 
traffic.jpg.550677959642b5c4ee6da9a18537fa97.jpg

Link to comment
Share on other sites

Правиш ли разлика между:

  • трафик от устройство X96Max+
  • трафик от приложение (BulsatcomTV) в устройството
  • част за стрийма от трафика на приложението в устройството

Кое те кара да мислиш, че всичко що минава през рутера ти от връзката с X96Max+ е единствено и само стрийм?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Правиш ли разлика между:

  • трафик от устройство X96Max+
  • трафик от приложение (BulsatcomTV) в устройството
  • част за стрийма от трафика на приложението в устройството

Кое те кара да мислиш, че всичко що минава през рутера ти от връзката с X96Max+ е единствено и само стрийм?

Това  е  състоянието на  ТВ бокса,  когато  приложението на  булсат  е  спряно.  ТВ бокса  си  работи.  От  това  съдя.  Ако знаеш  друг  начин  ще  се  радвам  да  го  чуя.  390247571_traffic2.jpg.87e40ca1f3cbbffc6587ee8c85a11ebb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам за последен път с една тираджийска аналогия.

Представи си, че с такива тирове започваш да пренасяш товари. На порции по 14 тона полезен товар.

Обаче ще отчетеш, че по пътя минават товари на порции по 26 тона.

Склададжията обаче мери, че се доставят по 14 тона на всяка порция.

Ако спреш преноса, трафикът ще е 0... zero

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

Ще пробвам за последен път с една тираджийска аналогия.

Представи си, че с такива тирове започваш да пренасяш товари. На порции по 14 тона полезен товар.

Обаче ще отчетеш, че по пътя минават товари на порции по 26 тона.

Склададжията обаче мери, че се доставят по 14 тона на всяка порция.

Ако спреш преноса, трафикът ще е 0... zero

Аз също  ще  пробвам да  за последен път  да  ти  кажа,  че  това  е  което  имам  както  информация.  Ако  знаеш начин  по,  който  мога  да  взема  повече  информация  ще  се  радвам  да  споделиш.  
Иначе  при  тираджиите  хич  я  няма  с  тези  ПСР тестове.  Трафика е  белоу зеро.  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, splendor said:

Аз също  ще  пробвам да  за последен път  да  ти  кажа,  че  това  е  което  имам  както  информация.  Ако  знаеш начин  по,  който  мога  да  взема  повече  информация  ще  се  радвам  да  споделиш.  

 

Знам, разбира се. Започва се с четене и се продължава с опит за осмисляне на заобикалящата те информация.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Знам, разбира се. Започва се с четене и се продължава с опит за осмисляне на заобикалящата те информация.

Мерси  за  полезния  съвет.  Ако се  наложи някога  да се  занимавам  с мрежи  ще  го  използвам ;)

Link to comment
Share on other sites

Тъй, след като установихме, колко точно е "качествена" телевизията на Булсатком, да попитам има ли таймшифт. Ако има - колко дни назад може да се връща?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Доволен съм, когато потребителите се самообучават и самовъзпитават за търсене на по-високо качество. 

 

Хубаво е, когато видиш израстване от:

On 2/25/2021 at 12:37 PM, splendor said:

Странно при мен е супер.

 

On 2/25/2021 at 3:23 PM, splendor said:

На мен резултата ми харесва :)

 

Минеш през:

On 2/25/2021 at 8:32 PM, splendor said:

За мен картината е повече от прилична на 55 инчов телевизор.

 

После през:

On 2/26/2021 at 9:42 AM, splendor said:

нямам претенции,  че  булсата  са  с  най-хубавото  качество

 

И накрая стигнеш до:

Quote

Имам сравнение с още няколко провайдера и мога да ти кажа, че това 720p издиша спрямо 1080p на другите. 

 

Wow!!!

@Lucky Luciano, @RaptoR, видяхте ли сега, че усилията ни в просвещаването не са били напразни.

Аз лично се чувствам удовлетворен от израстването и постигнатия резултат. :rolleyes:  

Link to comment
Share on other sites

Хвърлих едно око на форума им. Оказва се, че клиентите им отново са бета тестери на някакво недоносче наречено b-box.

 

Явно не са си взели поука от недъгавия фюжън, а на всичкото отгоре искат и 69 лева за китайската кутийка. 

Link to comment
Share on other sites

На мен ми допада практиката с бета-тестването в реална среда, стига да е безплатно.

 

Преди години бях в такава група, когато Кулбокс пускаха телевизията от Вестител и тествахме новия интерфейс на бъгавите Мотороли. По-късно тествахме и първите MAG250 с платформата на Инфомир.

Жалко, че затриха форума си. Там имаше доста изписано по темите. И това помогна доста за повишаване качеството на услугата.

 

Link to comment
Share on other sites

Така да, но те пускат платена услуга, която както винаги не работи коректно. Няма как да плащам за услуга, която те превръща в роб на рестарти, неработещи функционалности и т.н. 

 

Даже някой беше писал, че самото гледане на телевизия е сложна процедура. :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Доволен съм, когато потребителите се самообучават и самовъзпитават за търсене на по-високо качество. 

 

Хубаво е, когато видиш израстване от:

 

 

Минеш през:

 

После през:

 

И накрая стигнеш до:

 

Wow!!!

@Lucky Luciano, @RaptoR, видяхте ли сега, че усилията ни в просвещаването не са били напразни.

Аз лично се чувствам удовлетворен от израстването и постигнатия резултат. :rolleyes:  

Хубаво си си  играл  да  ги  събираш,  но  аз още,  когато  минах на  булсат имах  база за сравнение, така,  че  това  мнение не  хваща  дикиш.  
Виж  положи усилия  да  помогнеш  на  търсещи  помощ а  не  да  се  мъчиш  да  ми  помагаш аз нужда  от  помощ  нямам  а  и  не  търся.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, splendor said:

Виж  положи усилия  да  помогнеш  на  търсещи  помощ а  не  да  се  мъчиш  да  ми  помагаш аз нужда  от  помощ  нямам  а  и  не  търся.

 

Благодаря! Оценявам го.

 

Истински успешен учител е този, от когото няма да имате нужда отново.
– Ашли Брилиант

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Благодаря! Оценявам го.

 

Истински успешен учител е този, от когото няма да имате нужда отново.
– Ашли Брилиант

За нищо  пак заповядай!
 

Ако се чувствате безпомощни, помогнете на някого. - Аун Сан Су Чи

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, splendor said:

...аз още,  когато  минах на  булсат имах  база за сравнение...

 

Както и да го извърташ, написаното за 720p (което тогава не знаеше, че е 720p) стои:

  On 2/25/2021 at 12:37 PM, splendor said:

при мен е супер.

 

  On 2/25/2021 at 3:23 PM, splendor said:

На мен резултата ми харесва :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Както и да го извърташ, написаното за 720p (което тогава не знаеше, че е 720p) стои:

  On 2/25/2021 at 12:37 PM, splendor said:

при мен е супер.

 

  On 2/25/2021 at 3:23 PM, splendor said:

На мен резултата ми харесва :)

 

 

 

 

Казвал съм го преди и пак ще го кажа - голем си! :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

 

Казвал съм го преди и пак ще го кажа - голем си! :)

Аз не  извъртам.  Разбира се,  че  ми  харесва щом не давам  нито  един  лев  за него,  но  ти  няма  как да  знаеш :)

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, plameni said:

 

Както и да го извърташ, написаното за 720p (което тогава не знаеше, че е 720p) стои:

  On 2/25/2021 at 12:37 PM, splendor said:

при мен е супер.

 

  On 2/25/2021 at 3:23 PM, splendor said:

На мен резултата ми харесва :)

 

 

 

Разбира се, че  седи. Седи  също и твоята НУЛА  помощ  дет  се  напъваше  да  даваш.  Далече от  такива  учители ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Мярнах някъде, че гледаш бг канали, които са 1080p.

Ще споделиш ли кои са, защото не се сещам да има български канал, на които сорса му е 1080p. Но пък може и да греша. Информацията бързо се променя.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...