Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

На мястото което се намирам нямам други алтернативи :(

 

EDIT: Аз съм бил в грешка първият месец понеже е free е на 35мбит и след това на колкото си платиш. Пуснах си 44мбит и даже 45-6 докарва, доволен съм. Все пак за 15лв

Edited by 306TDI
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

До колкото разбирам има сериозно значение къде се намираш за да получиш читав интернет. Някой има ли представа:

 

1. Как стоят нещата в района на Руски и Гладстон и струва ли си да се гледа към този доставчик? Оптика ли е, не е ли...

2. Какъв договор се подписва и има ли опция за безсрочен?

 

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

За оптика договорът е 18 месеца на тарифен план по твой избор, ако го прекратиш преждевременно дължиш неустойка от 98 лева. Инсталацията е 8 лева.

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш оптика, те идват ли у вас нещо да пускат нови кабели или сменят нещата при суича?

 

Идват, разбира се. Прекарват влакно и махат UTP-то.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Радостно мога да заявя, че след две години и половина мъки най-накрая се махам от тези нещастници. Дните около празниците просто бяха меко казано отвратителни. И до днес просто няма вечер в която интернета ми буквално да не изчезне. Яд ме е, че успяха с бесни темпове да унищожат една добре направена инфраструктура от Нетгруп през годините. Нищо не направиха по отношение подобрението и в квартала. Качват се само нови и нови маймуни на клона, а пък място на тези клони никога не е имало. За цялото безхаберие заслужават най-лошата участ, която може да се случи на едно предприятие. За тези две години и половина се нагледах и наслушах на глупави оправдания за половин живот... е, най-накрая ми писна и днес отидох в Кулбокс и си пуснах заявката. Надявам се до седмица Булсатком да са само лош спомен. Направете всичко възможно, поне в Кичука, да не им ставате абонати. Мога да го формулирам и по друг начин - няма ли възможност влакното да дойде до компа ви - не се занимавайте с тях.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не заслужават абонати на LAN мрежата. Оптиката им е добра, аз лично щях да прехвърля една услуга при тях в Тракия, но доставчикът, от когото щях да се махам, ми направи доста добра оферта и си останах там. Наблюденията ми над оптиката на Булсатком не са много, но като знам един от хората, които я ползвам как за най-малкото палеше телефоните на Гаров, явно е доста добра. До момента не съм чул да е имал вземане-даване със съпорта им.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме отсвириха. Нямало покритие за интернет по бул. Руски и около него. Супер, на центъра. Що тогава пише, че Пловдив имал покритие? Или един квартал е достатъчен, за да добавят името на града в картата им. Пък аз се чудя и се мая дали ще бъдел лан или оптика.

Link to comment
Share on other sites

Трябва им точно месец, за да има в целия град, но преди това трябва да приключат делата на двете тикви от DCC. Булсатком наемат канална мрежа от DCC за оптиката. Единия от двамата бивши в DCC, има претенции, че мрежата е негова и докато не приключат делата, при отваряне на капак, викат полиция и прибират техници да пишата обяснение, какви ги вършат.

Типично българска история. От Булсатком имат оборудване, оптики и всичко останало и само трябва да се издърпат по втората тръба на DCC, но докато не минат делата и да се разбере кой кум, кой сват, положението е такова.

@Teddy-King - на Руски, Гаров трябва да има покритие, като Wi-Net и ако не си пуснал още, е въпрос сигурно на 2 часа да дойдат и да те включат.

Link to comment
Share on other sites

@Teddy-King - на Руски, Гаров трябва да има покритие, като Wi-Net и ако не си пуснал още, е въпрос сигурно на 2 часа да дойдат и да те включат.

Аз съм на Cooolbox, търсех алтернативи.

Link to comment
Share on other sites

@Teddy-King - на Руски, Гаров трябва да има покритие, като Wi-Net и ако не си пуснал още, е въпрос сигурно на 2 часа да дойдат и да те включат.

 

Ангел преди няколко месеца ми каза, че ако трябва лично ще иде да пусне кабелите където е нужно :) Малко в негов стил, защото точно където исках каза че там много бият и не става.... 'щото точно в сградата на DCC ще е много грубо да влезе да опъва кабели :)

Link to comment
Share on other sites

Тези дела ще се влачат години, а накрая Була може да не са живи. Въобще който е решил да ползват ДЦЦ е сбъркал фундаментално за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Ангел преди няколко месеца ми каза, че ако трябва лично ще иде да пусне кабелите където е нужно :) Малко в негов стил, защото точно където исках каза че там много бият и не става.... 'щото точно в сградата на DCC ще е много грубо да влезе да опъва кабели :)

 

Ха, какво значи много биели. Дай като двете тикви имат офис някъде, да не мога да си пусна друг доставчик. Доста тъпо звучи. Тая сграда да не им е бащиния на DCC.

Link to comment
Share on other sites

Ха, какво значи много биели. Дай като двете тикви имат офис някъде, да не мога да си пусна друг доставчик. Доста тъпо звучи. Тая сграда да не им е бащиния на DCC.

 

Да го кажем така: пренаемането на оптиката от тях, пускането на кабелите в техните шахти и т.н. било крайно неизгодно

Link to comment
Share on other sites

Май говорим за различни неща, тоест ти казваш едно, аз разбирам друго...

В момента нямам време да се зачитам, после ще прочета и ще едитна :)

Link to comment
Share on other sites

Е, как няма да се почне. Нали Булсатком не искат да легнат на Босфор и Кольо Дудука.

Интересното в случая е, че ТВ+ отдавна е продадена и няма общо с фирмата Булсатком, но това ще го разберат в процеса на "проверката" ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя тея от боклукТв не се ли усещат каква антиреклама си правят по този начин. Все пак повечето хора могат да мислят и да съберат две и две. Искрено се надявам всички кабелни оператори да се обединят и да спрат излъчването на това недоразумениеpirate.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...