Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Мхм, стабилна е. Пак замря положението. Аз проблеми нямам кой знае какви освен периодично такова спиране като сегашното. Едиственото, което ме дразни е, че на 1 връзка не мога да развия повече от 300-600КБ/с от чужбина (което е кофти за гледане на стриймове извън Европа или за клипове в тубата на 720п). Ако пусна торент или флашгет - 3-4-5МБ/с без проблем.

 

edit: току-що се свързах с оператор, в цялата страна няма нет, до час-час и половина очакват да се оправи по последна информация.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Нещо едва 5-6 мегабита хващам тея 2-3 дни, а трябва да са 44 (e, на думи. реално достигах 20-30). Някой с нещо подобно? Става дума за външния нет.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Здраво пускат оптики. Доста абонати в Тракия са прехвърлени. В момента покриват Кючука. Вървят през втората тръба на DCC и са много улеснени. До декември, всичко трябва да мине на оптика и да спрат изцяло LAN. Нета с телевизията има четири варианта като най-скъпия нет излиза 11лв. за 94Mbps над таксата за телевизия, а най-евтиния е 7лв. за 14Mbps

 

liquid - звънни на съпорта и ги подръчкай.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

При тях няма проблеми, разделение на бг и външен няма при тях. Все нормалните стандартни отговори. Аз затова и не им звъня вече освен ако не спре за повече от час.

Link to comment
Share on other sites

Здраво пускат оптики. Доста абонати в Тракия са прехвърлени. В момента покриват Кючука. Вървят през втората тръба на DCC и са много улеснени. До декември, всичко трябва да мине на оптика и да спрат изцяло LAN. Нета с телевизията има четири варианта като най-скъпия нет излиза 11лв. за 94Mbps над таксата за телевизия, а най-евтиния е 7лв. за 14Mbps

Иначе как е през оптиката, Лъки?

И тези 94 мегабита към къде са, че на сайта им нищо не пише?

Link to comment
Share on other sites

Тея дни пак се сговнясва малко, доста бавно се отварят сайтове, дропи нета за няколко секунди и после пак продължава. Иначе за тея мегабити мен не ме вълнуват - никога не съм могъл на 1 връзка да се добера до повече от 2-3МБ/с и то от България. От чужбина - 1МБ/с МАКС и то рядко. Ако пусна флашгет си хващам всичките мегабити обикновено (още от време на Нетгруп). За ъплоуд няма проблеми обаче.

 

2155671052.png

 

http://www.speedtest.net/result/2155674991.png

 

А иначе когато всичко е нормално обикновено скоростите са обратни, ниско сваляне, високо качване. И все пак това е далече от 44мегабита 1:1.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой може ли да ми даде някакви отзиви за оптиката, че мисля да мина на тях. Комшията му прекараха оптика ( от Тракия съм ) и е много доволен - скоростите са реални 94 мбпс както си пише в сайта и никакви проблеми засега. Сега съм на Н3 и съм ( бях ) много доволен , но нещо почна да прекъсва всеки ден..

Link to comment
Share on other sites

В Тракия, района Детски свят - нета е перфектен. Нисък пинг, около 90Mbit BG Down, 60Mbit BG Down и 50Mbit Int Down и толкова UP - на тарифата 94MBit за 11лв. над телевизията.

В Кючува дали има отзиви? Около Втора градска май вече им работи FTTH?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От няколко дни съм абонат на Булсат. През първите 2-3 дни за топ торенти от замунда скоростта скачаше постоянно между 2-3 МБ, от сторе.дата.бг удари 5,3МБ, speedtest.net ми показа 44Мбита към различни български сървъри, браузинг скоростта например към ХД клипове в ютъб или големи албуми във ФБ беше чувствително по-голяма от 25Мбита на близу. От вчера вечерта обаче не съм хванал повече от 250КБ/с торенти, сайтовете също ги отваря трагично бавно. Дойдоха техници, закачиха някакъв техен лаптоп и казаха "ами при нас показателите са добри, нещо от вашия компютър е". Същият компютър, по който не е барано нищо откакто близу с тяхната архаична инфраструктура ми поддържаха обещаните 25 Мбита навсякъде по всяко време. Има ли някой с подобни проблеми, и съответно някой с постоянна скорост на връзката (не негов приятел който се хвали)? Възможно ли е описаните проблеми наистина да са само при мен, заради уиндоуса (7) или най-нормалната PCI Lan-карта Realtek?

Link to comment
Share on other sites

Първо кажи на оптичен нет ли си или на LAN. Ако е LAN - нормално да има такива проблеми, откакто прехвърлиха мрежата от НетГруп на Булсатком, нета стана отврат.

Ако си на оптичен, намери приятел с лаптоп, който да дойде да вас, да закачите негови лаптоп и поцъкай, за да видиш дали там има подобен проблем.

И още нещо - нета директен ли ти е или през рутер?

Link to comment
Share on other sites

Казах че съм от няколко дни техен абонат, следователно съм на оптика и с онова тяхното, декодер ли как се нарича. Оттам кабелът влиза директно в моя комп - нямам никакви рутери или подобни устройства.

Link to comment
Share on other sites

Глей ся. Това, че си от няколко дни абонат, изобщо значи, че си на оптика. Я си пусни заявка за Кючука, района на Коматевския възел, да видиш какво ще ти прекарат.

Намери човек с лаптоп и тествай.

Друго - някъде да не си пречупил влакното, че при пречупено влакно, може да се наблюдава подобен проблем. На първо време намери човек с лаптоп и тествай. Ако пак има проблем ги викаш и не ги пускаш, докато не оправят проблема.

Link to comment
Share on other sites

Те щото са едни правячи... от десет дена имам дропове, викнах ги и какво? Казаха " ами то 10% загуби са в нормата"...

 

Пълни глупости, аз ако имам 2-3% и полудявам, а какво да говорим за 10biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Абе за Булсатком няма да се учудя и ако на 20% кажат, че е нормално.

Просто знаят, че мрежата им е трагедия и нямат какво друго да кажат на абонатите.

Но ако казват така и за оптичния...

Link to comment
Share on other sites

Не, не съм в оптичният сегмент. То ако и на оптика резултатите са такива направо да си закриват интернет подразделението, което и без друго е на ниво средновековие. Въобще не искам да се впускам в подробности какви разговори водех с някаква лелка супервайзър ли каква беше... с един глас на древногръцки трагик първо ми каза, че при тях всичко било наред. После мина на вълна, че щом имам рутер 10% загуби са напълно нормални ( явно това го отработват като отговор ), след още няколко минути несполучливи опити да ме изкара мен виновен за грохналото състояние мрежата, накрая кандиса и рече ( цитирам дословно ): " Стига сме се обяснявали, ще ти пратя човек ". Учудващо бързо за тях - в рамките на 30 минути получих обаждане от техник, че пристига. Момчето излезе кадърно и разбрано и си призна, че от известно време имат някакъв проблем който не могат все още да локализират. Разделихме се с надеждата повече да не им се обаждам, но уви, десет дни по-късно, особено в натоварените часове следобед и надвечер интернета си остава меко казано тоалетна. Препоръчвам на всеки в Кучика, ако се връзва на Булсат да е поне на оптика, защото ЛАН инфраструктурата не е мръднала грам от времето на Нетгруп.

Link to comment
Share on other sites

Скоро в Кючука оптика нЕма да има.

Оптиката минава по втората тръба на DCC, но в Кючука каналната мрежа май е на Кирев, а на Гологанов е в останалата част на града или обратно. Та в Кючука е на грешния човек, който спъва пускането на оптики и вече 2-3 пъти техниците на Булсат са писали обяснения в Първо, какво правят по шахтите на DCC, нищо че имат договор, но явно с другото DCC. Та поради тази причина, докато не се изясни чии са куклите и чии парцалките, в Кючука няма как да пуснат оптика.

Иначе моите впечатления за оптиката на едно място в Тракия съм ги писал - перфектна, но на това място.

Края на ноември, може да пусна аз в Тракия оптика в единия апартамент и тогава ще има и повече яснота и тестове.

Link to comment
Share on other sites

Окей явно проблемът наистина е бил в мен, пробвах два лаптопа, смених лан картата и уиндоуса и вече няма прекъсвания. Не залепва на 44мбита но държи над 30. Казвам го за да не си помисли някой че съм се появил тука само да оплювам булсат.

Link to comment
Share on other sites

Скоро в Кючука оптика нЕма да има.

Оптиката минава по втората тръба на DCC, но в Кючука каналната мрежа май е на Кирев, а на Гологанов е в останалата част на града или обратно. Та в Кючука е на грешния човек, който спъва пускането на оптики и вече 2-3 пъти техниците на Булсат са писали обяснения в Първо, какво правят по шахтите на DCC, нищо че имат договор, но явно с другото DCC. Та поради тази причина, докато не се изясни чии са куклите и чии парцалките, в Кючука няма как да пуснат оптика.

Иначе моите впечатления за оптиката на едно място в Тракия съм ги писал - перфектна, но на това място.

Края на ноември, може да пусна аз в Тракия оптика в единия апартамент и тогава ще има и повече яснота и тестове.

 

само за информация ул Кукуш(поне в района 2-8) и 3-и март са окабелени (наистина в тръбата на DCC , но си слагат и едни гадни шкафове по тротоарите , които доста пречат на пешеходното движение:angry1)

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

Да ви попитам нещо, преди седмица си пуснах нет. И си беше 44мегабита /чук/, но сега повече от 30-35 не качва и външния на моменти го няма хич. Само при мен ли е така или попринцип да си търся друг доставчик, точно по такива причини близу ги напуснах.,..

Edited by 306TDI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...