Jump to content
BulForum.com

Starter


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

И като не си спал особенно много и имаш един голям прозорец в стаята за да си гледаш през него как леко вали и слънце се мъчи да се покаже тук-там докато си слушаш бавни баладки.

Днеска ми е много мммммм... явно защото си припомних една подобна сутрин с бифшото гадже от преди време.

Днес май целият ден ще си ми мине така, момценце с "първата" си детска любов хахаха... аз продължавам да се наслаждавам на момента и ви оставим да си пишете тук.

:)

П.П. Това е песента: Daniel Bedingfield - If You're Not The One, поздрави на всички.

Link to comment
Share on other sites

преживях още един сутрешен трип с метрото... нека вторникът започне СЕГА!

Че кво му е на метрото бе човек? Спомням си в първите месеци на емиграцията ползвах редовно тукашното метро (което впрочем се нарича Skytrain, щото през повечето време е във въздуха, вместо под земята). Адски удобен транспорт и освен това ти предлага чудесни занимания като четене на книги - нещо, което в колата сега посмъртно не мога да направя. :wir

Link to comment
Share on other sites

Денят започна по никое време в резултат на подут венец. Изгледах си сериалите още по тъмно и сега не ми остава нищо друго освен да закуся като хората и да се захващам за работа. Голям кеф!

Link to comment
Share on other sites

Ранно събуждане, прготвяне на закуска, обмисляне на меню за шоколатерията. Малко Чайковски, много Рахманинов. И планове за уикенд извън София, за да си засадим click-a-tree дръвчето :)

 

Следва преглед на обявите за работа и подрязване на розите... Денят е прекрасен! :music

Link to comment
Share on other sites

е кво му е на метрото бе човек? Спомням си в първите месеци на емиграцията ползвах редовно тукашното метро (което впрочем се нарича Skytrain, щото през повечето време е във въздуха, вместо под земята). Адски удобен транспорт и освен това ти предлага чудесни занимания като четене на книги - нещо, което в колата сега посмъртно не мога да направя. wierdo.gif

 

от къде да започна? от входа: две (да, правилно четеш - две) въртележки през които напъват да влязат около 100-150 човека едновременно... малки, тесни вагончета, пригодни по-скоро за пионерска железница, а не за метро на голям град... вместимост примерно 20-30 седнали и десет правостоящи... сега си пресдстави два пъти повече хора натъпкани в това пространство. защото умниците са решили, че влакчета от по четири вагончета са достатъчни да поемат сутрешния час пик. сега да добавим, че хората са идиоти и освен че се тъпчат по 100 на място за педесет, ами и не влагат капка разум като го правят. стигаме до изхода: един (правилно - ЕДИН) ескалатор с ширина 1,2м, който върви нагоре + едни стълби, малко по-широки, по които вървят и надолу и нагоре народи... през тях трябва да се евакуират 150-200 човека...

 

Добре че не пътувам до Младост, а само до Сердика... иначе на Младост щеше да има масово клане.

 

 

П.С. Еееее ееее само на мен ли не ми пратиха дръвче тия мерзавци?! Верно, че съм прехвърлил възрастовата граница, ама такова желание имам... поне да ми бяха казали веднага при регистрацията - не, твърде дърт си, няма дръвче за теб... да не се надявам...

Link to comment
Share on other sites

П.С. Еееее ееее само на мен ли не ми пратиха дръвче тия мерзавци?! Верно, че съм прехвърлил възрастовата граница, ама такова желание имам... поне да ми бяха казали веднага при регистрацията - не, твърде дърт си, няма дръвче за теб... да не се надявам...

 

И мен ме отсвириха - стари сме за тях. :laughing:

 

Аз обаче напук сея мои си дръвчета наред... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

И аз не очаквах, но тази сутрин някакъв шантав sms тип 'Пратка с номер бла-бла-бла може да получите от еди-кой си офис на Еконт' и съответно си седим със зюмбюла и като съвестни граждани, които нищо не са си поръчвали скоро и нищо не очакват, се обаждаме на Еконт, за да им обясним, че най-вероятно има някаква грешка...

Оказа се, че си имаме дръвче :music

 

ov3rm4n-e, ако ти е такъв мерак, те каня на залесителни дейности другата пролет :)

Link to comment
Share on other sites

Толкова мизерии от сутринта, че се чудя дали да не си изключа мобилния. Много старателно се опитват да ми саботират изложението, но аз съм тъп и упорит и дори и да съм на минус пак ще го направя... баси.

Link to comment
Share on other sites

Моя starter е firestarter, тренировки, горещ душ, горещо кафе и... ужасно силно главоболие! А, днес се гласях да започвам да се преструвам че работя.

Link to comment
Share on other sites

Два дни започвам вече с депресиращи мисли за един невероятен уикенд, и съмнения, че няма да се повтори...

Трябва да мина на спиртно лечение...

Link to comment
Share on other sites

И аз се чувствам странно тези дни,вино или ракия? :)

 

Денят ми започва чудесно,ставам в 6 и 30 без да се въргалям и помотквам,правя си чайче,хапвам ако ми се яде,задължително си пускам БГ Радио и слушам предаването Стартер,много е забавно :) и неусетно става 8ч,отивам да спирката и си хващам единичката.

Link to comment
Share on other sites

Както споменах - обичам магазин Tally Weijl! По някаква корпоративно-управителна връзка ми е част от задълженията да поддържам машините на тези магазини в Пловдив. И понеже днес имах работа при тях - денят ми започна при тях... като за огромно мое щастие започват работа в 10 часа. Тоест ставане в 6.30 да спра ежедневната аларма, събуждане в 9, закуска вкъщи (забравено удоволствие), мързелуване, кафе вкъщи (нещо, което изпитвам само уикендите), след което мързеливо довлачване до магазина и лежерна профилактика на една антична щайга. И покрай това сума кафета, лаф-мо'абет с продавачката и почти никакви обаждания....

 

Що не им се повреждат по-често машините :D

Link to comment
Share on other sites

Що не им се повреждат по-често машините :D

Това до някъде зависи и от теб! ;)

 

Иначе моят ден си започна по обичайно му. Тътрене, сумтене, кафета, безнадежни опити да издокарам искрица интелект в погледа докато булката ми подрежда дневните задачи.... и за качествено досъбуждане ми тръснаха един мъртвец на който трябва да се правя на некромансър, но пък като го съживя - господа инДЖинерите от Шарп ще имат повод да си направят церемониално харакири. Пък, ако не ме и мързеше толкова.........

Link to comment
Share on other sites

Добро утро, хухавели!

Тук е тихо и топло, а брадатникът още спи. Което си е срамно в такава хубава утрин... Изпих чаша чай на балкона, а сега преглеждам събраните рецепти и май ще правя шоколадов мус :Drool:

По-късно днес ще намина през Пловдив за малко, после ще се разходя из баирите над някое от околните села. It's a beautiful day :music

Link to comment
Share on other sites

топло

:wacko:

И тук е топло. Това време отново се е побъркало.

Денят ми започна още вчера с няква ОВИ ли, грип ли е, кво е... Момци и девойки - пазете се, щот мамицата си таковало!

Link to comment
Share on other sites

от къде да започна? ...

Мдам, нямам честта да съм се возил в софийското метро, но ако наистина така стоят нещата, лошо, Седларов, лошо. Всъщност тия пропускателни далавери на пътникопотока тук изобщо не съществуват, което за средностатистическия нашенец директно предизвиква примамливите асоциации за безбилетно пътуване (средна цена $3.75, в зависимост от зоните). Обаче ако те гепат без билет, освен солидната няколкостотин доларова глоба, получаваш и третиране като средностатистически престъпник - арестуване с белезници. :laughing:

 

За да бъда малко по темата (макар и не съвсем), трябва да кажа сигурно нещо за моя "end of day", щото в момента е точно това. Ами чета как хората се събуждат с чай и кафе и си допивам последните глътки от бърбъна. :)

Link to comment
Share on other sites

Мдам, нямам честта да съм се возил в софийското метро, но ако наистина така стоят нещата, лошо, Седларов, лошо. Всъщност тия пропускателни далавери на пътникопотока тук изобщо не съществуват, което за средностатистическия нашенец директно предизвиква примамливите асоциации за безбилетно пътуване (средна цена $3.75, в зависимост от зоните). Обаче ако те гепат без билет, освен солидната няколкостотин доларова глоба, получаваш и третиране като средностатистически престъпник - арестуване с белезници. :laughing:

 

За да бъда малко по темата (макар и не съвсем), трябва да кажа сигурно нещо за моя "end of day", щото в момента е точно това. Ами чета как хората се събуждат с чай и кафе и си допивам последните глътки от бърбъна. :)

3,75? Сериозно?! Не е ли много?! Мислех си, че добре развития градски транспорт означава и ниска цена... Или именно това е ниска цена? :)

Link to comment
Share on other sites

3,75? Сериозно?! Не е ли много?! Мислех си, че добре развития градски транспорт означава и ниска цена... Или именно това е ниска цена? :)

Мдам, шибан стандарт, и това е само за 2 зони, иначе за три зони е $5. Хубавото обаче е, че билета важи час и половина от момента на издаването и може да го ползваш с всякакъв вид превозни средства от градския транспорт, включително и кораби (от нашето село първо се качва един ферибот, за да прекосиш водата до Даунтаун). :)

Link to comment
Share on other sites

'Бах ма'а му! Събудих се към шест и нещо (преди будилникът) в кондиция, в каквато не съм се будил от поне 15 години - никакво тътрене, никакво сумтене и интелигентни погледи като на торен бръмбър.... По време на церемониалната паница с кафе дори усетих Кунг-Фу - то в мен, дори успях да си нахвърлям скица на бъдещата ми къща и системите в нея :blink: Бих казал, че за мен започва един прекрасен ден.... дори за работа.

Link to comment
Share on other sites

'Бах ма'а му! Събудих се към шест и нещо (преди будилникът) в кондиция, в каквато не съм се будил от поне 15 години - никакво тътрене, никакво сумтене и интелигентни погледи като на торен бръмбър.... По време на церемониалната паница с кафе дори усетих Кунг-Фу - то в мен, дори успях да си нахвърлям скица на бъдещата ми къща и системите в нея :blink: Бих казал, че за мен започва един прекрасен ден.... дори за работа.

Кажи на края на деня дали се е оказал прекрасен. Любопитен съм. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...