Jump to content
BulForum.com

Starter


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply
аз пък се събудих с болно гърло... това сред симптомите на свинския грип ли е? тъкмо мислех да се ваксинирам, а то...

 

Доколкото знам е придружено от кашлица болното гърло при свинския грип. Може просто да си настинал, времето се промени изведнъж - миналата седмица ходихме по къси гащи, а сега с якета и шапки. ;)

 

Аз пък стартирах деня със сутрешно пътуване от София към Пловдив. :)

Link to comment
Share on other sites

мен времето не ме пртеснява, да ти кажа, притеснява ме сутрешния трип с метрото... двеста маймуни и повечето кихат, кашлят, подсмърчат... сериозно обмислям да нося маска в метрото. сега ще се натовя с февекс и билките на Валя и сок от прясно изстискани лимони...

Link to comment
Share on other sites

Абе сериозно се замислям дали някой може да докаже, че не съм най--щастливият човек на земята :)

 

Прохладна столична сутрин, чаша горещо какао, сандвичи. После трамвайна спирка с накокошинени като врабчета хора, дъъъълго пътуване с машина на времето No. 6, мила ( о.0 ) касиерка, трен.

Искърското дефиле, покрай което се вият релсите, сгушените вили, тунелите. Малката гара. И дългото изкачване по застлани с борови иглички пътечки.

Синьо-зелени, после ръждиви камъчета; локви и натежали от плод дюли. Омърлушени съседски кучета, две-три кози в далечината. И цялата тая тишина.

 

Ей така започва един ползотворен ден :)

Link to comment
Share on other sites

Идеален старт на деня - палачинки със сладко от боровинки и сирене, сладко от малини и сирене, сладко от белени сливи и сирене, жито и сирене, кебапче и сирене, само сирене. Бая сирене отиде :)

Очаква ме обаче ходене до омразното село за "зазимяване".

А след това се прибирам в София да си гушкам любимото копче. :love

Link to comment
Share on other sites

аз пък се събудих с болно гърло... това сред симптомите на свинския грип ли е? тъкмо мислех да се ваксинирам, а то...

 

 

Преди 5-6 дена имаше треска, но утихна. Сега болно гърло?! Обади се на ГП-то да те прати за изследвания за свински грип. Правят ги безплатно. Сериозен съм.

Link to comment
Share on other sites

Ненасилствено събуждане, кафе с аромат на лешник, малко по-късно закуска - домашен тутманик със сиренце, превърнат в сандвичета с кашкавал, шунка и разни други глезотийки + чаша гореща ментова запарка :)

 

А сега следва обикаляне по книжарниците и малко работа по-късно... Хубава, топла и сравнително мързелива неделя :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 5-6 дена имаше треска, но утихна. Сега болно гърло?! Обади се на ГП-то да те прати за изследвания за свински грип. Правят ги безплатно. Сериозен съм.

 

 

кога пък съм имал треска? не си спомням... може би бъркаш човека. нямам температура, а това е едно от необходимите условия да имаш свински грип. за сега ще пропусна GP-то. ще наблегна на бабешките лекове. Сок от ряпа с мед за болното гърло - моя персонален шаман ми го препоръча, вярвам му.

 

днес събуждането беше по план - в 8 и без аларми - така най-обичам. гърлото май не ме боли или поне не толкова дразнещо като вчера. сега съм в офиса и вилнея... поредната работна неделя. тц тц тц... съвсем ще се превърна в човек след толкова много работа, работа, работа...

Link to comment
Share on other sites

Денят ми започна шиб*но и май няма изгледи да се оправи. Събуждането беше от телефонен звън от на съквартирантката телефона, който щях да счупя от яд. След това нахлуха родителите и на двете съквартирантки, аз по пижама, ужасТ, а майката на едната реши да ми дава наклон на онова, дето го нямам и замалко да се скараме, защото не е тя човекът, който ще ми казва как и къде да си подреждам нещата. След 1 час и нещо гъзене под леглото, за да сложим мокет и не знам какво си, най-накрая тръгнах, закъдето трябваше. Дано са си тръгнали довечера, че не ми се ще да се карам с лапетата, заради майките им.

Link to comment
Share on other sites

Ранно неделно събуждане и стаята, която ухае на дюли. Студът на Централна гара, майка ми, носеща ябълки и грозде от бабината градина. После закуска, масала за мен, билкова запарка за нея.

Следва содена питка с домашен рачел :)

 

Я не се жалвайте, денят е такъв, какъвто си го направиш.

Link to comment
Share on other sites

абсолютно права си. ето и аз вече привършвам с работата (доволен съм от свършеното) и ще се прибирам да си хвърля един врял душ с много пара и да видя какво е приготвило Зази - за похапване и за гледане в неделния следобед. ще си нарежа дюля и ако има вино - ще я прокарам с една чашка :)

Link to comment
Share on other sites

Ха ха ха, току що ометох 2-ра. Снощи още една с 3 чаши Мерло. На здраве ;)

 

_________________________

 

А днес деня ми започна с баница (домашна), печени филийки с яйце и сирене, айрянче и мноооого дъжд по Първомай - Плд.

Link to comment
Share on other sites

Денят ми започна с телешка чорба, греяно вино и свински джолан. Всички приготвено по уникален начин. За десерт имаше палачинки със сладко от шипка и кафе от джезве.

 

IMG_0148.JPG

Link to comment
Share on other sites

6:45 - ставане. Опаковане. До-опаковане на багажа. Пазаруване на сладки хави. И на автобуса за Здравец в 7:50.

9 - кафе в ресторантчето горе, брутално изсиране, гимнастика. Обличане на дъждозащитния слой дрехи и... здравей, Родопа, моя мила!

Link to comment
Share on other sites

бавно събудждане на етапи... сега посръбвам от "Инка"-та и проверявам поща и новинарски сайтове... Полякът, дето е измислил как от ръж, ечемик, цикория и захарно цвекло да направи разтворима напитка, се нуждае от паметник. Днес е понеделник. Всички шефове ще кипят от нови идеи и неистово желание да намерят работа на всички.

Link to comment
Share on other sites

Денят започва мудно, полусънно, с дъх на мащерка. Чудовището сигурно вече се бори с орди юпита, а аз само мисля как не ми се стои в София. Има толкова работа по градината, а толкова малко време... Пуф :music

Link to comment
Share on other sites

Кисело мляко с канела и American Dad

Oчаквам днес да бъде сравнително скучен ден. Ще покарам колело, ще направя няколко лицеви опори и 1-2 коремни преси :)

Link to comment
Share on other sites

Макарони и най-накрая се чувствам наспан.След 15 часа сън :lol: И разбира се още един есенен ден с мъгла и голяма влажност. :(

Link to comment
Share on other sites

Малко сън, аларма, Хаус, грим, топъл шоколад, обаждане от Жоро и (засега) добро настроение. Дано не се развали. Иначе бях на урок за своодата по Етика и право в Руската. Леле, тия малки варварчета...

Link to comment
Share on other sites

Много болен. Ще си остана в къщи до обяд, после няма как ще се работи. Слушам си Ричард Чийз и се кефя до колкото мога -

 

Ненормален е този, ненормален... всичките му кавъри са извънземни. Ще го поканя да свири на сватбата ни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...