Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

ov3rm4n , без да се обиждаш, но спокойно можеш да пишеш във вестниците "Шоу", "Шок" или "Уийкенд".Правиш доста отвлечение асоциации (не са нелогични, но далечни) изпреварваш леко и нагаждаш предпоставките към крайния резултат.Цитирания от теб фин. експерт мисля има достатъчно добра визитка за да речем, че е компетентен.

 

И ако не е много нахално (без да се заяждам го казвам), би ли изложил своето мнение и виждане по бюджета в дългосрочен план, фискалната му част и други въпроси, за които считаш, че би могъл поне малко да ни осветлиш.Защото аз не разбирам от икономика и мисля, че и на другите потребители( с изкл. 4-5 икономисти тук ) би им било интересно да прочетат нещо на разбираем за тях език.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

host, никой не отрича добрата му визитка, но много добре си спомняме, че с добри визитки дойдоха и Милен Велчев, и Николай Василев, и Любка Качакова, и... и...

 

И извинявай, че се опитвам да мисля в далечни дългосрочни переспективи, а не само от днес до утре. Аз нямам визитката на гореизброените и разсъждавам до толкова до колкото ми позволява собствената ми глава на база на информация, която е общодостъпна. Какво значи на "разбираем за тях език"? По-разбираемо от това няма как да се изкажа, нито използвам някакви засукани термини, нито боравя с икономически теории - възможно е да ти се струва неясно, просто защото не си следил въпросните изказвания, коментари и новини... всичко за което говоря можеш да прочетеш в онлайн и офлайн медиите. Ако не си следил събитията и не искаш да се запознаеш с фактите за които говоря - аз какво да направя? Да ти напиша конспект или резюме? Thief да ти обяснява ако има желание.

Link to comment
Share on other sites

А, не.Исках с 2 думи (кратко) са обобщиш какво мислиш като цяло за бюджетната политка на България в близките 2-3 годни.

 

Милен Велчев дойде със съмнителна репутация още тогава ако си спомняш ;)

Николай Василев от както е дошъл считам, че доста ползени неща свърши и в момента оглавява единственото министерство, което получава от ЕС положителни оценки, а и от моите наблюдения над администрацията в Плд доста се прави за промяна почина на работа там.

Любка Качакова нямам наблюдения какво, как и къде е вършилата, така, че не бих си позволил да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

С две думи - не трябва да се пипа борда, лека корекция на курса лев-евро в рамките на борда може много внимателно да се претегли, но не повече от курс 2 и малко за евро, и да се направи. Намаляване на разрешителните режими, ускорено възстановяване на ддс... няма да кажа нещо кой знае колко революционно и гениално... но основното е наистина да не се пипа борда.

 

И само една бележка искам да направя за Ники Василев... с какво точно се занимава неговото министерство? Управлява другите министерства и агенции?! Те нямат ли си министри и шефове?

 

А и като фрапиращ пример за абсолютно безмислено харчене на пари от бюджета мога да ти посоча прочутите пилони и гаргантюантски знамена дето любимия ти Ники бучи по КПП-тата ни... Знаеш ли колко струва един от тия пилони?! Все си мисля, че тия пари могат да се дадат за нещо по-смислено и належащо, от колкото Ники Василев да си избива с тях комплексите от ръста си...

Link to comment
Share on other sites

Тоя Ники не е ли същия оня, дето се зачудиха в кое министерство да го шибнат, та да не си личи колко е некадърен...

Link to comment
Share on other sites

същия е. накрая създадоха едно специално за него - моя грешка, не е специално за него май създадено. нещо като директор на водопад е. министър на държавната администрация... не ти ли звучи като министър на министрите...

 

и не е трудно да получаваш положителни оценки... когато не правиш нищо. защото както добре знаем не греши само който нищо не прави...

Link to comment
Share on other sites

Николай Василев от както е дошъл считам, че доста ползени неща свърши и в момента оглавява единственото министерство, което получава от ЕС положителни оценки, а и от моите наблюдения над администрацията в Плд доста се прави за промяна почина на работа там.

 

Какво толкова се прави ? Една кръгла нула.

Link to comment
Share on other sites

През последните поне 2 години, административните служби доста им намалиха състава и им е повишена ефективността.Аз не го защитавам виждам като контактувам с местната администрация в Пловдив.По-любезни са, по-точна информация се стараят да дават, вижда се без да съм отвърте в системата, че има опит за промяна.

 

Колкото до КПП-тата...това са вход/изход точките на страната.Личното ми мнение е, че беше платено на някои медии да очернят опита да се направи нещо положително.Не виждам какъв е проблема като се обновяват, слагат пилони (малки или големи не ме интересува пък и кой е този който е казал колко трябва да е голям този пилон?).Има боклук около КПП-тата, да има, имаше и преди има и сега.Това, че този проблем не е решен значи ли, че трябва нищо друго да не се прави.

 

Против съм, когато се прави нещо положително (достатъчно значимо), то да не се признава, а когато нещо вече работещо се разваля да си правим пас.Съществуват проблеми, създават се проблеми, на мен ми изглежда, че се стараят в неговото министерство да ги решават до колкото могат.Същото важи и за новия кмет на район Централен примерно.През изминалите 6 години нищо не се правеше за благоустройството на централен.За изминалите 1.5 г. (да и старата управа) се направи страшно много за моя микро-район.Искам да виждам извършената работа, да усещам, че някой работи за мен, за близките ми, за съгражданите и т.н., да не изпадаме в баналности.

Link to comment
Share on other sites

БСП е похарчила 1.29 лв. за всеки свой глас на изборите, а ГЕРБ - само 16 стотинки.

 

Това показва съпоставката на средствата, изхарчени в телевизиите за предизборна реклама за евровота, и броя на гласувалите за съответната партия или коалиция. Изчисленията са на социолозите от "Маркет Линкс".

 

Това е специално за Харлем, който не спря да говори глупости последната седмица, за това, колко по-евтина била кампания на БСП спрямо тази на ГЕРБ.

 

Източник: http://bolgari.net/Какво_като_досаждаш_-n-1368.html

Link to comment
Share on other sites

Това е специално за Харлем, който не спря да говори глупости последната седмица, за това, колко по-евтина била кампания на БСП спрямо тази на ГЕРБ.

 

Източник: http://bolgari.net/Какво_като_досаждаш_-n-1368.html

С единствената разлика че всеки един разход на партията се прави по системата за стандарт ISO 9001:2000 и всеки разход е отчетен а ГЕРБ примерно отчитат пайжини защото мутрите си бутат парите в медийте без никой да знае...ГЕРБ 16 стотинки вие вярвате ли си?!Ами циганските гласове кво ги праим, билбордове статии нещо ми бягат?!

Link to comment
Share on other sites

Ти май сериозно се правиш на цапнат с мокър парцал, а? Още малко и на черното бяло ще кажеш. Просто ще ме накараш да изброя билбордовете на Герб и на БСП, за да видим кои са повече. Но не е това определящото според мен. Ти знаеш ли цената на една секунда реклама в телевизията? А за циганските гласове не ми говори, защото с ДПС сте дупе и гащи и парите, с които разполагат ДПС са благодарение на вас!

Link to comment
Share on other sites

Може ама рекламите на ГЕРБ които видях по телевизията се събират на пръстите на 2 те ми ръце, а аз лично не мога да се сетя за рекламна пауза без реклама на БСП. Сигурно си под 20 най-вероятно дори си още ученик и си в младежката организация на БСП и добре са ти промили мозъка. Да ти дам ли един жокер - там откъдето отиваш аз се връщам и знам по-добре за какво става на въпрос. Малко време ми беше нужно да се отвратя от социалистическата идея или по-скоро липсата и в БСП. В думите съм си се убедил от личен опит и не искам да ти казвам нещо против БСП искам и ти да се увериш от личен опит за какво става на въпрос. Аз видях на изборите преди 2 години за евродепутати за какво става на въпрос и ми беше достатъчно. Хайде със здваве ще имаш възможност да видиш на предстоящите въпроси за какво става на въпрос само гледай по-добре а не през розови очила и идеали и после ще си говорим отново.

Link to comment
Share on other sites

Ей тез пенсионери добре че са големи балами та да гласуват.Те дори не са усетили кризата.Пенсиите съм им същите,а половината хора бачкат за по 350 лв,защото правителството се справя успешно с кризата .Harlem извън страна ходил ли си ? ако да или ако искаш някъде да идеш пробвай в Германия.Натам трябва да се стремим,но тва и след 5 века няма да стане.Дори и да имаме всички европейски фондове под ръка.Още по времето на цар Крум се е крадяло краде се и сега но в много по големи размери.

Link to comment
Share on other sites

С единствената разлика че всеки един разход на партията се прави по системата за стандарт ISO 9001:2000 и всеки разход е отчетен а ГЕРБ примерно отчитат пайжини защото мутрите си бутат парите в медийте без никой да знае...ГЕРБ 16 стотинки вие вярвате ли си?!Ами циганските гласове кво ги праим, билбордове статии нещо ми бягат?!

 

Билбордове казваш. А наясно ли си че цената на 30 секунди реклама преди/след новините в 22:00 по БТВ е 5000лв? За едно излъчване! Искаш ли да пресметнеш колко милиона са броили само на БТВ и после да се замислиш за 1 билборд каква е цената на наема за седмица...

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си?Щото преди време (повече от 2 години) ми се въртеше едно 2-3k $ за преди "Шоуто на Слави" на секунда.

 

______________________________

 

2000г в БНТ 1 една секунда е била 350 DM, за прайм тайм.

 

______________________________

 

Моя е грешката от горе, ето цени към 2008 г. -

http://www.telemaniac.com/forum/index.php?topic=8420.0

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си?Щото преди време (повече от 2 години) ми се въртеше едно 2-3k $ за преди "Шоуто на Слави" на секунда.

 

http://www.btv.bg/content/?page_id=10&parent=2

 

И по-конкретно: http://static.btv.bg//media/static_pages/P10_N58.pdf

 

Бяха по-високи но кризата явно ги е засегнала и тях...

Link to comment
Share on other sites

Не искам да споря с никого, но нали не вярвате, че Бат Бойко /как се изкушавам да напиша БойКостов :laughing: / е някаква алтернатива и ще направи нещо? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

А ти в какво вярваш?Аз в никой и на нищо не вярвам, давам му работа на човек.Сегашния не се справя и при вътрешни проверки и при външно оценяване на качеството на работа.Просото, като не можеш да си свършиш работата идва слеващия.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да споря с никого, но нали не вярвате, че Бат Бойко /как се изкушавам да напиша БойКостов :laughing: / е някаква алтернатива и ще направи нещо? :rolleyes:

 

е да...много по-доброто решение е да стоим и да си клатим краката :) /да не гласуваме/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По-случайност попаднах на още едни стряскащи резултати:

http://www.megaupload.com/?d=0ST3K0VI

http://www.embassy-bulgaria.nl/pages/home/Rezultati.pdf

 

 

Доган печели с близо 10-пъти повече гласове от който и да е от останалите кандидати за Евродепутати в Холандия... Предполагам, че картинката е подобна и в останалите държави в Западна Европа....

 

Направо е стряскащо :read:

Link to comment
Share on other sites

Нормално е ! Има части в Холандия където е по-лесно да си намериш работа ако знаеш турски отколкото холандски .

Link to comment
Share on other sites

Нормално е ! Има части в Холандия където е по-лесно да си намериш работа ако знаеш турски отколкото холандски .

Това ми е пределно ясно за турския език - за разпространеното е разпространен, но чак толкова колкото казваш. Тези които са гласували са хора с българско гражданство и разликата е 10 пъти!

Link to comment
Share on other sites

Това ми е пределно ясно за турския език - за разпространеното е разпространен, но чак толкова колкото казваш. Тези които са гласували са хора с българско гражданство и разликата е 10 пъти!

 

Сега сещате ли се ЗАЩО в няокои страни в Европа хората там си мислят че Българите сме мургави, крадливи, миришем лошо и сме невероятно тъпи...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...