Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

sasho_1989 валутния СЪВЕТ го въведе г-н Софиянски ;)

Да ти разясня ли какво точно представлява валутният Б О Р Д???Май не си запознат...

 

и Софияснки като кмет на София ли го въведе :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Кажи ми?

 

______________________

RaptoR-е мислиш ли, че Балкан, Булгартабак, Кремиковци можеха да съществуват във вида който бяха?Не говоря за това което направиха с тях, то далеч наистина не е простимо, но намеквам, че ако някой си мисли, че в този си вид можеха да просъществуват то това е лъжа.

 

А може да ми погледнеш последния пост в блог-а има един цитат :) По отношение на Политикат с голямото "П", точно по случай изборите се сетих да си го кача дигитално да го имам, че книгата не е моя пък листчета не пазя.

 

______________________

 

А забелязахте ли как никой преди да влезем в ЕС не споменаваше практиката на Норвегия по отношение на европейската "идеалистична" общонст :) просто го отбелязвам.

 

______________________

 

А тия "ГЕРБ"-ери са нахакали на всички коли на "НДСВ" брошури под чистачките :) пълна подигравка е това.

Link to comment
Share on other sites

RaptoR-е мислиш ли, че Балкан, Булгартабак, Кремиковци можеха да съществуват във вида който бяха?Не говоря за това което направиха с тях, то далеч наистина не е простимо, но намеквам, че ако някой си мисли, че в този си вид можеха да просъществуват то това е лъжа.

 

Не ме разбра - Булгартабак и порт Варна са огромни машини за пари, които се лапат от определени партии и техните представители. Събират се милиони в рушвети. Който е на власт се храни предимно по този начин. А пък ДПС разбира се са завинаги в играта с тютюна.

Link to comment
Share on other sites

Че Костов, не е цвете за мирисане, така е. Това с продаването на безценица си е негова запазена марка. Имаше и малко валутни манипулации, износ на гориво и т.н. Но е много по-добре от протестен вот...

 

И все пак е факт, че по негово време започнаха преговорите за ЕС. Как мислиш, дали със сегашното правителство може да се започнат преговори за нещо ?

 

Могат, но за заем от МВФ...

 

И не Костов ходеше да се отчита пред Путин какво е свършено...

Link to comment
Share on other sites

Да ти разясня ли какво точно представлява валутният Б О Р Д???Май не си запознат...

 

и Софияснки като кмет на София ли го въведе :lol:

 

Софиянски беше министър председател на служебен кабинет, освен че беше кмет на София... точно в кризата.

 

СКАТ не е парвилното място да се информираш.

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми?

Палячо, при валутния борд има фиксация на валутния курс.Централната банка а.к.а БНБ у нас не може да печата пари, ако валутните й резерви не поркиват пусанта парична маса в обръщение,отделно БНБ не е кредитор от последна инстанция,както е по принцип...

 

преди нали печатаха масово пари,за да изплащат всички заплати и на другата година познай каква беше инфлацията ;)

Link to comment
Share on other sites

Че Костов, не е цвете за мирисане, така е. Това с продаването на безценица си е негова запазена марка. Имаше и малко валутни манипулации, износ на гориво и т.н. Но е много по-добре от протестен вот...

 

И все пак е факт, че по негово време започнаха преговорите за ЕС. Как мислиш, дали със сегашното правителство може да се започнат преговори за нещо ?

 

Не отричам това, но не го отчитам като негова заслуга. ЕС ни искаха отдавна и всичко е планирано. Не забравяй какви клякания и надупвания се изпълниха по пътя натам. Освен това виждаш как всяка следваща власт си приписва заслуги, без да отчита, че процеси, започнали доста преди нейното управление по календарен ред приключват в мандата й. Пример са БСП с подобни нагли изяви. Между другото как ще коментираш обещания от типа "ще се премахне ДДС за първо жилище". По-нагла лъжа не съм чувал в цялата кампания.

Link to comment
Share on other sites

Не, ти не ме разбра :) аз това го знам и разбрах какво ми намекваш ;)

 

Исках да кажа, че подхода не трябваше да е разпродаване, а сходен с този на Форд Мотър Къмпани от преди 4 години някъде.Свиване и подобряване на услугата/продукта до достигане на ефективност - без теглене на огромни заеми, без резки съкращения, постепенно, плавно и обмислено в дългосрочен план.

 

Но понеже не разбирам от икономика (само считам, че МФВ и Межд. Банка за Развитие и т.н. са си ограничителни инструменти), вероятно повърхностно разсъждавам - пък и не знам как са били балансите на страната към '89-'90г.

 

_______________________

 

Имайки предвид пазара на наистина първи жилища не е чак такава лъжа ;) повечето хора имат наследствени имоти (т.е. които не се делят дори в идеални части ами се придобиват цели), та ако те се изкл. от уравнението не виждам проблем - пък и ще се обложат косвено след това пак, но по разсрочена схема по друг начин.

 

И прочетете линковете, които съм дал.Има интересни неща ;) поне човека за разлика от нас е бил в политиката реално (от мен, де).

 

_______________________

 

ov3rm4n!!!Що секна човека?Знаеш ли от колко време се заяжда с мен и все за неща, които ми "обяснява".Трябваше да го оставиш да ми обясни и после можеше да му драснеш ред-два.

И моя следобяд не е много весел, не ми отнемай шансовете :)

 

Опа :) извинявай, той е постнал.

 

ПЪРВО :) Валутния "борд" е термин ползван само от журналисти - Бареков те кефи, нали?Цветанка Ризова и тя :) .Всъщност към има т.н. "валутен съвет" ;) И да, той лимитира възможността на БНБ да печата "свежи пари" в директна релация с валутния резерв.Състава на "съвета" също е интересен (и кои са му били членове).Точно г-н Софиянски беше една от водещите фигури, които имаха за задача да преценят дали има нужда от въвеждането на тази мярка и как да се осъществи.

Link to comment
Share on other sites

Между другото как ще коментираш обещания от типа "ще се премахне ДДС за първо жилище". По-нагла лъжа не съм чувал в цялата кампания.

 

Лично аз не виждам някаква особена значимост в това.

 

Има и по-нагли. "Искате гарантирана заетост. Ние ще откирем 100 000 работни места". В условия на криза ? Лол!

Link to comment
Share on other sites

Да ти разясня ли какво точно представлява валутният Б О Р Д???Май не си запознат...

 

и Софияснки като кмет на София ли го въведе :lol:

Ми не, въведе го като министър-председател на служебният кабинет....

 

edit. Овъра ти е отговорил преди мен..... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ПОДКРЕПИ АТАКА - СПАСИ БЪЛГАРИЯ!

 

избира се по-малкото зло на фона на другите,колкото и глупаво да звучи!Каква е алтернатива - мутрата Бойко,охранител на Тодор Живков,Царя,КОЙТО буквално ни оправи за 800 дни или мръсния циганин Костов с уникални поразии,сътворени по време на управлението му?За БКП и ДПС мисля е излишно да се коментира :excl:

 

 

 

https://www.bulforum.com/index.php?s=&s...mp;p=1494950117

 

Sep 11 2006, 15:28

 

'И аз като набора veseo нямам все още право на глас,но все пак следя обстановката.Не занм сащо толкова си мислите,че Волен ще е на балотаж,че дори може и да спечели unsure.gif Мисля,че той достатъчно се компрометира,особено покрай скандала на автомагистрала Тракия.Не вярвам народът да е толкова прост и сляп wink.gif'

 

Внимание, колеги, имаме форумен политически хамелеон :laughing: :laughing:

Не знам как си променят така хората позицията на 180 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Не искам личноста на човек който ще спомена да стане център на дискусия само прикриването на личен интерес.

 

Хванах случайно края на "Шоуто на Слави" :) хубави песни прави, доста манипулативно иска да бара в кацата с меда.

 

"Президентска република..." отеква в моите уши...кому е нужна тя , се връща.Хм, "тоя е такъв, оня е онакъв - аз съм чисти и с политка няма да се занимавам щото съм пич".Следва надупване "г-н Доган"...хм...да не е объркал думата..."г-н Доган е истински политик", "г-н Доган е пич", "в Родопите няма ислямизация", "ще вкарам човек в парламента ама и той е експерт по нещо-си"...

 

Защо хората ги е страх да си кажат интереса, защо ни поднасят мъжкарския захаросан образ нямащ общо с Карамански, с ВИС, СИК и 777.Някакво неприятно чувство оставят тия неща.

 

Президентска република, пак се сещам аз.Кому е нужна тя.Кой иска неконтролируемо преяждане с власт?Кой свири на тънки струни, но бързо заглушава тоновете за миналото си, за настоящето си...

 

Интересно е от каква позиция можеш да плюеш хора като "такива и онакива" като ти самия - като частно лице, не като публична личност - си много, много сив субект.

 

Време е изхвърлим боклука,... разделно.

 

________________________________

 

То и аз се отплеснах в/у него, но друг ми беше в началото замисъла.

 

Защо всеки си мисли в нашата държавица, че трябва да мине за светец 100%.Че е различен.Ние пасем трева ли?

И всеки завършил "класическата гимназия в София" и "ЕГ-то в Пловдив" (образно го давам) без да е направил нещо съществено трябва да му се даде предимство в живота...пък и ако е от семесйтво комунисти още по-добре.

Всеки с политически амбиции, почти винаги, не разбира от това за което най-често говори.

 

Този виц е някаква много извратен и вече ми го разправят бая време и взе да ми писва да живея в него.

Link to comment
Share on other sites

Sep 11 2006, 15:28

Сигурно доста време ти е отнело ровенето из няколко хиляди мнения,евалата,голям труд си положил и заслужаваш уважение!Три години са минили оттогава гледам?И май по закон още не съм имал всеобщо избирателно право :laughing:

 

да те питам и теб коя е алтернативата?Или е по-лесно да плюе на воля за щяло и нещяло? :sick

 

 

 

и ако си направиш труда да прочетеш другото мнение,ще знаеш,че Волен не е Атака,ясно съм го написал, но важното е да се лафи наизуст.Деразй - определено те бива в това....

Link to comment
Share on other sites

Борисов разпозна в Доган играч на ”дама”

04 декември 2006 / News.dir.bg

Много хора не ме разбират когато говоря за лидера на ДПС Ахмед Доган. Аз му се възхищавам, защото играе 2-3 хода преди другите. Всъщност когато Доган казва колко хора от ДПС са гласували за Георги Първанов на президентските избори, тези неща той ги казва заради мен.

С това той казва 509 903 гласа имаш срещу теб гарантирани, прави си сметката колко трябва да имаш, за да минеш без мен. Това заяви неформалният лидер на ГЕРБ Бойко Борисов, цитиран от БГНЕС. Доган е класа над българските политици. Той може да каже всичко и никой няма да седне да го проверява. Той е винаги във властта и винаги най-апетитните министерства са неговите. Има една игра наречена ”дама”, Доган играе с българските политици на ”дама”. Когато иска да е със СДС е със СДС, когато иска да е с БСП е с БСП, каза още Борисов. Той отново повтори, че основният му противник е тройната коалиция, плюс Иван Костов. Бойко Борисов се обяви против предаването на новините на турски език по БНТ. Всеки трябва да напредва на базата на знанията си, не на базата насвоя етнос, а у нас в смесените райони в момента се толерира бизнеса на турските фирми, отбеляза още Борисов.

 

Я виж ти :)

 

 

 

 

Попаднах на прекрасен анализ! ето го:

 

Вечният съюз на БСП с ДПС

 

Дори и да искат да се разделят, Червените и Доган почти сигурно няма да имат избор

 

Явлението „тройна коалиция” е кошмар за яловата ни парламентарна и малко по-жизнената извънпарламентарна опозиция. То е основен обект на атака и средство за трупане на политически рейтинг. Ако кошмарът обаче може да се превърне във филм на ужасите за същите претенденти за власт, това е въпросната коалиция не само да изкара мандата си, но и да получи втори.

 

Всъщност това не е чак толкова невъзможно. Развитието на общия политически процес води на там, че ядрото на коалицията – съюзът на БСП и ДПС, се превръща почти в брачна двойка по католически образец – без право на развод. Този съюз, контролиращ в момента малко над 48% от местата в парламента се очертава като вечен. И доколкото няма никакви реалистични основания да се смята, че точно тези партии ще загубят електорално влияние, то те ще имат сходна сила и в следващия парламент. Т.е. ще се повтори ситуацията от настоящия, с тази разлика, че в останалата част на политическото пространство ще има размествания. Но те много трудно ще повлияят на общата тежест на БСП и ДПС.

 

Процесите там обаче ще оформят такава структура на следващия парламент, че ще стане невъзможно сформиране на коалиция с различно ядро.

 

В 41-то Народно събрание ще има вероятно около 60 депутати от ГЕРБ, около 30 от АТАКА, 15 –на ДСБ и 15 на СДС. Малките партии като ВМРО, ССД и БЗНС-НС ще влязат най-вероятно като част от съюз със СДС. Резултатът на СДС може да е малко по-висок, ако оцелее нещо от НДСВ и то се прикачи към него. Чисто теоретично, е възможно самостоятелно влизане и на НДСВ, но на границата на 4% и с много мъка. Т.е. възможно е нещо от типа на 10-12 жълти депутати.

 

В тази ситуация, очакваните твърди 105-110 гласа на БСП и ДПС ще са единствената сигурна основа за правителство. Те ще могат да повторят „тройната коалиция”, ако НДСВ пробие отново. Те ще могат да я повторят с настоящото мнозинство, и ако на мястото на НДСВ застане ГЕРБ, което никак не е изключено. ГЕРБ е част от старата олигархична върхушка и нейната цел е да осигури нов мандат. Ако той се постигне чрез запазване на ядрото на „тройката”, ГЕРБ спокойно може да стане част от нея, защото целта ще е изпълнена и няма да има защо да се прави на опозиция.

 

Извън ядрото БСП+ДПС, ще съществува само още една голяма група депутати, способни евентуално да реализират мандат. Това е супер популистки съюз на ГЕРБ с АТАКА, който ще има около 90 депутати. Тази бройка е солидна основа за правителство, но при нея ще е много по-трудно да намери алтернативна подкрепа. ДПС няма как да влезе в кабинет с АТАКА, а Костов със стратегията си на вечна опозиция ще блокира мобилността на своите 15 депутати. Единственият шанс ще е да се създаде съюз с някакво късметлийски силно СДС и все пак влязло НДСВ. Подобни схеми обаче изглеждат почти абсурдни. Ако някой изобщо признава Волен Сидеров за политик, това е само Бойко Борисов, и то частично и с много резерви. СДС и НДСВ няма да влязат в крехко правителство с АТАКА, като цялата коалиция – вкупом, ще трябва да има само няколко гласа мнозинство.

 

Така практически възможното правителство става БСП+ДПС+още някой. Последната съставка ще е много лесна за намиране, защото например в ГЕРБ – подобно на АТАКА в този парламент, ще има доста неконтролируеми депутати. Част от псевдо-десните дори сега бяха готови да влязат в коалиция с БСП. Силно зависими политически търговци като Любен Дилов-Син и Стефан Софиянски ще подкрепят всеки, който им даде власт. А при наличие и на НДСВ, „работата” става предварително ясна.

 

В очертаващата се ситуация много важна става ролята на ДПС. За партията – чисто политически, би било добре да изкара известно време в опозиция, за да пооправи авторитета си, и да пречупи вълната от недоволство от преяждането с власт.

 

Когато обаче без ДПС единственото възможно правителство стане такова с участието на АТАКА, за Доган ще е по-добре той да продължи да бере негативи от „преяждане”, отколкото да позволи Волен в управлението. Едно подобно участие би могло значително да засегне ДПС например с промени в законите, които ограничават двойното гражданство, или правото да се гласува в чужбина. Всяка коалиция без ДПС ще бъде изкушена да направи тази решителна промяна в българската политика. Но управление с АТАКА в него, със сигурност ще я направи.

 

Поставен в подобна схема, Доган ще трябва да избере по-малкото зло (доколкото участието във властта изобщо може да се нарече „зло”), като затвърди съюза с БСП и ще превърне коалицията във вечна. До известна степен, е възможно Доган и да няма избор да излезе в опозиция и заради евентуален натиск на Турция, която ще има нужда от лоби в рамките на самия ЕС в процеса на преговорите си за влизане в него.

 

Казано по-накратко, онова което всички оплюват и хулят сега, ще получи фактически вот на доверие на следващите избори и ще гарантира още един мандат. Всички опити за промяна, извършвани по настоящия модел, реално ще блокират възможността за самата промяна.

 

Вероятно единствената възможност за нещо различно ще е възникването на истински десни партии, като алтернатива на настоящото псевдо-дясно на ДСБ и СДС, и на популистки-дясното на ГЕРБ. Възникването на реална десница може да я превърне с основен опозиционен фактор и носител на алтернативен мандат. Това обаче не изглежда изпълнимо в периода до следващите парламентарни избори.

 

Дори да възникне истинска десница, тя най-много ще пробие в парламента и ще започне да се доказва. Възможният и възход до управлението ще е чак на по-следващите избори. А до тогава, т.е. поне още 7 години, съюзът БСП-ДПС изглежда непроменим…

 

Добри Божилов - 12 Декември 2006

 

и понеже гледам още чете Sasho 1989 като ти е толкова кеф да се заяждаш с мен поне си мери малко от малко езика и се въздържай от коментари като "палячо", може да получиш ban от някой от модовете, пък няма да има после кой така ме яде като теб.

Link to comment
Share on other sites

Добри Божилов и политически анализи... боже пази... Човека, дето след като тропа насам натам по партийни врати и никой не преодоля погнусата си да го вземе, си направи собствена партийка, при това с гръмовното име Интернет Партия (и тук му е мястото да кажем, че този индивид е НИКОЙ в интернет пространството, да не кажа че е дори по-малко от никой - просто влезте в който и да е IT насочен форум, напишете само името Добри Божилов и се насладете на реакции) и тръгна да прави голема политика, нищо че партията му се състои от него и... от него. :) всъщност не съм проверявал регистрирана ли е изобщо наистина... стигна до там, че стана фигурант в листите на Яне Янев... които знаем как се правят. Това е най-големия връхв кариерата му. Хайде моля ти се... Ако ще четеш анализи, дори Андрей Райчев е за предпочитане пред този, който е обречен завинаги да е пълен аматьор и некадърник, без значение с какво се е захванал. Навремето ходеше и спамеше наляво и надясно и се оправдаваше като п♛тка пред администраторите, че видиш ли, това бил едничкия му начин да си рекламира сайтчето, защото бил беден и нямал средства, и моля моля моля не ме банвайте, нека поспамя още малко, дано някой се обърка и влезе да прочете дивотиите ми... Днес твърди, че това било грешка в младостта му... хахахаха.... ама гледам някой все пак се е объркал...

 

Хора, много ви моля, проверявайте кой говори. Моля.

Link to comment
Share on other sites

Това е по-добро:

 

epicrageizbori.gif

 

Показвайте ги тия картинки на повече хора, може да разберат!

 

Лично аз не виждам някаква особена значимост в това.

 

Има и по-нагли. "Искате гарантирана заетост. Ние ще откирем 100 000 работни места". В условия на криза ? Лол!

 

 

Това не е невъзможно, дори напротив. Въпросът е, какви работни места?!? България има спешна нужда от нови пътища, от нови улици, от нови водопроводи - да започнем само с това!

 

Това са достатъчно много работни места!

 

Въпросът е, дали работните места произвеждат нещо или откриват работни места в НАП и полицията?!?

 

Че Костов, не е цвете за мирисане, така е. Това с продаването на безценица си е негова запазена марка. Имаше и малко валутни манипулации, износ на гориво и т.н. Но е много по-добре от протестен вот...

 

Аре бе! Ще обидиш Царо! Я си спомни за колко продадоха Електроразпределенията и БТК - все печеливши по онова време държавни предприятия. А тук в Майнаград ЕВН, чуждестрана държавна компания, обра вода, топло и ток! Общината за какво е? Водата и тока освен социална роля имат и много важна цивилизационна такава, защото без цигари може, на студено може, без телевизия може, без телефони може, но без вода - вече не може, а в наши дни и без ток!

 

Направо да вземат да им дарят и целия Пловдив и Шишковиц да става кмет! Тоя Славчо за какво ни е?!?

 

Рапторе това че всички управляващи крадат и назначават свои хора в администрацията е ясно и на малките деца! Въпроса е кой освен да краде се опитва и да направи нещо и колкото и да не ви се ще да го видите Костов го прави... Виждал си как се краде а сега със тройната коалиция какво стана 1 милиард ДДС??!?!?! Това не е източване на някое си предприятийце а 1 милиард директно от парите на народа!!! И това стана публично, а в България важи правилото че е откраднато още поне тройно толкова за което не се е разбрало... За бюлетината аз мисля че невалидните просто не се зачитат и все едно нищо не си направил (това по спомен като участвах в предизборна комисия, грешка която няма да повторя)

 

Да речем, че народът е стадо овце. Има два вида паразити, които виреят край стадата. Първият са овчарите доят стадото, стрижат го, но го водят и на паша и на вода, пазят го от хищници, грижат се за него, за да може да се разраства и да е здраво. Другият вид са вълците - нахлуват в стадото давят, калкото може овце, ядат, колкото могат и бягат в гората до другия път, когато огладнеят.

 

:tongue

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ... От 2-3 дни не съм гледал темата, но бих желал да се върна 1-2 дена назад и да опонирам на човека, който твърдеше, че невалидните бюлетини щели да се вадят. Няма да се вадят невалидните, защото накрая ще се окаже, че са гласували много повече хора отколкото има пуснати бюлетини, със същия успех някой недоброжелател може да почне да вади и валидни бюлетини. Така че, ако не смятате, че никоя партия не заслужава гласа ви, пуснете невалидна бюлетина, пак има полза от цялата работа. Аз за мажоритарен ще пусна невалидна. Защото всички са маскари :P.

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ... От 2-3 дни не съм гледал темата, но бих желал да се върна 1-2 дена назад и да опонирам на човека, който твърдеше, че невалидните бюлетини щели да се вадят. Няма да се вадят невалидните, защото накрая ще се окаже, че са гласували много повече хора отколкото има пуснати бюлетини, със същия успех някой недоброжелател може да почне да вади и валидни бюлетини. Така че, ако не смятате, че никоя партия не заслужава гласа ви, пуснете невалидна бюлетина, пак има полза от цялата работа. Аз за мажоритарен ще пусна невалидна. Защото всички са маскари :P .

 

Първо не се вадят а се записват като невалидни, второ то затова има от почти всяка партия член в изборната комисия, за да се съблюдава дали се изпълняват правилно директивите.

 

 

Абе сега гледах по новините как някакъв от някакво село дето работел в чужбина и сега се върнал само защото бил "брокер на гласове" и спокойно си го заяви пред камера с оправданието, че не бил само той а това било в цялата срана!! Добре за каква борба против продажбите си говорим след като някои хора спокойно си го заявяват по национална телевизия...

Link to comment
Share on other sites

Стига сте изнасяли погрешна информация. Невалидните бюлетини СЕ изваждат и не участват никъде.

Link to comment
Share on other sites

Призовавам всички съфорумци и хора, на които поне малко им пука за това какво ще стане с България, а и с тях самите, да отидат утре и да пуснат своя глас!!! Без значение за кого, просто гласувайте - всеки глас е важен! Неслучайно така наречените търговци на гласове се състезават за всеки избирател.

 

По въпроса със сформирането на кабинет - мисля, че Президентът го е казал много добре в един всекидневник днес - двете партии с най-голяма подкрепа да сформират по най-бързия начин кабинет!

 

Привнесената икономическа криза става сериозна и ако наистина всеки един от лидерите на партиите се интересува поне малко от хората и стабилността в нашата страна, ще преглътнат гордостта си, ще спрат да си мерят пи*ките и да се надуват, ще седнат на масата на преговорите и ще се разберат по-най-бързия начин. Положението в страната е сериозно и последното нещо, което ни трябва е държавата да няма работещ кабинет следващите няколко месеца.

 

Гласувайте :excl: :excl: :excl:

Link to comment
Share on other sites

Днес не се ли пада ден за размисъл?Като такъв защо продължават да вървят предизборни агитации по телевизията?Не беше ли забранено...

Присъединявам се към Лусиано,трябва да се гласува!

Link to comment
Share on other sites

По въпроса със сформирането на кабинет - мисля, че Президентът го е казал много добре в един всекидневник днес - двете партии с най-голяма подкрепа да сформират по най-бързия начин кабинет!

което означава болшевиките отново във властта а.к.а поголовното заграбване продължава с пълна сила - НЕ мерси :excl:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...