Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Е що сами бе, няма ли достатъчен брой мислещи с главите си да отидат да гласуват и сегашните тарикати да се ухапят за палците? Що така а? Виж иначе от една страна колко е лесно. Ама излиза, че от друга страна да се мисли с главата май е доста трудно занимание.

 

 

Колкото и да ми е неприятно да го кажа - явно не ;)

Пак идваме на : "ПросТТТ народ = слаба държава" :angry:

Една птичка пролет не прави!

 

Наясно ли си че между 18г - 23г не им пука нищо друго освен да се напият , дрогират , наеб** , пука им , кой щял да е. Те си мечтаят как въртят синджира в S-Class-ата :angry: Ами няма как да изместим твърдия електорат... В жк.Тракия активността е била 20% , а както някой беше казал се води т.н. младежки...

Според мен , гласуването трябва да стане задължително!!! А хората живеещи извън България да им бъде забранено да гласуват. С това най вече визирам нашите турски събратя ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Така пенсионерите не могат да усетят кризата,защото пенсиите не им намаляват.А иначе дядо ми е върл БСПар и знам че той гледа какво е било преди а не сега или в бъдеще.Пък и ако Бойко наистина се опита да направи нещо срещу тези които крадът,или всички от БСП и ДПС ппо добре да се гласува за него.

Link to comment
Share on other sites

Има една поговорка в една държава на юг от нашата:

 

 

 

Ще ви дойде акъла... после... и тогава ще си хапете дупарата от де се взе тоя пожарникар и кой го докара та ни го вкара... ама после... и на следащите избори ще си намерите друг цар и пак така ще се кълнете в него. С тоя акъл, дето идва, ама после.

 

За себе си съм спокоен - избрал съм истинската алтернатива, не съм гласувал ПРОТИВ, а ЗА. С отрицателен вот вече 20 години се самоебем, време е да се гласува ЗА, а не ПРОТИВ. И след четири години ще мога с отркито лице да заявя, че не моя избор е докарал батака в съвсем в батала. Дано и вие да можете да кажете същото за себе си тогава. Пак ще говорим.

Извинявай, но въпреки многозначителните си и язвителни постове и философстването на което се нагледахме до болка вече, (в което се включих и аз за съжаление), тук говориш леееко обидно за другите. "Ще ви дойде акъла" -- ако знаеш колко им е писнало на хората от такива дето от сорта "Аз ви казах ама вий глупаците не слушахте", "вкараха ли ви го" и т.н..

"Истинската алтернатива", "за себе си спокоен" - Коя е според теб истинската алтернатива, та и ние да се светнем в светата истина?

Досега повечето тук кълняха всички, как нямало никакъв избор, и какво, гласувал си за Костов, дето ще вземе 0.001% от гласовете ли? За кое си спокоен, че вследствие на гласуването за истинската алтернатива според теб, ще се стигне отново до двойна и тройна, сигурно и четворна коалиция.. Браво. Евалла бате. Плюй на воля бат Бойко, нали не можел да раздели сламата на две, камо ли да събере две едноцифрени числа.

Пожарникар... ще си хапем дупарата..

Извинявай, ама сега точно ти звучиш като платен агент на някой, който сипе чернилка по адрес на конкурент, просто така звучи. И другите също. Как не се уморихте. Поне повечето се "коалирахме" в мненията си срещу БСП и ДПС, това е важното обаче. А и наче си прав, някой ден ще ни дойде акъла. Но той нямад а е свързан с това дали сме гласували за Бойко, а с това дали изобщо сме гласували, или сме избягали от този потъващ кораб. Защото явно има още накъде да потъваме. И за съжаление потъването ще продължи защото отново ще се наложат безпринципни коалиции, както се вижда.

Гласувал си ЗА. Ами Ок, само не разбрах ти как различаваш гласуването ПРОТИВ и ЗА, при пускането на бюлетина за някого. Бай Иван пуска за Сините, само защото тя му е попаднала, и иска по този начин да гласува ПРОТИВ текущата управляваща олигархия. Реално гласува ЗА някого. Или ти съдиш по това кой какво пише тук и че хулейки дадени коалиции, неговия глас задължително е ПРОТИВ. Е, не е толкова просто.

За едно си прав - 20 години се самоебем.

За другото не си прав - че след 4г. ще можеш да кажеш, че твоят избор не е докарал батака. Изборът на ВСЕКИ от нас допринася за батака или просперитета. В една или друга степен. Обществото е една смес от взаимно влияние по най-различни и странни начини. Жалко, че като умен представител на форума, не го осъзнаваш.

Обаче всичко това ще е база за дискусия само ако всички гласуват. Ако не гласуват, те автоматично отиват в групата на допринеслите за батака!

 

Ако пък се случи тази коалиция герб+ бсп това ще е баси гаврата с целия народ :laughing:

Точно.

Но нали голяма част от хората си дават гласа за "истинските алтернативи", и разни зелени партии, щот вииш ли бат Бойко не е алтернатива, и го ненавиждат щото бил тъп, не се обличал подобаващо, не бил политик, и последното - боклука в софия :) . Боклука в София се намира в парламента драги (визирам не теб, а общо), оттам трябва да започне да се рине!

Та затова ще се стигне до поредната коалиция, ама накрая всеки "ще е спокоен за себе си", и ще каже "казах ли ви".

Link to comment
Share on other sites

Не, по-скоро явно за него отрицателен вот е когато гласуваш, за да пресечеш ДПС от голям процент, а не защото вярваш в идеите на дадена партия.

Link to comment
Share on other sites

Не, по-скоро явно за него отрицателен вот е когато гласуваш, за да пресечеш ДПС от голям процент, а не защото вярваш в идеите на дадена партия.

Така казано, вероятно това е имал предвид. Само дето по-голямата част гласуващи ми се струва че не са от тях. Твърдият електорат е огромна част от зашеметяващите ~25% гласуващи по избори. Тия дето принципно биха гласували ПРОТИВ, не гласуват. Казват си "е*ам ви майката" и си продължава с ракийката.

ПРОТИВ (макар че не е точно казано, вж. по-долу) гласа също е важен. Когато не виждаш реална алтернатива, и това е нещо, защото все някой те дразни повече (най-малкото). Ти реално дали ще избереш най-малкото зло, или ще гласуваш против някого, гласувайки ЗА някой друг, какво те мотивира не е толкова важно. Ако си разумен, ти гласуваш за най-малкото зло според теб. Дори в случая когато НЕ искаш някой друг да спечели, което ov3rm4n нарича вот ПРОТИВ. Нормалните хора виждат, и осъзнават, че който и да дойде, няма как да не гледа да се нагуши първо. Или да се догуши.

Така мисля аз.

Link to comment
Share on other sites

"нормалните хора" ако не си изберат поне един от тия дето се гушат са си баш мишки.Най-лесно е да си пасуваш и да псуваш.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, Бойко е първия иситински спортист, който заема такива ключови позиции. Може на повечето да им се струва наивно и глупаво, но за мен това няма как да не е плюс за един човек. Poznai най-добре трябва да го разбира, все пак школите им са много близки. За мен такива хора са едни от най-достойните. През цялото им убочение се възпитават принципи като чест, достойнство, уважение и много други. Ако Бойко не може да спазва принципите си и да държи на казаното от него, то тогава никой няма да може...

Link to comment
Share on other sites

Между другото, Бойко е първия иситински спортист, който заема такива ключови позиции. Може на повечето да им се струва наивно и глупаво, но за мен това няма как да не е плюс за един човек. Poznai най-добре трябва да го разбира, все пак школите им са много близки. За мен такива хора са едни от най-достойните. През цялото им убочение се възпитават принципи като чест, достойнство, уважение и много други. Ако Бойко не може да спазва принципите си и да държи на казаното от него, то тогава никой няма да може...

Полека с хвалбите че ей сега ще те емнат и теб с боклука в София :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

По темата за гласуване за най-малкото зло, реално погледнато, основната причина да симпатизирам на Бойо е, че само на него още не сме му дали възможност да се наака на най-високо ниво, така че що да не пробва човека. А ако вземе че му потръгне - хаирлия да е.

Link to comment
Share on other sites

Е ако тоя мандат се осере бат бойко другия ще е Костов и след т'ва ще го ядем :0

Мда, след това пък ще го ядем отново с червените :bgrin: (просто техния ред ще дойде пак, и така нататък).

Link to comment
Share on other sites

Не са им бронирани мерцедесите :)

 

Моя ще бъде. Определено трябва да се провери как возят тези машинки... пък и тъй и тъй бюджета сам ще си го гласувам :) Сещаш се накъде бия, нали?

 

Godfather, от край време хората се водят за носа от харизматични личности. Било то цар било то президент - трябва да има някой начело който да развее байряка, да каже НАПРЕД и народа да се втурне. Някак подсъзнателно е това. Както Тери Пратчет е написал - нещо има в подсъзнанието което тихо шепти "цар - добра идея". А Бойко Борисов по нещо ми напомня на кап. Ваймс... Та ето ти и обяснението защо го харесват и защо гласуват за него.

 

 

 

 

Партия Нова Зора са наши коалициони партньори и мисля че черният ПР, който водят срещу Бойко си е много добър малко краен, но не и излишен.Според думите на ББ той би управлявал с Костов което според мен ще съсипе държавата, а пък и без това ББ постоянно плюе правителството и ги говори едни такива се за Станишев се опитва да го нарежда.Това, че е купил повече медии не пречи и ние да си водим черен ПР както той нали?!

 

Там е работата че ББ няма чак толкова отявлен черен ПР както този на Нова Зора. И коалиционни партньори с роднински връзки между лидерите на 2те партии не мислиш ли че леко намирисва работата колкото да се каже - ама не бяхме ние, ние сме чисти като сълза но нашите приятели се ядосаха как оня плюе по нас и затова, но ние сме по-умни и затова не се поддадохме...

 

Струваш ми се прекалено лековерен или просто се правиш на такъв. Между другото наясно ли си с цената на 1 секунда реклама по телевизията в най-гледаното време? Сещаш ли се КОЛКО пари са наляли за въпросното "ако гласуваш за Борисов получаваш Костов"?

 

 

Брониран не а пък и можеш и БМВ но си имаш и Шофьор, на който когато и да му свирнеш те кара :laughing: Кандидатирай се ще се радвам някой млад и умен човек да измести някой от "закоравелите" там независимо от коя партия си :)

 

О да - още от утре отивам да регистрирам нова партия и да събирам "умни млади хора" около себе си...

 

 

 

 

Хаха, и аз вече като чуя нещо като "умни млади хора", и най-малкото, което напира в мен, е неистов смях.

 

А ще се сетиш и ти... колкото са повече клишетата и заучените фрази, толкова по-гнило е положението..

Link to comment
Share on other sites

..

Godfather, от край време хората се водят за носа от харизматични личности. Било то цар било то президент - трябва да има някой начело който да развее байряка, да каже НАПРЕД и народа да се втурне. Някак подсъзнателно е това. Както Тери Пратчет е написал - нещо има в подсъзнанието което тихо шепти "цар - добра идея". А Бойко Борисов по нещо ми напомня на кап. Ваймс... Та ето ти и обяснението защо го харесват и защо гласуват за него.

...

Аз лично Царя никога не съм го харесвал, и за мен той никога не е бил харизматична личност. Това, че пред името му някои слагат прозвището "цар" за мен нищо не означава. Същото е и с другите титли, давани вече знаем всички как. То по същата логика и мен малко ме интересува, че Бойко бил "ге'ерал". Пък и не съм чул при предизборни теми в медиите някой да го реферира с тази му титла.

В случая със Сакса, беше малко по-друга ситуацията, Царя. А и името му присъства в името на партията. "Генерала" за Бойко от друга страна също намирисва на подобна схема. Но това е извън контекста на изборите, какво да направи човека като е генерал:) , а Царя постоянно се насаждаше с някаква царственост, дошъл от чужбина да ни оправя. Ми тоя още като го видях първия път как говори и какво говори, ми се приси*аше. Как не се научи тоя да говори след толкова години. Стоян Ганев четох някъде, цитирам: Аз доведох Царя в България... за което съжалявам!!!

 

Хаха, и аз вече като чуя нещо като "умни млади хора", и най-малкото, което напира в мен, е неистов смях.

Link to comment
Share on other sites

Прекалено много се разгорещихте, още малко и ще се напсувате.

Кой за когото гласувал. Огромната част от хората са политически и икономически НЕГРАМОТНИ!!!

Честно казано, като сложа на кантара 65-70 годишен мъж и 22 годишен неграмотен малоумник и се чудя кой е по-опасен... НЕ обиждайте възрастните хора. Те не са ви виновни за нищо. Нито пък БСП е партия от пенсионери - това е просто смехотворно. Има много умни и идеалистично настроени хора в нея. Не казвам, че те са на върха, но да се говори, че всички там са утопични крадци също е смешно. Стига сте размахвали байряка на комунизма. Всички останали партии възникнаха от БКП. Лявото и дясното винаги се редуват, и то не само в България. Това е напълно нормално.

 

А за Пловдив направо не искам да коментирам. Тея сини келеши искам да ги ритаме оттук до границата. Некадърни партийни мижитурки. Да ми изберат тоя малоумник пред Захари Георгиев. Ебаси първосигналния народ...

Link to comment
Share on other sites

Макар и аз да го правя...постовете на някой хора доста често започват с...аз казвам "бла бла бла" и се стига до..."ама аз не казвам, че това е бла бла бла"...не се знае какво точно се "казва".

Накрая излиза 200 думи пост без смислено съждение.

Link to comment
Share on other sites

А не мислите ли, че беше време да имаме поне един представител на природозащитните организации в Европейския Парламент, да надава някой вик портив безобразията и природните катастрофи, които се случват из нашaта мила родина?

Link to comment
Share on other sites

http://bulgaria.actualno.com/news_244492.html

Казус ~ Проблем ~ Пречка ??? Пречката станиШеф?

 

___________________________________________

 

Дам - Спокойно, казал котарака преди да го скопят, имало още много други скопени...

 

Някакси така звучи :) това момче е най-наглия човек в Европа към момента.Всички да ти казват и показват, че крадеш безогледно, ти обаче да отричаш и да мажеш като отговаряш неща НЕ свързани с това за което те питат.

Link to comment
Share on other sites

Там е работата че ББ няма чак толкова отявлен черен ПР както този на Нова Зора. И коалиционни партньори с роднински връзки между лидерите на 2те партии не мислиш ли че леко намирисва работата колкото да се каже - ама не бяхме ние, ние сме чисти като сълза но нашите приятели се ядосаха как оня плюе по нас и затова, но ние сме по-умни и затова не се поддадохме...

 

Струваш ми се прекалено лековерен или просто се правиш на такъв. Между другото наясно ли си с цената на 1 секунда реклама по телевизията в най-гледаното време? Сещаш ли се КОЛКО пари са наляли за въпросното "ако гласуваш за Борисов получаваш Костов"?

И ние даваме пари за реклама но да сравняваш парите които се дават от ГЕРБ с тези на БСП е смешно.Те харчат много повече да не говорим за вестници и проче...Цялата хава на ГЕРБ е базирана на кух ПР и нищо друго, но мисля че повече няма смисъл да спорим защото няма да се убедим в нещо по различно от гледните ни точки в момента.Предлагам да минат и тези избори и да се сформира правителство и да видим как ще тръгнат работите пък тогава ще се плюем :) и на 5-ти нека всеки даде своят вот независимо за кой ще бъде.

Link to comment
Share on other sites

... и на 5-ти нека всеки даде своят вот независимо за кой ще бъде.

Ако на 5-ти всеки даде вота си, точно Вие ще пострадате много.

Но точно затова наистина поне в едно сме на 1 мнение - нека всеки даде гласа си.

Дано гласовете позволят поне Герб да се коалира с всички десни партии, барем ДПС и БСП най-сетне да се махнат от властта дей*а.

Link to comment
Share on other sites

Направо е смехотворно да се говори, е кампанията на Герб е по-скъпа от тази на БСП. Как не спряха да плюят ББ по радиото, или да ми говорят, кой ще получа ако гласувам за ББ или какво били направили БСП прес своя мандат, че наглостта накрая преля чашата, като почнаха разни педера**и да ми звънят по няколко пъти по телефона. И на всичко отгре не си спомням да съм гледал клип на ББ по телевизията... Пръснахте милиони, за смешния черен ПР против ББ и накрая ще си го нахакате до гърлото, пак точно заради тоя ПР...

Link to comment
Share on other sites

Направо е смехотворно да се говори, е кампанията на Герб е по-скъпа от тази на БСП. Как не спряха да плюят ББ по радиото, или да ми говорят, кой ще получа ако гласувам за ББ или какво били направили БСП прес своя мандат, че наглостта накрая преля чашата, като почнаха разни педера**и да ми звънят по няколко пъти по телефона. И на всичко отгре не си спомням да съм гледал клип на ББ по телевизията... Пръснахте милиони, за смешния черен ПР против ББ и накрая ще си го нахакате до гърлото, пак точно заради тоя ПР...

Ти ги знаеш най-добре кой на кого по колко плаща.само за застъпници по СИК-овеГЕРБ предлагаха по 50лв. на слувайно срещнати хора а ние даваме по 15 ли 20 лева.За реклама във вестниците да не говорим за Марица мисля че споменах Труд да не говорим а по медийте и сайтовете се пръскат луди пари но не е от значение те си знаят как да си водят кампанията...казах ви излишно е сега да спорим нека минат изборите и наистина ДПС да се махнат :) Айде със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...