Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Що не даваш дума да се обели за пенсионерите?Считаш ли, че след 65 си социално активен и ценен колкото новородените?Дали ти и твоите нужди на 65г. човек трябва да са определящи за държавата?Дали ти можеш да създаваш работещи политики и идеи след 65г. или по-скоро трябва да помагаш на по-младите с идеи като не им ги натрапваш и да се опитваш кротко, спокойно и приятно да си изживееш дните.И защо да не си озлобен срещу хора, които със създадената от тях система ти отнемат това, защо да не са ти криви като с-мата за пенсионно осигуряване и в момента навлиза в някаква криза, не поради друго ами поради влошения бизнес климат и липсата на свежи пари от работещите?Защо?

 

______________________

 

За пенсиите ако не е ясно говоря за забавения ход за вдигане на минималната и социалната пенсия( други обещания имаше ), както и за забаваня хода на минималната заплата.

Link to comment
Share on other sites

Оле моля те спри!добре от какво възникна тази криза бе разбирачев нима това не е капитализъм и не ми казвай колко разбирам аз от политика защото се занимавам малко повече от теб с това (поне по мой наблюдения) и политическите ми идеи са такива каквито съм избрал и над 20 000 човека от пловдив също изглежда са болни като мен и ти гарантирам че тази цифра може да бъде доста по голяма но затова имаме вина и ние.И ако моите изказвания са бисери то незная как да определя твоите.

 

Не ми отговори за партия Нова Зора или те нямат нищо общо със Станишев?

 

За капитализма - кризи има и това е нормално, но изказването ти "суров капитализъм" беше смехотворно.

 

 

Още веднъж ще го кажа че ставате смешни с тези си ваши съждения.

 

Би ли пояснил коя част от "съжденията" успя да те разсмее най-много?

 

Що не даваш дума да се обели за пенсионерите?Считаш ли, че след 65 си социално активен и ценен колкото новородените?Дали ти и твоите нужди на 65г. човек трябва да са определящи за държавата?Дали ти можеш да създаваш работещи политики и идеи след 65г. или по-скоро трябва да помагаш на по-младите с идеи като не им ги натрапваш и да се опитваш кротко, спокойно и приятно да си изживееш дните.И защо да не си озлобен срещу хора, които със създадената от тях система ти отнемат това, защо да не са ти криви като с-мата за пенсионно осигуряване и в момента навлиза в някаква криза, не поради друго ами поради влошения бизнес климат и липсата на свежи пари от работещите?Защо?

 

Не си прав. Под 18 години се предполага че си прекалено лековерен за да гласуваш. Докато с възрастта се предполага да си помъдрял поне малко. Това че възрастните хора успяват да ги прилъжат с обещания за повишаване на пенсиите и безплатни лекарства е друга работа. Дори да се вдигнат пенсиите а това е МНОГО сериозен разход за държавата дори с 50лв/човек да се увеличи пак за никъде няма да стигат. Прах в очите и популизъм е всичко но пенсионерите се радват на всяка стотинка (и как няма след като пенсиите са крайно недостатъчни за съществуването им). 250 лв пенсия е ГОЛЯМА пенсия... някой може ли да си представи как един човек може да съществува с толкова пари? Сериозно? Или 2ма... след като само парното и тока са горе-долу толкова. Хляб и сирене ли ще яде само? Тъй като плащам всички сметки на майка ми и я издържам съм пределно наясно какви са разходите на един възрастен човек и не мога да си обясня тази подигравка с пенсиите как изобщо я приемат. На тая тема може да се говори още много но никой нищо не прави. И куриоза е че една част от пенсионерите са им дотолкова промити мозъците че продължават да не виждат какво става и вярват на тези като Harlem, които ги лъжат че капитализма е виновен за сегашното им положение и че те могат да ги спасят и да върнат добрите стари времена...

Link to comment
Share on other sites

Пенсионерските сбирки по клубовете са му дошли в повече последните дни и явно е прихванал от лудостта на "съмишлениците" си...

 

И куриоза е че една част от пенсионерите са им дотолкова промити мозъците че продължават да не виждат какво става и вярват на тези като Harlem, които ги лъжат че капитализма е виновен за сегашното им положение и че те могат да ги спасят и да върнат добрите стари времена...

Ей за това става въпрос, иначе никой няма против пенсионерите.

Link to comment
Share on other sites

Що не даваш дума да се обели за пенсионерите?Считаш ли, че след 65 си социално активен и ценен колкото новородените?Дали ти и твоите нужди на 65г. човек трябва да са определящи за държавата?Дали ти можеш да създаваш работещи политики и идеи след 65г. или по-скоро трябва да помагаш на по-младите с идеи като не им ги натрапваш и да се опитваш кротко, спокойно и приятно да си изживееш дните.И защо да не си озлобен срещу хора, които със създадената от тях система ти отнемат това, защо да не са ти криви като с-мата за пенсионно осигуряване и в момента навлиза в някаква криза, не поради друго ами поради влошения бизнес климат и липсата на свежи пари от работещите?Защо?

 

______________________

 

За пенсиите ако не е ясно говоря за забавения ход за вдигане на минималната и социалната пенсия( други обещания имаше ), както и за забаваня хода на минималната заплата.

Прав си, разбира се. Съгласявам се.

С една лека вметка, но много важна - пенсионерите нека си гласуват, дори да гласуват "не за когото трябва" с примерно закостенелите си разбирания, АКО младите, от които уж зависи бъдещето на страната, гласуваха масово, вотът на пенсионерите и циганите никакъв нямаше да го има. Всеки циганин с по 12 деца, всеки българин с по 1 или 2. Това на какво прилича? И на всичкото отгоре и циганите имат право на глас. Не въвеждат никакви данъци и не създават никакви полезни блага за обществото, но не само имат право да гласуват, но и с техните гласове се строят правителства, управляват се страни (като нашата). Това не мога да приема от уж млади и умни хора.

Трябва циганите да са обект на специално внимание на бълграските правителства. Ако не им се решават проблемите, поне да се ограничат откъм раждане на деца, да се третират като хора, да плащат данъзи сметки, като са тръгнали да правят деца, да плащат, защото сега какво - ми те циганите са облагодетелствани, колкото и зле да живеят, как гледат по 10 деца без работа, без заплата, а? Нещо не излизат сметките. И който не плаща данъци или дори сметките си, или по някакъв друг признак, да не може да гласува. Мисля, че е правилно.

Най- ми хареса мнението на EvilDemon - каза, че защитавам сртастно ББ заради омразата към БСП/ДПС - браво батка, само ти от всички уж умни глави в темата, ме разбра най-правилно. За съжаление ти нямаш право да гласуваш, но черните цигани дето НЕ знаят нито за какво, нито какво даже е гласуване като мероприятие, ЩЕ гласува и му се дава право!

Link to comment
Share on other sites

И как разбра че се определям за НАД народа

 

Как ли - ами ти как ще коментираш следното си изказване:

 

а тва че народа е ограничен вече не е работа на правителството.

 

Или ти също смяташ себе си за "ограничен" след като народа според теб е такъв :confused

Link to comment
Share on other sites

:)

Аз не гласувах. Няма за кого. А това, да ида и да мушна няква бюлетина, само за да не е някой друг, не е по мойта философия за живота :D

Например не исках да е ГЕРБ, и кво, да ида да пусна бюлетина за ДПС ли?

Доколкото прочетох, надеждите са в ГЕРБ, всичко останало е насолено. Е, и аз се надявам ГЕРБ да спечели, да оака както всяка партия е правила досега и всички избиратели после да се сетят кво са писали и да се фанат дружно за палците :D

Link to comment
Share on other sites

btw да изясня, че не съм в подкрепа на отнемането на правото на глас на когото и да е ;)

И няма да е лошо и да е задължително пустото му гласуване.

Link to comment
Share on other sites

btw да изясня, че не съм в подкрепа на отнемането на правото на глас на когото и да е ;)

И няма да е лошо и да е задължително пустото му гласуване.

къде е демокрацията в това, да те карат да гласуваш за нещо, което не искаш? :)

щом не съм гласувал, значи ниякоя предизобрна кампания не си е свършила добре работата.., нали са за това, да те накарат да гласуваш..

ако имаше антивот, с удоволствие.., всеки път пръв щях да съм на изборите :D

много по-лесно е да отхвърлиш, отколкото да избереш.

Link to comment
Share on other sites

Ама естествено, че може да пуснеш и празна бюлетинка.Въпроса е да има изразена воля.Не да се седи и да си чешем .... нали .... в къщи, щото ония простаци после мазно се хилят от телевизора.А е друго като кажат, че имат 24% вот за тях и 64%( примерно ) против ВСИЧКАТА измет.

 

_________________________________________

 

Не, не, не.Сега зад тия приемрни 64% ми се крият всякакви - червени, зелени, сини и прочие лайняни гласоподаватели, които ги "мързяло".А като има възможност за отрицателен вот поне активните от гражданска гледна точка организации, медии, личности ще имат по-голяма чуваемост, по-добра основа.Аз искам като не харесвам ВСИЧКИТЕ парвенюта да мога да го покажа.Не да ме числят като негласувал, пък да си ме разпределят партийките, че ужким съм "от наште".

 

_________________________________________

 

А кой ти каза, че не гласувам?

Link to comment
Share on other sites

къде е демокрацията в това, да те карат да гласуваш за нещо, което не искаш? :)

щом не съм гласувал, значи ниякоя предизобрна кампания не си е свършила добре работата.., нали са за това, да те накарат да гласуваш..

ако имаше антивот, с удоволствие.., всеки път пръв щях да съм на изборите :D

много по-лесно е да отхвърлиш, отколкото да избереш.

 

Знаеш ли как им пука, че няма да гласуваш, дори партии като ДПС ще се радват ако можеше нито един българин да не гласува. За съжаление, по този начин освен може би лично удовлетворение, друго добро не постигаш. Като не смяташ, че можеш да помогнеш на себе си като гласуваш, поне го прави заради такива като нас, които се надяваме, че тази партия може да донесе нещо хубаво!

Link to comment
Share on other sites

Знаеш ли как им пука, че няма да гласуваш, дори партии като ДПС ще се радват ако можеше нито един българин да не гласува. За съжаление, по този начин освен може би лично удовлетворение, друго добро не постигаш. Като не смяташ, че можеш да помогнеш на себе си като гласуваш, поне го прави заради такива като нас, които се надяваме, че тази партия може да донесе нещо хубаво!

За кои вас по-точно? Имам познати от всяка партия, на кого да угодя? :)

То тва е цялата простотия, че гласуваме, щот се надяваме..., и за царя се надявахме :>>

 

Да позабранят малко исляма, да пооправят образованието в началните класове.

да се забрани тва нещо като СИП религия, език, да не ми учат там дови да пеят..., да вдигнат малко заплатите на учителите, че по-кадърни такива дет не си намират другаде работа, да идат да вкарат малко в ред нещата.

те хората манипулирани от самото си раждане, после те са ни виновни..

отивам, мислят се за турци..., ми за кого ще гласуват като се мислят за такива, ясно за кого.

да променят нещата в тия райони, тогава тва дпс няма да е трън в очите, който ползва за оръжие неграмотните хорица

 

Ама естествено, че може да пуснеш и празна бюлетинка.

щом е толкоз просто, защо им е тая празна бюлетина, защо не третират всички негласували, като гласували с празна такава?

.., а защо не измислят по-лесен и удобен начин за гласуване, например както имаше предложение през интернет.., вероятно проблема е бил в сигурността - ми да направят нужните ограничения.., коще елекетронни подписи да си направиш и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Те похарчиха над половин милион лева, за да ограничат гласуването с чужди карти и пак нищо не направиха, ти искаш да се гласува по интернет...

Link to comment
Share on other sites

въпрос на изисквания и ограничения, за тези, които искат да се възползват от подобен род право

 

не съм разсъждавал надълбоко, но явно има защо да не са го приели това предложение.., да не говорим и че може да гласуваш с човек зад теб..

Link to comment
Share on other sites

къде е демокрацията в това, да те карат да гласуваш за нещо, което не искаш? :)

щом не съм гласувал, значи ниякоя предизобрна кампания не си е свършила добре работата.., нали са за това, да те накарат да гласуваш..

ако имаше антивот, с удоволствие.., всеки път пръв щях да съм на изборите :D

много по-лесно е да отхвърлиш, отколкото да избереш.

 

:) Естествено, че имаш правото да не гласуваш. Лошо няма ! Въпроса е дали е по-добре така ? Какво мислиш, че става - пука ли му на някой ? Естествено, че му пука - А. Доган и компания се радват.

Сметката я знаеш. От 100 човека гласоподаватели 30 са цигани и 70 българи - да ама българите сме умни много (точно като теб) и поне 40 няма да гласуват (от останалите 30 поне 10 гласуват за малки партийки, които нямат никакъв шанс и дефакто вот са упражнили 20).

При братята роми такъв филм няма - взимат си парите и си гласуват и 30-тимата, и става така, че умните 70 българи, играят по свирката на братята си цигани и по-скоро на този, който им помага за кого да гласуват. :) Иронично, но факт. А ти с гласа си( в случая с липсата му) продължавай да наказваш неизвестно кого.

 

Колкото по-малко българи гласуват, толкова по-добре за БСП/ДПС алианса. :) Щото от 20 -те гласували българи по схемата горе поне 10 са пенсионери (не че нямат право, разбира се, че имат, ама дали светогледа и разбиранията им съвпадат с тези на 20-30 годишни хора ?, за да определят само те, кой и как да ни управлява).

Ирония !

Link to comment
Share on other sites

да ама българите сме умни много (точно като теб)

виж, избягвай да се изказваш с разни лични умозаключения до мен, при положение, че не съм тръгнал лично да те нападам за нещо.., в случая, за това колко си умен и защо си гласувал за поредни обирджии.

При братята роми такъв филм няма - взимат си парите и си гласуват и 30-тимата
Щом няма такива проблеми, платете им да гласуват дето "трябва" или дайте и на мен пари. Ти вярваш в нещо и затова отиваш да гласуваш, имаш стимул. При тези, които липсва, парите е стимулът. Ти гласуваш от лична облага, с недежда, че може да се промени нещо и да ти е по-хубаво. Тези, които взимат пари за да гласуват са същите, но им е по-хубаво на момента.
Link to comment
Share on other sites

виж, избягвай да се изказваш с разни лични умозаключения до мен, при положение, че не съм тръгнал лично да те нападам за нещо.., в случая, за това колко си умен и защо си гласувал за поредни обирджии.

Щом няма такива проблеми, платете им да гласуват дето "трябва" или дайте и на мен пари. Ти вярваш в нещо и затова отиваш да гласуваш, имаш стимул. При тези, които липсва, парите е стимулът. Ти гласуваш от лична облага, с недежда, че може да се промени нещо и да ти е по-хубаво. Тези, които взимат пари за да гласуват са същите, но им е по-хубаво на момента.

 

Ако забелязваш и аз съм в числото на умните българи, но съм съгласен със забележката ти, макар че си мисля, че си с достатъчно голямо самочувствие, за да няма значение - както и да е !

 

За втората част: въпроса е, че дори и ти, както и всеки НЕгласувал си принуден да се съобразяваш с волята на хора от малцинства, с чиито разбирания и светоглед, едва ли си съгласен, за да оставиш те да решат в следващите 5 години как и накъде ще се развиват нещата в държавата в която живеем (засега).

 

А по въпроса за кого можеш да гласуваш и как всички са маскари... един приятел казва: "Това има на пазара в момента..."

Link to comment
Share on other sites

А по въпроса за кого можеш да гласуваш и как всички са маскари... един приятел казва: "Това има на пазара в момента..."

 

Затова както преди споменах - на следващите избори след 4 години аз ще се кандидатирам. Не че ще съм по-различен ама защо и аз да не покарам малко брониран мерцедес :P

 

<offtopic>Светлия - как от всички модели на мерцедес си харесал единствения който на мен ама хич не ми допада не знам...</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Затова както преди споменах - на следващите избори след 4 години аз ще се кандидатирам. Не че ще съм по-различен ама защо и аз да не покарам малко брониран мерцедес :P

 

<offtopic>Светлия - как от всички модели на мерцедес си харесал единствения който на мен ама хич не ми допада не знам...</offtopic>

 

Не са им бронирани мерцедесите :)

Link to comment
Share on other sites

Има една поговорка в една държава на юг от нашата:

 

Господи, дай ми акъла на българина... дето му идва после.

 

Ще ви дойде акъла... после... и тогава ще си хапете дупарата от де се взе тоя пожарникар и кой го докара та ни го вкара... ама после... и на следащите избори ще си намерите друг цар и пак така ще се кълнете в него. С тоя акъл, дето идва, ама после.

 

За себе си съм спокоен - избрал съм истинската алтернатива, не съм гласувал ПРОТИВ, а ЗА. С отрицателен вот вече 20 години се самоебем, време е да се гласува ЗА, а не ПРОТИВ. И след четири години ще мога с отркито лице да заявя, че не моя избор е докарал батака в съвсем в батала. Дано и вие да можете да кажете същото за себе си тогава. Пак ще говорим.

Link to comment
Share on other sites

Не ми отговори за партия Нова Зора или те нямат нищо общо със Станишев?

Партия Нова Зора са наши коалициони партньори и мисля че черният ПР, който водят срещу Бойко си е много добър малко краен, но не и излишен.Според думите на ББ той би управлявал с Костов което според мен ще съсипе държавата, а пък и без това ББ постоянно плюе правителството и ги говори едни такива се за Станишев се опитва да го нарежда.Това, че е купил повече медии не пречи и ние да си водим черен ПР както той нали?!

 

Харем, я си признай колко ти платиха от БСП да пишеш глупости по форумите...

Харем можеше да ми викаш ако бях от ДПС но няма значение :laughing: Не са ми плащали за да пиша по форумите, защо така си мислиш по тази логика ГЕРБ плащат повече като гледам как пишат за тях :) Пиша защото така мисля, а не защото някой ми го е наложил.

 

Затова както преди споменах - на следващите избори след 4 години аз ще се кандидатирам. Не че ще съм по-различен ама защо и аз да не покарам малко брониран мерцедес :P

Брониран не а пък и можеш и БМВ но си имаш и Шофьор, на който когато и да му свирнеш те кара :laughing: Кандидатирай се ще се радвам някой млад и умен човек да измести някой от "закоравелите" там независимо от коя партия си :)

Link to comment
Share on other sites

Други формации нямат правото да участват ли или какво? Не разбирам, обяснете ми. :unsure:

 

Имат , но какво от това? Сами нищо не могат да направят.

 

На мен ми прави впечатление следното нещо:

Всяка партия/коалиция се явява сама , колкото и да е малка. Събира някакви гласове , колкото и да са те. Вижданията са им различни , програмите също. Повечето са излезли от НДСВ и ОДС, други са създадени за достигането на "Висши Икономически Облаги" и т.н. Та какво се получава в действителност... Примерно аз съм БСПар и гласувам за БСП и изведнъж те правят коалиция с ДПС и ГЕРБ :confused Примерно аз съм за Лидер , изведнъж правят коалиция с РЗС + НДСВ + ОДС + ГЕРБ :confused А от къде дойдоха Лидер ? Ами от НДСВ , май бяха. И какво се получава в крайна сметка? Многото партии с ключови фигури - печелят мажоритарен вот , а след това се обединяват с който им е кеф , а разбира се мен вече никой не ме е**ва :wacko: :confused .

Достигам до уникалното умозаключение :rolleyes: - Малките партии не правят нищо друго освен да вдигнат т.н. Избирателна активност , а след това гласовете се вливат в партията майка. Т.е. Е безмислено да се гласува за различен от - ГЕРБ , БСП , ОДС , ДПС - разликата от преди няколко по четири години е само ГЕРБ, като се има в предвид че ОДС вече не може да се каже че е конкурентна и какво стана сега ? - ГЕРБ VS БСП VS ДПС :blink:

Днеска слушам нашия МНОГО разбиращ съгражданин Бареков и чете там вестниците той и възможните коалиции според 24 часа май беше са : ГЕРБ+БСП+ДПС ; ГЕРБ+РЗС+ОДС+Лидер+НДСВ.

Ами има ли значение за кого ще се гласува. Както се вижда ГЕРБ са фурнаджийски лопати и спокойно могат да подведат хората с направата на коалиция , за която реално българина гласува против!!! :angry:

 

Така че си правете изводите....

Link to comment
Share on other sites

Имат , но какво от това? Сами нищо не могат да направят.

Е що сами бе, няма ли достатъчен брой мислещи с главите си да отидат да гласуват и сегашните тарикати да се ухапят за палците? Що така а? Виж иначе от една страна колко е лесно. Ама излиза, че от друга страна да се мисли с главата май е доста трудно занимание.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...