Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Хакнаха блога на Станишев

 

02.07.2009 08:45

 

Толкова ли сте смешни, че паднахте до най-елементарното ниво на манипулация и лъгане, питаха хакерите от сайта на премиера

 

Блогът на премиера Сергей Станишев (Stanishev.bg) беше хакнат късно вечерта на 1 юли. Заглавната му страница бе променена на "официалната хакната страница", а съдържанието му бе заменено с текст, в който пишеше:

 

"Този сайт е хакнат от няколко БЕСНИ, но иначе обикновени граждани на Република България!

 

Изключително тъпи и некадърни трябва да сте червени боклуци такива, ако смятате, че безочливата ви жалка кампания, би могла да заблуди нещо различно от един необразован и некадърен човек.Това ли е електоратът ви?

 

Толкова ли сте смешни, че паднахте до най-елементарното ниво на манипулация и лъгане?... к'во ли питам... то е ясно!!!

още по темата

 

Писна ни да обирате България пред очите ни, да съсипвате природните и богатства и да оронвате авторитета ни като нация... Взимайте си ДПС с вас и хващайте дивия!!! Позор е слаба дума за вас и вашите дела!!!

 

PS: не сме "платени хакери", и не го правим от името на някоя политическа партия, ние просто мразим ВАС!!!

 

Ние и хората като нас сме бъдещето на България и всеки божи ден се скъсваме от работа и мизерстваме заради вашата безочливост и НАГЛОСТ!!! Левски и Ботев не са си дали живота за да си пълните вие гушите!!"

 

Хакерите бяха отправили и послание към техническите лица, администриращи сайта:

 

<--! za webmastrite: SUPER ZLE STE -->

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

Не знам само защо предния ми коментар беше изтрит. По данни на МБМД 78% от запитаните не знаят кои са мажоритарните кандидати за депутати.

 

Ето тук може да видите кой е за вашия град/район http://personi.dir.bg/cat.php?id=67&subid=85 да гласувате и за някой от тях, защото иначе ще влезнат съмнителни личности, заради това, че масата не иска да гласува за такива...

Link to comment
Share on other sites

ПОДКРЕПИ АТАКА - СПАСИ БЪЛГАРИЯ!

 

избира се по-малкото зло на фона на другите,колкото и глупаво да звучи!Каква е алтернатива - мутрата Бойко,охранител на Тодор Живков,Царя,КОЙТО буквално ни оправи за 800 дни или мръсния циганин Костов с уникални поразии,сътворени по време на управлението му?За БКП и ДПС мисля е излишно да се коментира :excl:

Link to comment
Share on other sites

cheese,не е така.Избирателният Закон е ПРОМЕНЕН , лично председателят го разясни и каза тази "новост". Плюс това бюлетините ще се броят на едно място - в РИК, а не както беше преди - в секциите.

 

 

Бих бил много благодарен ако ми покажете, колега, къде точно в новия избирателен закон го пише това!

Също така Вие самият трябва да сте благодарен на себе си, ако започнете да мислите със своята глава, а не с тази на "председателя", каквото и да председателства той. (Подозирам, че става дума за някой чел-недочел председател на СИК). Ако бюлетините се броят в РИК, лично аз ще Ви черпа 100 (сто) бири!!!! Приемете го като бас. Ако Вие загубите, ми е достатъчно сам на себе си да кажете "Трябваше сам да видя закона, а не за вярвам на разни тикви."

 

 

sincity, да, вярно е, темата се преповтаря! Пак циганите гласуват вместо теб, и пак избират вместо теб. И ти пак ще ревеш, сега и след изборите, че всички са гадни, никой нищо не дава , и т.н. На тия, дето са гласували, друже, дава, и още как! Плаща им и тока, и водата, и къщичките до Руския пазар. Това си е така!

Не са като миналия път други разни неща. Миналия път в една съседна нам държава, на която един президент преди време се похвали, че ще ни купи, имаше само 65 секции. Сега са 125. Очаква се там да гласуват към 60 000 души. При половин милион българи в Канада и между половин и един милион в Щатите, сам провери там колко секции им!

На миналите избори от Пловдив - град една практически непредставена в града политическа сила за първи път вкара депутат от града! Депутат със средно специално образование - тракторист. На тези избори шефът на тази политическа сила иска трима депутати. Другото ново е, че една твърде "социална" политическа сила днес на Главната беше превърнала едни хора в подвижни табели. И прочее, и прочее.

 

Колеги, разберете ме правилно, моля! Никого не агитирам да гласува за определена партия! Просто гласувайте! Имате на раменете си глави, ползвайте ги за мислене, а не просто за да има къде да си слагате шапките! Ако сте недоволни от всички, гласувайте с невалидна бюлетина. Въпрос на елементарна математика е да се проумее какво става с процентите,

Link to comment
Share on other sites

sincity, да, вярно е, темата се преповтаря! Пак циганите гласуват вместо теб, и пак избират вместо теб. И ти пак ще ревеш, сега и след изборите, че всички са гадни, никой нищо не дава , и т.н. На тия, дето са гласували, друже, дава, и още как! Плаща им и тока, и водата, и къщичките до Руския пазар. Това си е така!

Не са като миналия път други разни неща. Миналия път в една съседна нам държава, на която един президент преди време се похвали, че ще ни купи, имаше само 65 секции. Сега са 125. Очаква се там да гласуват към 60 000 души. При половин милион българи в Канада и между половин и един милион в Щатите, сам провери там колко секции им!

На миналите избори от Пловдив - град една практически непредставена в града политическа сила за първи път вкара депутат от града! Депутат със средно специално образование - тракторист. На тези избори шефът на тази политическа сила иска трима депутати. Другото ново е, че една твърде "социална" политическа сила днес на Главната беше превърнала едни хора в подвижни табели. И прочее, и прочее.

 

Колеги, разберете ме правилно, моля! Никого не агитирам да гласува за определена партия! Просто гласувайте! Имате на раменете си глави, ползвайте ги за мислене, а не просто за да има къде да си слагате шапките! Ако сте недоволни от всички, гласувайте с невалидна бюлетина. Въпрос на елементарна математика е да се проумее какво става с процентите,

 

1. Аз винаги съм гласувал, откакто имам избирателно право.

2. Не съм агитирал да не се гласува и те подкрепям, че е по-добре да се гласува.

3. Не съм ревал, че всички са гадни, никой нищо не дава и т.н.

4. Само казах, че и преди миналите избори говорихме същите неща и именно тогава 'в града политическа сила за първи път вкара депутат от града! Депутат със средно специално образование - тракторист'. Така, че сега и да коментираме ние с теб, не виждам голяма практическа полза.

5. Специално на тези избори очаквам голям процент от циганите в Столипиново да не гласуват изобщо или да не гласуват за ДПС, защото съм свидетел на всякакви агитации и опити за купуване на гласове в махалата от всякакви политически формации, но не и от ДПС. Те дори и митинг няма да има предизборен в Столипиново не зная точно защо. Най-вероятно са насочили финансов ресурс към други населени места.

6. Аз ще работя в изборния ден срещу продаването и купуването на гласове в Столипиново, а ти?

Link to comment
Share on other sites

Истанбул осъмна с лозунги: Български турци, гласувайте в Булгаристан!

 

Доган дал два милиона евро, за да докара изселниците до урните у нас

 

Два милиона евро е дал Ахмед Доган за мощна кампания, за да накара българските изселници в Турция да се върнат за изборите у нас. Акцията под мотото:"Гласувайте в Булгаристан", е разгърната във всички турски градове, като особено очебийна тя е в Истанбул. Десетки хиляди плакати в станциите на метрото, по автобусните спирки и на централните улици в най-големия турски град призовават изселниците да се възползват от безплатни автобуси, за да се върнат по родните си места и да гласуват за ДПС, разказаха очевидци пред вестник "Атака". Кампанията за масово прибиране започнала във вторник и щяла да продължи три дни. Акцията е насочена към хората, които не фигурират в избирателните списъци в Турция. Според българските закони избирателите, които са в чужбина, могат да гласуват с българска лична карта, задграничен паспорт или военна книжка. Онези, чиито имена не фигурират в избирателните списъци обаче, до 3 юли трябва да се върнат в България, за да гласуват. Едновременно с това на 29 юни турските паспортни служби започнаха спешно да издадат документи за самоличност на живеещите в страната българи, които нямат турско гражданство и пребивават нелегално в страната. Така притежаващите документи за самоличност могат да пътуват в чужбина и да се връщат в страната легално.

Според турската телевизия Си Ен Ен-Тюрк на предишните избори за българския парламент, който се състои от 240 депутати, с подкрепата на гласовете на изселниците в Турция бяха влезли 4 депутати от ДПС. На тези избори се очаква броят им да стане 5. Единствената партия, за която гласуват българските изселници, е Движението за права и свободи, е категорична Си Ен Ен-Тюрк. В Турция право на глас за изборите у нас имат около 100 000 избиратели.

Доган обаче не разчита само на автобусите от Турция. ДПС се опитва да компенсира спада на гласовете за партията на евроизборите и затова откри 123 секции за парламентарния вот в Турция. ЦИК оповести, че в чужбина ще има общо 271 избирателни секции в 62 държавни. От тях 123 секции ще бъдат в югоизточната ни съседка, което е близо половината от изборните секции зад граница. ДПС изпраща 131 члена на изборни секции в чужбина. За сравнение за парламентарните избори през 2005 г., над 40 000 души гласуваха в едва 76 секции в Турция. На изборите за Европейски парламент на 7 юни ДПС отчете спад от близо 100 000 гласа спрямо евроизборите преди две години, за разлика от АТАКА, която получи 50 хиляди гласа повече.

Link to comment
Share on other sites

Май не вършиш. Последното, което чух е, че изваждат невалидните. Толков партии... харесай си някой. Било то и "зелените" :D

Link to comment
Share on other sites

Има само една партия за която има смисъл да се гласува - синята коалиция.

 

Най-вероятно ГЕРБ ще търси коалиция с нея. Гласуването за друга партия разпилява гласове по малки партии, които така или иначе нямат капацитет да влезнат в управлението. На практика гласуването за партия, която е 9та дупка е равносилно на негласуване.

Link to comment
Share on other sites

Щом Сашо почна да агитира работата не е на добре :laughing:

 

едит: @Thief е прав, няма смисъл да се гласува за малките партии ;)

Link to comment
Share on other sites

Май не вършиш. Последното, което чух е, че изваждат невалидните. Толков партии... харесай си някой. Било то и "зелените" :D

А нещо в резеда няма ли...че колата ми е такава и ще гледам да съм в тон... :lol: Майтапът настрана, но аз наистина ще гласувам - само трябва да разбера кои не плащат и не са плащали за гласове, че да пусна глас за тях! :punk

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка ако пуснем невалидни бюлетини вършим ли работа или не?

Избери по-малкото зло,заебете ги тия невалидни бюлетини. :excl:

 

ПОДКРЕПИ АТАКА - СПАСИ БЪЛГАРИЯ! :punk

Link to comment
Share on other sites

А нещо в резеда няма ли...че колата ми е такава и ще гледам да съм в тон... :lol: Майтапът настрана, но аз наистина ще гласувам - само трябва да разбера кои не плащат и не са плащали за гласове, че да пусна глас за тях! :punk

За синята не съм чул да плащат.

 

 

 

sasho_1989 Не се излагай с твоята Атака, та Атака. В момента няма партия, за която могат да се кажат само добри неща. И само пък в България "пожарникар" може да се използвате за обидна дума. Самият факт, че си е изкарвал парите чрез бачкане, а не е бил мамин хрантутник, трябва да се уважава.

Link to comment
Share on other sites

Догански подлоги като Сидеров никога не бих подкрепил, трябва да съм луд. Един от най-големите престъпници по отношение на България - мангала Иван Костов - изобщо не искам да започвам да коментирам. На практика няма стойностни елементи - нито партии, нито личности, за които бих гласувал на тези избори. Решил съм обаче да направя каквото мога СРЕЩУ Доган, така че ще гласувам за някого.

Link to comment
Share on other sites

Самият факт, че си е изкарвал парите чрез бачкане, а не е бил мамин хрантутник, трябва да се уважава.

Много къса памет имат някои...

boiko-borisov-bodigard.jpg

 

София не е България!Какъв точно управленски екип и опит има Бойко,за да стабилизира икономиката на първо време?Къде са му експертите?

Link to comment
Share on other sites

Ех, Рапторе, тоя пуст мангал Костов от икономическа криза ни извади бе, тц, тц как не го е срам :cry Да не ти припомням при кой започнаха да се водят преговори за влизане в НАТО и с каква негова постъпка се получи това нещо, защото не искаха и да чуят за нас преди това ;)

 

 

Vetim, аз съм зле с историята, ама ти си по-зле и от мен. Бат Бойко явно е най-честната мутра в България + това не взима заплата като кмет на София - ми за какво му е той фотосинтезира човека :D

Link to comment
Share on other sites

ПОДКРЕПИ АТАКА - СПАСИ БЪЛГАРИЯ!

 

избира се по-малкото зло на фона на другите,колкото и глупаво да звучи!Каква е алтернатива - мутрата Бойко,охранител на Тодор Живков,Царя,КОЙТО буквално ни оправи за 800 дни или мръсния циганин Костов с уникални поразии,сътворени по време на управлението му?За БКП и ДПС мисля е излишно да се коментира :excl:

 

Да, след като АТАКА оня ден почти се одупиха на ДПС, след като нямат вече парламентарна група и след като се оказа, че човек на ДПС е карал цигани да гласуват за АТАКА, познай дали ще гласувам за тях. Баче Костов фтв xD.

 

В крайна сметка ако пуснем невалидни бюлетини вършим ли работа или не?

 

Вършиш, естествено, твоят глас не отива за никой, но се брои за пуснат, така бариерата се вдига и за да се достигне да кажем 5% няма вече да са нужни 100 човека, а 105 или 110. Така че ако не искате да гласувате за никой, пускайте невалидни, така ще се неутрализира тежестта на гласовете на "туристите".

Link to comment
Share on other sites

Ех, Рапторе, тоя пуст мангал Костов от икономическа криза ни извади бе, тц, тц как не го е срам :cry Да не ти припомням при кой започнаха да се водят преговори за влизане в НАТО и с каква негова постъпка се получи това нещо, защото не искаха и да чуят за нас преди това ;)

 

Много си малък и много работи не знаеш, така че ми спести простотиите, които някой ти е сложил в главицата. Ако започна да описвам престъпните деяния на Костов спрямо страната, щетите, които нанесе, нещата които раздаде и бяха заграбени цяла вечер няма да ми стигне, а и не затова е темата. От икономическа криза ни бил извадил - леле колко заблудени хора има... Ако си навършил 18 имаш право да гласуваш по свой избор. Не ми вменявай предпочитанията си.

 

Блиц, благодаря за отговора.

Link to comment
Share on other sites

Вършиш, естествено, твоят глас не отива за никой, но се брои за пуснат, така бариерата се вдига и за да се достигне да кажем 5% няма вече да са нужни 100 човека, а 105 или 110. Така че ако не искате да гласувате за никой, пускайте невалидни, така ще се неутрализира тежестта на гласовете на "туристите".

Както споменах се изваждат и не играят никаква роля. Поне така беше на европейските.

 

 

 

sasho_1989 знам ги нещата, заблудих се, че си писал "прост пожарникар", все едно пожарникар е синоним на прост. Няма смисъл и да се обяснявам. И аз не съм върл привърженик, но при дадените обстоятелства, или гласуваш за ГЕРБ и синята, за да могат да съберат близо 50%, за да съставят правителство или просто няма смисъл всичко.

Link to comment
Share on other sites

Много си малък и много работи не знаеш, така че ми спести простотиите, които някой ти е сложил в главицата. Ако започна да описвам престъпните деяния на Костов спрямо страната, щетите, които нанесе, нещата които раздаде и бяха заграбени цяла вечер няма да ми стигне, а и не затова е темата. От икономическа криза ни бил извадил - леле колко заблудени хора има... Ако си навършил 18 имаш право да гласуваш по свой избор. Не ми вменявай предпочитанията си.

 

Блиц, благодаря за отговора.

 

Да, Рапторе, както в темата за Ф1 всички говорим простотии само ти умнотии - приканвам те за пореден път да си оставиш модераторските права пък после да си пишеш личните пристрастия наляво-надясно!

Link to comment
Share on other sites

Както споменах се изваждат и не играят никаква роля. Поне така беше на европейските.

 

Не вярвам да стане така. Все пак тези избори се правят според българските закони, не според някакви общоприети европейски. Пускането на невалидна бюлетина е едно от най-умните неща, които могат да се направят, според мен трябва да изкарват и статистика с невалидните гласове, тогава ще се види какво мислят хората за политиците. За мажоритарен кандидат ще гласувам или за Кошлуков или ще напиша "Вие сте гъзове" и ще пусна невалидна.

Link to comment
Share on other sites

Да, Рапторе, както в темата за Ф1 всички говорим простотии само ти умнотии - приканвам те за пореден път да си оставиш модераторските права пък после да си пишеш личните пристрастия наляво-надясно!

 

Не виждам какво общо имат модераторските ми права и пристрастията ми, но това явно само светила като тебе го знаят B)

 

Отделно в случая никакви пристрастия не съм показвал, за разлика от тебе.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...