Jump to content
BulForum.com

Избори за европейски и български парламент 2009


Recommended Posts

Сега сещате ли се ЗАЩО в няокои страни в Европа хората там си мислят че Българите сме мургави, крадливи, миришем лошо и сме невероятно тъпи...

Че то по-големия процент(около 80%) от българите дето сега са бакалаври в западноевропейските университети - нито са мургави, нито миришат лошо ама това изобщо не им пречи да са последното.... Ама нали таксите паднаха значително и сега куцо и сакато тръгнало към ЕвропЪта...

Положението е повече от трагично, но както се казва - твърде късно е за да бъдем песимисти....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 746
  • Created
  • Last Reply

 

Същото, но като текст:

 

“Аз съм инструментът във властта, който разпределя порциите на финансирането в държавата. Искам да сте много наясно с този въпрос.”

 

Това признание е направил на 18 юни т.г. лидерът на ДПС Ахмед Доган => LINK към новината.

 

...искам да го прочетат всички, които нямат намерение да гласуват. Поне да са наясно кого ще подкрепят с бездействието си... пък нека след като са наясно да не гласуват, ако искат !

 

П.П. И един цитат, който е донякъде подходящ в случая, от друг умен човек (щото и Доган е умен, въпреки че видно е и безкрайно нагъл):

 

"Програмата на всяка дейност съдържа рискове и разходи, но те са много по-малки от дългосрочните рискове и разходи на удобното бездействие." Дж.Ф.Кенеди

Link to comment
Share on other sites

е да...много по-доброто решение е да стоим и да си клатим краката :) /да не гласуваме/

 

Не виждам някъде да съм написал, че няма да гласувам - не съм пропускал избори, няма и да го направя... Просто няма да е за този клоун ББ - клоуните са за цирка, а не за политиката.

Link to comment
Share on other sites

Някой ще ми обясни ли като купуват гласове, каква им е гаранцията че този човек наистина ще гласува за тях ???

Link to comment
Share on other sites

Дават им попълнена бюлетина, а те изкарват празната и я дават като доказателство.

 

На бюлетината с която гласуваш се удря печат когато ти я дават от секцията...

Link to comment
Share on other sites

Това беше метода преди, как точно става - нямам представа.

 

Сега се сещам и друг вариант - дават ти един телефон с камера и снимаш след попълването... :D

Link to comment
Share on other sites

Това беше метода преди, как точно става - нямам представа.

 

Сега се сещам и друг вариант - дават ти един телефон с камера и снимаш след попълването... :D

 

За всеки метод може да се намери цака :) Така че ако предлагат да купуват гласове пращайте ми ги ще си го продам на всички и пак ще си гласувам за който искам :D

Link to comment
Share on other sites

Между другото купуването на гласове може да стане по хиляди начини. Не само с директно плащане или черпене с вода/кебапчета и т.н.

Link to comment
Share on other sites

http://www.dnes.bg/izbori2009/2009/06/30/i...-za-ataka.73514

 

Днеска в интернет навсякаде пише, че Волен продавал първите места в листата си, не гласувайте за атака, все едно си давате гласа за ДПС. :sayjin

 

 

едит: http://vbox7.com/play:24e42a08 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Все едно за кого, важното е да се гласува! Истинският, грамонтият протестен вот е не да не се гласува въобще, а да се пусне невалидна бюлетина! Ако не харесвате никого от кандидатите, това направете! Напишете на бюлетината "Вие сте гъзове" или каквото ви скимне, задраскайте я, скъсайте я. Само я пуснете. Това е единственият начин вносните и циганските гласове на спрат да тежат толкова, колкото тежаха предния път!

Link to comment
Share on other sites

Не, не е е същото! Пример - имаме държава с десет жители. Всеки от тях представлява десет процента от гласоподавателите в нея. ОБАЧЕ! ако един (не дай Боже) умре, други двама отидат за риба, двама на лов, и един иде за гъби , гласуват останалите , освен тях, жители на държавата. Тоест - гласуват 50% от нея. И те определят кой ще я ръковди. Не е съществено колко процента от ИМАЩИТЕ ПРАВО НА ГЛАС са го упражнили, съществено е колко от имащите право на глас (и упражнили това право), за кого са гласували!

Тъй че, колега NEO_DDT, не е същото! ДАЛЕЧ не е същото!

Link to comment
Share on other sites

Тази тема тотално преповтаря всички мнения от темата за предишните избори през 2005 г. И тогава бръщолевихме дали трябва, или не трябва да се гласува и сега пак. И то същите хора. Аз се изморих да го правя и съм се отказал вече.

Дано все пак на тези избори по-умните хора да излязат да гласуват и да се смени сегашното корумпирано и некадърно управление, щото е ясно, че неграмотните и неуките ще гласуват и се знае за кои партии. Но аз лично не очаквам кой знае колко по-висока избирателна активност в сравнение с 2005 г.

Link to comment
Share on other sites

Дано да е по висока, sincity ... Дано да е по-висока, иначе лошо за нас самите! И за "БРЪЩОЛЕВЕЩИТЕ", и за масовката.

Link to comment
Share on other sites

Тъй че, колега NEO_DDT, не е същото! ДАЛЕЧ не е същото!

cheese,не е така.Избирателният Закон е ПРОМЕНЕН , лично председателят го разясни и каза тази "новост". Плюс това бюлетините ще се броят на едно място - в РИК, а не както беше преди - в секциите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...