Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

Бахти коравата тиква си честно!!! Верно ли ГРАМ не вдяваш какво ти говоря? 

 

Опции:

 

1. Духаш супата мълчаливо като мурук

 

2. Духаш супата, но поне си теглил една на мошеника отсреща

 

Ти как би постъпил? Аз избирам вариант две

 

Относно невербалната ми комуникация - добре се посмях...

 

Избирам вариант 3. Съвсем културно пиша, че продукта, който съм поръчал се е развалил на първото използване.

И чакам отговор. Дори да съм СУПЕР разочарован - ПАК няма да си позволя да псувам в прав текст.

Това е и разликата между мен и теб.

 

Няма начин, освен ако не си някой крупен корпоративен клиент.

Освен това, няма банка в България (поне не съм чувал), която да ти осчетоводи сума отвън (от онлайн магазин) в рамките на няколко часа. Говоря за частен клиент.

При мен поне, сумите от ПайПал ми се заверяват по сметката поне след 2 работни дни.

Имал съм за няколко години точно три случая за връщане на пари от Амазон и винаги е така, без значение от кой Амазон е: com, de, uk

 

Еми има начин, защото 10 минути след като се оплаках, получих СМС от банката, че са ми върнати парите в картата.

Не казвам, че са осчетоводени и са били налични. Казвам, че процедурата е отнела 10 минути. Останалото си е време, което няма как да се избегне, но далеч не е 2 седмици.

Същото се случи и с един колега, който получи мейла и СМС-а за рефънда още докато си пишеше с поддръжката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Еми има начин, защото 10 минути след като се оплаках, получих СМС от банката, че са ми върнати парите в картата.

Не казвам, че са осчетоводени и са били налични. Казвам, че процедурата е отнела 10 минути. Останалото си е време, което няма как да се избегне, но далеч не е 2 седмици.

Същото се случи и с един колега, който получи мейла и СМС-а за рефънда още докато си пишеше с поддръжката.

 

Бъркаш нещата!

Това, че имаш рефънд изобщо не означава, че може да разполагаш с тези пари или че те са ти в сметката.

Това, че си чатил със съпорта, наистина ускорява нещата, но не винаги. Аз визирах нормалният начин, до чат прибягвам след няколко дни, но има хора които трудно биха стигнали до линка с онлайн чат-а.

В момента имам рефънд от ибей, който изгря в пейпал веднага, но и до сега (вече втори работен ден) тези пари не са ми в картата. Когато ги видя да светнат в нея, тогава ще кажа, че са ми върнати парите. Дотогава, тези пари са висящи, могат по всяко време да се канселират от другата страна.

Така, че нека не подвеждаме хората. Най-бързо се възстановяват пари от Пейпал, а амазон ги отсвириха.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

И как бъркам нещата, при положение, че сам съм написал, че не казвам, че са били налични?

 

Аз лично пратих мейл.
Колегата си чатеше.

 

Не смятам, че подвеждам някой. 3 дни са си напълно допустим период и не са 2 седмици.

Няма как да сравняваш Пейпал с банковите институции по бързодействие.

Link to comment
Share on other sites

И как бъркам нещата, при положение, че сам съм написал, че не казвам, че са били налични?

 

Аз лично пратих мейл.

Колегата си чатеше.

 

Не смятам, че подвеждам някой. 3 дни са си напълно допустим период и не са 2 седмици.

Няма как да сравняваш Пейпал с банковите институции по бързодействие.

 

Защото СМС се получава само при реално постъпление, а не при пожелателно такова. Банката ти няма как да знае за рефънда, преди да е осчетоводен, а ако е осчетоводен, той ще ти е в сметката.

КОлкото до 2-те седмици, айде купи нещо от амазон, получи го, откажи се по някаква причина (объркана доставка, не го искаш повече и т.н.) и ни покажи след колко време парите са ти в сметката. Ако щеш си чати, ако щеш си пиши, ако щеш и свирки им прави.

Постваш датата на превода и после датата на заверка на сметката ти със същата сума.

Ако успееш за по-малко от 2 седмици - имаш бутилка уиски от мен.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Защото СМС се получава само при реално постъпление, а не при пожелателно такова. Банката ти няма как да знае за рефънда, преди да е осчетоводен, а ако е осчетоводен, той ще ти е в сметката.

КОлкото до 2-те седмици, айде купи нещо от амазон, получи го, откажи се по някаква причина (объркана доставка, не го искаш повече и т.н.) и ни покажи след колко време парите са ти в сметката. Ако щеш си чати, ако щеш си пиши, ако щеш и свирки им прави.

Постваш датата на превода и после датата на заверка на сметката ти със същата сума.

Ако успееш за по-малко от седмици - имаш бутилка уиски от мен.

 

Много обичам някой мега убедено да ме убеждава как не съм прав за нещо, което се е случило на мен.

Свирки не съм правил и уиски не пия.

 

1.PNG

 

2.PNG

 

4 дни от датата на пускането на рефънда, докато ми се появи в сметката.

 

Проверихме и на колегата рефънда от миналия месец. 4 дни.

 

И ся кво правим?

Link to comment
Share on other sites

Много обичам някой мега убедено да ме убеждава как не съм прав за нещо, което се е случило на мен.

Свирки не съм правил и уиски не пия.

 

attachicon.gif 1.PNG

 

attachicon.gif 2.PNG

 

4 дни от датата на пускането на рефънда, докато ми се появи в сметката.

 

Проверихме и на колегата рефънда от миналия месец. 4 дни.

 

И ся кво правим?

 

Ся не вадим разпечатки от 2017-та, когато плащанията ставаха през Пейпал и нещата бяха други.

 

Ей ти част от чата от 2-ри този месец, касаещ плащане от 28.12.2018:

 

xxxxxxxxxxxxxx POS payment 28.12.2018 yy.yy

Auth. code: xxxxxx 

Blocked till 11.02.2019

 

02:44 PM GMT Devi: Thanks for staying connected.
As part of stringent measures to detect and prevent against fraudulent activity, we may periodically check cards to protect our customers and ensure there is no misuse of their cards we may run checks contact your payment card’s issuing bank to check for approval of a payment card. 
This type of spot check helps to prevent the misuse of your card. These checks may result in a £1.00 authorisation showing on your account. It might appear as a pending charge on your statement, but the £1.00 will become available again according to your bank's time line.
Please don't worry, it is just authorisation.
 
02:47 PM GMT Devi: It will be reversed to your account in 5-7 days
 
Тия пари вече втора седмица не са ми в сметката. Може и до края на другата да не бъдат.
И кво прайм ся? Мейби ке броим седмиците?
28.12.2018 е 52 седмица на 2018 година
04.01.2019 е 1-ва седмица на таз година
Дотук 2 седмици.
Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

НЕ СЪМ ПЛАЩАЛ ПРЕЗ ПЕЙПАЛ. Коя част изпускаш? В мейла дори пише, че съм използвал VISA за плащането, а не PAYPAL. Ако бях платил с Visa през PAYPAL, щеше да пише Paypal, а не Visa.

Освен това ти казах, че за транзакция от преди 1 месец - периода пак беше 4 дни.

Приеми, че не си прав и да приключим. Няма как да ми покажеш, че нещо, което виждам - не се е случило.

 

Не отричам, че имаш трудности с твоето плащане, но това не го прави всеобщ проблем.

Преди няколко месеца получих рефънд от друг Английски сайт, отново за 3-4 дни.

Link to comment
Share on other sites

НЕ СЪМ ПЛАЩАЛ ПРЕЗ ПЕЙПАЛ. Коя част изпускаш? В мейла дори пише, че съм използвал VISA за плащането, а не PAYPAL. Ако бях платил с Visa през PAYPAL, щеше да пише Paypal, а не Visa.

Освен това ти казах, че за транзакция от преди 1 месец - периода пак беше 4 дни.

 

Приеми, че не си прав и да приключим. Няма как да ми покажеш, че нещо, което виждам - не се е случило.

 

Не отричам, че имаш трудности с твоето плащане, но това не го прави всеобщ проблем.

Преди няколко месеца получих рефънд от друг Английски сайт, отново за 3-4 дни.

 

Аз нямам трудности с плащането. Грешно си разбрал. И твоят, частен случай няма нищо общо с общият такъв. В чата, служителят казва какъв е общият случай: 5 до 7 работни дни, което прави точно две седмици. И още 3-4 дена да изгреят парите в сметката ти, което според него е таймлайна на моята банка.

Че изпитваш големи трудности с общуването на български език ти го казах още преди почти година. Сега се убеждавам, че същите трудности изпитваш и с английски език.

Затова, наистина няма място за спор. Правилата на амазон са ясни и се виждат в чата. Всичко друго е в сферата на частното, което може да бъде по-добро от общото, но може да бъде и по-зле.

Link to comment
Share on other sites

Не съм разбрал грешно. Грешно съм се изразил.
Имах предвид връщането на парите.

 

В моя мейл също пише 5 работни дни, ако не забелязваш. 7 работни дни в коя държава са 2 седмици?

Те ти връщат парите на секундата. 5-те/7-те работни дни, които ти дават са точно за банковите процеси.

 

Това, че ти имаш проблем с получаването на парите си не означава, че трябва да ме нападаш по такъв елементарен начин. Нито аз съм го направил, нито аз съм ти пратил дефектен продукт, нито от мен зависи да ти върна парите, та не виждам защо е тая агресия.
Нормално е ако говориш по такъв снизходителен начин и с поддръжката на Амазон да не си си получил парите и след месец. Продължавай в същия дух!
Не знам дори защо си го пуснал този чат, при положение, че касае връщане на автоматичното плащане от 1 паунд, а не рефънд за продукт.

 

"Правила" няма. Рефънда се пуска на момента. Както ти казах, 5-7 дни ти дават заради банковите срокове.

 

Интересно е колко ниско би паднал човек, за да покаже, че някой не е прав, дори при наличието на неосопоримо доказателство, кеото той самият е поискал. Щом стигна до там да броиш седмиците по празниците, за да покажеш как 5 работни дни се равняват на 2 работни седмици (10 дни). Вземи поне си изчисти аргументите, че във всеки пост се сменят.

 

Ако не си забелязал, за твой късмет, моя рефънд също е от 30-ти Декември, което отново е последният работен ПЕТЪК от годината. И все пак - парите се появиха на 4-ти Януари.

 

Успех с рефънда!

Link to comment
Share on other sites

Не съм разбрал грешно. Грешно съм се изразил.

Имах предвид връщането на парите.

 

В моя мейл също пише 5 работни дни, ако не забелязваш. 7 работни дни в коя държава са 2 седмици?

Те ти връщат парите на секундата. 5-те/7-те работни дни, които ти дават са точно за банковите процеси.

 

Това, че ти имаш проблем с получаването на парите си не означава, че трябва да ме нападаш по такъв елементарен начин. Нито аз съм го направил, нито аз съм ти пратил дефектен продукт, нито от мен зависи да ти върна парите, та не виждам защо е тая агресия.

Нормално е ако говориш по такъв снизходителен начин и с поддръжката на Амазон да не си си получил парите и след месец. Продължавай в същия дух!

Не знам дори защо си го пуснал този чат, при положение, че касае връщане на автоматичното плащане от 1 паунд, а не рефънд за продукт.

 

"Правила" няма. Рефънда се пуска на момента. Както ти казах, 5-7 дни ти дават заради банковите срокове. Ние даваме 10, а рефъндът от нашата страна е пуснат на секундата.

 

Интересно е колко ниско би паднал човек, за да покаже, че някой не е прав, дори при наличието на неосопоримо доказателство, кеото той самият е поискал. Щом стигна до там да броиш седмиците по празниците, за да покажеш как 5 работни дни се равняват на 2 работни седмици (10 дни). Вземи поне си изчисти аргументите, че във всеки пост се сменят.

 

Ако не си забелязал, за твой късмет, моя рефънд също е от 30-ти Декември, което отново е последният работен ПЕТЪК от годината. И все пак - парите се появиха на 4-ти Януари.

 

Успех с рефънда!

 

УжасТ...

 

It will be reversed to your account in 5-7 days
will become available again according to your bank's time line.

 

 

Какво не разбра от следното:
те ще бъдат върнати в твоя акаунт (на амазон) от 5 до 7 работни дни (защото на запад от нас дните които се упоменават са винаги работни а не календарни).
и ще бъдат налични (демек ще ги имам в сметката) отново в зависимост от времето за обработка на моята банка.
 

7 работни дни са винаги в две календарни седмици по целият свят. Явно в твоят е различно.

И няма никакво значение дали рефънда е на такса или на стока. Той се изпраща по един и същи начин, само основанието за превода е различно.

Спирам, че хептем ще блокираш. Очевидно банката за теб е сграда.

Добре, че не съм на мястото на клиентите ти.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

7 работни дни са винаги в две календарни седмици по целият свят. Явно в твоят е различно.

 

:Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

 

Казвал съм го преди, ще го кажа пак - тоя е УНИКУМ! Ангеле, нещо да ми кажеш?  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

УжасТ...

 

 

Какво не разбра от следното:
те ще бъдат върнати в твоя акаунт (на амазон) от 5 до 7 работни дни (защото на запад от нас дните които се упоменават са винаги работни а не календарни).
и ще бъдат налични (демек ще ги имам в сметката) отново в зависимост от времето за обработка на твоята банка.
 

7 работни дни са винаги в две календарни седмици по целият свят. Явно в твоят е различно.

И няма никакво значение дали рефънда е на такса или на стока. Той се изпраща по един и същи начин, само основанието за превода е различно.

Спирам, че хептем ще блокираш. Очевидно банката за теб е сграда.

Добре, че не съм на мястото на клиентите ти.

 

Не е нужно да го цитираш това съобщение на развален Английски език. И първия път го видяхме.

Освен ако не искаш да затвърдиш фактът, че ти си този, който не разбира какво му е написано, а не аз.

Под YOUR ACCOUNT нямат предвид AMAZON акаунтът ти, господин всезнайко. Имат предвид BANK ACCOUNT.

 

Добре бе, какъв е тоя мерак да говориш глупости?

 

Има разлика и веднага ще ти кажа каква е. Не за друго, а защото съм добър човек. В единия случай, рефъндъд се извършва автоматично от системата без интервенция от служители. В другия случай, рефъндът се пуска от служител.

Освен това, в първия случай (авторизацията) парите се блокират, но не се изтеглят, а в другия (charge) се връщат вече изтеглени пари.

Не ми пука за твоя рефънд. Аз ще си ги получавам до 5 работни дни във всички случаи (1 работна седмица), а ти си ги чакай по 7 работни (2 календарни седмици на твоята планета).

Идеята ми беше, че не е редно да сееш мис-информация. Сей си я на твоята клоака там, но не и на чужди хора. Някой, който не знае, че имаш афинитет към говорене на небивалици, може да ти повярва и да тръгне развален телефон. Не помагащ на обществото - не за друго.

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да го цитираш това съобщение на развален Английски език. И първия път го видяхме.

Освен ако не искаш да затвърдиш фактът, че ти си този, който не разбира какво му е написано, а не аз.

Под YOUR ACCOUNT нямат предвид AMAZON акаунтът ти, господин всезнайко. Имат предвид BANK ACCOUNT.

 

Добре бе, какъв е тоя мерак да говориш глупости?

 

Има разлика и веднага ще ти кажа каква е. Не за друго, а защото съм добър човек. В единия случай, рефъндъд се извършва автоматично от системата без интервенция от служители. В другия случай, рефъндът се пуска от служител.

Освен това, в първия случай (авторизацията) парите се блокират, но не се изтеглят, а в другия (charge) се връщат вече изтеглени пари.

Не ми пука за твоя рефънд. Аз ще си ги получавам до 5 работни дни във всички случаи (1 работна седмица), а ти си ги чакай по 7 работни (2 календарни седмици на твоята планета).

Идеята ми беше, че не е редно да сееш мис-информация. Сей си я на твоята клоака там, но не и на чужди хора. Някой, който не знае, че имаш афинитет към говорене на небивалици, може да ти повярва и да тръгне развален телефон. Не помагащ на обществото - не за друго.

И ти отиваш при твоите приятели: теди и праисторическото, демек вече няма да те чета. Така ще си запазя нервната система.

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да го цитираш това съобщение на развален Английски език. И първия път го видяхме.

Освен ако не искаш да затвърдиш фактът, че ти си този, който не разбира какво му е написано, а не аз.

Под YOUR ACCOUNT нямат предвид AMAZON акаунтът ти, господин всезнайко. Имат предвид BANK ACCOUNT.

 

Добре бе, какъв е тоя мерак да говориш глупости?

 

Има разлика и веднага ще ти кажа каква е. Не за друго, а защото съм добър човек. В единия случай, рефъндъд се извършва автоматично от системата без интервенция от служители. В другия случай, рефъндът се пуска от служител.

Освен това, в първия случай (авторизацията) парите се блокират, но не се изтеглят, а в другия (charge) се връщат вече изтеглени пари.

Не ми пука за твоя рефънд. Аз ще си ги получавам до 5 работни дни във всички случаи (1 работна седмица), а ти си ги чакай по 7 работни (2 календарни седмици на твоята планета).

Идеята ми беше, че не е редно да сееш мис-информация. Сей си я на твоята клоака там, но не и на чужди хора. Някой, който не знае, че имаш афинитет към говорене на небивалици, може да ти повярва и да тръгне развален телефон. Не помагащ на обществото - не за друго.

Ти защо се знимаваш и се палиш толкова с хора, които очевидно не знаят къде се намират и какво говорят?! :D След като му показваш факти и продължават глупостите дали има смисъл да спориш с човек, който отрича представените му факти?! Остави го човека да си го дерат пейпал, въпреки че го бъркат сериозно 1-2 долара които му взимали за няколко дни да потвърдят картата, и да си чака парите по 1 месец и това е :D

Link to comment
Share on other sites

И ти отиваш при твоите приятели: теди и праисторическото, демек вече няма да те чета. Така ще си запазя нервната система.

 

eD0eeuA.png

 

Ангеле, добре дошъл в клуба! 

 

:laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Ако успееш за по-малко от 2 седмици - имаш бутилка уиски от мен.

 

След всички неща дето написа единствената МЪЖКА приказка щеше да звучи горе-долу така:

 

"WooX КЪДЕ ДА ТИ ПРАТЯ УИСКИ-ТО?"

Link to comment
Share on other sites

И ти отиваш при твоите приятели: теди и праисторическото, демек вече няма да те чета. Така ще си запазя нервната система.

 

seen

 

Ти защо се знимаваш и се палиш толкова с хора, които очевидно не знаят къде се намират и какво говорят?! :D След като му показваш факти и продължават глупостите дали има смисъл да спориш с човек, който отрича представените му факти?! Остави го човека да си го дерат пейпал, въпреки че го бъркат сериозно 1-2 долара които му взимали за няколко дни да потвърдят картата, и да си чака парите по 1 месец и това е :D

 

Знам ли и аз защо се занимавам.. Мислех, че мога да му покажа, че не е прав, но уви..

Поне научих нещо ново.

 

1-5 ден/дни = 1 седмица

6-7 дни = 2 седмици

Сега ще мога по-умело да се изразявам като давам или изисквам срокове на хората. :D

 

 

Ангеле, добре дошъл в клуба! 

:laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

 

Ми мерси. :D

Link to comment
Share on other sites

@w00x явно имаш много свободно време за такива "смислени" спорове.

 

Да си кажа и аз 2ст по темата :)

След година (2020) paypal няма да работи с ebay. Не, че ще са различни фирми (което е факт от бая време), а няма да може да се плаща, защото ebay разработват нова платежа система.

 

Amazon и Ebay имат доста разлики, като най-съществената е, че Amazon купува на ЕДРО стоки от производители на много занижени цени. През по-голямата част от годината цените са им високи, но когато правят намаление, то е истинско намаление. Трафика на клинети в amazon и ebay е нещо от рода на 10/1 (съдя по лични наблюдения). Не случайно преди няколко години закупиха 20 бойнга, правят доставки с дронове и тн. Просто трафика там е нечовешки, което се потвърждава и от финансовото състояние на фирмата. А всичко това се случва благодарение на доволните и предоволни клиенти, които са съгласни да платят 10% отгоре (примерно), но да получат добро обслужване. Въшните продавачи в амазон имат едно нещо наречено ODR, което може да ти съсипе бизнеса за часове. В момента ebay въвеждат нещо подобно. 

Препоръчвам на всеки който купува неща по интернет, да си инсталира The camelizer или друг подобен плъгин и да проверява цените в трите амазона  - UK, DE и FR

 

Сега да си задам въпроса: някой захранвал ли е paypal с пари? Налага ми се да направя рефънд, но избързах и дръпнах парите от акаунта, поради което сега баланса ми е отрицателен. Paypal ме препраща към някаква платформа за захранване на средства - Тrustly, при което в последната стъпка ми иска да въведа "Моля, въведете Вашите данни за онлайн банкиране.[/size]"

 

4qtiVRw.png

 

Въпреки, че бях скиптично настроен, се обадих до банката ми и разбира се те си нямаха и на идея за какво иде реч. Питането ми е, някой ползвал ли е тази платформа и захранвал ли е paypal сметката си с пари?

 

П.С. Забавното е, че ако направя опит за захранване от сметка/карта ми изписва:

 

Add Funds to Resolve Negative Balance

Error Message

We're sorry, you don't have permission to complete this action. For more information, contact the person who controls your account permissions.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

И ти отиваш при твоите приятели: теди и праисторическото, демек вече няма да те чета. Така ще си запазя нервната система.

 

Тряя се съберем всички отлъчени от правата вяра да си поревем и да си се оплачем едни на други от този нечовешки акт на игнориране.

Откакто biodesign не ме чете, сън не ме хваща, а когато все пак успея да склопя очи, сънувам кошмари. Така и ще си умра с отворени очи! Направете нещо по въпроса, че едвам се издържа на този живот.

 

exabyte, защо не захраниш с дебитна карта? Толкова е лесно. Аз всъщност скоро не съм го правил, защото защо..., като има нужда пейпал си дърпа от картата директно. Не съм и смятал по какви курсове (левова сметка), но последния път като направих вече сметка и сравних изтегленото (директен дебит автоматично плащане), спрямо разликата преди/след операцията в е-банкирането (в ПИБ), като че ли ми хареса крайния курс (включващ всичко), по който се е случила цялата операция - беше нещо като маалко над средния курс и значително под курс "продава". Не знам дали е нормално, общо взето рядко съм гледал по какви курсове стават нещата.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш в пейпал вързана верифицирана карта, можеш директо да се разплатиш без да имаш в наличност в самия пейпал акаунт. Това го направих вчера, просто ти дърпа от картата, разбира се трябва да имаш наличност в нея.

Link to comment
Share on other sites

@tedy нямам такава опция. Едното е захранване през въпросната система, другото е уж по банка, но изписва номера на денитната карта и дава въпросната грешка от ПС-а.

@vinyl_master дали заради отрицателният баланс или защото е връщане на пари, просто не иска да си дръпне сумата. В картата има достатъчно пари. Освен... върти ми се нещо в главата за настройка от къде да си дърпа парите, дали от акаунт или от карта. Сега ще разгледам пак.

 

EDIT: намерих я тази опция, зададох по подразбиране да взима пари от картата, не от акаунта, но пак не става. Може да се избира уж и банкова сметка, но дава грешка, че опцията не е валидна...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

За да може да взема от картата преди трябваше да се изпрати някакъв код от банкомат, който пък ти прави транзакция от 1 евро. Сега не знам как е

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...