Jump to content
BulForum.com

Онлайн пазаруване


samkijot

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам пратка от Китай на стойност 28 долара, тоест над минималната за обмитяване. Аз ли трябва да следя дали е в митницата или не? 
Ако да - има ли начин да проверя, дали някой знае телефон, на който да звънна, за да проверя?

Link to comment
Share on other sites

Няма как да следиш. Повечето номера за проследяване не показват нищо.

Ако не си сигурен, че стойността написана на пратката е $28, вероятността китаецът да е написал под $16 е голяма.
Ако пратката ти отиде в митницата, ще получиш известие от пощата. Като отидеш, вместо пратката, ще ти дадат листче, с което да отидеш в митницата. :)

Link to comment
Share on other sites

Понеже проблемът е, че пратката се просрочва, реших да проверя и тази възможност. Не знаех, че пощата известяват за такива неща. Аз бая пъти им звънях да питам дали има пратки. Благодаря за информацията!

Link to comment
Share on other sites

Just now, vinyl_master said:

Все пак е нова година там.

Той говори за просрочване. Вероятно е изпратена по някое време ноември или първите дни на декември.

Link to comment
Share on other sites

Искай си парите. Ще дойде рано или късно. :)

Ако не дойде до 2 месеца си го поръчай пак.
Ако ти е спешно го поръчай веднага след като си вземеш парите.

Ако дойдат две в последствие, ще продадеш второто.

Link to comment
Share on other sites

@Antares Пешо, на Жоро един куриер, който носи пратки от Китай директно в техния офис, му е казал, че спират да внасят оттам  Докато не свърши истерията с корона вируса, нямало да вкарват нищо. 

На мен вчера ми дойде едно нещо, поръчано по Коледа.

Имам още 2-3 лиготии, но не са спешни. На пролет-лято все ще дойдат :D

Link to comment
Share on other sites

От практиката, която имам с над 150 поръчи може би, и само една от тях освободих от митница, препоръката ми е, използвайте някакъв вид шипинг, който струва пари, избягвайте фри шипинга, на повечето продукти в рамките на 20-100$  стандартен алиексрпес шипинг е 4-5 долара. Пристига бързо и безпроблемно.

Link to comment
Share on other sites

Хубав съвет. Аз все поръчвам боклучета до 4-5 лв., които не са спешни. 

Две рокли на Ваня и два телефона са ни най-скъпите поръчки. Но те си бяха с шипинг. 

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за митници, говоря за бързо и качествено доставяне. И въпреки всичко, това което ми спряха на митници бе в пъти по-ниско като стойност от например 5-6 телефона, които съм поръчвал и си ми пристигаха без да ходят на митници.

Link to comment
Share on other sites

Последния път платих за доставка (защото нямах друг избор) и си получих артикула след 70 дни.
Безплатна пратка поръчана 2 седмици след това пристигна за 2 седмици до България.

Link to comment
Share on other sites

Нямам такъв срок за доставка никога. Говоря за мои лични наблюдения. Другия момент, при търсене на продукт, вижте други търговци, подредете търсенето по броя поръчки или фийдбак. Не се изкушавайте от ниската цена на даден продукт. Рекорда за най-бърза получена пратка ми е 9 дни. И аз неповярвах

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/27/2019 at 4:27 PM, plameni said:

На такава "въртележка" не бях попадал - пратката ми цял месец обикаля Китай. 

За трети път  излиза от Regional Sorting Center (Fuzhou) 


2019-11-25  23:38:38  Order Information Received
2019-12-04  16:45:08  Package Received                        Fuzhou
2019-12-04  22:20:54  Depature from Local Sorting Center      Fuzhou
...

:censored2: :censored2: :censored2: 

 

Пратката ми пристигна днес!

След като от 14-и януари нямаше събития в тракинга, миналата седмица кацна в София.

И за да пресека коментарите за фри шипинга, цената и рейтинга на продавача, ще кажа, че поръчката ми беше от търговец в Амазон, за 6 изделия - по 2 бр. от 3 артикула, с обща цена на доставката $26.93

Първата бройка пристигна след 3 дена от Маями! Втората след седмица, някъде от Канада, а останалите четири се оказа, че идват от Китай.

Един търговец с добър рейтинг, нормална цена, платена доставка... Как да предположа, че ще има такова закъснение.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой получавал ли е пратки от Германските пощи ? Приятел ми изпрати с техните пощи ( които май са DHL ) на 20ти февруари колет , но за сега ни вест ни кост , а е забравил да запише и проследяващ номер . Доколкото разбрах нещата изпратени с техния DHL понякога пристигат с DHL до адрес тук , а понякога и с пощите и аз не съм сигурен . Някой има ли идея има ли как да проследя колета и въобще къде да го търся .

Link to comment
Share on other sites

Ако колетът е изпратен като куриерска пратка, трябваше отдавна да е тук.

Най-вероятно е като пощенска пратка, а това са поне две седмици. Ако не е бил вписан точния пощенски код, означава още ден-два мотане из пощенските клонове.

Предполагам, че най-късно следващата седмица ще получиш известие да си вземеш от колета от съответния клон. Оглеждай се за бележки в/на/под/около пощенската кутия или входната врата, че понякога ги оставят на невероятни места.

Без проследяващ номер е малко трудно, но с повечко любезност, може и да проверят в клона дали е имало пратка за теб...

Link to comment
Share on other sites

Аз преди около 2 седмици купих едни неща от онлайн магазин в Германия и ми ги пратиха с Paket International Premium - на немския стикер на кашона има логото както на Deutsche Post горе в ляво така и логото на DHL горе в дясно. В петък са взели пратката в Германия, след 3 дни в понеделник получих няколко имейла от Рапидо, че пратката е при тях, като в мейлите имаше посочени тракинг номера на Рапидо и на Спиди - с единия номер тракваш в Рапидо, с другия в Спиди. По-късно вечерта в понеделник от Спиди ми пратиха и съобщение по Вайбър да очаквам пратка на следващия ден с посочен ориентировъчен часови интервал на доставката. И във вторник от Спиди ми я донесоха в нас, като на кашона имаше залепен и стикер на Спиди с техния тракинг номер, кой е подателят, моя адрес като получател и т. н. техния стандартен шаблон.

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

Дадоха ми проследяващия номер ( 10 цифрен ) и ми е пълна мъгла . Не излиза нито в сайта на DHL , нито на пощите , нито на немския DHL . Пратката ми е пратена от приятел и няма как да е объркал нещо . Но вече нямам идея къде може да е , а имам скъпички неща в нея , вече минават около 15 дни откакто ми е изпратил . В петък бях в пощата и в офис на DHL и в двете няма нищо за мен .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...