Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От кога форумите и по специално този, който го знаят има-няма стотина клиента, пишат няма и 10, е официален начин за комуникация? 

На сайта им не виждам линка "Форум" да води тук, нито пък "Свържи се с нас".

 

Не е официален начин за комуникация, но показва уважение и ангажираност към настоящи и потенциални клиенти.

От 2011-а винаги има служител на фирмата, който е ангажиран и с този, освен с фирмения форум.

Преди тях, N3 от самото си създаване поддържаха този начин на комуникация, но от 2 години не съм виждал служител официално да пише тук.

Link to comment
Share on other sites

Преди тях, N3 от самото си създаване поддържаха този начин на комуникация, но от 2 години не съм виждал служител официално да пише тук.

Да от  много  време  няма такъв  човек,  но предполагам, че  го  четат все  пак.  

Link to comment
Share on other sites

Да, някой от N3 чете. Преди няколко месеца бях писал за проблем, който съм видял на тяхната телевизия и след ден го бяха коригирали.

Link to comment
Share on other sites

Като чета тия солидни глупости забелязвам, че нямаш грам понятие кои са тия ХОРА

 

Аз пък чета единственият коментар, който не е на техен абонат и съм напълно съгласен с него:

https://technews.bg/article-85527.html#comment-68387

От друга страна, въпросът в коментара ти какво общо има с моето изказване? Или може би искаш да кажеш, че гръбнакът на Гугъл на Балканите са кулбокс?

Link to comment
Share on other sites

Не е официален начин за комуникация, но показва уважение и ангажираност към настоящи и потенциални клиенти.

От 2011-а винаги има служител на фирмата, който е ангажиран и с този, освен с фирмения форум.

Преди тях, N3 от самото си създаване поддържаха този начин на комуникация, но от 2 години не съм виждал служител официално да пише тук.

 

Скоро може и със служителя на кулбокс да се случи същото ;) Както в предните страници вече се каза, въпроса е отнесен до съответните колеги, но с дълбането, нападките и неспиращата критика не виждам какво друго би станало освен да се повтори случката от първото изречение. 

 

Може ли някакъв линк за тест на download скорост (wget) Пробвах с някакво Sweden IP (http://speedtest.tele2.net/10GB.zip), скороста стига до 40-45MB и явно дропва, защото пада до 8MB, след което пак започва да се покачва.

 

П.С. Предлагам да отворим тема за Foscam, че гледам и те рекламират тук, пък имам проблем с една камера взимана от тях.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Може ли някакъв линк за тест на download скорост (wget) Пробвах с някакво Sweden IP (http://speedtest.tele2.net/10GB.zip), скороста стига до 40-45MB и явно дропва, защото пада до 8MB, след което пак започва да се покачва.

 

Само да искаш линкове и желание за тест:

 

Link to comment
Share on other sites

7.7 GB не стигат ли?

Това напр., го има навсякъде: CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso

https://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/CentOS/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://ftp.fau.de/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://ftp.osuosl.org/pub/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
http://centos.osuosl.org/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://ftp.utexas.edu/pub/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso

Какво по-точно се опитваш да измериш? Каква ти е целта?

Link to comment
Share on other sites

7.7 GB не стигат ли?

Това напр., го има навсякъде: CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso

https://ftp.nluug.nl/os/Linux/distr/CentOS/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://ftp.fau.de/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://ftp.osuosl.org/pub/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
http://centos.osuosl.org/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://ftp.utexas.edu/pub/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso

Какво по-точно се опитваш да измериш? Каква ти е целта?

 

Искам да видя дали хардуера ми позволява да се възползвам от гигабитовата връзка или не. До скоро имах проблем с драйвъра на мрежовата карта (несъвместимост с кърнела) и въпреки, че се закачаше на 1000Mb, скорост по-голяма от 11MB не можеше да достигне.

 

От линковете, единствено от ftp.fau.de  сваля за секунди с 30+ и после пада до 8MB, пак се вдига и т.н. Другите при мен са доста бавни.

Link to comment
Share on other sites

След като искаш да тестваш само капацитета на хардуера ти, има ли значение дали сървърите ще са в БГ или навън?

Ако е само за капацитет и преди сме коментирали, че торентите си остават най-добрия начин за тестване на негарантирани скорости (при това съчетано с тест на дисковата подсистема).

Link to comment
Share on other sites

Всъщност няма значение, но предпочитам линк-а да е към външен сървър.

За момента нямам торент клиент на машината, но след като кача ще тествам и с него да видя как е.

 

П.С. Опитах и с aria2c различен брой кънекции, но положението е същото.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Виж за всеки случай как е от българските миръри:

ftp://mirrors.neterra.net/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
ftp://mirrors.netix.net/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso
http://centos.uni-sofia.bg/centos/7.3.1611/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Everything-1611.iso

П.С. Опитах и с aria2c различен брой кънекции, но положението е същото.

 

А пробва ли с aria2 същия файл от различни източници?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Да, тествах, но явно ще се окаже, че повечето сървъри не обичат мултикънекции от едно и също място. Намалих броя до 3 и вече картинката изглежда доста по-добре.

Опит с 8 кънекции:

[#5c2ec2 3.8GiB/7.7GiB(49%) CN:5 DL:34MiB ETA:1m54s]

Опит с 3 кънекции:

[#2ad207 2.5GiB/7.7GiB(33%) CN:3 DL:63MiB ETA:1m22s]

Напълно достатъчно, мерси за насоките ;)

Link to comment
Share on other sites

Не говорех за мултикънекции от едно и също място, а за по една кънекция от няколко източника:

 

 

Явно не сме се разбрали. При кънекция към горните 3 мирора, положението е:

[#04b497 3.3GiB/7.7GiB(42%) CN:3 DL:58MiB ETA:1m16s]

, но и диска не е от най-бързите и това си му е почти максимума:

402653184 bytes (403 MB) copied, 6.36218 s, 63.3 MB/s

Тествах все пак и на друга машина, там положението е доста по-различно:

402653184 bytes (403 MB) copied, 0.5529 s, 728 MB/s
Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля, от едно известно време и аз имам сходен проблем като на Теди. Изключително често телефона ми минава на мобилни, защото няма стабилна интерент връзка. Рутера ми покрива целия апартамент, като имам мрежа и долу на паркинга (на 4-ти жилищен етаж и 5-ти на сградата). Сигнал има, да те пръсне, но няма стабилен нет. В момента се мъча да разглеждам снимки от гугъл драйв. Еми връзката е ужасяваща. Чес'но, на мобилните лети. Освен това, наблюдавам проблема и с втори, а дори и с трети телефон....Нещо великия нет взе да издиша ми се струва. То, аз и без това съм на мед...може и да сменя оператора. И не, не ми искайте трите имена или абонатния номер, за да "анализирате" проблема. Явно го знаете, а аз нямам никакво време да си ходя до вкъщи през деня и да се правят проби с момчетата от поддръжката.

Теди, теб оправиха ли те в крайна сметка?

Link to comment
Share on other sites

Нали си наясно, че няма услуга, която да няма проблеми? Това, което казваш, че се случва при теб си е за съпорт и те няма как да го оправят, без да ги информираш. Звънни им, кажи им, че няма как да си у вас в работно време - или ще дойдат вечерта, което мисля е излишно, защото както обясняваш, че до теб идва UTP от някое табло в сградата, или просто ще хванат къде се чупи връзката и като се прибереш всичко ще е наред. Надали е в UTP-то проблема, а те могат да се закачат на неговото място в таблото/кутията и да си тестват, тоест не им трябваш. Единствено, ако се установи, че проблемът е някъде по това UTP, ще трябва да дойдат у вас и да го подменят, защото който и доставчик да викнеш, по това трасе ще има проблем.

 

Мисля си друго, обаче, за да ти разкача телефона и да минава сам на мобилен, нещо му се чупи Wi-Fi връзката и да не се окаже, че проблемът е в твоя рутер или захранването му. Дори и да няма нет, при нормално работеща Wi-Fi мрежа, не трябва да разкача.

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля, от едно известно време и аз имам сходен проблем като на Теди. Изключително често телефона ми минава на мобилни, защото няма стабилна интерент връзка. Рутера ми покрива целия апартамент, като имам мрежа и долу на паркинга (на 4-ти жилищен етаж и 5-ти на сградата). Сигнал има, да те пръсне, но няма стабилен нет. В момента се мъча да разглеждам снимки от гугъл драйв. Еми връзката е ужасяваща. Чес'но, на мобилните лети. Освен това, наблюдавам проблема и с втори, а дори и с трети телефон....Нещо великия нет взе да издиша ми се струва. То, аз и без това съм на мед...може и да сменя оператора. И не, не ми искайте трите имена или абонатния номер, за да "анализирате" проблема. Явно го знаете, а аз нямам никакво време да си ходя до вкъщи през деня и да се правят проби с момчетата от поддръжката.

Теди, теб оправиха ли те в крайна сметка?

 

Проблема не е като на Теди. Имаш проблем с рутера или с каналите на рутера. Това, че телефоните ти минават на мобилни данни и се разкачат от Wi-Fi няма нищо общо с интернет доставчика, защото Wi-Fi се връзва дори ако няма интернет свързаност.

Link to comment
Share on other sites

А лаптопите защо не се разкачат от безжичната? И защо с гугъл диск връзката е леш? А с други дестинации си постига стоте мегабита....

И защо на село, с не знам си кой доставчик няма проблеми с връзката към драйва.....не знам...ще сменя рутера..да видим...имам друг под ръка...Щом му скачате на рутерчето ми, ще го махна..ще пробвам с друго... :laughing:

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Защото безжичната връзка на лаптопите ти е по-силна от тази на телефоните и други устройства.

 

С Гугъл диск аз проблем нямам, не знам какво имаш предвид под "леш".

Link to comment
Share on other sites

Еми снощи примерно една снимка я чаках 2-3 минути да се отвори...и да се зареди...после...

 

Виж в андроИд маркета (ако телефона ти е такъв) има доста приложения за мониторинг на връзката (wifi). Същото може да се види и през менютата на телефона, но е по-неудобно.

 

Най-лесно може да тестваш (рутерчето) с шерването на някакъв ресурс в локалната си мрежа и да го отвориш през телефона. Примерно гледането на някакво видео или просто трансфер на по-голям файл.

Link to comment
Share on other sites

Теди, теб оправиха ли те в крайна сметка?

След около 2 седмици (или повече стана...) проби, мога да заключа следното. Проблемът явно не е (съвсем) оправен, и не знам вече откъде идва.

Докато телефона беше на лангейм, се случи 2-3 пъти да изпусна повиквания. Превключих го на кулбокс, и макар че имаше немалко нормални повиквания, голямата част отново пропусках. И тоя път не зависеше от това колко време телефонът е бил idle, понякога и 2 минути след като го оставя на масата, не звънеше.

Затова по принцип не обвинявам доставчик, възможно е да е проблем на гугъл или техните GCM сървъри. Но проблемът е изключително неприятен за мен, защото разчитам на тези IM програми за войс комуникация много повече отколкото на телефония, то сигурно 80% от разговорите ми са такива. Изобщо, voip в лицето на тези платформи все още са крайно ненадеждни, за съжаление. И според мен проблемът е в тия клауд (push) сървъри на гугъл или връзката с тях нещо.

Засега си пускам телефона на лангейм за неопределено време, поне там е значително по-малък проблема.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...