Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Високо затихване, като и 21 е на границата на нормата. Искай проверка на трасето. 21 е високо! Може да е и пречупено влакното някъде. Нещо има, не е нормално и 21 не е, а 30 да не говорим.

Привет,

 

за моя пакет - 100Мbps било в норма, 20.8.

Не се наблюдавали проблеми.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Привет,

 

за моя пакет - 100Мbps било в норма, 20.8.

Не се наблюдавали проблеми.

На тия да им кажеш, че затихването нема нищо общо с пакета (ако не вярват, да дойдат да ма хванат за него и ще се уверят).

Тая глупост от техсъпорта ли ти я казаха или мацето от другия край на слушалката в кол центъра?

Link to comment
Share on other sites

Не си разбрал - затихваме с пакет няма нищо общо. Или е както трябва или не. Пак ти казвам, искай да ти проверят трасето!

Link to comment
Share on other sites

и да си почистят конекторите по скапаните препачвания.

да си проверят кутийките по дърветата за някоя заварка попрестояла накисната в дъждовна вода.

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

вчера минаха момчетата от съпорта. Измериха стойностите, казаха, че всичко било наред, уредът отчете...8. Били правили оше корекции...и го свалили на 8, имаха съмнение, че не било замерено преди това, както трябва.

Link to comment
Share on other sites

emoticon-0148-yes.gif  emoticon-0178-rock.gif

 

Това вече е друго нещо.

2.8 GB качени в GoogleDrive за около минута...

 

 
@plameni, колегите ни предприеха действия за трайно разрешаване на въпроса. Би следвало всичко да е наред.
 
@w00x, направихме тестове и отчитаме приблизително същите стойности към Франция. От наша страна не можем да повлияем в посока намаляне на пинга. 
 
@Samo_minava, надяваме се, че след съдействието на колегите вече всичко е наред. 
Link to comment
Share on other sites

@w00x, направихме тестове и отчитаме приблизително същите стойности към Франция. От наша страна не можем да повлияем в посока намаляне на пинга. 

 

Жалко. Ами значи ще си играя с 41мс пинг и ще се надявам нещо по трасето да се промени в положителна насока. :)

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

вчера минаха момчетата от съпорта. Измериха стойностите, казаха, че всичко било наред, уредът отчете...8. Били правили оше корекции...и го свалили на 8, имаха съмнение, че не било замерено преди това, както трябва.

А, това вече е повече от перфектно! Все си мисля, че SFP-то е било сдало фронта. Ако са сплайсвали някъде, щеше да ти спира услугата за 10-15мин. поне. А SFP се сменя за минутка.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Жалко. Ами значи ще си играя с 41мс пинг и ще се надявам нещо по трасето да се промени в положителна насока. :)

Мерси.

При Мтел е същия пинга: 4x, ако това ще те успокои.

Link to comment
Share on other sites

Счетох, че е добре и тук да попитам за проблем, който проследих до кулбокс след вече 3 дни експерименти. От близо година като цяло това е първия ми по-сериозен проблем, който за мен е критичен.

Допреди няколко дни нямах проблеми на телефона с whatsapp/viber/telegram, които ползвам активно за разговори.

Но оттогава се появи проблем, че когато телефонът е заспал и на бюрото от 10-тина минути или 1 час, като ме търсят по кой да е от тия месинджъри, изобщо не звъни телефона! Разбирам по-късно приомерно 10-15 минути по-късно когато събудя телефона за друго нещо, и ми се изплюват нотификациите за пропуснати повиквания. Или по някое време по-късно замига LED за нотификациите. И това е в 100% от времето. Просто заспи ли тел-а, не звъни по никой IM. Първия ден щях да чупя телефона, защото винаги първо него набеждавам, защото е относително нов.

След направени експерименти (доста), това го прави само когато е свързан към кулбокс нета. Имам и друг нет, като го прекарам през него (същия рутер и АП, mikrotik, просто насочвам ИП-то му към другия доставчик), няма нито едно пропуснато повикване! Също и като поостана на мобилен нет - винаги си звъни като ме търсят.

 

Друг с подобен проблем? Рестартирал съм рутера и AP-то. Възможно ли е да е от медиа конвертора? - не е рестартиран откакто прекараха нета. Мисля, че е нещо с GCM/Push сървърите на гугъл, защото като заспи телефонът, предполагам всичко се превключва на Push. Докато работя с телефона, си звънят нещата.

Писах и в техния форум, и казаха, че ще отговорят възможно най-бързо, но все пак, може да отговорят след дни, а ако има и други потърпевши за да е 100% сигурно, че е от тях нещо.

Това ми е относително спешно, защото ползвам тия програми в 90% от времето за аудио обаждания (е, и за текст messages).

 

Прекалено възпроизводим е проблемът (и липсата му при другите два доставчика), цели 3 дни загубих в тестове, затова си позволявам да търся причината в кулбокс.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Аз нямам такъв проблем. Не виждам и как проблема може да е свързан с Куулбокс.

 

Убеден ли си, че не си пуснал Power Saver-а на новия си телефон? Защото поведението, което описваш е точно такова. След известно време неактивност минава в сейвър режим и изключва бекграунд датата. Пуска ти нотификейшъните на куп на всеки 15-20 минути.

Link to comment
Share on other sites

При мен е обратното, без да има някакви настройки. На мобилния нямам нотификации от GMail, но закача ли се за домашната мрежа, веднага изскачат.

При на жена ми телефона - никакви проблеми, всякак си получава нотификациите... Да откачиш.

 

Теди, пусни пинг от компа към телефона, да видим дали ще разкачи в даден момент, защото няма логика да има връзка с мрежата и да не получаваш нищо своевременно.

Link to comment
Share on other sites

Теди, пусни пинг от компа към телефона, да видим дали ще разкачи в даден момент, защото няма логика да има връзка с мрежата и да не получаваш нищо своевременно.

 

Има логика. Това е начина на Андроид, при включен Battery Saver режим да се ограничи разхода на батерия. Push нотификациите се пускат на куп, а не веднага, щом се появят. Имаше 2 вида Push Notifications. Почти същото е и при активиран Doze режим след дълга неактивност (Андроид 6 и 7). Пускат се само нотификациите от IM приложенията и разни други, които са маркирани като "приоритетни". Gmail се пуска на периоди, или когато телефона се раздвижи.

Link to comment
Share on other sites

Както казах, при същите настройки, допреди 3-4 дена всичко работеше точно както очаквам. Също както споменах, на другия доставчик, както и на мобилен, също винаги получавам на мига обажданията и отговарям, пак при изчакване около час и телефона е седял непипан. То и няма как да търпя друго за входящите обаждания - по whatsapp/viber/skype/telegram няма извинение doze-мозе, и на определени периоди да изплюва нотификациите, дори за съобщенията - всичко това трябва веднага да излиза нотификация или звънене, иначе се губи смисъла. Най-често дори съобщенията са пределно важни да пристигнат в рамките на няколко секунди макс - както и става, с доста малки изключения, в които може да се забави нещо до минута.

Имейлите на телефона също се получават винаги, ползвам AquaMail.

 

Battery savers и всякакви такива, ги борих първите 1-2 седмици като взех телефона, имах главоболия докато се преборя с miui, но успях в крайна сметка.

От обяд отново ползвам втория доставчик за телефона, и вече 2 пъти ме търсят по уатсап без никакъв проблем - звъни и вдигам.

Това с изплюването на нотификациите като събудя телефона, както и че понякога и без това след време се изплюват, и мен ме усъмни за doze и подобните батери сейвъри, но не. Явно е че Push не работи по някаква причина, докато тел-а е свързан към куулбокс. Не обвинявам, а търся причината, защото проблемът както описах, е 100% възпроизводим само като е към кулбокс - от 4 дена не съм успял да вдигна на нито едно обаждане докато са ми звънели, докато съм на кулбокс. Като съм навън или на гости на друг WiFi (доставчик, близу), също веднага звъни и вдигам.

 

Пинг ще пусна може би по-довечера, защото сега ползвам другия ISP заради това че не искам да изпускам обаждания. Той пинга в домашната мрежа сигурно ще върви към телефона, там няма проблем, Явно проблемът е след рутера към доставчика, и е нужно само да не може да се свърже примерно с GCM сървър на гугъл и пуш-а умира. Така мисля.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Но излиза, че през 20мин. се свързва по неведоми пътища... Друг покрай теб няма ли друг телефон, да с пробваш с него?

В какъв смисъл излиза за тези 20 минути? Всъщност само веднъж като че ли имам спомен, че както стои изплю нотификации за пропуснати обаждания без да е пипан. За което не съм сигурен, възможно е през някакво време в стил Doze да се уейк-ва и да обира нотификации от приложенията, които в този момент им се позволява да се свържат извън push, не знам.

В момента тук нямам друг телефон (имам стари, но с неинсталирано почти нищо на тях). Моя телефон работи безотказно с другите два доставчика (ISP + мобилния нет). От обяд вече 4 пъти ме търсят успешно (преди малко пак), а телефона през останалото време е на бюрото, аз съм на компютъра.

Ще видим дали те ще кажат нещо, и дали е възможно да е от медиата. Не знам какво друго бих могъл да тествам.

Link to comment
Share on other sites

Освен по някаква причина да се "гаси" Wi-Fi на CPE-то, но... Имаш ли лаптоп под ръка, да го закачиш безжично и да пуснеш пинг?

 

Гледам Tony_ и JoyDay четат...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 
Както сме споделили и в нашия форум, въпросът е отправен към колегите от технически отдел. Ще пишем при първа възможност.
Link to comment
Share on other sites

Да, така е, аз писах тук с цел дали някой е забелязал подобно нещо. Може да е само при мен нещо, с локалния център на доставчика и при други да няма проблем.. В краен случай ще ресна медиата, засега ме е страх да не ми се смени ip-то поне още няколко дни :) Поне ако знам от какво е, ще съм по-спокоен.

 

Лъки, нищо не заспива, защото с другия доставчик (само активирам един mangle в рутера да насочва тела към другия доставчик, всичко останало е абс. същото) всичко е наред.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако я реснеш, тоест изключваш и включваш, не би трябвало да си смени IP-то. Виж, ако я оставиш 30-40мин., може да вземе друго.

За протокола, кой е доставчикът, на който нямаш този проблем? Или по-скоро кои са другите два доставчика, при които е ок.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Има логика. Това е начина на Андроид, при включен Battery Saver режим да се ограничи разхода на батерия. Push нотификациите се пускат на куп, а не веднага, щом се появят. Имаше 2 вида Push Notifications. Почти същото е и при активиран Doze режим след дълга неактивност (Андроид 6 и 7). Пускат се само нотификациите от IM приложенията и разни други, които са маркирани като "приоритетни". Gmail се пуска на периоди, или когато телефона се раздвижи.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer.noroot

 

 

 

Макар че от китаец всичко може да се очаква.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer.noroot

 

 

 

Макар че от китаец всичко може да се очаква.

 

Аз лично нямам нужда от това приложение, но tedy може да пробва с него.

Приложенията могат да се избират директно от операционната система, за да бъдат игнорирани от doze функцията и да си пращат нотификейшъните.

Link to comment
Share on other sites

Аз на Сони с ММ колкото и да игнорирах пак си чакаха heartbeat приложенията. При всеки телефон е различно като гледам. Четох някъде че някои приложения си пращат известията към някакъв облак на гугъл и той ги праща периодично към телефона, ако съм закачил wifi през 15 минути, а ако съм само на мобилни през 28.

Link to comment
Share on other sites

w00x, в MIUI доста търсех подобна функция Doze, но няма - има си негови си battery saver шитни, всичко до крак де що съм видял съм изключил, а 10-тината апп-а, които трябва винаги да са на линия, съм ги включил навсякъде където може, и съм ги изключил от всякакви 'оптимизации'. Не бих инсталирал още приложения, защото нещата си работят и работеха до оня ден.

 

Герасим, мерси, и от други хора чувам за подобни проблеми с най-различни телефони и марки, което ме е опазило досега да не чупя телефона в стената, защото не само MIUI, но тази чума с "пазенето" на батериите е обхванала всички до степен да мисля, че е някаква конспирация против безплатните разговори, защото операторите нещо много губят - аз лично имам план с много малко минути за зор заман, 95% от разговорите минават през voip, поне 2-3000 минути на месец. Даже бях пуснал PBX у дома и го ползвах с Zoiper, и работеше най-надеждно, но минах уж на whatsapp защото също беше стабилно, особено като смених телефона.

Heartbeat-a е немислим за неща като IM, където това е същината, да се получават в рамките на секунди, иначе смисъл нулев, то си има email за другото. Да не говорим при аудио разговорите - това е хептен неизползваемо ако не звънне веднага.

Както и да е, ще видим, ще го следя още няколко дни да видим. Не изключвам и друг проблем, а не да е в кулбокс, примерно някакви кешове ли знам ли..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...