Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Отскоро съм в този форум, но tedy може да помисли по въпроса защо му се налага през пост да пояснява какво е искал да каже или не e и защо обяснява, че не е защитник на някого/нещо или е.

 

P.S.:

Нищо лично, просто следя темите с интерес като имам време, участващите тук са интелигенти и по полезно-приятен начин взимащи отношение, и вместо да се чете по същество нещо, което се коментира, се наблюдава по-горе описаното от мен. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз вече изгубих нишката. През мобилния нет телефонът имаше ли проблем с месинджърите?

Не. Но и на мобилен нет не стоя дълго - навсякъде където "стоя", има wifi. Само тук при комбинацията кулбокс+микротик се наблюдава проблема, и в доста по-слаба степен при микротик+друг_доставчик. Пробвал съм телефона да е вързан през wifi на стария рутер (като прост AP ), както и на микротикския wifi. Пиша в тази тема за проблема, защото най-проявен е проблемът с кулбокс. И май е излишно да пиша докато не съм 100% сигурен и пробвал всичко. Просто се чудя дали само аз ползвам интензивно viber/whatsapp за разговори, и особено входящи обаждания. И преди някой нещо да обвини, така разговарям сигурно над 3000 минути месечно - ако трябваше да плащам и за "минути" на мобилен оператор, както и отсрещната страна (особено) да плаща за минути, особено ако е международен разговор...

Но ок, ще пиша пак само ако имам по-сигурни данни какво се случва, сигурно след 2 седмици евентуално.

Link to comment
Share on other sites

Само при мен ли прекъсва нета и телевизията. От вчера на приемниците излиза "грешка при свързване" и изключва, а нета спира нацяло......

Link to comment
Share on other sites

Сложих стария рутер (с който на лангейм 10 дни до вчера телефонът не пропусна нито едно обаждане, отново) на кулбокс сутринта.

Оттогава НИТО едно обаждане не получих навреме! :sad1: :nugget: .

За мен 101% прочината е в кулбокс.

Честно казано ми писна. Кел ти файда гигабита като основна функция не ми работи. Признавам, доста се нервирах тоя път. По всички месинджъри ме търсят по 10 пъти, накрая след 5-10 мин. по някой от тях може и да стане, може и да не стане.

За мен това беше капака, съжалявам. Може при други да няма проблеми, но е ясно че всеки е с отделно влакно и това че един може да няма даден проблем, не означава автоматично същото и за всеки друг.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Нещо странно има. Сложи един прост рутер, конфигурирай му Wi-Fi, защита и толкова и виж дали има проблем. Конфизите на Кутията са еднакви за всички клиенти. Нарочно, през определено време, карам да ме търсят на Viber, за да тествам при мен дали има или няма проблем. В случая, от около 30 обаждания - никакви проблеми. Дори "открих", че връзката на Viber не е толкова лоша, което не значи, че смятам да го използвам де...

 

Ако нямаш обикновен рутер, да ти дам един да тестваш?!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

"Старият" ми рутер е обикновен Бъфало. С обикновени конфизи, 4-5 отворени порта за отвън само. Даже съм гледал поне каквото има като функции, да ги пускам и на микротика, примерно UPnp (винаги пуснато навсякъде), WMM и др.

Микротика изцяло го елиминирах в случая от мрежата. Явно не е от него.

Мен не ме интересува дали за всички клиенти конфизите са еднакви, аз за себе си открих, че не е от рутера или телефона.

 

А и доколкото знам, далеч не всички клиенти в града оптиките им се събират директно в една единствена централна машина, а имат оборудване по квартали и подквартали. Като нищо някой подвъзел в квартала да не е нещо конфигуриран добре. И очевидно и след като се свързаха с мен, не могат или не виждат проблем при тях. Докато съм с два доставчика ще карам телефона през другия, след това ще прекарам един, при който работи всичко. Тайно се надявам дотогава да открият проблема, защото иначе интернета е добър.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

... Като нищо някой подвъзел в квартала да не е нещо конфигуриран добре...

 

Или не е с "правилната" версия на фърмуера.

Link to comment
Share on other sites

"Старият" ми рутер е обикновен Бъфало. С обикновени конфизи, 4-5 отворени порта за отвън само. Даже съм гледал поне каквото има като функции, да ги пускам и на микротика, примерно UPnp (винаги пуснато навсякъде), WMM и др.

Микротика изцяло го елиминирах в случая от мрежата. Явно не е от него.

Мен не ме интересува дали за всички клиенти конфизите са еднакви, аз за себе си открих, че не е от рутера или телефона.

 

А и доколкото знам, далеч не всички клиенти в града оптиките им се събират директно в една единствена централна машина, а имат оборудване по квартали и подквартали. Като нищо някой подвъзел в квартала да не е нещо конфигуриран добре. И очевидно и след като се свързаха с мен, не могат или не виждат проблем при тях. Докато съм с два доставчика ще карам телефона през другия, след това ще прекарам един, при който работи всичко. Тайно се надявам дотогава да открият проблема, защото иначе интернета е добър.

 

Ако си сигурен, че проблемът е в Кулбокс, те не го отстраняват до момента, наистина не виждам смисъл да им плащаш. Спират ти работата...

 

@plameni - остава и това да е... Просто не искам да си мисля, че е това...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Еми според експериментите ми, които споделих, това е резултатът. Колко да съм сигурен..

Но е някак успокояващо като знам, че проблемът не е в мен. Нета е добър в "останалата" част, засега ще ползвам телефона с лангейм (след още ден-два експерименти) и после ще реша на какъв доставчик да остана, но няма да е кулбокс ако проблема още е налице тогава, за съжаление.

За съжаление ми трябва бърза скорост до US, иначе нещата щяха да са пределно лесни.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

А, да плащаш, а да не получаваш - смисъл нулев. Нямам вече Булсатком аз, за да ти дам инфо от първа ръка. Но там всичко е на макс. Тоест и най-ниската да плащаш, ти дават макс скорост. Нетът им е нормален.

Link to comment
Share on other sites

@plameni - остава и това да е... Просто не искам да си мисля, че е това...

 

Защо не.

Историята помни както тази случка, когато с ъпдейт се реши проблем, така и тази, при която след ъпдейт се появи нов:

 

Имаме съмнения, че има проблем с новия софтуер който сложихме преди няколко дни по суитчовете. Уж е най-новия от 10.12.2009, но явно удряме бъг за който cisco още не са побликували официална информация.

Link to comment
Share on other sites

Така е, и аз се съмнявам за нещо такова.То не ми остана какво друго да се съмнявам.

Иначе Лъки, еми външния на кулбокс е доста добър, затова засега още някой друг месец ще продължа така, а и вече съм леко предпазлив, защото пък за Булсат съм чувал , че съпорта им е никакъв. Кулбокс поне се заинтересуваха, а-у.. Хич не ми се иска да съм на "голям" национален доставчик, защото те са се доказали като арогантни и неинтересуващи се от отделния клиент, камо ли ако има някакви по-особени оплаквания.

Ще видим до няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

Май ще се разделяме с бокс-а. След известни перипетии със домашния телефон, кога работи кога не, онзи ден ме сюрпризираха, че плана, който използвам(родителите ми) вече нямало да го има. Те използват само интернет и тоя прословут телефон, какъвто беше и плана, който пуснах преди години. Сега нямало да го има и или само интернет или пакета с телевизията, както ми обясни госпожата по телефона. Не ме устройва пакетната услуга, така че се разделяме.

Link to comment
Share on other sites

plameni, с двете препратки ме върна в едни романтични години, когато се очакваше великият ъпдейт, за да получим по-бързо меню и БТВ да е без пиксели. Интересни дискусии, доста се позабавлявах :D И най-интересното е, че почти всички потребители ги помня от различните теми :)

 

Но пък по темата: Да обобщя за пореден път - който си знае как потръгнаха нещата и как се развиваха - ще си има винаги 1-2-3 наум за най-най доставчика на интернет и телевизия ;)

Link to comment
Share on other sites

Май ще се разделяме с бокс-а. След известни перипетии със домашния телефон, кога работи кога не, онзи ден ме сюрпризираха, че плана, който използвам(родителите ми) вече нямало да го има. Те използват само интернет и тоя прословут телефон, какъвто беше и плана, който пуснах преди години. Сега нямало да го има и или само интернет или пакета с телевизията, както ми обясни госпожата по телефона. Не ме устройва пакетната услуга, така че се разделяме.

 

Аз това го говоря не знам откога... Сами си гонят клиентите... Нещо, което никой доставчик/фирма/търговец, не трябва да си позволява да прави. Каквото - такова... Виж Вивата какво ще предложат, макар, че ако вашите са на къщата, не знам дали Вивата са развили нещо там...

Link to comment
Share on other sites

Аз това го говоря не знам откога... Сами си гонят клиентите... Нещо, което никой доставчик/фирма/търговец, не трябва да си позволява да прави. Каквото - такова... Виж Вивата какво ще предложат, макар, че ако вашите са на къщата, не знам дали Вивата са развили нещо там...

На къщата са, но единствените с подземна инфраструктура до входа са DCC, но няма да са те. Най-вероятно ще е Булсат-а, че и без това са на телевизия към тях. Там двоен, троен пакет ли ще е, ще го реша на място.

Link to comment
Share on other sites

Той Булсата е по каналната на DCC. Около 20лв. ще се върже. Булсат и телефон - забрави! Не се хващай на тея щуротии. Там ТВ и нет и толкова. Не се поддавай на агитации за пакет Fusion. Да си стоят на сателитна и само нета им прехвърли. Домашния на Виваком, ако е толкова важен.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с препоръката. Може да се ползва оптиката на Булсатком, но дотам. Със сигурност ще те зарибяват за Fusion, не е нищо впечатляващо. Интернетът им се държи добре. За 13лв ползваш 50Mbps, за 15лв - 100Mpbs.

Link to comment
Share on other sites

Означава, че един човек, който носи очила, но не си ги е сложил вижда същото, което и аз, без да имам нужда от очила. Не знам как да го обясня.

Пример: На малък екран всичките канали и програмата под екранчето са размазани и на цял екран при натискане на ОК лентата долу трепти и е размазана. На снимка не личи, пробвах да снимам.

 

Edit:

Преди няколко минутки се оправи.

Edited by Samo_minava
Link to comment
Share on other sites

Така като съм започнал...

При разглеждане на програмата на Диема Естра в режим на малък екран програмата е една за вечерта, в режим на цял екран, само с инфото долу след натискане на ОК излиза друго. Казано с други думи, някой спокойно пропуска мача на Лудогорец довечера, ако следи по първия начин програмата за вечерта.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...