Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

И аз не бях чул, че шейпват трафик от/към GD. Май сега за пръв го споменаваш в темата, ако правилно се сещам.

 

Ами не се сещаш правилно. И не беше през май, а през юни:

 

4. Логично, щом трафика е оценен (неизвестно защо) като международен, скоростта на трафика към въпросните адреси е ограничена на 100 Mbps;

 

И понеже става ясно, че не си го разбрал това, ще го напиша още по ясно:

Скоростта на ъплоуд за домашните потребители към въпросните адреси е ограничена на 100 Mbps, въпреки, че те физически се намират в България.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"е ограничена" не означава автоматично "чрез шейпър" в смисъла, който ти влагаш в случая. Ако е оганичена на 100, това е по договор, разбира се, че доставчика има доста повече капацитет от тия 100 мбит, а е ограничено до 100 за отделните абонати. Одеве питаше защо е шейпнато - ами разбира се че ще е, след като се води международен ъплоуд. Леко се плъзгаш наляво-надясно в дискусията или се опитваш да плъзнеш останалите. Не така.

 

Скоростта на ъплоуд за домашните потребители към въпросните адреси е ограничена на 100 Mbps, въпреки, че те физически се намират в България.

 

Да, по причините, които те изнесоха, и които отдавна май трябваше точно на теб да са ти станали ясни! А аз съм сигурен че са ти ясни, и недоумявам защо продължаваш със все същите неща, човек остава с чувството, че работиш за друг доставчик..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

...по причините, които те изнесоха, и които отдавна май трябваше точно на теб да са ти станали ясни! А аз съм сигурен че са ти ясни, и недоумявам защо продължаваш със все същите неща...

Отговорил съм преди няколко дена:

Както неведнъж съм споменавал, аз съм прост инженер (доста често изключително прост)...

Link to comment
Share on other sites

Причините изтъквани от Кулбокс, в голям процент са оправдания, защото някой от "другия отдел" не си е свършил работата. Да не споменавам как преди мнооого години, когато в Кючука имаше един проблем, на мен и още няколко човека на ЛС ни се обясняваше, че го виждат този проблем, а в темата пишеха, че всичко е наред. Пламен си е много прав, при това за пореден път. Когато рекламираш скорост, биеш се в гърдите, че си иновативен, различен и прочее неща, СИ ДЛЪЖЕН да защитиш тези си твърдения, а не сам да ги оборваш, защото става някак неудобно пред гостите.

 

А и когато някои потребители хващаме всякакви проблеми с услугата, които самите Кулбокс не са си направили труда да изтестват и изчистят, преди да пуснат нещо, е редно да са поне малко благодарни и да си признават, когато са хванати в крачка.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Като каза "проблеми", та се сетих да попитам.

Видях, че има  r19 от миналата седмица. Пробвал ли си вече новия фърмуер?

Link to comment
Share on other sites

Причините изтъквани от Кулбокс, в голям процент са оправдания, защото някой от "другия отдел" не си е свършил работата. Да не споменавам как преди мнооого години, когато в Кючука имаше един проблем, на мен и още няколко човека на ЛС ни се обясняваше, че го виждат този проблем, а в темата пишеха, че всичко е наред. Пламен си е много прав, при това за пореден път. Когато рекламираш скорост, биеш се в гърдите, че си иновативен, различен и прочее неща, СИ ДЛЪЖЕН да защитиш тези си твърдения, а не сам да ги оборваш, защото става някак неудобно пред гостите.

 

А и когато някои потребители хващаме всякакви проблеми с услугата, които самите Кулбокс не са си направили труда да изтестват и изчистят, преди да пуснат нещо, е редно да са поне малко благодарни и да си признават, когато са хванати в крачка.

Аз малко като техен защитник излязох, но както казах, не ми е това целта.

Не виждам да не са благодарни за хванатите проблеми. На мен лично многкратно ми благодариха за сигнала.

Който не е писал по-големи приложения (давам пример с програмирането, защото е по- по моята област) не знае колко трудно се хващат някои грешки и бъгове. Windows е огромна комплексна и масова OS, и всички знаем колко бъгове има и как проблеми се изичстват постоянно, дори след 30-40 години от излизането на първата версия.

Това кой как се бие в гърдите, за мен лично е от малко значение. Факт е, че лош или добър гигабит, почти цялата страна, барабар със софиянци, ни завиждат за това, и то за 25 лв. Пък нека не е "съвсем гигабит", казват :) . Другото са проблеми, които има навсякъде под една или друга форма.

Link to comment
Share on other sites

Като каза "проблеми", та се сетих да попитам.

Видях, че има  r19 от миналата седмица. Пробвал ли си вече новия фърмуер?

 

Не, но след малко ще го пробвам и ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че лош или добър гигабит, почти цялата страна, барабар със софиянци, ни завиждат за това, и то за 25 лв. Пък нека не е "съвсем гигабит", казват :) . Другото са проблеми, които има навсякъде под една или друга форма.

 

:lol:

 

Ако аз бях в борда на директорите на кулбокс, за това ти изказване щях да те наградя минимум с една година безплатни услуги, от най-големият пакет!

 

Мистър Лучано, непременно тествайте и таймшифта. Че ако нещо са сгомнили в него - майка им жална, темата ще иде 400 страници от раз  :grin:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

:popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn-and-drink-smiley-emotic  :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

За R19 - същата история като 17 и 18. Трептенето при 1080p го има. Други разлики не съм гледал, върнах си R14. След R17 се прави ъпдейт на самото ядро, като след това връщането към предните версии е малко по-сложно, тоест трябва да свалиш до R11 с флашка, след което през стандартния портал да пуснеш ръчен ъпдейт първо 12 и после до 14. Докато от 19 можеш да свалиш до 18 и 17, но не и по-надолу. Като цяло нещо в ядрото е проблемно и тея къде блеят, не знам. Това важи за всички оператори, да не си помисли някой, че проблемът е само при Кулбокс с тези версии.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сакън!

Опазил ни Господ!

 

Внимавай какво си пожелаваш, винаги се случва!

 

 

Changes in release 0.2.18-r19-250:

Kernel:
Added support for GPT partitions.

Player:
Fixed teletext rendering.
Fixed non-synchronous teletext subtitles.
Fixed long start of HLS stream without audio track.
Fixed TimeshiftPlayer plugin.
Fixed scan of "WPA/TKIP" WiFi networks.
Fixed SAMBA if network is connected after STB start.

Browser:
Fixed crash while trying to open link to m2ts file in internet browser.
Improved WiFi manager.

Embedded portal:
Updated Dolby logotypes.
Removed some audio settings.
Added MAGis Cast to main menu.
Link to comment
Share on other sites

За R19 - същата история като 17 и 18. Трептенето при 1080p го има. 

 

Това на кулбоксовския МАГ или си пробвал и на нов МАГ254 с последната хардуерна ревизия?

Защото е много странно само на двама човека от цял свят да се наблюдава този проблем. Хората се оплакват от какво ли не, но от това - не, поне аз не съм попадал на такова оплакване.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Това на кулбоксовския МАГ или си пробвал и на нов МАГ254 с последната хардуерна ревизия?

Защото е много странно само на двама човека от цял свят да се наблюдава този проблем. Хората се оплакват от какво ли не, но от това - не, поне аз не съм попадал на такова оплакване.

Всъщност са повече, но ти или имаш къса памет, или за пореден път си разбрал нещо друго.

Няма проблем, припомням ти кои са другите:

 

Цитат от форума на Кулбокс:

 

Здравейте, @plameni,

Направихме тестове и успяхме да възпроизведем проблема при 1080p, благодарение на вашата обратна връзка. Не забелязахме въпросното трептене при 1080i. Ескалирали сме проблема към производителя. Към момента не можем да се ангажираме с конкретни срокове, в които ще бъде отстранен. При развитие ще пишем отново.

 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност са повече, но ти или имаш къса памет, или за пореден път си разбрал нещо друго.

Няма проблем, припомням ти кои са другите:

 

 

Когато въпросът е зададен към друг, въздържай се да се включваш. Не е възпитано. Не е възпитано и да си вреш носа навсякъде, както и да бъдеш на всяка манджа - мерудия.

 

За теб точно, защото се правиш на улав, ще повторя въпроса:

Това на кулбоксовски МАГ ли се наблюдава само или и на такъв с последна хардуерна ревизия?

 

Сега остави на Лучано да вземе отношение, защото той много добре разбира какво го питат и също така добре ще отговори.

Link to comment
Share on other sites

Това е форум и ако не искаш никой да се включва, си задавай въпросите на лични съобщения.

Няма как да те оставя да говориш откровени глупости, особено когато косвено намесваш и мен.

Link to comment
Share on other sites

На всички. И стара версия не на Кулбокс и последна не на Кулбокс, както и последна на Кулбокс. Толкова последна, че приемникът е произведен преди 6 месеца, като това е последната хардуерна на Инфомир.

Всъщност разликата е никаква, защото карантията е еднаква, но за протокола го пиша.

 

Няма общо с хардуера. Проблемът е софтуерен, незнайно защо, ама на. На 1080i, проблеми няма, но на 1080p е налице.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Говорим за 250, за 254 или и за двете?


Това е форум и ако не искаш никой да се включва, си задавай въпросите на лични съобщения.
Няма как да те оставя да говориш откровени глупости, особено когато косвено намесваш и мен.

 

Когато се цитира пост на определен човек, повече от очевидно е, че въпросът (ако има такъв) е отправен към него. Ако имаше малко възпитание, щеше да дадеш възможност за отговор на този, към когото е отправено питането и едва след това може да се включиш и да кажеш, ако има нещо за казване все още. Родителите ти не са ли те учили как да се държиш в едно общество, било то и форумно? Въпросът е риторичен.

Дали говоря глупости или не, не си ти човекът, който ще го каже. Егото ти е толкова силно, че си мислиш, че те намесвам косвено. Не те намесвам. Нито даже искам да те чета, да те питам нещо или каквото и да е друго, свързано с твоята персона.

Престани да се заяждаш с мен и се радвай на живота, ако изобщо цялата злъч в теб ти го позволи.

Предпочитам да не ми отговаряш.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

След като са върнали политиките, за които говореха, към нормалното състояние (относно google), и се свързаха пак с мен, от снощи (когато превключих отново телефона към кулбокс, макар че се бях зарекъл да не се занимавам поне 1 седмица) отново няма проблеми като ме търсят по whatsapp/viber. Надявам се повече да не се заиграват с тях докато Гугъл сами не си оправят бакиите :) . Предвид Гугъл колко могат да са подмолни и нагли, не бих се учудил ако правят това нарочно, примерно само за Кулбокс да дават кофти анонси, като единствен гигабитов доставчик (за подобна цена) :Р . Другите дават гигабит за 100 лв на месец, и там съм склонен да вярвам, че няма такива изцепки от тяхна страна (вероятно прибират част от тези суми).

Link to comment
Share on other sites

250

Тази и другата седмица имам много ангажименти, но след това ще ъпдейтна 254-та с най-новия фърмуер и ще ти кажа дали на 254 го има проблема. Така или иначе бокса се ползва на 1080i.

Според мен процесора на 250 се гъне нещо. Ще видим, да не хвърляме боб в момента.

 

Teди, голяма конспирация, Мен :)

Гугъл дали изобщо знаят за кулбокс? Фирмичка с 10-на хиляди (според мен и по-малко, но хайде) абоната, нейде на Балканите, хм..., според мен изобщо не знаят за нея. По-скоро от кулбокс не могат да си конфигурират мрежата и бачкат на принципа: проба-грешка-греда.

Ама нищо. Иначе добре си го структурирал :P

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

 

Гугъл дали изобщо знаят за кулбокс? Фирмичка с 10-на хиляди (според мен и по-малко, но хайде) абоната, нейде на Балканите, хм..., според мен изобщо не знаят за нея. 

 

Като чета тия солидни глупости забелязвам, че нямаш грам понятие кои са тия ХОРА

Link to comment
Share on other sites

Пише по задължение, нито по желание, нито с акъл.

И тук си в голяма заблуда. Никой не е длъжен да дава обяснения по каквито и да било въпроси по форумите, камо ли точно в този ;)

Link to comment
Share on other sites

И тук си в голяма заблуда. Никой не е длъжен да дава обяснения по каквито и да било въпроси по форумите, камо ли точно в този ;)

 

Освен хората на заплата, които работят за фирма, която ПЛАТЕНО рекламира тук. Повтарям - ПЛАТЕНО рекламира тук .

Link to comment
Share on other sites

Освен хората на заплата, които работят за фирма, която ПЛАТЕНО рекламира тук. Повтарям - ПЛАТЕНО рекламира тук .

 

И какво като рекламират платено? От кога форумите и по специално този, който го знаят има-няма стотина клиента, пишат няма и 10, е официален начин за комуникация? 

На сайта им не виждам линка "Форум" да води тук, нито пък "Свържи се с нас".

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...