Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

От "този" и от "онзи" отдел да се събират и да решават какво ще правят.

Макар и във ваш ущърб, има решения, които ползволяват временно, без да "пипате политиките", да изпълнявате задълженията си по договорите.

 

Крайно време е да разберете, че не сме нито маймуни, нито канарчета, нито мезе...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е, от друга страна имат чудесен сайт и страницата във фейсбук съвсем друго ни казва. Я, какъв интернет само ТИ ДАВАТ!...а служителите им...те пеят като славейчета следната песен: "Вземи 1000 терабайта интернет :grin: , даже и повече, ако искаш и още...няма значение, че не ти трябва. Няма значение, че приоритет ти е телевизията, че не се нуждаеш от такъв интернет" - давай 40-тина лв и заминавай :)

От друга страна пък по трасето изскачат няколко скоби, например:

1. (за тази сума ползваш един телевизор)

 

2. (интернетът, който толкова прокламираме и ти казваме, че ще го получиш, без значение дали ти трябва... просто нямаш друг вариант, всъщност не е точно това, което е, но по-често е, за повечето неща...).

Нищо, на 10 000 човека да има двама или трима потребители, които да го разберат.

"Правим проверка.",  Правим тестове.", "Последни корекции правим и ще обявим промените."

 

3. (каналите са стандартните такива, които така или иначе всеки предлага, не получаваш нищо в повече или премиум, но ако искаш плащай още и ще има). Тук е важно да се отбележи, че поне имаш опция! Благородно!

 

4. (телефон ли, няма такива не искаш телефон, пък и той си е безплатен, ама пък като не ти трябва, плащаш пак същото, защото е безплатен!).

 

Ако трябва да кажа нещо сериозно...то е, че съм абонат от толкова години на фирмата, във фирмения форум в началото имаше около 20-тина потребителя, доста дискусии и разговори имаше...толкова нелепи и аматьорски неща имаше години наред...нещата се постабилизираха, поутихнаха, стигна се едно ниво...но пък първоначалното ми впечатление се потвърждава със случки като актуалната, а именно: Има нещо гнило...има нещо аматьорско, има нещо на ниско ниво и през пръсти, има нещо побългарено...не съм изненадан. Още помня дори имената на служителите от 2010г., които ни уверяваха в какво ли не...мога да ги цитирам, а какво остава за всичките "подробности" оттогава, заради които пиша този пост...просто...познат вкус усещам в устата си :laughing:

 

P.S. не го приемайте лично, просто днес съм в такова настроение, но заради по-сериозните и умни потребители тук го приемете лично, защото аз съм без претенции от такива познания. Моята част е екзистенциалната част, а в случая тя ми казва: Обикновеният, средностатически човечец има много грижи и задължения, има ежедневие, а това му е за свободното време (нерядко и с професионалното време свързано). Обикновеният, средностатистически човечец иска добра услуга, добро обслужване и вътрешна убеденост, че плаща=получава...като думите, които са от двете страни на знака "=" да са в абсолютна или почти абсолютна закономерност :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

За каналите си има премиум и то е, че всичко, което може да се пусне HD, е в HD, както и на всичките канали, които имат таймшифт, той е в HD. Тук са по-напред. ТиВи.бг имат две версии на каналите с таймшифт, като той е на SD версията, което е супер тъпо и така не мога да си подредя фаворитна листа, защото един канал, който гледам, трябва да го имам два пъти - един път без шифт в HD и един път с шифт в SD. Това е уникално малоумие и никой не може да ме убеди в противното, ако ще каквото ще да ми приказва.

Link to comment
Share on other sites

То никой наистина не може да те убеди в това, защото не виждам да има такова убеждение от някого във форума :)

Но като заговори за убеждения си мисля, че ето тук точно се появява едно, но твое такова, което по мое мнение не може да убеди един потребител, че му е важен премиум, който да го накара да се спре на този доставчик на телевизия, подчертавам телевизия. Мен и теб - може. :)

Даже теб повече ;)

 

Не ми е това фокусът на предното мнение. Нямам лоши мисли за едни доставчици и хубави за други. Разсъждавам на база впечатления и някакви факти.

Link to comment
Share on other sites

Явно не сте видели на запад, и по-специално в US какви могат да са доставчиците за доста повече пари :). Понякога ми се струва, че сте прекалено сурови в изказванията си. Дори и ако 25лв са малко множко за интернет ако на човек не му трябва гигабит. А подобни грешки (макар че май излиза че е било просто опит да оправят нещо, което е извън тях). Признавам, че около моя проблем се бях подразнил и загубих време в гонене, но от друга страна не мисля че заслужават чак такава жлъч :).

Link to comment
Share on other sites

За каналите си има премиум и то е, че всичко, което може да се пусне HD, е в HD, както и на всичките канали, които имат таймшифт, той е в HD. Тук са по-напред. ТиВи.бг имат две версии на каналите с таймшифт, като той е на SD версията, което е супер тъпо и така не мога да си подредя фаворитна листа, защото един канал, който гледам, трябва да го имам два пъти - един път без шифт в HD и един път с шифт в SD. Това е уникално малоумие и никой не може да ме убеди в противното, ако ще каквото ще да ми приказва.

Стига с тоя таймшифт! Във всяко твое мнение присъства тоя таймшифт, все едно е най-важното нещо на света и като не е така, както ТИ го искаш - крив бил. Като не ти харесват ТиВи.бг - не ги ползваш. Затова има една дузина доставчици - за всеки вкус. Ето - при кулбокс таймшифта е супер.

 

Намерението ми беше, отваряйки темата за ТиВи.бг да пусна още няколко теми и с други сериозни играчи на пазара. Обаче, като видях какво се случи с темата, както и дребнавото мислене и заяждане с "другото", за да се защитава "градското" - отказах се. 

Всичко свястно се осира тук. Всеки е недоволен от всичко. Всеки мрънка за всичко. И накрая - никой няма нищо.

Това е истината.

 

Теди е много прав за САЩ. И не само там е така. За 30 долара получаваш прекъсващ постоянно нет със скорост почти като на дайълъп тук преди 15 години. Обаче там не мрънкат. Защото и при другия доставчик е същото, само че е по-скъпо. За телевизията пък в Европа да не говорим. Масово се ползва сателит, но се гледат безплатни програми, щото другото не могат да си го позволят. И пак никой не мрънка. Интересно защо?

 

net.png

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Стига с тоя таймшифт! Във всяко твое мнение присъства тоя таймшифт, все едно е най-важното нещо на света и като не е така, както ТИ го искаш - крив бил. Като не ти харесват ТиВи.бг - не ги ползваш. Затова има една дузина доставчици - за всеки вкус. Ето - при кулбокс таймшифта е супер.

 

Намерението ми беше, отваряйки темата за ТиВи.бг да пусна още няколко теми и с други сериозни играчи на пазара. Обаче, като видях какво се случи с темата, както и дребнавото мислене и заяждане с "другото", за да се защитава "градското" - отказах се.

Всичко свястно се осира тук. Всеки е недоволен от всичко. Всеки мрънка за всичко. И накрая - никой няма нищо.

Това е истината.

 

Теди е много прав за САЩ. И не само там е така. За 30 долара получаваш прекъсващ постоянно нет със скорост почти като на дайълъп тук преди 15 години. Обаче там не мрънкат. Защото и при другия доставчик е същото, само че е по-скъпо. За телевизията пък в Европа да не говорим. Масово се ползва сателит, но се гледат безплатни програми, щото другото не могат да си го позволят. И пак никой не мрънка. Интересно защо?

 

net.png

Аз съм в Европа и тук си имаме и високите скорости и богатият избор от ТВ... ИП тв-то ми си има директно апп за телевизора ми и си го гледам през него.

Всеки доставчик си има приоритети, а точно в Пловдив има и богат избор.

Link to comment
Share on other sites

Абе ясно е, че поне в щатите, ако не си в някой от най-големите градове, нещата са почти трагични. Дори и в големите сънуват гигабит. Не че им и трябва толкова де. Но на такива цени...

За таймшифта... аз телевизия не ща да помириша, даже понякога наблюдавам с пуканки дискусията за разни "дреболии" около тв услугите :) .

 

За мрънкането, аз съм "за", но понякога то се превръща в нещо доста неприятно за четене.

Link to comment
Share on other sites

Ти сериозно ли?

Що? Не е 1882-ра, нали?

Или си мислиш, че за 4 години скоростта на нета САЩ и Азия е скочила 100 пъти?

Сууупер важен ми е таймшифта, лично на мен :grin:  :grin:  :grin:

кулбокс са твоя доставчик тогава :) Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Не разбирам, защо непрекъснато разводнявате темата с неактуални и безинтересни сравнения.

- населението на България е сравнително компактно групирано; 

- разстоянията са малки и където за местните доставчици не е изгодно (или не може) да се прекара кабел, се използват високоскоростни безжични връзки;

- малките разстояния позволиха огромен процент от територията да е с качествено 4G и 3G покритие;

- за какъв Dial-up ми говорите, като тук тази технология отдавна загина;

- лека-полека дори ADSL-а си заминава;

- и коаксиала ще го последва много скоро...

не мисля да изброявам повече...

 

Както вече казах, да не подхващаме темата за "Едно време...", че обикновено реагирам много остро и затова ще се самоцитирам:

 

Като прочета някъде "Едно време...", винаги ми идва да попитам: Още ли ходите в кенефа на двора?

Еволюирането е не само придобиване на нови знания, умения и възприятия, но много често е свързано и с отучването от стари такива, които ни теглят назад...

@tedy ме попита, а после сам си отговори:

 

...интересно ми е преди гигабита как си се справял с бекъпа на тези данни. Със сигурност е включвало по-неудобни мерки или чакане, но и то затова има и гигабитови доставчици вече - за който му трябва. Явно си от тези, на които им трябва, и имаш терабайти вероятно закупено място в някой клауд.

Видял съм, че може, направил съм си сметката и съм решил как да използвам достъпа ми до интернет, съобразно параметрите указани в договора ми.

Изведнъж доставчикът ми решава да ограничи не с проценти, не два, не три, а десет пъти скоростта ми на ъплоуд към клауда, за който съм платил.

Това, което съм пресметнал като време, трябва да го умножа поне по пет.

Губя и време, и пари, защото някой ме е подвел.

 

Е какво трябва да направя? Да си мълча ли?

Аргументираното защитаване на позиция ли наричате "мрънкане"?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Има едно много грешно виждане тук - не ни трябеа гигабит. За да има повече и за по-малко $$$$ трябва всички да си искат максимума. :))

Това бута развитието напред.

А биодизайна е в много дълбока грешка :)

Link to comment
Share on other sites

plameni, аз визирах изцяло неща като тези, писани от samo_minava kakto i от теб няколко поста, които имаше малко прекалени иронии. Съжалявам, и тази крайност не я одобрявам. Съзнавам, че и аз съм попадал в тези крайности преди години като бях по-зелен. Осъзнавам, че тя НЕ върши работа в този си вид. Мрънкането е едно, но това минава някакви граници, според мен поне.

 

За гигабита, нали си давате сметка, че не може винаги навсякъде да имате точно 1 гбит, а често и много близо? За 25 лв? Аз самия имам на спеед тест около 700/930, и даунлоуда винаги ми е бил макс 700. Това зависи и от сървъра, от където се тегли, независимо дали е в Бг.

Отново, нищо против да се иска възможно най-бърза скорост, но често се прекрачват граници, и това коментирах, само.

 

ARPAnet, има една теория, че човечеството поема новите технологии (или трябва) малко по малко. Независимо, че може да има много напредничави, които могат още днес да променят драстично живота ни. Колкото и гигабита да пуснат, винаги някой може да намери за какво да ги оползотвори, без съмнение. Истината е, че на огромната маса хора гигабит не им трябва :) . Те и не са на кулбокс. А точно ако всички си искат максимума за по-малко $$$, тогава няма да има повече :D .

Развитието се бута напред когато има кадърно оползотворяване на наличните ресурси. Виждаме на национално ниво, как това не се постига. На фона на интернета и скоростите, нямаме дори електронно правителство, и кой знае колко десетилетия ще чакаме за елементарни наченки за това.

Link to comment
Share on other sites

Четеш-четеш, но нищо не прочиташ. :)

А с мнението си, ако дадеш на някой редактор да го преработи...може и същото да публикува...като някои други постове.

 

И пак да кажа, четеш, четеш, но не четеш :)

Link to comment
Share on other sites

За гигабита, нали си давате сметка, че не може винаги навсякъде да имате точно 1 гбит, а често и много близо?

Не ти ли правят впечатление числата, които споменавам? Казах, че трябва да умножа предвиденото време по пет, а не по десет, т.е. изобщо не залагам максимална скорост, а наполовина.

И още нещо казах: "Видял съм, че може..."

Не че съм постоянна опозиция...

Ами май точно така излиза. Даже опозиция на себе си...

Да не забравяме, че точно ти постави този въпрос преди половин година.

А сега, когато вече стана ясно, че действително си бил прав в очакванията си, изведнъж заемаш противоположна позиция.

 

Google Drive очаквах повече -> закова точно на 100.0Mbps при качване на 1ГБ файл.

... Google drive е услуга, мислех си, че имат и някакви локални сървъри и CDN в Бг. Не съм се интересувал, и това ми беше предположението. Съответно очаквах повече, и това че първоначално бях леко разочарован, си е лично мое чувство, и нито виня кулбокс, нито гугъл.

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм твърдял или искал 1Gbps достъп до Google Drive или произволен клауд. Не виждам къде си противореча. Не взимай нещата в крайности.

Да, очаквал съм повече от 100 мбит към клауда (като почти единственото нещо, където човек може да направи големи и дълги трансфери), винаги е по-добре по-бързо да кача нещо в клауда, но даже повече от 200-300 мбит не съм и сънувал ако можеше.

Аз и на торентите загубих доста време в настройки на uTorrent докато извлека максимума в различни ситуации и торенти, и достигнах 70-80МБ/с, и както и преди съм казвал, то беше за спорта, а не че и 20-30МБ/с не ми стигаха. Свалям макс 10-12ГБ филми или нещо подобно и то рядко, и нали не смяташ, че съм "екстремист" че 2 минути по-рано да се свали, са ми дори малко критични?

 

Не ти ли правят впечатление числата, които споменавам? Казах, че трябва да умножа предвиденото време по пет, а не по десет, т.е. изобщо не залагам максимална скорост, а наполовина.

Ок, а аз това за очакването за 1Gbps го казах за тези, които искат всичко българско що е, да имат 1 Gbps, щот нали... така пише в договора ;) . Ти ако си измерил 400мбит към GD, Ок, значи може, и от кулбокс явно знаят за проблема и правят стъпки за решаването му, поне доколкото зависи от тях. С кое точно не изпълняват договора за единия гигабит? Малко излизам като техен адвокат, съвсем не, но ме провокираха всичката помия, която започна да се излива, независимо към кого и дали е кулбокс или някой човек.

 

Толкова по въпроса. Успокойте се малко :) . Аз се поуспокоих като разбрах, че са намерили проблема, дори да е причинен от тях. Случва се и на най-добрите, а то се изсипа толкова жлъч. Нямаше да ми направи впечатление всичко това с жлъчта ако бях редовен във форума (като гледам), но аз бях по-редовен в друг форум, където такива неща не се толерират дълго, и като че ли се "кротнах" с годините. И бих казал, че добре ми се отрази.

Link to comment
Share on other sites

Ти ако си измерил 400мбит към GD, Ок, значи може, и от кулбокс явно знаят за проблема и правят стъпки за решаването му, поне доколкото зависи от тях.

Четеш-четеш, но нищо не прочиташ.

...има решения, които ползволяват временно, без да "пипате политиките", да изпълнявате задълженията си по договорите.

btw, "за спорта", и над 600 Mbps съм измервал в зависимост от клиента.

 

С кое точно не изпълняват договора за единия гигабит?

И пак да кажа, четеш, четеш, но не четеш

Кога ще разбереш разликата между "проблем с достигане на скоростта" и ограничение, наложено "by design".

Link to comment
Share on other sites

От кулбокс тактично пропуснаха да отговорят на основният въпрос:

 

Въпросът ми е:

Към кого/къде има 1гбит скорост?

Ще помоля от Кулбокс да уточнят (да постнат един списък с поне 10-20 дестинации от БГ, Европа и САЩ) къде рекламираната скорост от 1 гбит е РЕАЛНО достижима (поне 80% от нея). 

 

Мен слабо ме интересува GD. Интересуват ме основно други ресурси, базирани в САЩ, Русия и Близкия изток.

Link to comment
Share on other sites

Кога ще разбереш разликата между "проблем с достигане на скоростта" и ограничение, наложено "by design".

Само да вметна - не стана ли ясно, че това ограничение не е по вина на кулбокс? Даже май имаше обвинения, че са некадърни да го оправят сами, без намеса на гугъл.. За това второто не знам, не съм съвсем наясно за какви и кои анонси става дума, предоплагам са неща от кухнята, за които само те могат да знаят какво точно не е наред.

Защото то няма други обяснения - или казвате, че са некадърни (или мързеливи), или нарочно го правят да ви е зле, или не зависи от тях и чакат намеса от външни фактори.

Link to comment
Share on other sites

Само да вметна - не стана ли ясно, че това ограничение не е по вина на кулбокс?

 

Искаш ли да ми обясниш кой слага шейпърите на услугата?

Link to comment
Share on other sites

Какви шейпъри? Щом говорят за анонс, най-вероятно имат предвид анонсите на BGP, и от Google им подават некоректно 100mb път през interoute, вместо бързия локален път през bix. Или пък си пазят бързия достъп за корпоративни клиенти, а за другите колкото толкова.

 

А cooolbox ще е най-коректно да обяват че предоставят 1Gb свързаност до център ХХХ, или до BG локален пиъринг, а не 1Гб интернет.

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

plameni, разгорещил си се нещо, набрал си им, донякъде те разбирам :) .

Не знам дали ти беше дето някъде "ревеше" за телевизията им и качеството на картина, канали и др. Добре че не ползвам телевизия и не съм дори малко заинтригуван от този вид медия, камо ли да плащам за такава.

И аз не бях чул, че шейпват трафик от/към GD. Май сега за пръв го споменаваш в темата, ако правилно се сещам. Те твърдят друго.

 

EEK!, колко ли хора ще разберат "1Gbps до център ХХХ" :D ...., а и някак не си го представям като нещо, което ще прочета в сайт на доставчик, освен ако таргета са само тесни специалисти.

Те ти предоставят една широка "тръба", а вече скоростта зависи и от малките (bottleneck) тръби, с които всички останали в интернет са свързани към гръбнака. Може би по-коректното и приемливо щеше да е "1Gbps свързаност".

 

P.S. Аз също между другото може да имам някакви основания да "рева", както казах повече от 650-700мбит даунлоуд не съм виждал никога, вероятно има някакъв проблем, но и 90-тина МБ/с ми стигат повече от достатъчно :) . Ъплоуда е Ок, над 900.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...