Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Ма те майсторите-пиячи не са плащат от туй, че питието било тежко. Нещо като разреждане на виното с вода ми се струва работата :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Само да попитам нещо пак за общата си култура (тука вече наистина не троля, просто не знам) - това с бирата и царевицата е нещо като аналог на "сиренето" с растителна мазнина ли?

И по зле даже. В Германия например има закон още от 1500 и някоя си година за чистотата на бирата. Царевицата не фигурира в изброените продукти. Няма да намериш нито една известна марка да я използва като продукт.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%85%D0%B0%D0%B9%D1%82%D1%81%D0%B3%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%82

Link to comment
Share on other sites

...логично у мене назрява въпроса кой да питам кое вино е хубаво - дегустатора, дето само си плакне устата с една-две глътки, или селските пяници, които наблягат на количеството - по една две бутилки на сядане минимум :))

Гледам всички игнорираха въпроса, а аз се присъединявам към него в питането.

Link to comment
Share on other sites

Германците са хардкор на тема бира. Например има бири, които е забранено да се продават извън Бавария. В Мюнхен опитах някои наистина уникални неща, които буквално извън областта няма как да пиеш... Но там традициите имат истинско значение и сила...  

Link to comment
Share on other sites

Аз пък метнах два стека от промоционалното Пиринско в колата на път за вкъщи. Като ми намери пясък в бъбреците (и други строителни материали тук-там), доктора ми препоръча да пия почвече течности. На въпроса ми "може ли бира?" ми отговори, "ми нали е течна!". Е, не щя да ми го напише на рецепта (за пред жената) ама гледам да изпълнявам. Ся, че има и по-хубави бири от пиринското е ясно на всички. На мен ми идва маалко по-горчива, но то пък може ли лекарство да не нагарча...

Link to comment
Share on other sites

Пиринско ти идва горчива? Ти ме уби направо  :grin:

 

Пий един Старопрамен да видиш горчиво... 

Ми като го взимам "по принуда" как няма да нагарча :).  А за Старопрамена - няма да се тровим ся, гледам да заобикалям бирите правени с "вода от Марица" (Каменица).

В Нюрнберх случих някакъв Фест на Стария град и пих някаква местна (Баварска) наливна и двете халби дето вкарах почти ме докараха до оргазъм. Ама на другия ден такава глава ме цепи, че все едно се бях наливал с цар Кировата...

Link to comment
Share on other sites

Това което повечето "хал-хаберци" си нямат понятие, именно щот се плюнчат с по бира на 2-3 дена или седмица е, че самата бира е като жив организъм. И когато говорим за мащабна консумация имаме нещо като взаимодействие между два организма. И с времето всяко едно трепване в единия или другия се отразява. Някой осрал бирата (минал съм го това поне 3 пъти) - сменяш бирата. Тялото ти не може да понесе литрите бира - намаляш бирата...

 

Това което е винаги сигурно е, че всеки си има своя вкус и пие това, което му харесва. Колкото и плямпане да има наоколо - файда няма.   

Link to comment
Share on other sites

И по зле даже. В Германия например има закон още от 1500 и някоя си година за чистотата на бирата. Царевицата не фигурира в изброените продукти. Няма да намериш нито една известна марка да я използва като продукт.

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D1%85%D0%B0%D0%B9%D1%82%D1%81%D0%B3%D0%B5%D0%B1%D0%BE%D1%82

 

Сега, законът се отнася за истинската бира. Тя е едно такова тежко, плътно питие на вкус и съдържание, с висока хранителна стойност също, което било често единственото нещо, което английските работници обядвали, както пише Б.Франклин в биографията си.

 

По време на втората световна в сащ има ограничение на количествата зърно, което могат да използват производителите на бира. Получава се недостиг от близо 50% от необходимото и алтернативата е добавяне на царевица за покриването му. Получената напитка е много по-светла, лека и водниста, и след време започва да се харчи като топъл хляб защото може да се пие по цял ден и по много. Оттогава горе долу започва ерата на масовото допълнително "разграждане" на плътността на бирата чрез добавяне на специални ензими при производството й, така че и без царевица питието да е леко. Като резултат никой вече не може да си представи как навремето с бирата са се и наяждали, освен напиването.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

...че самата бира е като жив организъм. И когато говорим за мащабна консумация имаме нещо като взаимодействие между два организма. И с времето всяко едно трепване в единия или другия се отразява.

Извинйете, вие за секс ли говорите? :moon:

 

Значи не се имам за бираджия и пия общо взето всичко (рядко). Нямам любима бира. Супер обсъжданото пиринско не го намирам за лошо. Бира като бира. Миналата седмица пих Лефе - малко сладка ми дойде, ама пак става. Общо взето искам да кажа водка > бира :D

Link to comment
Share on other sites

Извинйете, вие за секс ли говорите? :moon:

 

Значи не се имам за бираджия и пия общо взето всичко (рядко). Нямам любима бира. Супер обсъжданото пиринско не го намирам за лошо. Бира като бира. Миналата седмица пих Лефе - малко сладка ми дойде, ама пак става. Общо взето искам да кажа водка > бира :D

Естествено, че водка>>>>>>>>>>>>бира!! Снощи излизах и си бях казал, че няма да пия, та пих бири и се спуках да пикая... Много дразнещо

Link to comment
Share on other sites

 

3. Пиша ти бавно щото знам, че четеш трудно: Никой друг в този Форум няма машина за бира в дома си. Аз съм този, който има.

Виж сега, МИСИР! Ако исках, щях да имам три бирени апарата с по четири чучурки удома. Друг е въпроса, че мразя бирата ми да мирише на повърнато и застояло, които миризми са последствие от - А - Непочистването на инсталацията (което наистина ме мързи да правя за без пари). И- Б- От преседяла бира след разпечатването на кег. Предполагам, че ще разбереш френския ми, или ако те затруднява, мога да ти го кажа и на суахили с лек южняшки акцент.

Аха, сега разбрах защо Виден я предпочита. :laughing:

Той Виден е печка Перник, бе. Саде вода от пералната дет не лока (за което не съм много сигурен), ама щот не и знае мезето.

Просто човекът още не е осъзнал ориентацията си и, че  американският Бъд е НЕГОВАТА бира....

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, МИСИР! Ако исках, щях да имам три бирени апарата с по четири чучурки удома. Друг е въпроса, че мразя бирата ми да мирише на повърнато и застояло, които миризми са последствие от - А - Непочистването на инсталацията (което наистина ме мързи да правя за без пари). И- Б- От преседяла бира след разпечатването на кег. Предполагам, че ще разбереш френския ми, или ако те затруднява, мога да ти го кажа и на суахили с лек южняшки акцент.

 

Лочил ли си - лочил си! С кебап при тва! Тихо! :)

Link to comment
Share on other sites

Тая бирария на "Отец Паисий" някой посещавал ли я е?

За тази ли говориш Beer Stop Pub?

Аз съм я посещавал. Последно миналия месец.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Само искам да кажа, че тази снимка е от официалната страница на Accept и пише, че след току що приключилото им шоу в Швеция. На мен също ми е трудно да повярвам, но всеки който има фейсбук, може да им влезе в официалната страница.

https://www.facebook.com/accepttheband/

 

After show burritos & Swedish

 

17499460_10154835896424724_2105035252299

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Абе Пламене, виж, че тез пИдИраси шведците са ни изкупили пиринското и си черпят рок звездите с него. Те за тва го няма в Метро. А ти нЕкви конспирации ми редиш...:)

Link to comment
Share on other sites

Чужденците е много лесно да ги излъжеш, пък и повечето обичат силните усещания - опитват веднъж, след това повече не повтарят, но пък някой ден ще има да разказват на внуците си, че преди години са опитвали даже пиринско...виж тоя отляво колко е горд, че е успял да изпие един цял кен, докато Марк има доста измъчена физиономия, щото му остават още цели 2 глътки. Конкретно тия двамата са чели форума и са се полъгали по Виденовите щуротии за Метро, ама горчиво ще съжаляват, понеже не го познават какви ги плещи, пък и не ги ли виждаш с к'во замезват - разни шоколадови десерти и няк'ви бисквити...аматьори... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Чужденците е много лесно да ги излъжеш, пък и повечето обичат силните усещания - опитват веднъж, след това повече не повтарят, но пък някой ден ще има да разказват на внуците си, че преди години са опитвали даже пиринско...виж тоя отляво колко е горд, че е успял да изпие един цял кен, докато Марк има доста измъчена физиономия, щото му остават още цели 2 глътки. Конкретно тия двамата са чели форума и са се полъгали по Виденовите щуротии за Метро, ама горчиво ще съжаляват, понеже не го познават какви ги плещи, пък и не ги ли виждаш с к'во замезват - разни шоколадови десерти и няк'ви бисквити...аматьори... :laughing1:

 

Щом и Аксепт четат нашия форум и се зарибяват от Виден, начи форумЪт ни е голяма работа и нема го закриваме.

чарми, знам, че ти си от моите хора. Коя ти е любимата водка? :santa:

Хех интересен въпрос. Аз по принцип си падам по руските водки. Имам много любими, но реално мога да откроя три от тях. Първата е Зельоная марка. Харесва ми малко по острия вкус. Втората ми любима (и може би най-любима) е Пять Озер, уникална водка която се прави в сърцето на сибир. И третата ми любима е Бельiй Ключ, типична руска водочка, пак с леко остър привкус. Също така харесвам и латвийските водки като Барска, например.

Link to comment
Share on other sites

Царевицата прави бирата по светла (на цвят), и по-лека/пивка за приемане в големи количества.

Първото и най-важното нещо, което царевицата прави е, че променя типа на напитката и тя вече не е бира. :lol:

 

ПП. Миналата вечер се натрясках безпаметно с 15-годишен Гленливет.

Link to comment
Share on other sites

Първото и най-важното нещо, което царевицата прави е, че променя типа на напитката и тя вече не е бира. :lol:

 

Т'ва е бира с едно наум :))

 

 

Ама като не може винаги да се пие домашно, последно взех загорка - там като гледам още са традиционно настроени по отношение на рецептата.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...