Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Бих казал, че това е един... наистина добър приятел....

И да, другия път му дай по-голямата чанта :lol:

Тя чантата е голяма, ама толкова :).

Сега си погледнах хладилника. 19 бири имам в него. Почти всичките чешки и немски. 2 Столично има.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тя чантата е голяма, ама толкова :).

Сега си погледнах хладилника. 19 бири имам в него. Почти всичките чешки и немски. 2 Столично има.

Ми.... Пий ги бе, Иване... Пий!!!

Link to comment
Share on other sites

Мне... Имам си в момента тука три стари бърни и два столични кехлибара (от по половинка). Та прекрасно ще си ми стигнат до вечерята, която обаче ще прокарвам със страхотното Мерло от Спиритус Санктус :shy:

Link to comment
Share on other sites

Ми.... Пий ги бе, Иване... Пий!!!

Пия ги и редовно си ги допълвам, даже без да намалеят. Човек винаги трябва да има поне една дузина хубави бири в хладилника. Закон!
Link to comment
Share on other sites

Днес жена ми беше направила некви уникални панирани сирена, със сладко от боровинки. Изпих една бутилка бяло вино...някво  Шардоне "Стамболово", ама много хубаво влизаше с тези сирена. Наздраве.

 

Edit: Жена ми е най-добрата готвачка на света.

Link to comment
Share on other sites

Пия ги и редовно си ги допълвам, даже без да намалеят. Човек винаги трябва да има поне една дузина хубави бири в хладилника. Закон!

 

:thumbsup:

 

Аз не пия твърд алкохол, а и бирата в големи количества също не я пия, но що се касае до бирата, в хладилника от доста време насам поддържам постоянна наличност от поне 5-6 броя. За късмет, след проба на около 20 различни марки, повечето от които не ми допаднаха, накрая си намерих една, дето ми пасва на вкуса...няма да казвам каква е, понеже покрай пробите с различните видове на Столичното установих, че наистина всеки си има предпочитан вкус. ;)

 

 

 

Жена ми е най-добрата готвачка на света.

 

Не е вярно - моята жена ми готви най-добре, понеже ми познава вкуса идеално, следователно за мен е най-добрата и така пак опираме до субективното. :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не е вярно - моята жена ми готви най-добре, понеже ми познава вкуса идеално, следователно за мен е най-добрата и така пак опираме до субективното. :)

Каня те официално на гости, да ги сравняваме. Ама и ще пиеш водка с вкус на пушена сьомга! Хау!

Link to comment
Share on other sites

Галин, моля те..5 бири преди вечеря и после мерло... мислех че си ценител, а не бездънна яма, като някои хора....

Просто тазвечершната вечеря си върви с Мерло ;)

А бирите са ми просто за хидратиране и промиване на тръбопровода след напрегнатия ден. Нещо напротив ли имаш?

 

Инак да... като един истински ценител, след като дневната мъзгоч отече в канала, може и да си капна два пръста от нещо домашно и поне пълнолетно и да му се кефя с някоя пуричка. Впрочем, горещо препоръчвам магазина на Калиман Кариби в мол Пловдив, където можете и да се засечете с една милфка, наближаваща средна възраст. Която обаче има изумително добри познания за пурите и дори да нямате никакъв опит с тях, да ви насочи към конкретни сортове и марки, в спрямо зависи вашите предпочитания :)

Е... има и едно младо девойче, което по типичен за поколението си начин изобщо да не знае кой котлон е включен, но пък то просто трябва да се пропусне и да се чака да дойде на смяна милфката. В края на краищата пушенето на пури по нашите ширини си е чист сибаризъм и като такъв, трябва да му се отдава дължимото и да се търси правилният човек за насоки.

Link to comment
Share on other sites

Каня те официално на гости, да ги сравняваме. Ама и ще пиеш водка с вкус на пушена сьомга! Хау!

 

Мерси...макар, че това с водката смятам да го пропусна, за да не ти я хабя като пълен алкохолен лаЙк, а и честно казано винаги съм предпочитал да седнем някъде навън за по бира. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Нищо против, ама...някак не ми се връзва..

Ми... Щот си ограничен и тесногръд, за това....

Link to comment
Share on other sites

...а не бездънна яма, като някои хора....

 

Кажи си го направо - с име...и недей от тактичност да заместваш единствено число с множествено. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пфу, деа... Тази халба не ми се отразява добре... От една страна, пия с мярка (събира точно литър), но от друга страна, четирите стари бърни ми се равняват само на две чаши, което някак ме кара да се чувствам психически неудовлетворен....

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам, ама сериозно харесва ли ти тази бира?

 

Старобръно? Че ако не му харесва е за разстрел.... Иначе е както винаги прав - тая халба ще ни убие ХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Иначе е както винаги прав - тая халба ще ни убие ХАХАХАХ

 

Петъка пих бири в еднолитрови халби и ме уби :D Просто не се усеща, като литър и резултата беше трагичен ...

Link to comment
Share on other sites

Пфу деба, преди години като се създаде тая тема си мислех, че повече от 2-3 мои поста никога няма да се появят в нея, пък то нещо взех, че се разписах напоследък...и понеже най-после си намерих бира за моя вкус и по-точно една от разновидностите на една марка, имам въпрос към спецовете:

Сменях марка след марка, в един момент стигнах до една немска дето има десетина разновидности (някои вече бях опитвал преди) и понеже знам, че и при разновидностите е от вкус до вкус, почнах наред. В един момент стигнах до една зелена кутия, която веднага легна на представата ми за вкусна бира, разбира се визирам само моя вкус. Погледнах съставките й и установих, че е 1:1 с една друга разновидност от същата марка - и двете 'премиум', 4.9% алкохол, ечемик, хмел, 11.2% екстракт...абе всичко съвпада на 100%. Започнах да търся разликите и накрая се оказа само една - предишната дето я бях пил и не беше лоша, но не ми допадаше особено, беше Lager, а тая новата, дето ме удари в десятката се оказа Pils. И понеже напоследък понатрупах малко теория относно бирите, знам че Pilsner е вид Lager (което обяснява еднаквостта в данните на двата вида), но как е възможно при един и същ процес на производство и еднакви съставки да се получи толкова различен вкус - само на вида на ечемика и начина на изпичането му ли се дължи или има и друго?

front.jpg

back.jpg

Link to comment
Share on other sites

Не искам да се заяждам, ама сериозно харесва ли ти тази бира?

О, ДА!!!

Дори бих се кръстил отново, но в нея!

 

Пфу деба, преди години като се създаде тая тема си мислех, че повече от 2-3 мои поста никога няма да се появят в нея, пък то нещо взех, че се разписах напоследък...и понеже най-после си намерих бира за моя вкус и по-точно една от разновидностите на една марка, имам въпрос към спецовете:

Сменях марка след марка, в един момент стигнах до една немска дето има десетина разновидности (някои вече бях опитвал преди) и понеже знам, че и при разновидностите е от вкус до вкус, почнах наред. В един момент стигнах до една зелена кутия, която веднага легна на представата ми за вкусна бира, разбира се визирам само моя вкус. Погледнах съставките й и установих, че е 1:1 с една друга разновидност от същата марка - и двете 'премиум', 4.9% алкохол, ечемик, хмел, 11.2% екстракт...абе всичко съвпада на 100%. Започнах да търся разликите и накрая се оказа само една - предишната дето я бях пил и не беше лоша, но не ми допадаше особено, беше Lager, а тая новата, дето ме удари в десятката се оказа Pils. И понеже напоследък понатрупах малко теория относно бирите, знам че Pilsner е вид Lager (което обяснява еднаквостта в данните на двата вида), но как е възможно при един и същ процес на производство и еднакви съставки да се получи толкова различен вкус - само на вида на ечемика и начина на изпичането му ли се дължи или има и друго?

Изпичането на ечемика има огромно значение. Идеята е скробялата да се трансформира в по-различни захари, но сортът ечемик, както и методът и материалът за горивото си имат огромното значение!

Мисирчо преди да бутнат Каменица редовно мрънкаше, че му осмърдявали душицата, ама аз можех да му кажа всеки път, какво и с какво пекат в момента...

Link to comment
Share on other sites

Абе, кой знае отде може да се накупят чирози за биричка? Че в Берьозка много нискокачествени, па скъпи...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...