Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Ти хубаво виждаш...как от време на време Невидимия човек идва и тайничко си взима по някой кен, щото аз и него не успях да видя, а толкова се постарах. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Търси, пък дано намериш някой подходящ за тебе. Не знам кой не чете...
 

...поради липса на интерес са сложили само едно палетче, от което са останали цели 7 броя...

 

...та за 79 с'тинки все някой се е излъгал да си купи и затова от палета са останали 7...а при добра посещаемост, утре вечер може да са останали даже само 5. :lol:

 

П.П. И понеже те обичам, утре специално заради тебе ще се разкарам отново да проконтролирам положението с оборота. :D

Link to comment
Share on other sites

Познайте каква бира няма в Метро още от обед... Говорих с отговорника на щанда - познайте коя е най-продаваната бира

Link to comment
Share on other sites

Не познавам човек който да е истински фен на бирата и да пие такава от ПВЦ. Нито един! Тези с пвц-тата са в категорията аматьори, ама тях не ги броим. Даже е срамен и самият факт, че пускаш снимки на ПВЦ бира в темата.

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал да продават и бутилирана диария в Метро. Сигурно е много търсен продукт :)

П.П. Аз също харесвам Пиринско :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм забелязал да продават и бутилирана диария в Метро. Сигурно е много търсен продукт :)

 

П.П. Аз също харесвам Пиринско :)

Абе то и аз си го харесвам пиринското...ма смея ли да се обадя, ще ме изядат с парцалите. Иначе единственото за което съм съгласен и не харесвам са двулитровите ПВЦ-та. Въпреки, че аз от време на време  си купувам Амстел 1 литър ПВЦ. А относно бирата (когато я пия де), в последно време все повече си купувам лидълската Perlenbacher на стекче по 0,330. Перфектна мие. От Argus-а също имат добри попадения.

Link to comment
Share on other sites

Не познавам човек който да е истински фен на бирата и да пие такава от ПВЦ. Нито един! Тези с пвц-тата са в категорията аматьори, ама тях не ги броим. Даже е срамен и самият факт, че пускаш снимки на ПВЦ бира в темата.

 

1. По-голям аматьор от тебе едва ли има наоколо. Особено такъв дето си вярва, че пие бира от стъклени шишета, кутии и т.н...

 

2. Кой си ти, че да ми казваш кое е срамно и кое не?!?! Я виж пак как се казва темата. Ако има някой съвсем не на място в нея това си ти. Никаква работа нямаш да пишеш тука. Все едно аз да пиша в тема за водолази. 

 

3. Пиша ти бавно щото знам, че четеш трудно: Никой друг в този Форум няма машина за бира в дома си. Аз съм този, който има. По мои сметки, които определено ме стреснаха, през нея са минали над 10 тона НАЛИВНА бира, почти всичката Туборг. Ти толкоз бира не си виждал на едно място вероятно.

 

И както аз се позамислих и я изключих, така земи ти ползвай опцията игнор към моя профил и повече не ме занимавай. От 10 години си ми еталон за обратност - каквото кажеш, винаги обратното е правилното. 

Link to comment
Share on other sites

Абе то и аз си го харесвам пиринското...ма смея ли да се обадя, ще ме изядат с парцалите.

 

Ситуацията с пиринското е малко по-особена и касае най-вече раптора, така че ти спокойно може да си се обаждаш, а аз изобщо няма да те отразявам. :D

 

Такаааа...гледам конкуренцията и тя поместила някакви снимки с цел да ме убеди, че целокупният български народ е взел със себе си последните си левчета и се е изтрепал да купува пиринско и поради това то се е изчерпало, капацитетът на фабриката не смогва да произвежда и затова на снимката се вижда само една празна дупка.

Истината обаче е малко по-различна. Вярно, обичам си го раптора, но не дотолкова, че специално да се юрна няколко километра само за да го тролна. За късмет обаче, точно днес по обяд имах работа в кючука и реших все пак да задоволя любопитството си от снощи и си викам - ами ако раптора е прав и снощният половин час е бил някакъв случаен застой, а иначе пиринското се изкупува по кен на минута (най-малко)...и....влязох в Кауфланд. Отивам до бирите и: О, Чудо! От снощните 7 кутийки останали само 2 - някой навитак си е купил цели 5 кутийки или пък петима са се поблазнили от 79-те стотинки. Както и да е - отивам при една с униформа и я питам - "Извинявайте, имате ли още от пиринското, защото са останали само 2 кутийки?" ; оная вика - "На вас колко ви трябват?". Мислех си да й кажа, че изобщо не ми трябват, ама нали почнах вече... викам й "Ами 3-4...", на което получих отговор "Добре, сега ще донеса един палет..." след което аз бързичко се измъкнах преди да е дошла с палета.

Така че изкарването на палет по палет ми беше ясно още в предишните постове...само съжалих след като се изнесох бързо-бързо, че не погледнах дали случайно в хладилниците при охладената бира няма случайно 5 бр. пиринско. :evil

IMG_1711.JPG

Link to comment
Share on other sites

...логично у мене назрява въпроса кой да питам кое вино е хубаво - дегустатора, дето само си плакне устата с една-две глътки, или селските пяници, които наблягат на количеството - по една две бутилки на сядане минимум :))

Link to comment
Share on other sites

Циганския магазин и некадърния му персонал - бирата свършва, няма кой да изкара нова - това се разбира от цялата работа... Ами земи влез в склада виж от коя бира колко палета има. Аз одеве потърсих в МЕТРО, раздигах персонала, но се оказа, че могат да изкарат ДЕДОВИЯ - бирата изкупена (в смисъл момчето любезно повика човек с подемник и поиска да изкара от склада, ама НЯМА). Впоследствие се заговорих с хората, коментирахме царевицата и прочее, но причината да няма е че най-много се купува. Пожелах приятна работа и си тръгнах. А ти, Пламене, просто си видял некадърна работа на некадърен персонал.  

 

ЕДИТ: Освен това, Пламене - кутийки??? SERIOUSLY? Кой ти пие в кутийки освен тебе? И кутийките са поне 7, щото тия двете не са Пиринско   :grin:

Link to comment
Share on other sites

1. По-голям аматьор от тебе едва ли има наоколо. Особено такъв дето си вярва, че пие бира от стъклени шишета, кутии и т.н...

 

2. Кой си ти, че да ми казваш кое е срамно и кое не?!?! Я виж пак как се казва темата. Ако има някой съвсем не на място в нея това си ти. Никаква работа нямаш да пишеш тука. Все едно аз да пиша в тема за водолази. 

 

3. Пиша ти бавно щото знам, че четеш трудно: Никой друг в този Форум няма машина за бира в дома си. Аз съм този, който има. По мои сметки, които определено ме стреснаха, през нея са минали над 10 тона НАЛИВНА бира, почти всичката Туборг. Ти толкоз бира не си виждал на едно място вероятно.

 

И както аз се позамислих и я изключих, така земи ти ползвай опцията игнор към моя профил и повече не ме занимавай. От 10 години си ми еталон за обратност - каквото кажеш, винаги обратното е правилното.

По принцип се старя да не ти отговарям на глупостите, но...

2. Ще си пиша където ми е кеф. Никой не те спира да пишеш в темата за водолазите. Освен да се изложиш още повече, друго няма какво да постигнеш.

3. Всъщност през ръцете и очите ми са минали повече бира отколкото ти някога ще видиш през живота си, но това е съвсем друга тема и не ми се задълбава по темата. Но ако искаш ще ти призная: Прав си, видял си повече от мен(нищо, че не е така).

Link to comment
Share on other sites

По принцип се старя да не ти отговарям на глупостите, но...

2. Ще си пиша където ми е кеф. Никой не те спира да пишеш в темата за водолазите. Освен да се изложиш още повече, друго няма какво да постигнеш.

3. Всъщност през ръцете и очите ми са минали повече бира отколкото ти някога ще видиш през живота си, но това е съвсем друга тема и не ми се задълбава по темата. Но ако искаш ще ти призная: Прав си, видял си повече от мен(нищо, че не е така).

 

Ахаа - ти ще пишеш, другите не могат. Пиши квото щеш, само не давай наклон на другите къде и какво да пишат. 

 

Старай се повече - ползвай опцията игнор.

 

ЕДИТ: Сега обърнах внимание - минала му през ръцете и очите... ХАХАХАХ. Аз говоря за ИЗПИТА бира, младежо, ти може да си бил товарач и по 10 тона на ден да прекарваш... 

Link to comment
Share on other sites

Ахаа - ти ще пишеш, другите не могат. Пиши квото щеш, само не давай наклон на другите къде и какво да пишат. 

 

Старай се повече - ползвай опцията игнор.

Да не си шизофреник нещо? Ти ме призоваш, даже направо се опитваш да ми забравиш да пиша тук. Виж какво си писал преди малко и какво аз пиша. Явно разредената царевична бира не ти се отразява добре и ще те цитирам:

 

2. Ако има някой съвсем не на място в нея това си ти. Никаква работа нямаш да пишеш тука.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля. В отговор на какво е написано това обаче? На пръднал ли ми се правиш? Абе ползвай го тоя игнор бе, момче! Най-искрено те моля - ползвай го! 

 

А, да - днес пия Шуменско, щото Пиринското го бяха изкупили преди мене. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да ти я налива на тебе случайно? 

Щях да откажа. За сметка на това преди малко пих страхотна бира + уникално приготвено "телетина испод сача". Направо си облизах пръстите. Феноменално беше. Даже си е направо за темата с хвалбите.

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам нещо пак за общата си култура (тука вече наистина не троля, просто не знам) - това с бирата и царевицата е нещо като аналог на "сиренето" с растителна мазнина ли?

Link to comment
Share on other sites

Не точно, но бидейки свързано с намаляне на разходите - донякъде. И тук нямаме проблем с вредност, царевичният грис не вреди. Просто става друга бира, буквално... 

Link to comment
Share on other sites

Само да попитам нещо пак за общата си култура (тука вече наистина не троля, просто не знам) - това с бирата и царевицата е нещо като аналог на "сиренето" с растителна мазнина ли?

 

Царевицата прави бирата по светла (на цвят), и по-лека/пивка за приемане в големи количества. С две думи - колкото повече, толкова повече... парички в джоба на производителя.

 

 

Corn

Now, back to the "dirty" adjuncts. Plenty of people criticize breweries for including corn in their beer, but far fewer understand why it's used. Employed properly, corn lightens color and body in beer without contributing much flavor. When drinkability and sessionability is a key concern in your beverage, as it is for "the big guys," that's important. Slightly sweet and smooth in flavor, you will find corn's fingerprints all over the light lager and cream ale styles. Corn is also sometimes used to lighten the body of dense, flavorful English styles like the sessionable bitters and milds.

What to look for:

It isn't that easy to identify corn in beer. While there may be a slight corn-like flavor present in beer, it is much more likely that you are tasting a flavor compound known as dimethyl sulfide, or DMS as it is more commonly known. DMS is a product of poor brewing technique, and can be found in all types of beer, craft or otherwise.

Instead, you're likely to see corn's influence as a subtle, smooth sweetness in a light-bodied, easy drinking beer. Because corn lowers a beer's protein content, you may find some detrimental effect on head retention as well. Try a Gennessee Cream Ale or a Corona (oh god, I can't believe I just told the Internet to try a Corona). Both use corn, and exemplify the drinkability the adjunct can bring to a beer.

Link to comment
Share on other sites

Царевицата прави бирата по светла (на цвят), и по-лека/пивка за приемане в големи количества. С две думи - колкото повече, толкова повече... парички в джоба на производителя.

 

Аха, сега разбрах защо Виден я предпочита. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...