Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Аз си взех текила с онова синьо агаве, нормален маргарита микс и... май ще ставам алкохолик.

Кръстник, пил ли си Дос Екис ама тоя по-светлия, че търся заместник на Короната заради нишестето. Моделото е скъпо, дейба 15 и нагоре кинта. Ние сме бедни студенти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Начи, първо - Старопилзен е яка бира! Мамка му, дали щото преди това плюсках сладолед или щото бирата си е адски яка, ама леко ми докарваше кат мирис на пчелен мед и леко на пушек, а вкусът и беше просто... прекрасен...

 

Второ - Хосе Куерво голд с портокал и канела*... Не бях получавал полюция от как бЕх на 19.

 

*барманчето ме открехна на този мурафет, като преди това почти ми налетя на тукати, за дет го пиех с лимон и сол...

Значи ако беше опитал истинска текила, щеше да получиш поне три полюции наведнъж. Въпросната Хосе Куерво Голд не е 100% дестилат от синьо агаве. Даже си го пише на етикета (made with blue agave). Не, че е лоша, но е далече от истинската текила от 100% синьо агаве. хеле пък от тази, която се води anejo, демек отлежала. Нещо като това да речем:

 

1800_mainProductPhotos_anejo_new.png

 

 

Иначе текилата не мога да си я представя без вкуса на свеж лайм (не лимон, щото това е нещо коренно различно). Верно е, че на вкус няма приятели, обаче текила без лайм е все едно шопска салата без истинско бяло саламурено овче сирене. :)

 

 

Аз си взех текила с онова синьо агаве, нормален маргарита микс и... май ще ставам алкохолик.

Кръстник, пил ли си Дос Екис ама тоя по-светлия, че търся заместник на Короната заради нишестето. Моделото е скъпо, дейба 15 и нагоре кинта. Ние сме бедни студенти.

Младежо, мани ги тия мексикански бири (то тва даже не мога да го нарека бира, ако и да е собственост на Хайнекен). Виж това, че си се насочил към маргаритата е вече правилното решение. Ако имаш сериозен блендър, само това ти трябва за летните жеги. Блъскай яко истинска текила (за маргаритата е за предпочитане избора на сребърна такава) с много изцеден лайм, лед и малко трипъл сек и си готов. :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да местя ли? ;)

Може и да не го местиш, така или иначе след доста алкохол, рано или късно се стига до политика :lol: :D

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Може и да не го местиш, така или иначе след доста алкохол, рано или късно се стига до политика :lol: :D

...или казарма... Ама тва, щот жените наоколо или не стават... или са си нашите...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Значи според мен трябва да се направи паметник на мексиканския гений, сътворил класическата рецепта за маргарита! Това е просто божествен еликсир! :bowdown: :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Значи според мен трябва да се направи паметник на мексиканския гений, сътворил класическата рецепта за маргарита! Това е просто божествен еликсир! :bowdown: :beerchug

 

Няма ли да кажеш каква е рецептата и ние да пробваме :) Толкова ги хвалиш тези маргарити, че накрая и аз ще пробвам да си направя :)

Link to comment
Share on other sites

Няма ли да кажеш каква е рецептата и ние да пробваме :) Толкова ги хвалиш тези маргарити, че накрая и аз ще пробвам да си направя :)

Рецептата е уникално проста, стига да имаш въпросните качествени съставки и истински мощен блендър (аз съм фен на замразения вариант на рецептата). Най-важната съставка е истинската текила - 100% дестилат от синьо агаве с произход щата Халиско, Мексико. За маргаритата се използва т.нар. "silver" или сребърна текила, т.е. тази, която е кристално безцветна (като водката). Смесването е 2 части текила, 1 част Triple Sec или Cointreau (това е цитрусова спиртна напитка 35%) и 1 част (може и повече, както аз го предпочитам) прясно изцеден сок от лайм. Всичко това се буха в мощния блендър, добавя се яко замръзнал лед, горе-долу две части и се разбива в блендъра за много кратко време - затова си трябва истински блендър (примерно Vitamix), който трябва да блендира твърдия лед с течностите за отрицателно време (преди леда да почне да се разтапя от температурата на високооборотния нож), максимум за около 20 секунди трябва да се получи хомогенната ледена смес. Чашата добре да се извади от фризера, ръба се минава с парче лайм и след това се топва в наръсена еднро смляна сол (за предпочитане хималайска). Накрая се бодва едно резенче лайм в чашата и еликсира е готов (като на снимката по-горе). :)

Link to comment
Share on other sites

Рецептата е уникално проста, стига да имаш въпросните качествени съставки и истински мощен блендър ... :)

 

Ще я пробвам рецептата, като остана с малко повече свободно време :) Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Велика текила! Пусто все почна ли ги и не мога да се спра... Текилата е нещо уникално! И сърце не ми дава да я слагам в коктейли... Ти за Пепе какво мислиш? Не съм я тествал аз.

 

Днес в МЕТРО видях и ТОВА за няма 30 лева. Нещо се съмнявам обаче... Бутилката отгоре бе различна.

Викам да прехвърлим разговора тук за да не спамим другата тема. Пепе-то не съм я пробвал, но ел Химадора е по-скъпа и логично е да е по-добра. Аз използвам сребърната версия и маргаритата с нея става просто убиец. Иначе гледам да избягвам Хосе Куерво по принцип. Това им е най-комерсиалната марка и по начало бъркочите им не са 100% дестилат от синьо агаве (с малки изключения, но там вече цената удря тавана). Иначе от многото проби досега, мисля, че ел Химадора (точно сребърния) е едно от най-добрите попадения в показателя качество/цена. Друга подобна марка в тази категория е 1800 Silver Reserva, както и Hornitos Anejo Black Barrel. :)

Link to comment
Share on other sites

1800 аз лашкам Репозадо, ще взема да си поръчам силвър другия път... Хинадор пих една бутилка, но не знам дали беше силвър - така или иначе беше уникална. Сега имам и една Луназул Репозадо... Пък щях да спирам да пия...  :laughing:

 

Галин е тотален кифъл!!!

Link to comment
Share on other sites

Значи моята препоръка е - сребърна текила само за маргарита, а при пиене на чиста текила - само златна аньехо (или екстра аньехо за който има джоб) от 100% агаве! :punk

Link to comment
Share on other sites

100% агаве си е задълже, не подлежи на коментар... Иначе аз карам на каквото ми донесат. Разпоредил съм който си идва от САЩ да носи текила.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Щото ми се снимаш като кифъл!  :laughing:

 

Ела в Лозенец да се напием бе! 

Приключих сезона в Царево и Китен. Пък и няма кой да връща колата, щот ако се напия, колегата ще ме убие като куче.

 

П.п. Нали... щот знам, че напиването няма да е просто едно напиване....

Link to comment
Share on other sites

Яките заведения за тази цел са на юг от Лозенец и преди Ахтопол ;).

Мхъ, лаЙк!

Кой се напива по кръчми, бе!

Ако искаш да знаеш, кръчмата убива цялата радост от това, да се накъркаш в приятна и интелигентна компания!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...