Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Зелева чорба (армея) смесена със сок от бурканче пукани люти чушки - панацея срещу ефектите от препиване и преяждане...

Link to comment
Share on other sites

Вчера се зачепати един спор - калоричен ли е алкохола и дебелее ли се от него? Аз определено смятам, че от алкохол не се дебелее, но опонента ми твърдеше обратното. Вий ко ша кажете? Ама не ми се обосновавайте на някакви диетични сайтове, писани за тъпи путки.Ако ще давате примери, нека са си научни.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой иска да опита какво значи неповторим single malt, да намери следния еликсир: Laphroaig - Quarter Cask. Това е уникален и невероятен малц. Снощи се размазах на един фирмен купон с този балсам. За невероятен мой късмет, аз бях единствения, който си сипваше от наличната бутилка на бара. Цената му излиза доста солена, но вкусът и удоволствието, което доставя не подлежат на описание. :beer: :punk

 

Гледам тук го има, но ако някой знае къде в Пловдив продават, нека сподели :)

 

За пълнеенето: "Other alcohol abuse effects that are short-term include nausea, hangovers, headaches and fatigue."

 

Както един древен алкохолик беше казал - биреното шкембе не се появява от бирата, а от мезето с нея!

 

50 гр. алкохол съдържат 200 ккал. Кой както иска да си ги смята от тук нататък. Това са бързоразградими въглехидрати. Демек - Ако днес пиеш, а утре копаш - няма проблем. :lol:

 

Това от къде го прочете?Защото хората дават съвсем различни цифри.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Както един древен алкохолик беше казал - биреното шкембе не се появява от бирата, а от мезето с нея!

 

50 гр. алкохол съдържат 200 ккал. Кой както иска да си ги смята от тук нататък. Това са бързоразградими въглехидрати. Демек - Ако днес пиеш, а утре копаш - няма проблем. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вчера се зачепати един спор - калоричен ли е алкохола и дебелее ли се от него? Аз определено смятам, че от алкохол не се дебелее, но опонента ми твърдеше обратното. Вий ко ша кажете? Ама не ми се обосновавайте на някакви диетични сайтове, писани за тъпи путки.Ако ще давате примери, нека са си научни.

 

Това е силно относително положение и няма правила по въпроса. Едни пълнеят други слабеят, зависи какво и колко пият и т.н. и т.н. Аз лично не дебел, дори закръглен алкохолик в напреднала фаза не съм виждал. Така че много поздрави на тия с пълнеенето.

 

По подобни логики, съдейки по това колко бира пия през лятото, трябваше да съм около 180 кг. Аз нямам 80.

Link to comment
Share on other sites

Глупотевини. Галин пие и е кльощав.

Тук малко се пообърка. Кльощав съм заради странният ми метаболизъм. А относно пиенето ми..., май съм създал погрешно впечатление за себе си... Пия когато ми е сладко и до когато ми е сладко, тоест, до момента в който се усетя, че започва да ме хваща. Естествено, в изключително редки случаи..., и аз си се понасирам, но това са изключения.

 

П.п. Едно време и аз подобно на Пламен имах едно велико приключение с пиьеньето и от тогава на сетне ми е много трудно да пия твърд алкохол в количества по-големи от приетото за нормален аперитив. Така, че съм по-скоро ценител, отколкото истински пиющ.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Така, че съм по-скоро ценител, отколкото истински пиющ.

 

Според дедо, във форума не присъства нито един истински ценител на марковия алкохол...като изключим самия него де...:lol:

 

А иначе аз също съм на мнение, че надебеляването се дължи на много други фактори, от които на последно място поставям алкохола (ако изобщо може да се нарече фактор).

Link to comment
Share on other sites

И според мен алкохола не влияе на теглото. Покойния ми баща си пийваше доста сериозно, а беше много слаб.

 

EDIT: В момента се убеждавам, че най-хубавото мезе за водката (освен сальодката, разбира се), е нарязано кисело зеле с олио и червен пипер. Вкуса е просто уникален. :beer:

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Според дедо, във форума не присъства нито един истински ценител на марковия алкохол...като изключим самия него де...:lol:

 

А реално погледнато той нищо не разбира от алкохол, освен собствения си вкус...

 

EDIT: В момента се убеждавам, че най-хубавото мезе за водката (освен сальодката, разбира се), е нарязано кисело зеле с олио и червен пипер. Вкуса е просто уникален. :beer:

 

Това в никакъв случай с маркова водка! Това е мезе за ракия!

Link to comment
Share on other sites

Аз зат'ва пия ракия, щото всичко ѝ върви за мезе.А когато няма мезе пия уискито и водката чисто.Най-много да сложа едно лимонче на водчицата.А когато няма уиски и водка, пия джин или ракия...без мезе...Абе зависи... :laughing:

Иначе, от самия алкохол не се пълнее, пълнее се от алкохолния глад... :lol:

Link to comment
Share on other sites

И от мезетата, драги, и от мезетата... Между другото, сега мисля да експериментирам с едни джибрички biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Мезетата са ясни, а не сте виждали дебел алкохолик, защото те не мезят...и не се хранят...

Май имаш право..Виждал съм един такъв и как цял ден караше със 100грама цаца...ако въобще си взимаше нещо...

Link to comment
Share on other sites

Поредният уникален 12-годишен единичен малц, на който се наслаждавам тази вечер - Tomatin. Не е от групата на пушечните малцове, затова сигурно ще се понрави доста на дедо. Притежава изключително мек вкус, въпреки 43-те си градуса. :) :beer:

 

 

aug10-tomatin-12-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

На мен Белуга-та не ми харесва, не знам защо...Иначе чудесно върви с нея пушена риба. Другата не съм я тествал...

Link to comment
Share on other sites

Много поздрави на тия дето не пият водка!

Благодаря за поздрава. Чак започнах да преглъщам жадно. Белуга съм пил, бяха ми подарили бутилка за мой празник и ми хареса много. Другата е твърде скъпа, мисля, че има не по-лоши водки, на доста по - ниски цени. Дори и в Щатите ми беше скъпа и не си купих. В момента най-много си взимам USSR.

 

back_in_ussr.png

 

А мезето, най-добре е да е сальодка. В големите маркети има доста богат избор на добри цени.

Link to comment
Share on other sites

Аматьори!Видене, оная сланинка е станала перфектна. Сега метнах малко от нея за омазняване на един задушен заек. Няма да се косиш, и за теб ще направя. Тя и лятно време става, само че се държи в хладилника.

 

IMG0382A.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...