Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Вчера по стара българска традиция, реших да почета праздникът "Св. Паралей Кратковремени" както си му е редът, т.е. със сухи мезелъци и възстаро питие. Нещата се получиха от гладко, по-гладко... апване, пийване..., разширяване на музикалният кръгозор - кво повече да иска човек от неделният ден ? Тази сутрин обаче, нещата никак не ми се получаваха... Успях да настъпя опашката на котарака, докато хайванчето си лочеше кротко водичка и сега имам на прасеца ОСЕМ, сериозни дерюги (искрено се разкайвам за ритника който отнесе в последствие, защото хайвана беше в правото си) После, след като се уверих, че в устата ми няма нищо умряло в напреднал стадий на разложение... установих, че не просто ме цепи главата, а дори косата ме боли (и може ,би поради факта, че имам много коса..., страданието бе велико)... Дори утвърден лек като шкембето с бира не успя да се справи с паяжините, прахоляка и обикалящият багер из главата ми - така, че вече имам нов идол пред който да се прекланям при такива проблеми - Два Ибупрома и 5-6 витамин Це-та... Та, сега се чудя... дали Цар Киро не е отворил нова "фабричка", нейде из полята на обединеното кралство... или аз попрекалих повечко :unsure: (в това последното не съм много сигурен, щото съм имал и по-сериозни постижения с по-слаби последици)

 

П.с. А, Ван Канто дори слушани на трезво..., ме впечатляват сериозно (преди малко си опекох три техни диска)!

Link to comment
Share on other sites

Van Canto определено имат доста добро звучене, особено на фона на всичко, което излиза напоследък.И аз доста бира съм изсмукал покрай тях.

Edited by kalitkoto
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ооох, котьооо.Тия два джака и половина как добре ми влезнаха.Ммммм.Определено чичо Джак ми е фаворит от бърбъна.Просто няма по-арен...Тиламора и 4-тирите рози също са добри, но Джака си е Джак..страшен. :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз ли не мога да чета или ти нещо се бъркаш,Джак Даниелс винаги е било и ще си остане уиски,бърбъна е Джим Бийм.Тиламора също е уиски,само за 4 roses май уцели че е бърбън ;)

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не се бъркаш.Баш уиски си е.(говорим и за Джак, и за Тиламора)Леко ги слагам в графа бърбъни, защото са адски меки и ароматни.Та за тв'а.

Джим не ми е толкова арен.А розичките, хммм :love

Link to comment
Share on other sites

Как не ви е срам да говорите подобни щуротии? Джак не е регистриран като бърбън единтствено по технологични причини (основната бидейки "кошмарната" разлика от 1% царевица - законът гласи, че бърбън се прави от над 51% процента царевица в микса, но не повече от 79% - Джак се прави от 80% царевица). Иначе си е баш бърбън, но филтриран през въглен и наречен Тенеси уиски, което име го отличава от останалите. И е уиски, колкото скоча е коняк.

 

Тъламор, както и другите ирландски уискита, е тройно дестилирано уиски. Което го прави мек и приятен за пиене, както и доста по-скъпо уиски.

Link to comment
Share on other sites

Е стига де.Абсилютно съм съгласен с теб, но ако се придържаме към етикетите и данните от производителя е уиски.

Пък аз обясних, защо ги слагам и двете в графа бърбън.

А като ми се допие уиски, се насочвам към Гленовете....Фидих, Моранджи.Малко са солени, но си струват всяка стотинка.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Няма да сбъркаш.Аз напоследък само на "бърбъни" и домошарка го карам...та и аз съм се замислил да я свърша таз ра'ота с пълнолетните.Само да видим след детето и жената, ще останат ли пари и за мен.Да си подаря нещичко.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Точно една пълнолетно Фидихче съм решил да си подаря за празниците :)

 

В тая връзка смятам, че е карйно време да разрешим спора дали се казва Гленфидиш или Гленфидих laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

В тая връзка смятам, че е карйно време да разрешим спора дали се казва Гленфидиш или Гленфидих laughing.gif

Да, крайно време е !

Вие вземете по бутилка, а аз ще "дегустирам" и решавам на вкус... кое, аджеба от двете е.

Link to comment
Share on other sites

В тая връзка смятам, че е карйно време да разрешим спора дали се казва Гленфидиш или Гленфидих laughing.gif

Тук го произнасят накрая, малко го смотоляват, но със сигурност не е "ш".

http://www.youtube.com/watch?v=y3yGfZiik4c

 

Ето и любимият ми Ралфи - на него му вярвам най-много :)

http://www.youtube.com/watch?v=dmvZQOpdRu0

Link to comment
Share on other sites

What is the correct way to pronounce Glenfiddich?

 

Glenfiddich is a Gaelic word which means ‘valley of the deer’. The correct way to pronounce the ‘ch’ sound is to say it softly, as in ‘loch’, rather than with the harder ‘ck’ sound that we often hear.

 

http://blog.glenfiddich.com/2007/01/16/what-is-the-correct-way-to-pronounce-glenfiddich

Link to comment
Share on other sites

В серията на FAMILY GUY, където Брайън и Стюи остават заключени в трезора, Брайън го произнася с Ш laughing.gif

 

Аз мисля че на различни места различно му казват. Брат ми твърди, че в Англия е с Х...

 

Аз лично преди повече от 25 години, когато го чух за пръв път, го чух с Ш.

 

Може би трябва да видим как го казват ония на острова и да се примирим с оригинала laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...