Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Еми да, можем и да ги оставим да тънат в невежество и да си пият 12-годишния спирт с есенция, с лепнат черен етикет, например. Ейййййй, оня ден каква троянска домашнярка донесе един дъртак...Малии...само 15 годишна, ама мека, нежна и сладка като...ъъъ...абе като нещо много меко, нежно и сладко...Че другата аналогия е нецензурна.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз лично ненавиждам марковите уискита, защото са по-зле и от патоките, дето мажат с него прасетата на село. Тях само името ги продава. Въпреки, че не пия уиски, няма да забравя какво читаво уиски ми даде да пробвам един откачен англичанин на една конференция. Както се казва в една книга - "Дом шибан Периньон" пият хората дето не щат страхотно шампанско, а искат скъпо." Та и с марковите уискита е така - не го пиеш, щот е супер, а щот е скъпо.

 

Аз мога ли да та надетелинча тебе в маргаритката, а? Глупости говориш. Вкусно е, аромата е приятен... само че има доста аромати и трябва да намериш тези, които ти харесват, защото има едни които за мен са с вкус и аромат на лекарство за кашлица - то на едното и името му беше такова - Лагавулин

 

Виж ако под маркови разбираш пикнята "черно джони" съм съгласен. Но ако разбираш малцовите уиските с които се лигавя чат пат ще имаш да взимаш.

 

Има си хубави и не чак дотам скъпи, които си заслужават - примерно последното с което се лигавя е един Гленливет 18ка. И се пият без мезе за да не се разваля хубавия аромат и вкус ей тъй по малко за кеф, а не да седнеш на маса и да оправиш една бутилка за да се намоташ като кирка. На тези същите спирта не се усеща толкова остро като примерно на разните за по 20тина лв, та освен, че е вкусно те загрява приятно. Хубавите коняци също. Само дето коняците обикновено са двойно на уискито.

 

Водката от друга страна няма нито вкус нито аромат. Ще ме извиняваш ама да пия с едничката цел да се намотам ми се вижда тъпо. Мезето си е мезе. Съгласен съм че вървят рибите с водка именно защото няма вкус, докато ракията върви по-приятно със салатка (или поне така сме свикнали) но едно е да седнеш да ядеш и пиеш друго е между другото да си сипеш едно малко докато си говориш с някой или гледаш филм... или в моя случай като привършвам работа по никое време ей тъй като съм доволен каква съм я свършил.

 

Еми да, можем и да ги оставим да тънат в невежество и да си пият 12-годишния спирт с есенция, с лепнат черен етикет, например. Ейййййй, оня ден каква троянска домашнярка донесе един дъртак...Малии...само 15 годишна, ама мека, нежна и сладка като...ъъъ...абе като нещо много меко, нежно и сладко...Че другата аналогия е нецензурна.

 

Мда. За всичкото Джони колко пъти казах, че не само не си струва парите ами и наполовина да го намалят пак ще му е много

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отзивите, в крайна сметка понеже алкохола е за рожден ден, реших да не правя експерименти и взех 2л 100 гайди и 1л Финландия, общо 56 лв, мисля, че изгодно ги намерих.

Link to comment
Share on other sites

Ми...имайки предвид, че това е първата стандартизирана до 40 градуса алкохолна напитка...Просто не можеш да усетиш вкуса. А и всяко пиене си е специфично. Аз лично ненавиждам марковите уискита, защото са по-зле и от патоките, дето мажат с него прасетата на село. Тях само името ги продава. Въпреки, че не пия уиски, няма да забравя какво читаво уиски ми даде да пробвам един откачен англичанин на една конференция. Както се казва в една книга - "Дом шибан Периньон" пият хората дето не щат страхотно шампанско, а искат скъпо." Та и с марковите уискита е така - не го пиеш, щот е супер, а щот е скъпо. И щот нямаш алкохолна култура... А водката се пие охладена до около 6градуса, като най-подходящо мезе за нея са морски продукти - филета, скариди, калмари...Абе...както за всяко пиене и за водката си има цяла наука. Другото - във водката има глицерин. Не забравяйте това.

Аз като чета разбирам, че и твойта алкохолна култура е дооооста ниска, имайки предвид че говриш за неща, от които видимо не разбираш.

 

 

 

Не съм сигурен, че заслужават да им отваряме очите... laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Давай!

Link to comment
Share on other sites

Аз като чета разбирам, че и твойта алкохолна култура е дооооста ниска, имайки предвид че говриш за неща, от които видимо не разбираш.

 

 

 

 

Давай!

Тихо, бе. Не е нужно да си образован! Нужно е да си бил в казарма! :laughing:

 

Аааа, чеки. За водката поне е прав.

Link to comment
Share on other sites

Ай ся! Колко от вас са пили арманяк и колко могат да направят разлика между гроздов, ябълков и пшеничен коняк? Всичко много ми разбирате от пиене нещо. Има си пиене и пиене, има си вкусове и вкусове. Не сте попадали на водки с вкус, затова. Да видите колко са гадни.

 

Лично аз предпочитам поне 5-годишна гроздова, по възможност - от пелинови джибри, с круши. Който не вярва - да си направи, да я остави да отлежи, да я пробва и да дойде да ми каже - пич, не разбираш от пиене.

 

А като искам да се поглезя си вземам

 

Bombay-Sapphire-Logo.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Лично аз предпочитам поне 5-годишна гроздова, по възможност - от пелинови джибри, с круши. Който не вярва - да си направи, да я остави да отлежи, да я пробва и да дойде да ми каже - пич, не разбираш от пиене.

 

Предполагам имаш достатъчно място в мазето за да можеш да си позволиш да складираш дървени бъчви с алкохол в него... и не мирише на мухъл и кисело зеле като другите мазета, че да ти прецака гроздовата..

 

PS: Джина под всякаква форма винаги ми е бил неприятен на вкус

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имам, да. Дедо, задели трийсе лева(не е скъп джина) и го опитай. Ако не ти хареса - дай го на мен. biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако ще и 300 да е пак си мирише на обикновен спирт. Ебати "набеденото" питие е джина..... :blink:

 

 

А водката.... само един абсолютен алкохолен ламер може да си позволи да я плюе , водката си има начин на пиене , тва че 14 годишни се напиват с ПВЦ чашки по парковете съвсем не я прави безвкусна и гадна. Единствената разлика между алкохолиците и ценителите на водката е мезето , водка се пие с много и разнообразни мезета без мезе си е обикновен спирт ако ще и най-скъпата да е.

Гледам горе се споменаха и зелената марка - не е лоша но определено има и по-добри вписващи се в тия пари.

 

И само един жокер - водките които са известни в бг са ментета и боклуци , истинската водка в повечето случаи в БГ не се рекламира по никакъв начин. Тва финландия , собиески , абсолют са си ментета отвсякъде.

Link to comment
Share on other sites

Тва финландия , собиески , абсолют са си ментета отвсякъде.

 

 

Не ти отива да говориш глупости. Финландия е перфектна. До момента нямам НИКАКВИ оплаквания от нея, а аз съм капризен човек...

 

Останалите са по-надолу по стълбата. Лично аз ненавиждам Собиески и се чудя как я пият хората, но всеки с вкуса си...

 

А джина не е за всеки... Лично аз съм фен на

 

950514990.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ако ще и 300 да е пак си мирише на обикновен спирт. Ебати "набеденото" питие е джина..... :blink:

 

 

А водката.... само един абсолютен алкохолен ламер може да си позволи да я плюе , водката си има начин на пиене , тва че 14 годишни се напиват с ПВЦ чашки по парковете съвсем не я прави безвкусна и гадна. Единствената разлика между алкохолиците и ценителите на водката е мезето , водка се пие с много и разнообразни мезета без мезе си е обикновен спирт ако ще и най-скъпата да е.

Гледам горе се споменаха и зелената марка - не е лоша но определено има и по-добри вписващи се в тия пари.

 

И само един жокер - водките които са известни в бг са ментета и боклуци , истинската водка в повечето случаи в БГ не се рекламира по никакъв начин. Тва финландия , собиески , абсолют са си ментета отвсякъде.

 

Я кажи някоя от тези истински марки, че ми стана интересно. Не се заяждам, чисто любопитство.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е до вкус. Обичам бира с ядене, евентуално вино. Силно питие предпочитам да е силно ароматно и вкусно (за предпочитане по-сладко) - коняк, уиски (от тези в долния десен ъгъл)

 

A-Guide-to-Flavours.png

 

На вас като ви харесва пийте водка, аз предпочитам нещо по-вкусно.

 

А да а най-вкусната ракия която пих беше при едни приятели в Казанлък - за нея съм казвал неведнъж колко хубаво питие беше - правена единствено от грозде без да се слага захар, ароматна, приятна, не като смотаното ПГР или обикновената домашнярка 60 градуса - с основно приложение за разтривки...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Столичная

Юрий Долгоруки

Белое Золото

Кремлинская

Руски стандарт (но да е истински , напоследък има здраво ментета)

Руская водка (съвсем обикновенна и евтина водка но много добра)

 

и още хииляди видове

Link to comment
Share on other sites

Ако някой иска да опита какво значи неповторим single malt, да намери следния еликсир: Laphroaig - Quarter Cask. Това е уникален и невероятен малц. Снощи се размазах на един фирмен купон с този балсам. За невероятен мой късмет, аз бях единствения, който си сипваше от наличната бутилка на бара. Цената му излиза доста солена, но вкусът и удоволствието, което доставя не подлежат на описание. :beer: :punk

laphroaig_100cl_634199952113956122.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ще го кажа така - свинско с чесън, гъби и винен сос/по моя рецепта/. Вино - от онова, Видене. biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...