Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А на седрце опять горячо, горячо

И опять и опять без ответа

 

https://www.youtube.com/watch?v=JIjJy32bQpM&feature=player_embedded#!

 

Пиян си и си го подкарал на руски романси? biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Руската музика докосва някой струни на душата и се отваря клапа... :lol: като дизел с турбо. Разбирам ги руснаците - при такива песни как да спреш да пиеш :bgrin:

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

Лъха една особена обреченост от цялото им изкуство...

В самия език има мистериозна лиричност. Много е подходящ за песни - били те и романтични, и/или патриотични.

Химнът (и в изпълнение на Любе) е епичен и много въздействащ - също като и литературата им.

Дори и да не си руснак, пак настръхваш.

Edited by rargirov
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Някой може ли да даде отзиви за водка Зеленая марка - кедрова и ръжена. никога не съм пил каквото и да е кедрово или ръжено питие. Някакъв по-особен вкус ли имат, самата водка пивка ли е, бива ли я като цяло?

Link to comment
Share on other sites

Водката никак не е лоша, но е неоснователно скъпа. Спокойно може да тестваш с по едно шише, но задължително се приготви с подходящо мезе. Кедровата е малко по-остра от ръжената, като в действтелност няма някакви фрапиращи разлики. И все пак ако искаш да си пиеш на спокойствие - препоръчвам Финландия. В този клас водки няма по-мека и приятна за пиене.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям Виден. Зельонката е хубава водка, но е ненужно скъпа, имайки предвид това, че не е от най-най качествените питиета...Абе, джин "Бомбай" и това е! biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм се чудил на хора дето пият водка....без значение дали литъра е 2 лева или 202 лева. Нооо...всеки си избира де. :)

 

Предпочитам ракия или уиски....някво ароматно така(да ми е гадно) :D

Link to comment
Share on other sites

Аз винаги съм се чудил на хора дето пият водка....

 

Ми...имайки предвид, че това е първата стандартизирана до 40 градуса алкохолна напитка...Просто не можеш да усетиш вкуса. А и всяко пиене си е специфично. Аз лично ненавиждам марковите уискита, защото са по-зле и от патоките, дето мажат с него прасетата на село. Тях само името ги продава. Въпреки, че не пия уиски, няма да забравя какво читаво уиски ми даде да пробвам един откачен англичанин на една конференция. Както се казва в една книга - "Дом шибан Периньон" пият хората дето не щат страхотно шампанско, а искат скъпо." Та и с марковите уискита е така - не го пиеш, щот е супер, а щот е скъпо. И щот нямаш алкохолна култура... А водката се пие охладена до около 6градуса, като най-подходящо мезе за нея са морски продукти - филета, скариди, калмари...Абе...както за всяко пиене и за водката си има цяла наука. Другото - във водката има глицерин. Не забравяйте това.

Link to comment
Share on other sites

Ми...имайки предвид, че това е първата стандартизирана до 40 градуса алкохолна напитка...Просто не можеш да усетиш вкуса. А и всяко пиене си е специфично. Аз лично ненавиждам марковите уискита, защото са по-зле и от патоките, дето мажат с него прасетата на село. Тях само името ги продава. Въпреки, че не пия уиски, няма да забравя какво читаво уиски ми даде да пробвам един откачен англичанин на една конференция. Както се казва в една книга - "Дом шибан Периньон" пият хората дето не щат страхотно шампанско, а искат скъпо." Та и с марковите уискита е така - не го пиеш, щот е супер, а щот е скъпо. И щот нямаш алкохолна култура... А водката се пие охладена до около 6градуса, като най-подходящо мезе за нея са морски продукти - филета, скариди, калмари...Абе...както за всяко пиене и за водката си има цяла наука. Другото - във водката има глицерин. Не забравяйте това.

 

На маринованите сельотки в метро си пишеше "препоръчително да се употребява с водка".

Link to comment
Share on other sites

Сельодката е руското универсално мезе...нещо като нашето кисело зеле...Така, че тя не е показател...

Link to comment
Share on other sites

Ми...имайки предвид, че това е първата стандартизирана до 40 градуса алкохолна напитка...Просто не можеш да усетиш вкуса. А и всяко пиене си е специфично. Аз лично ненавиждам марковите уискита, защото са по-зле и от патоките, дето мажат с него прасетата на село. Тях само името ги продава. Въпреки, че не пия уиски, няма да забравя какво читаво уиски ми даде да пробвам един откачен англичанин на една конференция. Както се казва в една книга - "Дом шибан Периньон" пият хората дето не щат страхотно шампанско, а искат скъпо." Та и с марковите уискита е така - не го пиеш, щот е супер, а щот е скъпо. И щот нямаш алкохолна култура... А водката се пие охладена до около 6градуса, като най-подходящо мезе за нея са морски продукти - филета, скариди, калмари...Абе...както за всяко пиене и за водката си има цяла наука. Другото - във водката има глицерин. Не забравяйте това.

 

Не съм сигурен, че заслужават да им отваряме очите... laughing.giflaughing.giflaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...