Jump to content
BulForum.com

Фонд на алкохолиците


Recommended Posts

Да, ама бъчвите пият и променят вкусовите качества...Пък в стъклото няма да има такъв проблем....Последната ми реколта, лежа малко над 6 месеца в дъбово буре...60лт....Стана мозък, но ми изпи към 4-5лт...Хем бурето не остава празно и сухо...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има си някои, дето най-добре стават в стъкло. Бъчвата е само до време, след това се мести в стъкло.

Link to comment
Share on other sites

Да, ама бъчвите пият и променят вкусовите качества......

...и цвета....а и уикипедията казва, че само за някои ракии е подходящо да отлежават в бъчви. Пък и е малко тъпичко да карате Танас специално да си купува буре за неговата ракия. :drunk:

Link to comment
Share on other sites

 специално да си купува буре 

Бурета има, джам нема. Накрая ще си купя от оная парцуца в стъклените 5л дамаджанки от Била...

Link to comment
Share on other sites

Танасе, баща ми ракията я кисне с боровинки. И да ти кажа и на вуйчо ми напалм-базираната отрова става нелоша по тоя начин...

Link to comment
Share on other sites

Секи майстор си има врътки. Аз ползвам пелин, индрише, мушкато, лайка и още няколко.

Link to comment
Share on other sites

Аз варя втора година , не щото ме кефи ракията даже изобщо ма ей така да има , някои ако иска да свирка давам за дегустация и без това никой в нас не пие ракия.

Давах на 2-ма , 3-ма разправят че ставала ... на мен всичката ми е еднаква..

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Търся си стъклени шишета по 1 и 2 литра, да отлежава пукницата. Идеи?

 

Идвай в Пловдив да купуваме заедно - знам къде има бутилки. Докато се наканя и стъклаския завод развалиха възстановения си магазин на дребно... Но открих наблизо други продавачи. На мен ми трябват и за ракия и за вино. 

Link to comment
Share on other sites

Септември ще се изтърся да напазарим. Ако не е почнала гражданска война дотогава...

Link to comment
Share on other sites

Да, ама бъчвите пият и променят вкусовите качества...Пък в стъклото няма да има такъв проблем....Последната ми реколта, лежа малко над 6 месеца в дъбово буре...60лт....Стана мозък, но ми изпи към 4-5лт...Хем бурето не остава празно и сухо...

Бъчвата пълниш ли я до горе? И друго, ако стой на сухо и топло място, това също оказва голямо влияние. За стареене в бъчва ти трябват много спецефични условия за съхранение. По-лесно е да си вземеш дъбов чипс - средно или силно печен, слагаш го в какъвто и да е съд за няколко месеца, като периодично го рабъркваш или ако имаш някоя помпичка за въздух за аквариум с рибки, да я пускаш за няколко минути един път седмично, стават чудеса.

 

Секи майстор си има врътки. Аз ползвам пелин, индрише, мушкато, лайка и още няколко.

Верно ли има още хора дето бъкат ракията с такива гадости?

 

Аз варя втора година , не щото ме кефи ракията даже изобщо ма ей така да има , някои ако иска да свирка давам за дегустация и без това никой в нас не пие ракия.

Давах на 2-ма , 3-ма разправят че ставала ... на мен всичката ми е еднаква..

Трябва да дадеш да тестваме, може да ти намерим клиенти.

Link to comment
Share on other sites

 

Верно ли има още хора дето бъкат ракията с такива гадости?

 

 

Галин ще ти изкара очите за тия думи :D Гадости са, докато са в джибрите ;) 

Link to comment
Share on other sites

Галин ще ти изкара очите за тия думи :D Гадости са, докато са в джибрите ;)

Остай ги, бе!

Виж им подписа, там съм рекъл квото трябва :))

Link to comment
Share on other sites

Бъчвата пълниш ли я до горе? И друго, ако стой на сухо и топло място, това също оказва голямо влияние. За стареене в бъчва ти трябват много спецефични условия за съхранение. По-лесно е да си вземеш дъбов чипс - средно или силно печен, слагаш го в какъвто и да е съд за няколко месеца, като периодично го рабъркваш или ако имаш някоя помпичка за въздух за аквариум с рибки, да я пускаш за няколко минути един път седмично, стават чудеса.

 

Пълня бурето догоре.И температурата е около 18 градуса +-2градуса...Мястото е проветриво и не е сухо.Но за мен това не е загуба.Просто елексира след това си струва разхода от 3-5лт на 60...

 

"Ангелският дял" нарекоха това изчезващо от буретата количество в един филм, който гледах наскоро.

И филма беше за чичо Джак (Джак Даниелс)...Поне там го казаха... :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...