Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

5 hours ago, jijane said:

Не съм, даже не съм ги виждал на живо тия коли.

 

Личи си или явно сменяш на 20-30-40 хиляди км да не се минеш с някой лев за поддръжка и после колите са ти виновни.

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А, нищо изненадващо. Присъствието на Нео във форума често е като на жена в цикъл, на диета и отказваща цигарите :lol:
- Здрасти.
- Я върви на майната си!!!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kotora said:

Явно не разбра тънкия му сарказъм ;)  И веднага реши да го нахраниш. 

Брей?! Вярно ли не го разбрах сарказма му? Или по-скоро ти не разбра моя? Интересно как ми обяснява някакви неща, които аз лично съм видял, че не са така, след като карам такава кола и имам приятел, който има такава от 6-7 години, ама махленския професор ги разбира повече и аз трябва да му повярвам, че си наливам тайно масло??? Що за олигофрен трябва да си??

 

1 hour ago, Antares said:

А, нищо изненадващо. Присъствието на Нео във форума често е като на жена в цикъл, на диета и отказваща цигарите :lol:
- Здрасти.
- Я върви на майната си!!!

 

Щом казваш...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Брей, щом твоята и на един твой приятел колите са 100% от всички коли е браво :)

 

Но всъщност реалността е друга и голяма част от хондите се карат с грешното масло 5/40 или 10/40 и да горят го маслото. И да слагаш по 3 въпросителни това пак не променя факта, че това е така.

 

Jijane 100% има повече опит от теб с колите и със сигурност не е махленски пишман майстор ;)

Чете и хонда форума, можеш ли да си представиш ???

А пък и от ГИ разбра доста, чудно а ??   

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, kotora said:

Брей, щом твоята и на един твой приятел колите са 100% от всички коли е браво :)

 

Но всъщност реалността е друга и голяма част от хондите се карат с грешното масло 5/40 или 10/40 и да горят го маслото. И да слагаш по 3 въпросителни това пак не променя факта, че това е така.

 

Jijane 100% има повече опит от теб с колите и със сигурност не е махленски пишман майстор ;)

Чете и хонда форума, можеш ли да си представиш ???

А пък и от ГИ разбра доста, чудно а ??   

А ти пък кой беше, че да знаеш каква е реалността и аз колко и какъв опит имам? Кой говори за ГИ въобще и какво ме интересува като нямам?! Пий си хапчетата и си лягай! Тоя хонда форум и аз съм го чел, всичките са едни разбирачи там като теб и него, направо да им се неначудиш на простотиите!

Link to comment
Share on other sites

Едно време по лабораторната практика ни казваха, че за да можем да изведем статистически данни с точност над 80% - ни трябват поне 1000 измервания. Та в тоя ред на мисли - данните от един-двама човека не са представителна извадка. Нито за това, че една кола е хубава, нито че не е.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antares said:

Едно време по лабораторната практика ни казваха, че за да можем да изведем статистически данни с точност над 80% - ни трябват поне 1000 измервания. Та в тоя ред на мисли - данните от един-двама човека не са представителна извадка. Нито за това, че една кола е хубава, нито че не е.

Естествено, дори повече  - което означава, че нито аз нито който и да е било от тук няма нужните 1000 за да даде експертно мнение, различно от лично такова! Аз преди да си купя техника си правя собствена проверка и чета и разпитвам хора занимаващи се с коли и имащи сервизи и така съм формирал моето, не е базирано само на наблюдение на два автомобила - всички ми казаха, че този мотор е много здрав и ако се поддъжа правилно няма да имам проблеми и за последните близо 3 години са прави, а си му давам газ. Единствения недостатък е, че гори много, но все пак пълно щастие няма!

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2019 at 8:56 PM, Godfather said:

Которе, не ги гледай конете. За този клас машини въртящия момент е далеч по-важен. Дори по-набримчения 1.5 бензинов мАтор на ЦРВ-то го докарва до твърде немощните 243 Нм, докато Тигуана с 2.0TSI при горе-долу същата мощност вади  цeли 300 Нм. въртящ момент, което е огромна разлика за тежки машини от този клас. Затова този двигател трябва да се слага на нещо малко, дребно и леко (от типа на Джаз и Сивик), а не на такава тежка талига, дето на всичкото отгоре трябва да има и някакви прилични способности извън пътя. :)

Е заради това по-горе посочих хибрида на CRV с цикъл на Аткинсън. :))

CR-V не е баш офроуд машина..:))

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 11:16 PM, ARPAnet said:

Е заради това по-горе посочих хибрида на CRV с цикъл на Аткинсън. :))

CR-V не е баш офроуд машина..:))

То е ясно, че няма как този клас да стават за истински офроуд, но поне трябва да имат някакви елементарни възможности за излизане от пътя. Хонда поначало са адски зле в това отношение, пък с подобен двигател направо си гарантират дъното в класа. Имаше едни по-стари модели на ЦРВ-то направо спираха да вървят при два пръста сняг, заради някакъв бъг в AWD системата. Другото, което никога не мога да им схвана са идеите за интериор, които са толкова странни, че направо ми приличат на някакъв опит за японска анимационна комедия. :lol:

 

Иначе понеже по-нагоре стана въпрос и за тръкове, ето как баварците решиха да се хвърлят и в този сегмент - BMW X7 Pickup Truck:

 

bmw-x7-pickup-rendering.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хехехе, бойна баварка :)))

Хонда са бая активни на тема еко и малки двигатели в последно време. Не, че и другите в класа не се хвърлят в тази посока. 

Ако не е немско, Ягуар или Алфа, все получаваш нещо дребно като двг. Поне е фулл с хибридки,  та ще може да се влиза в европейските столици. Че както са се засилили да бананят дизелите.. :)

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

То е ясно, че няма как този клас да стават за истински офроуд, но поне трябва да имат някакви елементарни възможности за излизане от пътя. Хонда поначало са адски зле в това отношение, пък с подобен двигател направо си гарантират дъното в класа. Имаше едни по-стари модели на ЦРВ-то направо спираха да вървят при два пръста сняг, заради някакъв бъг в AWD системата. Другото, което никога не мога да им схвана са идеите за интериор, които са толкова странни, че направо ми приличат на някакъв опит за японска анимационна комедия. :lol:

 

Иначе понеже по-нагоре стана въпрос и за тръкове, ето как баварците решиха да се хвърлят и в този сегмент - BMW X7 Pickup Truck:

 

Това БМВ изглежда комично. Като карикатура.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

 

Иначе понеже по-нагоре стана въпрос и за тръкове, ето как баварците решиха да се хвърлят и в този сегмент - BMW X7 Pickup Truck:

 

 

Кръстник, без да се обиждаш, но това БМВ е супер грозно.

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2019 at 11:39 AM, Lucky Luciano said:

Ти не, но аз съм забелязал на поне 10 Мазда 6 и Мазда 3, дето маслото буквално е като бензина - сипваш бензин, доливаш масло...

Имам 3-ма приятели с Мазда и никой няма тези проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, charmock said:

Кръстник, без да се обиждаш, но това БМВ е супер грозно.

Няма от какво да се обиждам, изобщо не съм фен на баварците и естествено този странен модел наистина е грозен, но дори не само това му е проблема - струва ми се, че изобщо даже няма да става и за истински трък, просто нещо безбожно скъпо, грозно и до голяма степен безсмислено. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2019 at 11:23 PM, Ferante said:

За типа масло, което ползваме и в условията които се карат автомобилите си е пълно разхищение да се сменя на 10к км. :) 


oawxnzby.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, RaptoR said:


 

Какво знаеш ти? Само балъците сменят масло! Истинските играчи само доливат!  :lol: :lol: После колите били виновни :lol:

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, NEO_DDT said:

Какво знаеш ти? Само балъците сменят масло! Истинските играчи само доливат!  :lol: :lol: После колите били виновни :lol:


Той може би има предвид американската пустош, където това понякога е седмичен пробег :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Усещам някакъв сарказъм към ръководствата за ползване издадени от водещите производители на автомобили. :)

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Бих също препоръчал да се тества Volkswagen Tiguan Allspace и SEAT Tarraco тъй като са общо взето същите като Шкодата, а и цените може да им са по-ниски за конкретни нива на оборудване. 

Link to comment
Share on other sites

Днес, тоест вече вчера, тествах Шкодата. Впечатленията ми са като цяло добри, но и някои неща ме разочароваха, като задната седалка. Въпреки голямото общо пространство, пак са две места и трето /средно/ полвинчато. Тези дни пак ще взема колата, за да сложа столчетата на децата и да преценя дали изобщо ще ми свърши работа. Карах 190 коньов дизел със седемстепенна DSG кутия. С няколко режима е, като не съм изобщо убеден, че между стандарт и спорт имаше някаква разлика. В Еко режим имаше разлика и тя беше, че превключва на около 1900 оборота. Превключва почти неусетно, държи се добре. Тестовата, както си е в реда на нещата, беше с почти всички възможни лиготии. Особено полезен е адаптивният темпомат, както и системата за следене на пътя. Комбинацията от двете, направи така, че да не усетя едни 50км. на магистралата, защото тя реално сама си шофираше - ускорява, намаля, завива... Имаше launch control, който не мисля, че работеше много адекватно, но все пак, успях да врътна гумите и да потегли по-така. Като цяло и не мисля, че ще го ползвам, дори да е без забележки. Вози си нормално за кола от този клас и като цяло ми допадна. За цялото ми каране - около 80 километра, даде среден разход 7.4 или 7.7, което е прилично, предвид, че я ръчках в някакви моменти доста, работеше климатроник и ползвах всички възможни системи за самоуправление, ако мога да ги нарека така, които традиционно вдигат разхода.

Важното е, обаче, дали ще има нормално място между две столчета или не. Та това ще допиша тези дни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...