Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Май ще излезе, че с триногите не може да се бъзикат, тоест да се скриват нарушения. Наскоро, мой познат, ОТ СИСТЕМАТА, се прости с 12 точки и плати 600лв. глоба... Въпреки, че непосредствено, след като се е усетил, че са го снимали е спрял, върнал се е, лигитимирал се е, но полицаите са вдигнали рамене и са казали, че инфото се праща моментално на 4 различни места и намеса е невъзможна. Доста съм учуден от тая история, но е факт. Ако е така и ако никой не може да се измъкне, ми се струва много добра цялата история. Щом човек от системата си плати като поп парите, въпреки всичките му опити да се "оправи" по втория начин...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Май ще излезе, че с триногите не може да се бъзикат, тоест да се скриват нарушения. Наскоро, мой познат, ОТ СИСТЕМАТА, се прости с 12 точки и плати 600лв. глоба... Въпреки, че непосредствено, след като се е усетил, че са го снимали е спрял, върнал се е, лигитимирал се е, но полицаите са вдигнали рамене и са казали, че инфото се праща моментално на 4 различни места и намеса е невъзможна. Доста съм учуден от тая история, но е факт. Ако е така и ако никой не може да се измъкне, ми се струва много добра цялата история. Щом човек от системата си плати като поп парите, въпреки всичките му опити да се "оправи" по втория начин...

 

Не те е излъгал...Тия дето снимат само носят куфара и монтират от там на сетне само гледат някой да не свие хардуера...Скоро и винетчици ще си купуват полицаите...На скоро катаджия ми се жалваше,че жена му минала с неговата кола покрай засада,та се наложило да и плати глобата пикаят газ в шише всичките от тия триноги...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Евала. Още да купят. Да ги монтират на всеки булевард по стълбовете.

 

Сега остава да сложа и камери на кръстовищата, които да следят за преминаване на червено.

Link to comment
Share on other sites

Ако сложат такива камери, то 80% от шоферите ще са с актове. КАТ няма да смогнат, предвид, че половината система им е под DOS. Забрави! Като с камерата на пазарджишко шосе, която вече я няма де. Сложиха я със задание да снима всички, които преминават със скорост над 80км/ч, при разрешена 50 или 60. Докато идиотите се приберат, хардът е бил пълен. После се връщаха да го правят на 92... и накрая я премахнаха...

Иначе и аз съм за тея камери, за взимане на книжки, за големи глоби, но и за при следващо провинение от същия тип, тарикатът да иде в затвора или да се конфискува автомобилът, с който е извършено нарушението.

Аз след около 15 години, почти се научих да си слагам колана, значи има нещо, да знаете... Да кажем, че го премятам, защото е закопчан, че тая кола пищи като идиот, но пак е напредък. Нямаше сила, която да ме накара да карам с колан, аз на изпита бях без колан, защото забравих, та инструкторът, на средата ми го преметна и изпитващият каза, че ще се направи, че не го е видял това...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Миналия ден като ми скимна до долея малко антифриз , тръгнах да махам капачката за антифриза , но гумичката остана . Та с клещи е махнах днес и ще трябва да взимам нова капачка . Но въпроса ми е дали ще е фатално ако няколко дни покарам само с капачката , без гумичката или за няколко дни няма проблем .

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, MaiconDogg said:

Миналия ден като ми скимна до долея малко антифриз , тръгнах да махам капачката за антифриза , но гумичката остана . Та с клещи е махнах днес и ще трябва да взимам нова капачка . Но въпроса ми е дали ще е фатално ако няколко дни покарам само с капачката , без гумичката или за няколко дни няма проблем .

 

Няма проблем особено ако караш полека. Идеята е да не грее много, щото може леко да изплюе. Нищо не ти пречи да направиш от найлонов плик уплътнител - свиваш надве натри, слагаш на отвора и навиваш капачката отгоре. 

Link to comment
Share on other sites

Взех нова сега . На доста места чета , че не трябва да е силно завита капачката на антифриза , но ако не е завивам както трябва вече за втори път гумичката ми остава . Явно ще трябва да си е завивам добре .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Идея за джип с три седалки отзад, подобно на ван? Но 3 пълноценни, тоест да мога да сложа две детски столчета и между тях да има нормално място за сядане, а не тип "едва влязох".

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво броя и какво не, но съм СИЛНО разочарован от това. Днес имах работа в София или по-скоро на разходка и по работа и реших да го видя... То не върви... То изобщо спряло. Не знам кой би дал 50к лв. за това, заклевам се. Минавам за фен на Пежо, но дори фенското в мен замлъкна рязко... Като екстри супер, само дето микровеле няма, ама като седнеш и настъпиш... тишина...

Link to comment
Share on other sites

Мен това ме натъжава в масовите паркетници - хубаво дигнато, хубаво някво 4х4, ма що им слагат двигатели от картинг... 

Link to comment
Share on other sites

Много хора карат и ще карат и над 100к лв. да е. Въпросът е, че с тея "еко" стандарти, ебаха мамата на всички коли. После Ваген били такива и онакива като лъжели, ми ще лъжат... То иначе не става за каране.

Link to comment
Share on other sites

За да придобиете бегла представа какъв ташак са новите коли:95tuee.jpg

 

Това на снимката е ЕДНОРЕДОВА ангренажна "верига" на чисто ново Пежо.На 80к км. толкова разтегната,че успяла да счупи планката на обтегача...

 

За сравнение,ангренажната верига на Мерцедес произведен преди 2000 г.спокойно подминава 500к км...разбира се няма нищо общо с тая пародия на снимката.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:

Skoda Kodiaq w TSI engine. 

 

Това ще ходя да гледам тези дни, като ми остане време, въпреки, че тук са кръгли идиоти в Еуратек и ако ми хареса, ще ида да я купя от София или Бургас.

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2019 at 11:16 PM, Lucky Luciano said:

Идея за джип с три седалки отзад, подобно на ван? Но 3 пълноценни, тоест да мога да сложа две детски столчета и между тях да има нормално място за сядане, а не тип "едва влязох".

Toyota Land Cruiser

Link to comment
Share on other sites

Много пари са. Ако е по-евтина, после ще съм по сервизи. Искам да избегна това. Искам да карам, не да поддържам. Дъстъра направо ми е герой. 50000км. за 3-4 години съм сменил три пъти масло. Нищо, ама нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

А колко пари ти се дават? Бих ти препоръчал да си внесеш F150 от Канада. Хем място ще имаш, хем и багаж ще можеш да си качваш. Аз към това се бях запътил, но ми излезе много интересна друга оферта и се възползвах. Следващият ми автомобил обаче вероятно ще е F150.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...