Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

4 hours ago, Lucky Luciano said:

 

Това ще ходя да гледам тези дни, като ми остане време, въпреки, че тук са кръгли идиоти в Еуратек и ако ми хареса, ще ида да я купя от София или Бургас.

Сигурен съм, че Димамиката на 4-ти цилиндровите бензини на ФауВе ще те очарова - 1.5 литров със 150 коня :) колата има много приятно ускорение за размвритв си и при ниски обороти се държи отлично. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, netrootbg said:

А колко пари ти се дават? Бих ти препоръчал да си внесеш F150 от Канада. Хем място ще имаш, хем и багаж ще можеш да си качваш. Аз към това се бях запътил, но ми излезе много интересна друга оферта и се възползвах. Следващият ми автомобил обаче вероятно ще е F150.

 

Ти какво взе и какви пари е Форделинът? Не знам какви ми се дават, ще си изясня, когато си избера колата, вероятно. Днес гледах едно Ситро, 180 коня мисля, по-мяса. Ама едно грозно такова... Пежото поне мяса на външен вид. Ситроенът с едни фарове, дето само си представям колко пари са, ако се счупят...

 

Шкодата има едно предимство, че ще яде газ, стига да го поддържа тоя мотор, който ще гледам. Трябва да го видя като код и т.н.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky Luciano said:

Ти какво взе и какви пари е Форделинът? Не знам какви ми се дават, ще си изясня, когато си избера колата, вероятно. Днес гледах едно Ситро, 180 коня мисля, по-мяса. Ама едно грозно такова...

S55 AMG

 

http://autotrader.ca/ - тук можеш да разгледаш за обяви. Канадският долaр е 1.30 лева. Трябва да се предвиди доставка + мито + ддс + технотест. Мога да те упътя къде да отидеш за да минеш евтино по отношение на първите три. По този начин си внесох мотора. Излезе ми почти на половина спрямо цената в Бг.

 

Иначе се учудвам как изобщо си ходил да гледаш кола 120 коня, при това "джип"... Нормално да е мъртвец.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, netrootbg said:

S55 AMG

 

http://autotrader.ca/ - тук можеш да разгледаш за обяви. Канадският долaр е 1.30 лева. Трябва да се предвиди доставка + мито + ддс + технотест. Мога да те упътя къде да отидеш за да минеш евтино по отношение на първите три. По този начин си внесох мотора. Излезе ми почти на половина спрямо цената в Бг.

 

Иначе се учудвам как изобщо си ходил да гледаш кола 120 коня, при това "джип"... Нормално да е мъртвец.

 

Ще разгледам по-късно, но ми се ще да си спестя цялата тая история с технотест, ДДС, Мито, обикаляне във всички институции пълни с идЕоти.

Ходих да гледам, защото карам Дъстър 110 коня, който си върви нормално, докато това Пежо е направо спряло. Нищо не му усетих от турбината, нищо от вървенето. Беше пълно с всякакви лиготии, но като натиснах газта и всичко отиде по дяволите. Как да е, продължаваме напред. :grin:

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, HEMO said:

Ехх,живот си живеят зад голямата вода...Тойота Секвоя на цена на неудачия...Направо се размечтах :-( 

Ако ти се налага да купуваш нещо, действай. Няма нужда само да мечтаеш. Миналата година го направих и останах много доволен.

 

 

24 minutes ago, Lucky Luciano said:

Ще разгледам по-късно, но ми се ще да си спестя цялата тая история с технотест, ДДС, Мито, обикаляне във всички институции пълни с идЕоти.

Ааа, какво обикаляне. При мен премина по следният начин. Харесах си мотора онлайн. Чух се с търговеца за малко повече подробности относно техническото състояние. Трябва да уточня, че го купих от сервиз с доста сериозна история. След това се разбрахме с колко ще ми бутнат от цената и това беше. Преводох им парите по банков път(има трикове как да се спестят такси) и просто казах на този който се занимаваше с транспорта, къде точно да отиде за да вземе мотора. От там нататък не съм се занимавал с нищо. Той изпрати хора да го вземат и да го натоварят в контейнер. След това се занимаваше с всички необходими неща относно транспорта. Също така се занимаваше с всички необходими документи, че даже и технотеста. Просто ме уведоми когато вече беше доставен в Бг да отида да си го взема и това беше. Даде ми всички необходими документи с които отидох в КАТ и това беше. Малко като реклама звучи, но съм доста доволен :). Нищо не печеля ако някой реши да се възползва. Успя чрез разни трикове да ми спести и доста такси.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, netrootbg said:

А колко пари ти се дават? Бих ти препоръчал да си внесеш F150 от Канада. Хем място ще имаш, хем и багаж ще можеш да си качваш. Аз към това се бях запътил, но ми излезе много интересна друга оферта и се възползвах. Следващият ми автомобил обаче вероятно ще е F150.

Ванка, това жЮвотнУ къде ще го паркираш из тесните улици в България? Аз също от много време се каня на нещо такова, но дори в тукашните условия много често градското каране се явява сериозно предизвикателство за подобна машина. Миналото лято обиколих половин България с една миниатюрна дачия и на много места се виждах в чудо в различни градски условия и хотелски "паркинги". Иначе дългото шофиране с такъв камион е безусловен и несравним кеф, за офроуда да не говорим. Хубавото на този тип машини е, че нямат нищо общо с традиционните таратайки - несравними са като здравина и комфорт. От този клас Додж Рам 1500 напоследък водят класацията, особено по показателя лукс в купето за дадена стойност. Фордът е по-пестелив откъм лукс и екстри. Един от колегите има такъв Рам и съм го карал многократно - кефът е неописуем. Проблемът е, че разкараха дизеловите агрегати при новите машини (а 5 литров бензин не знам как ще го храниш на българските цени), но за втора употреба би трябвало да има доста предложения с трилитровия екодизел. Форд имат много добър 3-литров комън рейл дизел и при чисто новите модели, но пък това чудо добавя още $7,500 към цената на машината (говорим за нови, но и втората употреба държат горе-долу същите пропорции). Тези модели се водят full size truck, но има и малко по-скромни варианти, като например Шевролет Колорадо (по-малкия брат на пълноразмерния Силвърадо), който според мен е доста по-добър вариант за българските стандарти. Леко по-малък е като размери и се предлага с няколко "малки" двигателя, включително 2.8 литров Дурамакс турбодизел. От този клас, но само с два вида бензинови двигатели - 2.7 и 3.5 литра е Тойота Такома, която е доста разпространен модел тук, т.е. би трябвало да има богат избор на употребявани модели. Тойотата обаче не ме кефи, най-вече защото не предлага толкова лукс и дизелови мотори. :)

 

Ето едно подробно ревю на 2019 Шевролет Колорадо с Дурамакс дизелов двигател:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

То и сега колата ми е над 5 метра дължина. Форда е още малко отгоре. Не е толкова фатално паркирането. Когато съм в Бг, кажи речи всеки ден паркирам поне по веднъж на ул. Отец Паисий. С парктроници и всичко става доста по - лесно. Препоръчах му Форд-а, понеже е много масов и доста здрав като модел. Иначе в последните години и на мен Ram-a ми харесва повече. Доста приятна визия му докараха. Карал съм F150. Не може да е усети вътре, че е тежък. Благодарение на мощните двигатели се движи доста динамично. Другото което забелязах е, че даже тия с бмв-тата ти дават път...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

То и сега колата ми е над 5 метра дължина. Форда е още малко отгоре. Не е толкова фатално паркирането. Когато съм в Бг, кажи речи всеки ден паркирам поне по веднъж на ул. Отец Паисий. С парктроници и всичко става доста по - лесно. Препоръчах му Форд-а, понеже е много масов и доста здрав като модел. Иначе в последните години и на мен Ram-a ми харесва повече. Доста приятна визия му докараха. Карал съм F150. Не може да е усети вътре, че е тежък. Благодарение на мощните двигатели се движи доста динамично. Другото което забелязах е, че даже тия с бмв-тата ти дават път...

Когато има място сензорите помагат, обаче много по-често се случва това място да липсва, особено когато разни идиоти заемат за две коли пространство.

Иначе ако вземеш Рам, тия с БеЕмВе-тата още по-отдалече ще ти дават път - това нещо изглежда доста по-масивно и страховито от Форда, ако и да са от един клас. Просто Додж Рам-а е издялан доста агресивно и някак си изглежда дори по-голям, особено ако му сложиш големи офроуд гуми. :lol:

 

1500-vs-F150.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Lucky Luciano said:

 

Ще разгледам по-късно, но ми се ще да си спестя цялата тая история с технотест, ДДС, Мито, обикаляне във всички институции пълни с идЕоти.

Ходих да гледам, защото карам Дъстър 110 коня, който си върви нормално, докато това Пежо е направо спряло. Нищо не му усетих от турбината, нищо от вървенето. Беше пълно с всякакви лиготии, но като натиснах газта и всичко отиде по дяволите. Как да е, продължаваме напред. :grin:

 

Трябва ли да ти давам да ми държиш куфарите, за да ти обяснявам защото меко казано не ти е нужен тоя камион, освен ако не ставащ строителен бригадир и разнасяш мат'рял, примерно? 

ЕДИТ: А, той Момчил вече ме е преварил каква глупост е да тръгнеш с това из Пловдив - най-много като тия с Тундрите да се чудят хората колко точно ти е къса пишката.... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

 

Трябва ли да ти давам да ми държиш куфарите, за да ти обяснявам защото меко казано не ти е нужен тоя камион, освен ако не ставащ строителен бригадир и разнасяш мат'рял, примерно? 

Ма гоУем си ми Мисир! Дори С-класа не може да докара същия кеф при пътуване без разлика на това дали по път или извън него. Най-малкото заради уникалното чувство да гледаш всичко и всички отвисоко и да не ти пука изобщо дали пред теб се изпречва бордюр или някакво друго "незабележимо" от тази перспектива препятствие. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Ма гоУем си ми Мисир! Дори С-класа не може да докара същия кеф при пътуване без разлика на това дали по път или извън него. Най-малкото заради уникалното чувство да гледаш всичко и всички отвисоко и да не ти пука изобщо дали пред теб се изпречва бордюр или някакво друго "незабележимо" от тази перспектива препятствие. :lol:

 

Мисирщината ти няма граници... Ес класа не можела да докара същия кеф... И паднАааме от коня от смех хахахахах
Молим не ме занимавай с камиони за реднеци и късопишковци! Не са за българската реалност по никакъв начин.  

Link to comment
Share on other sites

Рама май е най-реднешкият от всичките :D Хеви дютитата им май са си дизели все още, ако не искаш бензин

Но не разбирам защо всички толкова скачат на пикапите, като до Силверадото примерно имаш Събърбъна. Същото прасе, но с много по-полезен от към ползване багажник. 

Иначе и аз бих карал такова, ако в Европа не беше толкова тясно, особено в историческите центрове .. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако все пак някой реши да си купи хамерикански пикап, нека незабравя че части за подобни машини се намират трудно.

 

А тези които даже не се предлагат на европейския пазар може да имат и проблеми с регистрацията, тъй като светлините и огледалата може да се окажат не съвместими с европейските директиви.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ferante said:

Ако все пак някой реши да си купи хамерикански пикап, нека незабравя че части за подобни машини се намират трудно.

 

А тези които даже не се предлагат на европейския пазар може да имат и проблеми с регистрацията, тъй като светлините и огледалата може да се окажат не съвместими с европейските директиви.

Светлините и огледалата са бял кахър, едно че се сменят, друго че и с малко връзки се регистрират. Грам не разбирам защо ще се вкарва във филм с тия огромни безмислени джипове, харчещи адски много с труден ремонт по нашите географски ширини, вместо да си вземе примерно един Ланд Крузер и да си е спокоен...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Как решихте, че ще си купя пикап, не знам. За момента ще ходя да карам Кодиак, но като ми остане време, защото тея дни нещо ми е кът.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Lucky Luciano said:

Как решихте, че ще си купя пикап, не знам. За момента ще ходя да карам Кодиак, но като ми остане време, защото тея дни нещо ми е кът.

 

Изчакай да се върна къмто 12 юли и ще ходим заедно хахаха

Link to comment
Share on other sites

Ние ще тръгнем, но няма да стигнем с теб. Ще рикошираме в някой магазин за музикални инструменти или някоя библиотека...:grin:

Между другото, Новака /бившият шеф на КАТ/, го играел някакъв в Еуратек Пловдив. Сещаш ли се за какво ще става дума;)

Дали не мога да ида до Чехия да си я взема от завода. Таман ще я полея подобаващо:laughing:

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NEO_DDT said:

..... вместо да си вземе примерно един Ланд Крузер и да си е спокоен...

 

Съседа ми има Ленд Крузър,и да ти кажа хич не спи спокойно...три пъти се опитват да му го откраднат.Имаче колата е чук,освен Гега друго по тия ширини не и се опира,евентуално някой Патрол...

За щатските возила,проблем с частите има само за едрогабаритните неща,всичко друго доставят за до две седмици...Огромни пикапи тип Ф 150 се купуват само за конкретни нужди(да си натовариш моторите,джета или някоя лодка иначе са безсмислени...Виж Секвоя...друга бира.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, HEMO said:

Съседа ми има Ленд Крузър,и да ти кажа хич не спи спокойно...три пъти се опитват да му го откраднат.

Защо не си сложи втори имобилайзер? Има доста сериозни машинки и не са скъпи. При правилен монтаж ще е почти невъзможно да го изключат. Има особено една много приятна опция с която се задействат 30 секунди след като се запали колата. Така на първото кръстовище ще им угасне колата. Ще им трябва много време да намерят къде е монтиран. Не са и нещо скъпо. 200-300 лева са доста добрите модели. Важно е обаче негов доверен човек да го монтира.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, netrootbg said:

Защо не си сложи втори имобилайзер? Има доста сериозни машинки и не са скъпи. При правилен монтаж ще е почти невъзможно да го изключат. Има особено една много приятна опция с която се задействат 30 секунди след като се запали колата. Така на първото кръстовище ще им угасне колата. Ще им трябва много време да намерят къде е монтиран. Не са и нещо скъпо. 200-300 лева са доста добрите модели. Важно е обаче негов доверен човек да го монтира.

 

Преодоляват ключалката на волана без да я трошат,не го палят а го дърпат в съседна пряка и на платформа,посред бял ден,добре че в пълно с комшии клюкари...Успеят ли да го вкарат в някой сервиз/склад и тн. край с колата,няма намиране.Нарочат ли за кражба спасение няма...Специално Крузърите и Хайлуксовете са много търсени в близкия изток.

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Това е вярно. Познавам един сириец, който купува коли от тук и ги изнася за там. Но купува евтини коли, дори Лада и Голф 2.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky Luciano said:

Ние ще тръгнем, но няма да стигнем с теб. Ще рикошираме в някой магазин за музикални инструменти или някоя библиотека...:grin:

Между другото, Новака /бившият шеф на КАТ/, го играел някакъв в Еуратек Пловдив. Сещаш ли се за какво ще става дума;)

Дали не мога да ида до Чехия да си я взема от завода. Таман ще я полея подобаващо:laughing:

 

Не знам за такива "играчи", Еуратек по принцип е на някакъв софиянец, мисля още се води по регистрация на апартамент някъде в Младост 4, демек комшия :laughing1:
Иначе и пианистка може да закараме ние с тебе... Сюпърба баща ми го взе в София, така че може да приказваме нещо там евентуално ако е възможно, но отстъпките са стандартни. Може да вземат дачията за някой лев и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, HEMO said:

 

Преодоляват ключалката на волана без да я трошат,не го палят а го дърпат в съседна пряка и на платформа,посред бял ден,добре че в пълно с комшии клюкари...Успеят ли да го вкарат в някой сервиз/склад и тн. край с колата,няма намиране.Нарочат ли за кражба спасение няма...Специално Крузърите и Хайлуксовете са много търсени в близкия изток. 

Ужас. Срещу това наистина няма да помогне втори имобилайзер. Най - много да трябва просто да разглобяват много, но когато са на спокойствие това изобщо няма да е проблем. Все пак рано или късно ще го намерят където и да е скрит.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky Luciano said:

Дали не мога да ида до Чехия да си я взема от завода. Таман ще я полея подобаващо:laughing:

Дето вика перчема - Sounds good, doesn’t work :).

Договпрът, който Шкода ще ти предложи да подпишеш ще е финансово и бирократично неизгоден за теб. Най ще си на сметка ако си го вземеш от Бг и си договориш отстъката за лоялни клиенти.

 

едит - сега видях, че Кодиаците освен в някакво село в Чехия ги асемблират и в Украйна и в Русия  използвайки заводите на Еврокар и Газ. 

 

Така че като ходиш до дилъра, поразрови се и виж откъде идват брпйките за България. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...