Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Всичките C4 Grand Picasso, Peugeot 5008 и подобните им са с три седалки отзад. Сещам се за Honda F-RV, но и трите не ме кефят. Ходих да гледам новото 5008, то спряло още от завода... Май и Peugeot Partner Tepee са с три седалки на втори ред, но ако искам баничарка, ще си купя Докер за почти половината пари на Пежото...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, Mockingbird said:

Няма да има. Гаранция.Може би в никоя съвременна (10 годишни и по-малко) кола няма пълноценни 5 места.

Чак пък в никоя - X5, X7, GL си имат широчки задни седалки...

Link to comment
Share on other sites

Лъки, седалките на Кодиака има вероятност да ти се сторят тесни с 2 столчета отзад. А и с тези регулации и рестрикции към дизелите в Стария Континент бих се замислил дали не е по-добре да погледнеш бензините.

 

На ум ми идват няколко алтернативни варианта на тестваният Кодиак:

 

1. Кодиака има и 7 местна серия - вярно за сметка на по-малък багажник, но за пък ще може да возиш доста повече хора: 

spacer.png

 

2. Алтернативен вариант е да погледнеш и Туарана - вярно не е джип, но е височка и сравнително просторна, има три отделни седалки отзад, а има и вариант със седем седалки. Двигателя и инфотеймънта може да са една идея по-добри от тези, които си пробвал на Шкодата. Като цена може и да ти дойде даже и по-евтино.

 

spacer.png

 

3. С една идея по-просторен и голям вариант (както и по-скъп) е Шарана...

spacer.png

 

4. На твое место бих погледнал и какво може да ти предложат от Сеат. 

 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, NEO_DDT said:

Чак пък в никоя - X5, X7, GL си имат широчки задни седалки...

Абе, и моето Е300 има огромна зафна седалка, но е най-удобна за двама, не за трима. А като сложиш и две детски столчета.... 

Link to comment
Share on other sites

Е300? Ко каза ко?

Ке се тепаме с тия келеши, оти ке ми искат къде 80к, което не е малко. Май ще си политна към Супербиана, щото така и така камиони не харесвам... Цифрите ще проговорят накрая.  

Link to comment
Share on other sites

Суперба е добра колица - особено ако се вземе ниво на или близо до Лаурент-Климент :). За съжаление е тясно за човек да седи с 2 детски столчета отзад.

 

едит: Шкода се очаква да пуснат след някой месец новата Октавия, Та ако не бързаш може да изчакаш да видиш какво ще предложат.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Хич за никъде не бързам, то така и така се чака месеци. Аз ще изисквам и цвят по мой избор, децата искат стъклен таван дето е към 2500, абе всеки луд с номера си... Ще видим каква ще се получи... На мен много ми се искаше Мерцедес V класа, но като видях как цените почват от 75000$ и осъзнах, че не съм дорасъл за там... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dunc said:

тя вече е пусната. Един приятел съвсем скоро ще си я вземе. 

Мисля че говорим за различни модели - премиерата на новата Октавия още не се състояла - не се знае нито как изглежда, нито с какви двигатели ще бъде. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2019 at 8:01 AM, Mockingbird said:

Абе, и моето Е300 има огромна зафна седалка, но е най-удобна за двама, не за трима. А като сложиш и две детски столчета.... 

Стига бе, сравняването на задната седалка на Е класа купе и GL е меко казано несериозно...

Link to comment
Share on other sites

Що бре, купето си ми беше пълноразмерен седан Е класа, но с две врати. Никаква разлика. Дължина, широчина... абсолютно еднакви... Ся, GL си е голЕм. Не съм го разглеждал вътре, ама е голям джиБ.... То не може да го сравняваш с лека кола... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Преди време се коментираше Бухала и това, че вече не пастира, та да питам - някой да има читав човек, дето си разбира от работата? Искам да пастирам две коли, но всеки втори имам чувството, че пастира коли вече и не ми се рискува...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Колебая се дали да не взема за нашите пътища Кашкай 1-ва генерация, 1.6 литра бензин двигател, ръчна кутия, 9 годишен на 80-90к км, сглобен във Великобритания. 

Интересно ми е дали имате някакви съобръжения да не го направя...

 

spacer.png

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

1. 1.6 - аз дотук приключвам. 
2. 9 годишен на тия километри - "леко" ма самняя. 

Иначе нищо не ти пречи да пожертваш некой лев и да го провериш в официалния или твой доверен сервиз.  

Link to comment
Share on other sites

Чармок - може ли да дадеш линкове откъдето си чел за модела. 

 

За км - нямам идея колко са реални - колата се предлага от официалния представител на марката и е със сервизна история. 

За двигателя - умишлено сме се насочили към малък бензинов (който всъщност е голям в сравнение с 1литровите, които слагат по новите автомобили).

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ferante said:

Чармок - може ли да дадеш линкове откъдето си чел за модела. 

 

За км - нямам идея колко са реални - колата се предлага от официалния представител на марката и е със сервизна история. 

За двигателя - умишлено сме се насочили към малък бензинов (който всъщност е голям в сравнение с 1литровите, които слагат по новите автомобили).


1 литър слагат на въшки - ти това купе я виж колко тежи. 

Link to comment
Share on other sites

Това е мотор K4M, ако не бъркам. Нищо му няма, ще върши работа. Лесно се прави на газ и т.н. и т.н. От най-здравите мотори на Рено е. Километрите и мен ме съмняват, но пък купих кола преди 2 седмици точно на 9 години и на 71000км. Купена нова от тук, а собственикът ни е клиент и тая кола почти всеки ден ми беше пред очите и знам кога и колко е карана... Така че, може и нещо такова да е. Да види сервизната, то ще си личи, ако е прясно направена...

Ако е от Ташев, е добре да има едно на ум... Но реално може да поиска справка по номер и в друго дилърство на Рено/Нисан/Дачия. Моят Дъстър го взех на 4 години пак на 70000 или нещо такова. В момента е на 114000 и съм сменял само масло и съм доливал течност за чистачки. Скоро гуми ще купувам само, защото тези ги разсипах.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Това е мотор K4M, ако не бъркам. Нищо му няма, ще върши работа. Лесно се прави на газ и т.н. и т.н. От най-здравите мотори на Рено е. Километрите и мен ме съмняват, но пък купих кола преди 2 седмици точно на 9 години и на 71000км. Купена нова от тук, а собственикът ни е клиент и тая кола почти всеки ден ми беше пред очите и знам кога и колко е карана... Така че, може и нещо такова да е. Да види сервизната, то ще си личи, ако е прясно направена...

Ако е от Ташев, е добре да има едно на ум... Но реално може да поиска справка по номер и в друго дилърство на Рено/Нисан/Дачия. Моят Дъстър го взех на 4 години пак на 70000 или нещо такова. В момента е на 114000 и съм сменял само масло и съм доливал течност за чистачки. Скоро гуми ще купувам само, защото тези ги разсипах.


Искам да видя в Америка как му слагат газова! 

Link to comment
Share on other sites

Да, K4M е двигателя. Днеска говорих с един приятел, който от години си кара Рена - купува ги нови и след 6-7 години ги разкарва. Та, 2 от автомобилите му са били с K4M 1.6, 130кс и дватата двигателя са дефектирали - първия на 7х км, другия на 180к км.

 

Не знам това изолиран случай ли е или нещо нормално. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Just now, vikktorpenchev said:

Какво коментар имате за този автомобил 

https://m.mobile.bg/details/11551361241097928


Би трябвало да е напълно приличен ако нещо не е премятан, давен, прегряван... Не знам в Пловдив кой отговаря за Мазда, но веинаги може да отидеш при твои познати ако си имаш доверен сервиз и да я провериш. Километрите със сигурност са въртяни, а и не заправяй - 12 годишна е. Оттук нататък ТЕПЪРВА ще почне да дава фири. Просто провяерката е задължителна. Иначе вероятно те чака съединител, дюзи, турбо... Точно след тия годинки почват. 

Link to comment
Share on other sites

Километража на всички коли в Труд е въртян 100%. Но ако двигатела е читав, окачването добро,може да се прежаля за един съединител, ако се наложи. Той е поне 500 така че по-добре да не се налага. 

 

Финансите са ми ограничени, а в текущата има място за детска количка. Само. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...