Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BMW E60?

Отиват над бюджета... Или трябва да взема някой которник за тези пари, а и поддръжката на Хондата после е по-приемлива... Изкочи ми една Е класа 2005 с въздушно окачване, от човек който е на зор, ама я отказах, че после ремонтите са кофти цифри...

Link to comment
Share on other sites

Не знаех NEO да има жена и деца. С друго впечатление съм останал. :D

Не, не. Нямам жена, деца, дори приятелка в момента :D

 

Кола се купува с перспектива. Купиш ли я чикиджйиската - сменяй я през 5 години. 

Ехе аз се надявам даже след по-малко от 5 години да я сменя :) Няма да умирам с колата, която ще купя, но предпочитам да дам малко повече пари за читава, отколкото да взема най-евтиния которник :)

Link to comment
Share on other sites

Кола се купува с перспектива. Купиш ли я чикиджйиската - сменяй я през 5 години.

Повече от 4-ри години не се е задържала кола при мен. Може би защото не съм си купил чисто нова, та да я карам 5-6...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Кола се купува с перспектива. Купиш ли я чикиджйиската - сменяй я през 5 години. 

 

Не съм видял някой, който да процедира така, дори с нов автомобил. Ти си единствения.

Link to comment
Share on other sites

Ама разбира се - уникален съм, не си ли го разбрал?  :laughing:

 

Навсякъде по света (цивилизования), на 5 ги сменят. Защото не е проблем, защото са като консуматив, който ни е късно сменяме - примерно макферсони. Има байбек приличен, да не споменавам роднините ми , че като служители всяка година са с последния модел - в смисъл постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Да, и аз нямам против и на 2 години да сменям, ама първи да си пръцкам по седалката на всяка следваща кола. Както казва Весо, повечето караме "голфове" за различни пари, които, след 5 години употреба стават на по 15-17 години. Та, кажи ми каква перспектива да гледам на такава кола? Единственото, което гледам, за следващата ми кола, е да е широка и да не се троши лесно. Ако отида да я купя нова - да, тогава може да си говорим за перспективи и повече мисъл.

 

За краткия период от 8 години, в които съм имал собствен автомобил, съм сменил 3 коли. Всичките на по повече от 10 години. Изключвам фокуса, който го взех точно на 10, но догодина трябва да заминава и той. Иначе ще го направя товарно магаре и ще е вечно мой.

Link to comment
Share on other sites

Де ги обявите, Митко? Професионален вносител на коли не може да си намери аналог на моята кола. Иска точно нея. Син е на пазача ми и заряза глупостериите около БМВ 7 серия. Малко след като баща му му показа фактурите за гориво на шефа. И ми казва пича - има САМО една, но й искат много пари. Аз просто му казах - тя си струва парите. А че моята например също никога няма да бъде продадена предполагам се сещате. 

Вносителя що не гледа в меката на шкодите ? :)) tipcars.com - има няколко с 1.9 133 коня двигател и 6 степенна скоростна кутия. Ако правилно отгадвам, че годината е 2003-2004, по-новите гледам, че са 2.0 140 коня.

Link to comment
Share on other sites

Ти гледай и цената. Той беше намерил една много сносна (единствената беше към момента), ама не му се давали над 7000 - то не може и с трици маймуни, Ясене. 

Link to comment
Share on other sites

Ти гледай и цената. Той беше намерил една много сносна (единствената беше към момента), ама не му се давали над 7000 - то не може и с трици маймуни, Ясене. 

Дам, може и да намери нещо за малко под 7К, но "сносна" може да не е част от описанието :))

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Ако имам възможност бих ги сменял всяка година, за сега обаче нямам тоя шанс, та си карам повече години. За кола на старо най-важното е как е гледана, ако е поддържана лоша кола няма.

Link to comment
Share on other sites

Интересно като говорите за смяна какво имате предвид. Защото ако купиш чисто нова кола, да я смениш преди 5-та година ако не си срал в нея и в мотора й смисъл не се наблюдава - все пак обувките си сменяте толкова често ми се струва. Даже се съмнявам, че всяка година си купувате нови.  

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама аз ги купувам след тая 5-тата година, че и след 10-тата, когато са се изредили няколко човека да серат вътре :) Купувам, пообирам лайната, карам 4-5 години и повтаряме упражнението. Или колата остава вечно моя :D

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама аз ги купувам след тая 5-тата година, че и след 10-тата, когато са се изредили няколко човека да серат вътре :) Купувам, пообирам лайната, карам 4-5 години и повтаряме упражнението. Или колата остава вечно моя :D

 

Или търсиш такава, която е била само на 1 собственик...което не изключва отново последното ти изречение. :grin:

Link to comment
Share on other sites

И аз говоря за втора ръка коли, нови едва ли скоро ще карам. Там ще ги въртя като автоджамбаз. Иначе има хора, които и тях ги сменят често. Моя кум ги сменя през 3 години, в момента Куга-та му на 1г. и 4 месеца е на 105 000 км. Това се кара само в БГ лична кола, та няма как да си позволи да кара стара кола и за това му се налага да я сменя.

Link to comment
Share on other sites

Аз и преди съм го казвал, хубав екземпляр се намира ако е с чукната ламарина някъде, отпред, отзад, в страни...не говоря да са и събрани тенекиите. Всички хора, които се хвърлят на лъскави тенекии и измити коли после пропищяват с проблеми по двигателя...

Link to comment
Share on other sites

Аз и преди съм го казвал, хубав екземпляр се намира ако е с чукната ламарина някъде, отпред, отзад, в страни...не говоря да са и събрани тенекиите. Всички хора, които се хвърлят на лъскави тенекии и измити коли после пропищяват с проблеми по двигателя...

Именно, или също така ако продавачът прави някакъв смислен ъпгрейд, вдъхне ти доверие на кадърен човек, който си гледа колите съвестно, не някакво леке, което очевидно гледа да се отърве от нея за да скочи на някаква подобна от същия клас, или някой закъсал за пари дето последните месеци бюджета за поддръжка е бил нулев.

Link to comment
Share on other sites

Аз и преди съм го казвал, хубав екземпляр се намира ако е с чукната ламарина някъде, отпред, отзад, в страни...не говоря да са и събрани тенекиите. Всички хора, които се хвърлят на лъскави тенекии и измити коли после пропищяват с проблеми по двигателя...

Моята кола е чисто нова отвън, с цялостно боядисване миналата година. Съединителя е сменен преди 10 000км, а общо съм направил 20 000 за 4 години, откакто съм я купил от първия собственик. :) Вървя против теориите ти!! :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Моята кола е вземах преди 5-6 години, отпред бе в насипно състояние, просто трябваше да изправя една греда, и да си купя броня и фар. колата беше на 67 хил км. Купих я за 2.800 лв и я направих, обслужих и регистрирах до 3.500. Сега съм близо 140 хил км. и съм сменил само една водна помпа.

Link to comment
Share on other sites

Моята кола е чисто нова отвън, с цялостно боядисване миналата година. Съединителя е сменен преди 10 000км, а общо съм направил 20 000 за 4 години, откакто съм я купил от първия собственик. :) Вървя против теориите ти!! :)

 

Ако си давал пари за цялостно боядисване на тая Алфа си против цялата световна логика.... 

 

Моята кола е вземах преди 5-6 години, отпред бе в насипно състояние, просто трябваше да изправя една греда, и да си купя броня и фар. колата беше на 67 хил км. Купих я за 2.800 лв и я направих, обслужих и регистрирах до 3.500. Сега съм близо 140 хил км. и съм сменил само една водна помпа.

 

Да земеш кола с крива греда е от най-солемите възможни греди.

 

Аз след два часа ще платя и взема Джаза - откомври 2006. Бутнахме 800 от цената до 5100, две чисто нови гуми отпред, чисто нов акумулатор, безплатно доставяне с камиончето до мен. Обслужена изцяло за няма и 100 лева, което ми дава гаранция 10000 на мотора. Тия километри баба ми кога ще ги изкара не знам, но ги броя около 3 години с много напъване.  Колата е леко чукана отдясно , колкото да залепят пластмасата на фара. Удряни коли с крива геометрия да земеш - фабрика за гуми ти требе в добрия случай...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...