Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Из Шкода форумите има много противоречиви коментари.Едни разправят, че смучели много масло и ремонта бил над 5 бона, други разправят, че не било така...Един твърди, че раздатките били слаби и трябвало да смениш и 8-те карета ъъъ...друг няма оплаквания.Трети обяснява, че е задължително да смениш веригата на двигателя при първоначалното обслужване...не знам...То е ясно, че при кола втора ръка е въпрос на късмет работата, но все пак си имат определени болежки, които ако се хванат навреме и се оправят, няма да е толкова страшно като финанси...Из VW форумите не съм ровил, но ще взема да прочета и там..все пак са еднакви двигателите...

За самото купе няма какво да питам конкретно...проверява се дали всичко работи на момента и после каквото стане...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, не знам отговорите на твоите въпроси. 

 

Аз ти предложих за интериора, тъй като за мен е важен Human Machine Interface-a на инфотеймън системата, ергономичност на интериора, резултати от краш тестове, прецизност на инструментите, функционалност на празните пространства, видимост, държание на пътя при високи скорости, и може би не на последно разход-а. 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Имам приятели с Октавия I комби и Супърб II седан, возил съм се доста и горе-долу съм запознат.Ясно е, че има различни нива на оборудване, но все пак се добива някаква обща представа.Ако желаеш да споделиш впечатления, ще ти бъда благодарен.Като цяло всяка информация от първа ръка би ми била полезна.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Информацията която аз мога да ти дам от първа ръка е, че колата е отлична - специално тази, която аз карам от края на 2003 и съм взел от магазина на 6км. Да четеш такива данни из форуми без да знаеш кой какъв чукундур е как се е грижил за колата си - не го намирам за сериозно. Особено пък по автоворумите каквито "разбирачи" има може свят да ти се завие. И да получиш тотално неадекватно впечатление за каквато и да е кола. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно е това, но все пак се добива някакво инфо.Но аз няма да купувам нова, а 6-7 годишна, така че...Нямам познат или приятел, който да се е оплакал от Октавията, но всички са с печки.А мен ме интересува бензинката...

Link to comment
Share on other sites

Няколко приятелски съвета:

- Гледай нивото на обурудване да е близко до Elegance, VRS, или K&L. По-ниските нива са орязани много по отношение на глезотиики. 

- Задължително си вземи автомобил с arm rest support и cruise control

- Едно от приятните неща е да има MaxiDot дисплей на централната конзола. Общо взето с него няма да ти е необходимо да пипаш инфотеймънта

- Ниските нива на обурудване имат много проглушени говорители, както и неудобни текстилни седалки за дълги пътувания. 

- Ако е седан, препоръчвам ти да вземеш кола с чистачка на задното стъкло. Провери дали не се е разтекло уплътнението, което свързва рамото на чистачката с купето.

- Ако е комби, наведи се и провери дали не е задиран аспуха и отделението за резервната гума. И двете съм ги задирал зверски при преминаване на неравности. 

- Препоръчвам ти си е вземеш с халогени - оказват се изключително полезни. 

- Препоръчвам ти да вземеш с 6степенна скоростна кутия (освен ако не искаш DSG). Провери скоростния лост за нежелани вибрации при подаване на газ на празен ход. Попадал съм на нови Октавии с прецакани скоростни кутии

- Провери дали инфотеймънта на автомобила, който си харесал може да се обнови с нещо after-market и дали бутоните по курмилото ще работят

- Много полезна информация може да намериш на https://www.briskoda.net/forums/

- Понякога цените на октавиите 2-ра ръка са завишени чувствително и за подбни пари може да вземеш нещо друго. Така, че не се хвърляй на неаргументирано високи предложения. 
Link to comment
Share on other sites

Благодаря.

Със сигурност ще е комби.Говорителите ще ги оправим, не са страшни.Задължително търся ръчка и то шестскоростна.

Да кажем, че гледам да е нещо такова като изпълнение.Цък.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Има не лоши Пасатори. Скоро нещо ми попадна за 14000лв., ама беше тъпкано с екстри и много, ама много мясаше.

А за тея пари - виж някой Супърб.

И да - Шкода държи по-висока цена на вторичен пазар от другите VAG коли. Българинът си търси Шкодичка.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Мда, така е. Високите класове на новите октавии даже са по-скъпи от бизнес сериите на голфа. По някаква неизвестна причина за мен, това не е тенденцията в БГ.

 

Та по-темата... Черната Октавия от линка е повече от добре оборудвана сравнено с това което можеш масово да намериш в света на Шкода. Остава само да имаш средства да е храниш и да не е скопиш с някоя газова уредва.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

И дума да не става за газ. И да, като цяло ще гледам да е нещо като на обявата от линка като екстри.

Пасата ми е ааадски скучна кола. Изобщо Vw като цяло са ми скука. Известно време търкалях голф5, бензинка с dsg, и голф5 дизеляк пак с dsg. Еми не, не ме кефят тези коли. Друг е въпроса, че от Мерцедес слезнах на Голф, но абстрахирайки се от този факт, Vw за мен е пълна скука.... Знам, че Шкодата си е жив ваген, но има нещо в тази кола...не знам...повече ми харесва...създава ми друго усещане...

Link to comment
Share on other sites

Пасата ми е ааадски скучна кола.

 

Тук си прав - скучна и леко мудна, но като цяло е практична и широка навсякъде, дори и под предния капак, където има място за още един мотор. ;)

Link to comment
Share on other sites

Знам, че Шкодата си е жив ваген, но има нещо в тази кола...не знам...повече ми харесва...създава ми друго усещане...

Добре си решил. В крайна сметка можеш и някоя VRS-ка или Скаут да вземеш. Май една от разликите беше в ground clearance-a. 

Link to comment
Share on other sites

Чудесно! Пожелавам ти успех в търсенето. 

====================================

 

 

Аз имам следните питания: 

- колко често си сменяте въздушния филтър на купето? 

- колко често си сменяте чистачките? 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Благодаря.

Филтъра с маслото, а чистачките колкото изкарат. Обикновено ги сменям на около 2-3 години.Но ако се купят по-скапани вероятно след една зима и са за смяна.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам следните питания:

- колко често си сменяте въздушния филтър на купето?

- колко често си сменяте чистачките?

С всяка смяна на масло. Винаги слагам такъв с активен въглен.

Чистачките докато чистят добре. От Bosch AeroTwin съм най - доволен.

Link to comment
Share on other sites

Чудесно! Пожелавам ти успех в търсенето.

====================================

 

 

Аз имам следните питания:

- колко често си сменяте въздушния филтър на купето?

- колко често си сменяте чистачките?

Чистачки никога, филтъра на купето 2 пъти в годината.

Link to comment
Share on other sites

Щото си зависи колко пътуваш и през какви места. Аз моят май не съм го сменял досега, понеже даже не го и знам къде се намира, а когато отида да сменям масло (примерно), все забравям да ги питам ония от сервиза къде е и на колко време се сменя. А за чистачките - докато чистят добре ; започнат ли да оставят "водни дири" докато чистят, значи вече са за смяна. Тия последните доста се задържаха и продължават да чистят добре...само малко скърцат ако няма достатъчно дъжд и само капе, но пък тогава ги настройвам да се пускат на всеки 2...3...5 или повече секунди според това дали ръми или вече почти спира.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите. 

 

Ето тук, Крис предлага много ефикасен метод за премахване на "скърцането" и водните дири от чистачките:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...