Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Обземат ме едни мисли да си купувам малко по-скъпа, по-безупасна и по-вървяща кола за къмто 10-12000 лв, та съм отворен за предложения. Искам нещо по-компфортно за дълъг път с 4 врати, че тоя кашон от Пловдив до София ми взима здравето :D

 

п.п. Сега събирам мнения, а плана ще се осъществие маалко по-нататъка. 

 

Като стане тоз момент "маалко по-нататъка" - тогава ги пиши тез работи. Сега да семкаджийстваме пред форума - смисъл никакъв. "маалко по-нататъка" е достатъчно дълъг период, че и трета световна да почне...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Като стане тоз момент "маалко по-нататъка" - тогава ги пиши тез работи. Сега да семкаджийстваме пред форума - смисъл никакъв. "маалко по-нататъка" е достатъчно дълъг период, че и трета световна да почне...

1 година е малко по-нататъка. :lol: то вие си семкадвийствате постоянно тука :)

 

едит: ама си прав след 1 година не се знае Тръп и компания ко ще са сътворили :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Като стане тоз момент "маалко по-нататъка" - тогава ги пиши тез работи. Сега да семкаджийстваме пред форума - смисъл никакъв. "маалко по-нататъка" е достатъчно дълъг период, че и трета световна да почне...

Защо бе какво пречи и аз ще взимам в момента нещо за горе-долу тия пари, та съм отворен и на предложения :P

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама ти ще го взимаш в момента, а не след "маалко по-нататъка" :) Цените сега са едни, след време - различни. 

 

Иначе към какво си се насочил? Или по-скоро какво искаш да има колата, та да видим какво може да се вземе :)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Да де, ама ти ще го взимаш в момента, а не след "маалко по-нататъка" :) Цените сега са едни, след време - различни. 

 

Иначе към какво си се насочил? Или по-скоро какво искаш да има колата, та да видим какво може да се вземе :)

Ами в момента съм се насочил към Хонда Акорд седан 2005-2007 някъде :)

Link to comment
Share on other sites

Тая кола още ли е толкова пари? Егати.... тя цената не пада бе!

Ами има и за по-малко, ама аз искам да е запазена и с повече екстри, та там някъде се въртят около и над 10к

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

мхъм доста шитец... А 8миците дъжат цена 20+ палки.

2.4автомат, Executive сичко друго е постно от към оборудване. Евентуално, ако не излезне нещо читаво може и Type S.

Тия ръчки нещо вече не ме влечат. 

Понася Газ без проблем :)

 

Алтернатива на тая кола има ли :D

 

едит: под 12к читава май няма :( 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Тая кола още ли е толкова пари? Егати.... тя цената не пада бе!

 

Положението на пазара е малко кофти. По 10-12 000 лв вървят 10-12 годишните коли от класа на Акорда - Пасат, Авенсис, Октавия, Аутбек/Легаси и т.н. Всичко държи цена та се не трае. А ако влезеш в секцията джипове, положението е още по-плачевно. 10-12 годишен паркетник (разбирай Рав4, ЦРВ, Аутлендър) отива на 15000 лв... След година вероятно ще са с по 1000лв надолу, но няма да е осезаемо намалението на цената. Онзи ден продадоха Пежо 307 SW 2.0HDI 2002-2003 година за 5000лв

Link to comment
Share on other sites

Положението на пазара е малко кофти. По 10-12 000 лв вървят 10-12 годишните коли от класа на Акорда - Пасат, Авенсис, Октавия, Аутбек/Легаси и т.н. Всичко държи цена та се не трае. А ако влезеш в секцията джипове, положението е още по-плачевно. 10-12 годишен паркетник (разбирай Рав4, ЦРВ, Аутлендър) отива на 15000 лв... След година вероятно ще са с по 1000лв надолу, но няма да е осезаемо намалението на цената. Онзи ден продадоха Пежо 307 SW 2.0HDI 2002-2003 година за 5000лв

 

Тоя Акорд беше 13 000лв читав когато аз търсех кола преди 4 години.

Link to comment
Share on other sites

 

Тая кола още ли е толкова пари? Егати.... тя цената не пада бе!

 

 

 

Положението на пазара е малко кофти. По 10-12 000 лв вървят 10-12 годишните коли от класа на Акорда - Пасат, Авенсис, Октавия, Аутбек/Легаси и т.н. Всичко държи цена та се не трае. А ако влезеш в секцията джипове, положението е още по-плачевно. 10-12 годишен паркетник (разбирай Рав4, ЦРВ, Аутлендър) отива на 15000 лв... След година вероятно ще са с по 1000лв надолу, но няма да е осезаемо намалението на цената. Онзи ден продадоха Пежо 307 SW 2.0HDI 2002-2003 година за 5000лв

307 не е от класа на Акорд, Авенсис и т.н. То е по-нисък клас.

Link to comment
Share on other sites

307 не е от класа на Акорд, Авенсис и т.н. То е по-нисък клас.

 

Да, не е. Просто давам пример. 2002-2003 година, разбирай на 14-15 години кола :)

 

Ангеле, когато баща ми купи пасата преди 2 години, цените на читавите бройки бяха абсолютно същите, както в момента.

Link to comment
Share on other sites

Определено някои доказано здрави, икономични автомобили си държат цената и това е напълно заслужено. Отделно рядко се намират. 

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че рядко се намират читави. Иначе обяви колкото искаш. И аз сега съм процес на търсене на кола. Отказах се от Октавия/Акорд. Особено Акорда, държи висока цена, а е над 10 години. За това се насочих към по-нисък клас.

Link to comment
Share on other sites

Айде намери ми Октавия 1.9 ТДИ, 131 коня с 6 скорости, че един познат вече 6 месеца не може да си намери, а иска да си купи като моята.

 

Това с читавостта при такива коли е от причините да държат висока цена. Само брутален малоумник и некадърник може да съсипе такива машини. 

Link to comment
Share on other sites

Скоро купих за жената една Астра 2009г. Пазарих я доста, имаше някакви дребни неща за правене, като накрая я платих на 5800лв. Колата е купена нова от България. Коли има, но читавите са наистина рядкост.

 

Виденски, Октавиите хората си ги карат до последно - справка ти :laughing: А и навън е същото положението - карат се. Както се карат Пасатите и подобните им в тоя клас, но българинът си предпочита Шкода. Продават се малко бройки, повечето съсипани от каране, а тези, които продават читави екземпляри, се разделят с тях буквално за дни, ако не и часове. Има си хора, които дебнат почти нон-стоп сайтовете за коли, в търсене на определени модели.

Та не, че ги няма, просто не се продават толкова много.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Демек няма ги. Какво според тебе друго би могло да значи няма ги? Аз говоря именно, че на пазара ги няма. И далеч не си мисли. че само в България е така... 

Link to comment
Share on other sites

Да де, няма ги. И точно - не само тук, просто ги няма, защото се карат до последно и собствениците им са повече от доволни от тях.

 

Абе, говорим едно и също с тебе... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Аз затова преди 2 години като купувах кола се отказах от всякакви пасати, октавии, е класи и т.н. Толкова се бях изнервил от обикаляне и гледане на котурници, че в момент на ярост и съвсем на сляпо си купих Мицубиши Грандис и въобще не съжалявам :)

Link to comment
Share on other sites

Че Грандиса си е екстра кола.

Виден, обяви има, друг е въпроса че са кошари...а относно неразвалянето, това е много спорен въпрос. Ваг групата примерно имат ядове с 1.8 и 2.0 бензиновите до 2012 година...Ако имаш късмет, може и да спестиш към 3 бона за ремонт...именно това ме отказа от търсенето на Октавия...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Де ги обявите, Митко? Професионален вносител на коли не може да си намери аналог на моята кола. Иска точно нея. Син е на пазача ми и заряза глупостериите около БМВ 7 серия. Малко след като баща му му показа фактурите за гориво на шефа. И ми казва пича - има САМО една, но й искат много пари. Аз просто му казах - тя си струва парите. А че моята например също никога няма да бъде продадена предполагам се сещате. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...