Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Пламене, търси в джоба под предното стъкло под чистачките. То твоята Мазда не знам дали е с нормална конструкция де...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Що два бе, Стефче? Веднъж не стига ли? :grin:

Колата си заминава преди чистачките при мен. Другото от кумова срама. Не, че има разлика. Поне масло спрях до сменям всеки месец, което е добре.

Link to comment
Share on other sites

Всички филтри - при смяна на масло. 

За чистачките - докарвам ги максимум до година без смяна. Явно все не нацелвам марката. В момента съм с Валео от Метро. Уж по-добри ама пак - една годинка. 

 

Какви чистачки ползвате?

Link to comment
Share on other sites

А не - никви такива тогава!!! :laughing:

Защо. Америка след Клинтън започна да става помийна яма. А и момента лайната са толкова дълбоки, че всичко под 50 бона ЧИСТО на година е оцеляване и не си заслужава главоболието ;). Еле па като сложиш, че и за смъртта на роднини научаваш по телефона в 3 сутринта, всичко в живо в Бг си гледа кефа докато ти бачкаш д хрсниш негрите ;). Имаш роднини - разпитай. Америка не е това, което е било. За това има откази от паспорти и като цяло отлив на желание. Нас източноевропейските измекяри ни топли единствено мисълта за камиона и тревата в Калифорния. Не ми се влиза в повече подробности. Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

 

Bosch AeroTwin. По доста години ме карат. Последните май подминаха 5 години редовно ползване. А аз карам по много на година и на места на които вали редовно.
Link to comment
Share on other sites

Ти си го вземи твоя и тогава прави квото щеш. Ако и си напрвиш там едно е идеалка, но и да се роди там естествено.

 

Стойо - и аз съм на такива от бензиностанцията. Май и те са Валео, тия мудйернити, без метални рамена. Само задната така и не можах да я намеря работеща като хората и с точен размер - само оригинална, дето е и маса пари, а скърца по стъклото. Задното стъкло на моята Октавия се оказва много особено и самата му геометрична форма иска чистачка с точен до сант размер и метални рамене. В гаража сега имам 4-5 нови дето си ги гледам, а между другото оригиналната е естествено чок гюзел пара в Еуратек :)

Link to comment
Share on other sites

Всички филтри - при смяна на масло.

 

Чак пък всички...според мен няма много смисъл на всеки 10к да менкаш и въздушния примерно...че и даже бензиновия също ако ме питаш, ама ти си знаеш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Има и още как, предвид че говорим за дроба и сърцето на мотора... На вентилацията и да не го смениш, най-много да ти смърди вътре от време на време на мухъл или на пръдните на разни рейсове и прочее, но моторът требе да диша свободно. Така че на 10к си е напълно нормална тая смяна. 

Link to comment
Share on other sites

Ако караш офроуд, да - при ония прахоляци дори и на по-малко се сменя. Аз на всеки 4-5к отварям профилактично кутията да погледна състоянието на филтъра...дори и не е потъмнял минимално от праха още, камо ли да се задръстят порите при 10к. Според мен 15-20к е по-разумен срок за смяна при нормално каране и нормални пътища, но това са си мои разбирания, които не искам да натрапвам на никого. ;)

А за бензиновият - последно го смених преди 35к и засега нямам оплаквания, но винаги съм зареждал от шелския V-Power без изключение, а и преди време гледах едно клипче, дето един пич свали от колите си 3 бензинови филтъра с различен пробег - единият беше на около 30к мили, другият 70к мили, а третият - нещо от рода 120к мили. Разряза всеки филтър и се оказа, че тоя на 30к си беше практически новичък, оня на 70к беше доста зле, и най-зле както се очакваше беше оня на 120к. Така че поне за щатския бензин 30к (и то в мили) за смяна си е напълно нормален пробег.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, цените на тия филтри са смях в залата - защо да чакам да се задръстят тотално?

 

Освен това аз всяка седмица съм към село, а по тоя път с кърища от двете страни запрашеността е голяма. Отделно и в Пловдив хич не е малка.

 

Ако карах трасе Бачково-Смолян и обратно, вероятно и до 50к щеше да кара  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Никой не говори да чакаш тотално да се задръстят, та тогава да сменяш - говорим си за разумен срок на смяна при даден режим и места на каране. К'во да те правя като си имаш село...Крушево ли беше, Градина с круши ли беше... ( :P ) и си ходиш дотам редовно - аз вървя все по централни и евентуално планински пътища, дето няма прах.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз вървя по пътя за Цариград- едва ли е имАло по-централен в страната, ама карай. От двете страни всичко е обработваеми полета. В Пловдив пък има вероятно още повече прах. 

Link to comment
Share on other sites

Аз в Пловдив не карам (почти)...и по-горе казах - сменям ги на ХХк и смятам, че е нормално, но никого не ангажирам с разсъжденията си...и ти влизаш в това число. Феранте попита на колко сменяме филтрите и аз отговорих - толкова.

 

П.П. Всъщност Феранте питаше за тоя на купето, но после се прехвърлихме и на останалите...

Link to comment
Share on other sites

Чистач, винаги слагам Бош. Пробвал съм и Валео, но от Бош съм най-доволен.

 

Феранте, такъв роб на колата няма да стана. Човека хубаво го показва, но толкова вманиачаване...много ми идва...

Link to comment
Share on other sites

Чистач, винаги слагам Бош. Пробвал съм и Валео, но от Бош съм най-доволен.

 

Феранте, такъв роб на колата няма да стана. Човека хубаво го показва, но толкова вманиачаване...много ми идва...

 

И моите са Бош, а за клипчето - Крис Фиксатора разполага с много време и може да отделя часове за всякакви такива операции, но все пак демо прави човекът. Иначе е пич - отдавна съм абониран за канала му. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Човека е отдаден и е маниак, разбирам го...и аз си имам свойте мании, но чак толкова...Може би, ако имах много свободно време и прилична кола, вероятно бих й отделял толкова време, не знам.

Link to comment
Share on other sites

@midex - де да можех и аз да карам само по онез хубави балкански пътища... :D Иначе да, за горивния филтър можеш на всяка втора смяна на масло. Ако говорим за филтъра на газовата ми, там максимума е 10к км (на всяка смяна на масло), че положението става плачевно.

 

@RaptoR - с валео съм и аз, ама от Метро. И то баш тез мАдьерните. Същото изкараха, колкото Mitutoyo от Лекси :lol: Колкото до задната чистачка - тури там нещо, колко да не дере джама. Повече не ти трябва. И без това караш рейс, ползвай страничните огледала :lol:

 

@magdanoz4o; @netrootbg - ще ги тествам тез Bosch, па да видим. Че скоро на баща ми трябва да сменям, а при пасат Б5 са с малко особено захващане, та няма много избор. Но не ми се ходи в HAAS... :D

Link to comment
Share on other sites

 Колкото до задната чистачка - тури там нещо, колко да не дере джама. Повече не ти трябва. И без това караш рейс, ползвай страничните огледала :lol:

 

Какъв ти рейс...неговото е почти летяща каруца - впрегнал е там едно добиче на предния капак, дето се опитва да го вдигне във въздуха, ама нещо не му се получава. А за задната чистачка си прав - и аз я пускам от дъжд на вятър само когато вали, а трябва да давам назад.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък нямам избор. Ако са ми пуснати чистачките, в момента, в който включа на задна, се активира и задната чистачка. Но нямам спомен някога умишлено да съм я ползвал.

Link to comment
Share on other sites

Чак пък всички...според мен няма много смисъл на всеки 10к да менкаш и въздушния примерно

Аз въздушният не съм го сменял 6-7 години. Към 300к съм му навъртял. Да не кажа и повече.
Link to comment
Share on other sites

Според мен 6-7 години е твърде много -  освен ако е K&N, те се чистят на 60-70к, но пък чак 300к... :online2long:

На 15к се чисти K&N. Да не ти казвам какви лайна излизат дори и за тези километри от него. Даже днес за пореден път го измих. Този път бях прескочил малко километрите. Е не е истина какви боклуци излизат. И като бонус всеки път мия и филтърната кутия. И там какви неща се събират...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...