Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Баш па за лагерите на главините са излагаш, батко ми. Ако са на обща твърда ос - да, има някаква логика. Но отдавна не се правят такива неща в автомобилостроенето.

Някой в някой сервиз яката те е окъпал. Даже много добре си е свършил работата, щом си толкоз убеден. :)

 

2015 година сменях лагер главина отпред, у лево. От тогава до сега съм сменил общо 3 комплекта различни гуми - как пък една нямаше износена накриво. Че даже единия комплект са чисто нови GoodYear :) Ся вие отзад , пак у лево и пак ще сменя само него. Но ако пропуснеш стенда след смяната - е те тогава си мега тъп и малоумен. 

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баш па за лагерите на главините са излагаш, батко ми. 

 

От 1997 досега на 2 леки коли и куп бусове съм се изложил, шъ знайш, мойто момче. 

 

Ей, утре ви искам в Йегера :)

Link to comment
Share on other sites

От 1997 досега на 2 леки коли и куп бусове съм се изложил, шъ знайш, мойто момче.

 

Тъй си е - луд умора няма...ама няма нищо де...те и с онлайн покупките те цакат постоянно с цените, та имаш закалка. :lol:

 

--------------------

 

Тази нощ изгоряха десетина коли в "Овча купел"

 

"Това е поредният случай на умишлен палеж на автомобили, като в единия от тях инцидентът стана на метри от НДК в центъра на столицата."

 

Абе каква е тая пиромания от известно време насам - мине не мине ден и някой подпалва коли нейде из страната...

Link to comment
Share on other sites

С онлайн покупките си мога да ти бия кинкалерията даже. :laughing:  

 

Но ти си виновен за цялата работа! Аз съм от бедно инжинерно семейство... И си искам чистачките на Ладата. 

Link to comment
Share on other sites

От 1997 досега на 2 леки коли и куп бусове съм се изложил, шъ знайш, мойто момче. 

 

Ей, утре ви искам в Йегера :)

 

Де се вика - имал си пари, платил си :lol:

 

За утре в Йегера мое само малкия чистач да дойде. Язе съм в преизподнята на сатаната, да порепетираме малко и да изпием честно спечелените по 2 лв и 69 стотинки на човек от концерта на 13.04 :punk

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Е па после мое да додеш да ти обяснявам що се сменят лагери комплект хахахахаха

 

Нали ти казах, че събирането е юнашко, не семейно

Link to comment
Share on other sites

Е па после мое да додеш да ти обяснявам що се сменят лагери комплект хахахахаха

 

Нали ти казах, че събирането е юнашко, не семейно

 

Да, то т'ва ясно. Въпросът е, че някои сме на работа на другия ден ;) Репетициите приключват към 23:00 та едва ли ще докретам. Но пък ще се обадя на брат ми, че може и да не е видял за срещата.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е кеф когато някой такъв реши да се тарикати и влезе сам в ситуация. ;)

 

А иначе всеки ден като съм с колата сварвам поне по един такъв тарикат - оня ден на сточна гара си чакам червеното на опашката за наляво към библиотеката, а отзад един с черна джипка слизайки от надлеза мина цялата опашка от дясното платно, набута се най-отпред като първа кола, спря за секунда само за да изчака един от отсрещните да мине и после най-спокойно си зави на червено...барем мигач да беше пуснал, че да спази поне едно правило. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Защо нетипично? Това си е напълно естествено чувство - чуй внимателно вътрешния си глас и ще се убедиш в това... :D (ако е необходимо, преди това си настрой малко чакрите и си избърши третото око).

А иначе точно тогава се връщах от Кючука - бях при Пампоров и на още някои места в квартала...

Link to comment
Share on other sites

Да де ама като след тва няма по-читави, тая ще я караш докато издъхне.

Аз точа лиги и на honda legend, ама там вече е дълбокия джоб работата...

Link to comment
Share on other sites

Сега...да вземем Енигмата и да се пробваме да разшифроваме - да е на мене - не е, да е на раптора - не е, на downsoft пък е абсурд, както и на някой от чистачите, още по-нагоре виждам магданоза да говори за лагери, значи и на него не е...вокса пък боядисва коли - и той не ще да е....деба и шибаната Енигма, ник'ва работа не върши - которе, кажи моля ти се на кого отговаряш, че няма да мога да заспя тази вечер.... :woot

Link to comment
Share on other sites

Сега...да вземем Енигмата и да се пробваме да разшифроваме - да е на мене - не е, да е на раптора - не е, на downsoft пък е абсурд, както и на някой от чистачите, още по-нагоре виждам магданоза да говори за лагери, значи и на него не е...вокса пък боядисва коли - и той не ще да е....деба и шибаната Енигма, ник'ва работа не върши - которе, кажи моля ти се на кого отговаряш, че няма да мога да заспя тази вечер.... :woot

Е как на кого? На мен! Нали казах, че мисля да взимам Хонда Акорд аз, преди няколко страници :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мхм Бях от телефона и не ми се занимаваше да quote-вам 

 

Тая кола гледали ли сте я ? http://www.cars.bg/c1925019

 

Или пък е тая http://www.cars.bg/c2103036 :) 

 

Чакане му е майката. Все някога ще изпадне нещо. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Преди месец монтирал газова уредба и я продава след това? Не мога да го разбера това, да инвестираш сума пари и после да я продаваш...Такива обяви винаги са ме съмнявали...

Link to comment
Share on other sites

Без да ангажирам никого с мнението си, за такива пари бих си взел Супърб.

 

Ето и една интересна статия касаеща цената на бъдещия автомобил. 

 

 

"

Америкаско правило: Новата кола до 4 пъти месечния доход
 
Така, ако семейството изкарва 2  000 лв. на месец, то може да си позволи кола до 8 000 лв.

Американците се водят, че харчат много, но всъщност си имат правило 20/4/10, което опростено се обяснява с „новата кола да струва до 4 пъти месечния доход“. Така, ако семейството изкарва 2  000 лв. на месец, то може да си позволи возило до 8 000 лв.

Потърсете в интернет по „ 20/4/10 car „ и ще видите колко много резултати има за това правило, то е универсално в САЩ.

В 20/4/10, 20 означава 20% начална вноска (самоучастие, самофинансиране от спестени пари), 4 е изплащане до 4 години и 10 е до 10% от месечния ви доход да отиват за лизинг, каско, гражданска, данъци, резервни части и други по колата.

А 4 години по 10% е същото като 5 месеца по 10%, сложете ги 4, защото има разходи по застраховки, данъци, прехвърляне на колата пред нотариус и т.н.

Колко от българите спазват това правило? Или казвате че, ако го спазват, никога няма да видят нова кола и ще карат антики като в Куба?

Може и така да е, но правилата затова са правила, защото се грижат вие да сте собственик на колата, а не тя да ви е собственик и вие нейн роб. Да ви е страх от всяка драскотина и т.н., защото тя е „цялото ви имане“ и да й треперите.

 

"

Link to comment
Share on other sites

 

Америнаско правило дрън дрън! Веднага те оборвам с настоящи статистически данни: средна месечна заплата в САЩ - 3258,85$, среден авто заем - 32032$ !

 

 

Един колега 2010 си е взел бмв 850CSI за 23 евра и са му говорели колко е заблуден да даде толкова пари за 20 годишна кола, в момента най-евтината е 50 евра и то на 350 000 км (тройно повече от неговата) :D

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Америнаско правило дрън дрън! Веднага те оборвам с настоящи статистически данни: средна месечна заплата в САЩ - 3258,85$, среден авто заем - 32032$ !

 

 

Един колега 2010 си е взел бмв 850CSI за 23 евра и са му говорели колко е заблуден да даде толкова пари за 20 годишна кола, в момента най-евтината е 50 евра и то на 350 000 км (тройно повече от неговата) :D

Благодаря за статистиката. Моля прочетете внимателно цитата, който давам. Казано е "семеен доход", което е 2 х 3258,85 (от средни заплати), а доходите често са от заплата и още нещо, та така горе-долу се получава сметката от 32032/4 = 8008. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за статистиката. Моля прочетете внимателно цитата, който давам. Казано е "семеен доход", което е 2 х 3258,85 (от средни заплати), а доходите често са от заплата и още нещо, та така горе-долу се получава сметката от 32032/4 = 8008. 

Ами не е много акурантно, защото първо това дохода да е от заплата и още нещо е в България не там, бъркаш се :D Второ тогава щом ще удвояваме дохода, ще трябва и да удвоим заема, защото от хора които живеят там знам, че всеки член от семейството има кола ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами не е много акурантно, защото първо това дохода да е от заплата и още нещо е в България не там, бъркаш се :D Второ тогава щом ще удвояваме дохода, ще трябва и да удвоим заема, защото от хора които живеят там знам, че всеки член от семейството има кола ;)

Има една такава приказка.

 

"Двама си говорят

- Ти знаеш ли, че в Кърджали правят много хубави банички.

- Не знам, ти ял ли си от тях?

- Не, но брат ми е ял.

"

Link to comment
Share on other sites

Има една такава приказка.

 

"Двама си говорят

- Ти знаеш ли, че в Кърджали правят много хубави банички.

- Не знам, ти ял ли си от тях?

- Не, но брат ми е ял.

"

Мдам, а има една друга приказка - като те оборят с факти и се чудиш каква глупост да измислиш ;) Аз ти цитирах конкретни настоящи статистики, които ти показват, че това което си написал не е вярно, но естествено ти и някакъв блогър, писал статията, която цитираш сте по-наясно... Имаш ли представа какво е subprime car loan? И там ли важи това правило?

 

 

Не я отваря първата?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Off/ Между другото в Кърджали наистина правят много хубави банички - редовно си взимам когато съм там и след 2 седмици пак ще го направя. :)

Link to comment
Share on other sites

Ама си земи и една Хасковска Боза или едно хасковско айрянче. Да ти оправи перисталтиката :D

 

@Neo ми няма я обявата вече... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...