Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Вървя против теориите ти!! :)

 

...че винаги има изключение - има.

 

Има - на сегашната ми кола аз съм втори собственик, човекът (германец) си беше пазил колата и когато я взех имаше само един "виещ" заден лагер, който смених още в началото и от тогава съм забравил за сервизите, което е малко странно предвид годините на колата, пътищата по които карам и начинът по който карам... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нека не забравяме и още един много важен фактор.По-старите автомобили ги правеха по-здрави и надеждни.Сега ги правят да си изкарат гаранцията, след това е въпрос на късмет колко ще те изкара без ремонт...

Link to comment
Share on other sites

Има - на сегашната ми кола аз съм втори собственик, човекът (германец) си беше пазил колата и когато я взех имаше само един "виещ" заден лагер, който смених още в началото и от тогава съм забравил за сервизите, което е малко странно предвид годините на колата, пътищата по които карам и начинът по който карам... ;)

 

Смени си ЕДИНИЯ лагер? Това верно ли го прочетох/разбрах??? 

 

Нека не забравяме и още един много важен фактор.По-старите автомобили ги правеха по-здрави и надеждни.Сега ги правят да си изкарат гаранцията, след това е въпрос на късмет колко ще те изкара без ремонт...

 

Приказки за пейката пред блока.... Още си млад за тия лакърдии. 

Link to comment
Share on other sites

Мдааа беее...Имал съм 3 автомобила, над 20 години.Даже в момента единия ми е на 21 години вече.Имал съм и автомобили под 10 години възраст.Познай къде съм налял най-много пари за ремонти.Не за консумативи...

В момента търкалям една Фиеста 96-та година. За 30 000 км съм сменял само консуматив.За толкова дърта кошница мисля че е добре....

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Смени си ЕДИНИЯ лагер? Това верно ли го прочетох/разбрах???

 

Само ти си знаеш какво си прочел/разбрал - няма опция друг да го знае това. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пак питам само единия лагер ли смени, за да знам да ти прескачам ли постовете на тема коли или не - важно е за мен. 

Link to comment
Share on other sites

И какъв е проблема да смени само едния лагер-главина?

Аз също съм сменял само по един..Едното колело ще се търкаля по-бавно от другото?

 

Ясно - ти си точка на тема коли за мен. Птеромисира увърта - значи и той ми е ясен. Един фейспалм и толкоз. Коментари са излишни. 

Link to comment
Share on other sites

Да съм претендирал, че съм автомонтьор?

Кажи де, защо трябва да сменя и 4-рите (или двата) лагера, като само единия се е скапал?

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Сменят се комплект бе, младежо, ВИНАГИ. Задни - предни, няма значение - сменят се комплект. И аз не съм автомонтьор, просто съм го чул нейде из пространстовто шъ знайш...

Link to comment
Share on other sites

Ако си давал пари за цялостно боядисване на тая Алфа си против цялата световна логика.... .

 

Не съм . Градушката ми направи услуга.

Пък дори и да бях, не виждам какъв проблем има? За каква кола е оправдано да се дадат пари за цялостно боядисване?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Пък дори и да бях, не виждам какъв проблем има? За каква кола е оправдано да се дадат пари за цялостно боядисване?

 

За такава с каско, Ангеле. Ама пак иска говорене, усмихване, коландрисване, протоколче.... И така спестяваш около 10 бона като имаш S класа, примерно... Като имаш стара Алфа (или квото и да е) - раздаваш пари.   

Link to comment
Share on other sites

Птеромисира увърта - значи и той ми е ясен.

 

Увъртам? Аз? И това го казваш точно ти? Спецът в тази област? Хлъзгавата риба във всяка тема? Спри се моля те! :)

Да, смених само един единствен заден лагер и да ти кажа ли колко хиляди километра съм изминал от тогава без абсолютно никакъв проблем или всъщност май по-добре да ти кажа колко години вече карам с тоя сменен лагер, че да ме разбереш по-лесно - точно 8. ;)

Link to comment
Share on other sites

За такава с каско, Ангеле. Ама пак иска говорене, усмихване, коландрисване, протоколче.... И така спестяваш около 10 бона като имаш S класа, примерно... Като имаш стара Алфа (или квото и да е) - раздаваш пари.   

 

И как по точно ДАВАШ пари за боядисването ако има Каско?

Значи по твоята логика, не трябва нито един човек да ходи да си боядисва колата цялостно със собствени средства?

Link to comment
Share on other sites

И как по точно ДАВАШ пари за боядисването ако има Каско?

 

Никак бе, моето момче, никак - без пари е. Ама требе акъл. 

Link to comment
Share on other sites

Сменят се комплект бе, младежо, ВИНАГИ. Задни - предни, няма значение - сменят се комплект. И аз не съм автомонтьор, просто съм го чул нейде из пространстовто шъ знайш...

Комплект? За амортисьори съм съгласен, ама за лагери...ако ми обясниш защо, ще те изслушам и ще разбера, или ще се опитам да разбера.Ама да ми казваш, че моите приказки за старите коли са за пред пейката на блока и в същото време ти да твърдиш, че си чул нещо, някъде, някога из някое пространство...моля те.

Та кажи ми моля логичното обяснение от научна гледна точка за лагер-главина?Защо е необходимо да сменя и двата, при условие, че само единия лагер е за подмяна? И не, не се зяждам.Питам за да науча нещо ново и да знам другия път в сервиза какво да изисквам от монтьорите..

Link to comment
Share on other sites

Никак бе, моето момче, никак - без пари е. Ама требе акъл. 

 

Не, не. Моля те. Обясни ми как ако нямам големи щети по автомобила, мога цялостно да си боядисам колата през Каско-то.

Link to comment
Share on other sites

Комплект? За амортисьори съм съгласен, ама за лагери...ако ми обясниш защо, ще те изслушам и ще разбера, или ще се опитам да разбера.Ама да ми казваш, че моите приказки за старите коли са за пред пейката на блока и в същото време ти да твърдиш, че си чул нещо, някъде, някога из някое пространство...моля те.

Та кажи ми моля логичното обяснение от научна гледна точка за лагер-главина?Защо е необходимо да сменя и двата, при условие, че само единия лагер е за подмяна? И не, не се зяждам.Питам за да науча нещо ново и да знам другия път в сервиза какво да изисквам от монтьорите..

 

Ясновидката Светлина ми го каза, Мите... Както и ВСЕКИ сервиз, в който съм бил. Защо - може да питаш във ВСЕКИ сервиз.  

 

Не, не. Моля те. Обясни ми как ако нямам големи щети по автомобила, мога цялостно да си боядисам колата през Каско-то.

 

Много просто, Ангеле, но не мога да ти го кажа публично, че много душмани има наоколо. Ще ти подскажа обаче - каско => вандалска проява => боядисване за 10 бона на S класа. Подробности утре вечер като дойдеш.

Link to comment
Share on other sites

Много просто, Ангеле, но не мога да ти го кажа публично, че много душмани има наоколо. Ще ти подскажа обаче - каско => вандалска проява => боядисване за 10 бона на S класа. Подробности утре вечер като дойдеш.

 

На мен ми е ясно това, но колко съмнително според теб е да има "вандалска проява" по ВСЕКИ ЕДИН детайл на автомобила, дори и гредите, багажника, броните и тавана?

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ме разбра кво ти казах ли? 

 

Окей. Ти най-добре знаеш, а те застрахователите пасят тревица и не са наясно с тия "вандалски прояви".

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ами сменил съм на две от колите си лагер на главина.

Странното е, че и на двете смених заден десен, но това е друга тема.Сменял съм ги в различни сервизи, по различно време през годините.Никой не ми каза да ги сменя комплект.Единия сервиз беше официален за марката, та там всички знаем, че гледат да ти одерат кожицата, дали нямаше да ми кажат да сменя лагери комплект...Както и да е.Ще питам другарката Светлина другия път преди да тръгна към сервиза....

Link to comment
Share on other sites

Окей. Ти най-добре знаеш, а те застрахователите пасят тревица и не са наясно с тия "вандалски прояви".

 

Ангеле, на тъп ли се правиш?!?!? Утре вечер ще ти обясня! Какво не разбра!?

 

Мите - ясновидката Светлина е в съседния блок - да знаеш като ти се наложи. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...